Keresés

Részletes keresés

Zsuci84 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 485

Úgy sajnálom!!!! Részvétem...

Most már fent az angyalcicákkal kergetőzik...

Előzmény: Anikó222 (481)
Babika28 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 484

Anikó222 én is végtelenül sajnálom a cicódat. :((

shindo_a Creative Commons License 2014.01.08 0 0 483

Szia!

 

Részvétem, és végtelenül sajnálom.Teljesen ledöbbentett a hír, és nagyon is át tudom érezni a fájdalmadat.Sajnos ez a fájdalom örökre megmarad. De majd egyszer ha eljön az idő újra együtt leszünk az elvesztettekkel.

 


SZÍVÁRVÁNYHÍD
Egy híd köti össze a földet az Éggel,
ez a szivárványhíd, mely
csodás színekkel ragyogóan ível
földig érő tarka ívvel.
Innenső oldalán a hídnak
pompázó virágok nyílnak,
friss-zöldek a pázsitos rétek,
üdék a völgyek, dombvidékek,
örök a tavasz, nem esik a hó.
Van bőséggel ennivaló,
mindig lágy-meleg az idő,
a víz is mindig frissítő.
Ha egy kedvencünk kihűl,
erre a szép helyre kerül
Az agg, megtört állatok
itt lesznek újra fiatalok,
újra épek a megcsonkultak
és egész nap csak játszadoznak.
Az én macskám is itt lakik,
és nagyon vár már valakit.
Hisz egy hiányzik csak neki:
Nincs itt vele, ki szereti;
hát hancúrozik egész nap,
míg el nem jő a pillanat.
Most hirtelen abbahagyja:
- orra tágul, füle feláll;
lába remeg, szűkül a szempár,
rohanni kezd, megjött a gazdi!-
S hogy megérzett és meglátott,
hozzád rohan a barátod,
csókolgatod újra meg újra,
belenézel hűséges szemébe,
és indultok. Majd elérve
a csodák útjának végére,
a szivárványhídon együtt mentek át
és ez lesz nektek az igazi mennyország.

Előzmény: Anikó222 (481)
chatnoir79 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 482

Sajnálom, hogy nem sikerült :( Mivel nekem is még friss az "élmény", tudom, milyen érzés hetekig, hónapokig ápolni egy súlyosan beteg cicát, másrészt pedig megválni tőle örökre.

Előzmény: Anikó222 (481)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 481

Köszönöm a tanácsokat, a kedvességeket, de a mai napon 10 óra 22 perckor az én Drága Maszat cicámtól búcsút kellett venni.  :)

Kívánom, hogy a ti cicáitok még sok-sok egészséges életet élhessen veletek.

Isten áldja a cicáitokat, és jó egészséget mindenkinek.

Zsuci84 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 480

legalább 1 hónapig kell a kúrát csinálni.... galajos oldat plusz homeopátia... ezek nem ütik az esetleges orvosi gyógyszeres kezelést sem... én egy télen át kezeltem a cicut... most is legalább 1-2 hónapig fogom...(ha bírja szegénykém... nem eszik, nem iszik...én táplálom... de remélem az étvágya hamarosan megjön a kezelés hatására...)

Előzmény: Évi2014 (478)
Zsuci84 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 479

a golyócskákat lehet sima vízben, tiszta jódos vízben, vagy fele-fele vízben is oldani... 1ml/1 golyó :)

én 4 éve sima vízben oldottam mindig, hisz akkor még nem tudtam, hogy a jódaquaban is fel lehet... és a jódaqua nagy részét az oldathoz felhasználtam, úgyhogy én most higítom, fele fele...

 

Előzmény: Évi2014 (478)
Évi2014 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 478

Sziasztok,

A homeopátiás kezeléssel kapcsolatban érdeklődnék:

  • a golyókat (arnika, thuja, arsenicum, mercurius) Jódaqua oldattal (töményen) vagy azt higítva kell feloldani?
  • ha higítva, akkor milyen arányban? (pl.x csepp y dl víz)
  • meddig javasolt egy kúra?

Előre is köszi,

Éva

Előzmény: Zsuci84 (476)
chatnoir79 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 477

Sziasztok, még mindig megvan a Vetrim, ha érdekel valakit... bontatlan csomag, tehát a védőfólia is rajta van!

 

Elérhetőségem: majoros.lilla@gmail.com

Zsuci84 Creative Commons License 2014.01.07 0 0 476

Én ezeket a homeopátiás cuccokat adom a cicunak

 

Thuja 30ch (30 as higítás) napi adag:3x4-6 golyó
Arnica Montana 30ch napi adag:3x3-5 golyó

 

Adagolás:

Az összes golyó alapú készítményt úgy a legegyszerűbb beadni a cicának ,hogy mindegyik gyógyszernek kiporciózzuk a napi adagját,ezeket elkülönítve beleszórjuk annyi üveg vagy porcelán stampedlis pohárba amennyi gyógyszerfélét alkalmazunk,(jelen esetben 3-4 pohár).Mivel ezek a golyócskák nagyon nehezen oldódnak ,ezért egy fakanál végével porrá törjük majd golyószámnak megfelelően fél-egy ml jódos vizet adagolunk hozzájuk.

Példa: 3x6 golyó=18 golyó(napi adag)ehhez nyomunk fecskendőből 9-18ml jódos vizet.
A higítás mértéke attól függ hogy a cica mennyit hajlandó bevenni.
Törekedjünk az 1 golyó/1ml víz arányra.

Fém eszközzel ne érjünk a gyolyókhoz vagy a vizes oldatukhoz.

Zsuci84 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 475

Ma megcsináltam az oldatot.. a galajost

 

50g szárított galajt vettem gyógynövényesnél, arra ráöntöttem fél liter forrásban lévő vizet, fél napig állni hagytam.. textilpelenkán átszűrtem... beleöntöttem 1 dl tequila-t (csak ez volt itthon vagy házipálesz... de a páleszt NE!!!) 50 ml echinacea (NEM MENTOLOS Dr Theiss patikában kapható) és 1 dl jódaqua-t... másfél 400g-os nutellás üveggel lett... ez kb fél liter... bárkinek kérdése van, nyugodtan keressen... zsuzsa.berces@gmail.com vagy telefonon 30-2077137

 

Sok sikert... BÁTRAN!!!!

Zsuci84 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 474

Soha ne add fel.. jó ez a homeopátia... magamon is csak ezt alkalmazom, ha beteg vagyok.... amióta a cicának bevált :)

Előzmény: Babika28 (472)
Zsuci84 Creative Commons License 2014.01.06 0 0 473

Sziasztok!

 

Gyors és rövid leszek

 

4 éve (2009 ősz) mérgezés... kórház, vérvizsgálat, Leukózis.....

Attila kezelése egy télen át, szigorúan lakásban tartva a cica... ivartalanítottuk, tavasszal védőoltás és kimehetett... 4 évig szépen elvolt a cica, tünetmentesen... folyamatosan kapott vitaminokat, a legjobb kajákat, télen bent volt... meg amikor akart, ki be mehetett...

2013 ősz, egy csomó volt a hátsó lába felett, műtét...(jóindulatú) legyengült, infúzió, vitaminok, szigorú szobafogság... néha azért kiszökött... nem volt gond...

December elején ismét romlott az állapota. Puffadt, folyadék a hasüregben... UH vizsgálat, vérvizsgálat... vízhajtó... légzése nehézkes ... hörgőtágító folyamatosan, emellett kanulön infúzió 4 napig (karácsonykor pont, de otthon tudtuk csinálni - már van gyakorlat sajna) most folyamatos kezelés, Furosemid (vízhajtó) Diaphyllin (hörgőtágító), ha ezeket nem kapja, nem tud feküdni, mert a tüdején víz van... emellett immunerősítés, speckó májvédő kaja (hepativ) és fecskendős etetés itatás (néha foghegyen eszeget).... most kezdjük újra a ragadós galaj kúrát, a homeopátia már hetek óta megy, Thuja és Arnica...

Ha bárkinek kel segítség az oldalt elkészítésében és Attilát nem éri el, hívjon bátran 30-2077137

 

További fejleményekről hamarosan beszámolok.... Drukkoljatok sorstársak!!!!

 

Üdv, Zsuzsi

Babika28 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 472

Anikó222: Bennem is teljes a bizonytalanság. Én nem nagyon hiszek a homeopátiás dolgokban, de azt sem tudom tétlenül nézni, hogy hétről hétre haladunk előre, minden héten az állatorvosnál és látványos változás nincs a cicu állapotában. Valószínűleg te is így voltál vele és ezért választottad a Virbagent. Én is most bízom ezekben a szerekben (Thuja, Arnica...stb), mert annyian írtak róla pozitív dolgokat, de ki tudja, hogy nálunk mennyire lesz hatásos...Nagyon szeretném, hogy hasson, nagyon!!!

shindo_a: Köszönöm szépen a tanácsot. :) Mindenféleképpen kipróbáljuk a Betadint. Remélem Dzsonókának is szépen rendbehozza a nyelvecskéjét és a száját. Már többször hallottam róla, de eszembe nem jutott volna, hogy a cicu szájában is használjam, pedig nyálkahártya fertőtlenítő. Ohh...:O

shindo_a Creative Commons License 2014.01.05 0 0 471

Szia!

 

Igaz nem kértél segítséget, csak olvastam a történeted és segíteni szeretnék .A saját tapasztalatomat szeretném megosztani veled.  Az én cicámnak macskanáthából kifolyólag volt fekélyes a szája, de olyan szinten, hogy a genny is folyt belőle se enni se inni nem tudott..A nyelve fele is már kezdett elhalni  már az amputálás is szóba jött. Mikor is írtam egy szegedi Dr nőnek tanácsot kérve.Már évek óta segít hasznos tanácsaival.Szoval ő Betadine oldatos fertőtlenítést ajánlott.Fültisztító pálcikát kellett beáztatni az oldatba és ezzel körbe kenni a száját de még a nyelve alját is. Naponta háromszor és pár nap elteltével lényeges javulás jelentkezett, ami az orvosunkat is nagyon  meglepte. De mikor megkérdezte mi történt?- teljesen elvolt képedve, mert ő teljes mértékben elutasította ezt az oldatot.Mondván, hogy szétmaratom a száját vele, de engem nem érdekelt mit gondol mert csak az a fontos, hogy a cicám megmentettem. 

Előzmény: Babika28 (465)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 470

Ő úgy megbízik bennem...imád, és most meg én másfél fél leforgása alatt ezzel a Virbagennel.....

muszáj meggyógyulnia, mert ezzel a tudattal. Persze arra is gondolhatok, hogyha homeopátiással indítunk, és az nem használ, akkor mi lett volna.... de valahogy úgy érzem ez a Virbagen csak kísérleti stádiumban van, biztosan nem fogom senkinek sem ajánlani.

Előzmény: Babika28 (469)
Babika28 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 469

Igazán nincs mit! Kitartást mindkettőtöknek. :) Szerintem érzi, hogy segíteni szeretnél neki.

Előzmény: Anikó222 (468)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 468

Remélem , hogy a te cicád és az enyém is felépül, köszönöm a kedves szavakat.

Előzmény: Babika28 (467)
Babika28 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 467

Ne ostorozd magad. Szerintem ebben az esetben nem lehet jól dönteni. Sajnos tényleg az van, hogy ki vagyunk szolgáltatva az orvosok döntésének. Én annak ellenére, hogy a doki nem ajánlotta a Virbagent, a neten pl. csak jókat olvastam róla. Hezitáltam is, hogy annak ellenére, hogy ő ellenzi, kipróbáljuk-e, de közben a cicu jobban lett. Szóval ilyenkor legyen okos az ember. Én pl. azért vagyok dühös magamra, amiért nem műtettem meg korábban Dzsonókát. Én vagyok felelős érte és elhanyagoltam. Most pedig próbálok mindent megtenni érte. Nagyon sajnálom a kis cicukádat és a szívem szakad meg értük. Ezt a sok aljas beteséget....

Előzmény: Anikó222 (466)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 466

Hát igen, látod neked az orvos, rögtön azt mondta nincs jó tapasztalata a Virbagennel, én 3 dokival is beszéltem mielőtt elkezdtük neki, és mindhárom meg ajánlotta.

Én meg vagyok győződve most már arról, hogy őt most ez tette tönkre. :(

Kiakasztó, hogy mennyire más véleményen vannak orvosok, azóta beszéltem, tájékozódtam több orvosnál is, mostanra plusz 2 orvossal, mindegyik azt mondja, hogy nem szabadna semmilyen mellékhatásnak lennie, max nem használ. Lentebb leírtam ugye velünk mi történt.

Most is itt fekszik teljesen tehetetlenül.

Na így legyen okos az ember. Felelősnek érzem magam, hogy ő most ilyen állapotban van.  :(

Előzmény: Babika28 (465)
Babika28 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 465

Sziasztok!

 

Gondoltam én is megosztom veletek a betegséggel kapcsolatos tapasztalataimat. Nálunk tavaly nyár végén kezdtek megmutatkozni a tünetek a 6 éves kandúrkámon, Dzsonin. Ivartalanítani szerettük volna, de nyáron annyira összeverekedett egy másik cicával, hogy hatalmas seb lett a fején, így a műtétet a gyógyulásig el kellett halasztani. A sebet hetekig kellett kezelnünk mire begyógyult. Megint mire a műtétre került volna sor, pár nappal előtte a cicum kezdett furán viselkedni. Sokat feküdt, nem ment semerre. Egyik este, amikor hívtam, arra lettem figyelmes, hogy a két hátsó lábán furán megy, kacsázik. Hát mondanom sem kellett mit éreztem. :( Azt hittem mérgezés. Másnap az első utunk a dokihoz vezetett. Megmérte a lázát, ami 41 Celsius fok volt,  a cica mindkét szeme vérben forgott. Azt mondta, hogy FIP-re gyanakszik. Csináltatott tesztet is, amiből azt vonta le, hogy a cicu úgymond teljesen egészséges, semmi szervi baja nincs. Fehérvérsejt, vörös minden rendben. Tehát akkor a leukózis, aids, fip gyanúja csak lógott a levegőben. Elkezdte kezelni több napon át tartó injekcióval, vitaminokkal, antibiotikumokkal. Medrol-t és Dalacin-t is írt fel neki. Az injekciókúra során a szeme rendbe jött, viszont szájfekély alakult ki nála, alig evett. Nem volt más megoldás csak az infúzió. Közben érdeklődtem a dokinál a Virbagen kezelésről és nekem azt mondta, hogy az Interferonnal nincsenek jó tapasztalataik. Így nem is kezdtük el. Szóval 4-5 napig mentünk vele minden nap. Érdekes volt, mert az infúzióról hazaérve mindent fel akart falni. Természetesen a száraztáp kivételével. Azóta nyers húst (főképp pulykát) eszik, nyers májat. Kapott Calo-Pet pasztát, Borax Glicerint és hála ennek a fórumnak és a sok hasznos hozzászólásnak beszereztem a Corsodyl-t és az Ezüst kolloidot. Az infúziós hét után a cicut, mintha kicserélték volna, megette a száraz tápot, újra elkezdett mosakodni, újra kis virgonc volt. Láza sem volt. Még a doki is mondta, hogy most úgy néz ki nyerésre állunk, de nem kiabálja el. Annyira boldog voltam. Azonban az állapota hétről hétre hullámzik. A jó időszak után újra rosszabb lett. Megint lázas lett, megint előjött a szájfekély. December vége felé pedig szegénykémnek olyan izületi fájdalmai voltak, hogy nem lehetett hozzáérni, annyira fájt mindene. Szóval augusztus vége, szeptember eleje óta járunk vele szinte minden héten vagy minden 2. héten dokihoz. Tegnap elkezdtük a Thuja, Arnica, Arsenicum, Mercurius kezelést és várjuk Attila galajos oldatát. 6-án megyünk újra orvoshoz, mert az újabb teszt alapján a vírus a csontvelőjét támadta meg. Szerencsére mára az izületi fájdalmai elmúltak, rendesen megy, szalad is. Étvágya is van hála az égnek, megeszi a tömlős sajtot is és a napokban kiváncsiságból adtam neki az alutasakos cicakajából is és abból is evett keveset. Ami megnehezíti a dolgunkat, az a szájfekély és a tüsszentés. A nyálkahártyája annyira be van gyulladva, hogy sokszor vérzik az orra és a folyik a nyála. Ezáltal ugye nem is tud mosakodni. Én szoktam körömkefével szépen fésülgetni, amit nem nagyon díjaz. :) Olvastam a hozzászólások között a diófalevél teáról. Hétfőn az lesz az első, hogy beszerzem. Csak van valami, amitől visszahúzódik ez a fekély. Annyira sajnálom szegénykét. Látom rajta, hogy éhes, de sokszor megszenved az evéssel. Enné a szárazat is, de csak megszagolja és otthagyja. Ja és 5 napja kapja a Vetri DMG Liquid cseppeket is. Nagyon kitartó cicóka és én is az vagyok. :)

Anikó222 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 464

köszönöm, csak nehéz azzal megbírkoznom, hogy lehet rossz dolgok mellett döntöttem, ő meg egy kis lélek, aki rám bízta magát, én meg lehet félrekezeltettem.

Ez valami iszonyú, hogyha nem kapta volna  aVirbagent lehet még jól lenne, de lehet ugyanígy hirtelen berobban nem tudom, furcsa egy véletlen egybeesés. És azért nem mindegy meddig él, ki tud-e ebből jönni,nagyon remélem, nagyon.

Hihetetlen, hogy az ember, és az állatok, hogy ki vannak szolgáltatva.

Előzmény: chatnoir79 (462)
shindo_a Creative Commons License 2014.01.04 0 0 463

Nagyon szívesen bármikor!

Előzmény: Anikó222 (461)
chatnoir79 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 462

Sajnálom a cicusod,  drukkolok hogy sikeres legyen a terápia! 

 

Előzmény: Anikó222 (461)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 461

okés, így fogom, :) köszönöm

Előzmény: shindo_a (460)
shindo_a Creative Commons License 2014.01.04 0 0 460

Én most  írtam  a doktornőnek a kolloiddal kapcsolatosan.Szerintem az lenne a legjobb ha mindent leírnál neki az eddigi kezelésekről , meg hogy  hogyan kezdődőtt mik az előzmények hány dokival értekeztél.Így megkönnyítenéd  a válaszadását.

Előzmény: Anikó222 (459)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 459

Még ma írok a doktornőnek, köszönöm.

2 orvos is látta a belső szájrészben nincs semmi elváltozás. Az egyik tájogra gyanakodott, fel akarta egy kicsit nyitni, a másik szerint nyirokcsomó duzzanat.  :(

Előzmény: shindo_a (458)
shindo_a Creative Commons License 2014.01.04 0 0 458

Szia!

 

Nálunk amikor megduzzad a nyirokcsomó akkor az csak a nyaki részt érinti .Eddig még nem tapasztaltam, hogy az arcát is érintette volna.Viszont arc két oldala többnyire úgy néz ki mintha felpuffadt volna de megtapogattam már többször is és csak a szőre vastagabb ott.Szerintem kérdezz rá a szegedi Dr nőnél ha gondolod, egy próbát megér, és tudod bármikor felhívhatsz! Amúgy sajnos ma reggelre megint csak begyulladt az ínye nem is igazán akar enni de majd csak megjön az ezüstkolloid.Ezzel kapcsolatosan én is most akarok írni a doktornőnek.Volt az orvos ,és tegnap óta netalán rosszabbodott az állapota?

 

     

Előzmény: Anikó222 (456)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 457

Az én cicám jelenleg nagyon súlyos állapotban van,homeopátiás szerek hatása mennyi idő után jelentkezett? és mennyire volt rosszul a te cicusod?

Előzmény: Julocsos (429)
Anikó222 Creative Commons License 2014.01.04 0 0 456

Szia!

 

A nyaki nyirokcsomó megnagyobbodás azt jelenti, hogy fepuffad az arca, megduzzad azon a fejrészen?

Köszönöm

Előzmény: shindo_a (428)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!