Keresés

Részletes keresés

ligula Creative Commons License 2023.11.26 0 0 206462

Kösz, Emery! :)

a13 Creative Commons License 2023.11.26 0 1 206461

Megkellene próbálni januárban egy noname Giroud szerű csatárt valahonnan keríteni . Ehhez a játékhoz nagyon hiányzik egy center akinek folyamatosan  jöhetnek  be a labdák. Sajnos Gabriel Jesus nem befejezőcsatár .

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.11.25 0 0 206460

Marha gyenge játékkal

Előzmény: AZ-Fan (206459)
AZ-Fan Creative Commons License 2023.11.25 0 1 206459

Top of the league! :)

adamskij Creative Commons License 2023.11.22 0 0 206458

John McKenzie / Tifo Football

--> Are Arsenal worse this season?

https://youtu.be/MU4IaZcJwJU?si=bm6JSqb3XDE95455

FreshPrince Creative Commons License 2023.11.12 0 1 206457

+1 pontosan így gondolom én is Trossard helyét. 

Előzmény: adamskij (206455)
Fatboy Slim Creative Commons License 2023.11.12 0 0 206456

tenyleg hatekonyak ok harman elol, de ha barki kiesik, akkor meghal a csapat. ok is csucsra lesznek jaratva, pedig egyik sem egy tipikus gollovo, de mindegyik remek, alazatos csapatjatekos

Egy komoly befejezo csatart azert tovabbra is hianyolok. nem neztem statsztikat, de nem tudnam elsorolni, hanyan osztoznak a lott golokon

Előzmény: adamskij (206455)
adamskij Creative Commons License 2023.11.12 0 0 206455

Már tavasszal eljutottam arra a pontra, hogy Trossard-t kellene fals 9-ben játszatni akár Jesus helyett is ellenféltől függően. Trossard nyújt a legtöbbet Martinelli és Saka, valamint a két 8as pozíció összekötéséhez és legalább annyi helyzet kialakítását segíti, mint Jesus. a beadásai, szögletei is többségében igen jók. több Leot!

 

F. Vieira 22 éves még nem visszaeső nagyon meggondolatlan volt. szvsz nem volt szándékos rosszindulat benne - ellentétben B. Guimares múlt heti tarkóra helyezett ütésével amire azóta sincs legalább egy bocsánatkérés, se utólag ítélt piroslap és eltiltás - viszont maga a mozdulat egyértelmű talpalás és le is rúgta Brownhillt. számára azért is nagyon kár az eltiltás mivel legfőbb konkurense, ESR épp sérült így pont most adódhatott volna számára némi ablak jobb 8as pozíció helyettesének bizonyítania magát; sőt akár Havertz elé kerülni Arteta létráján. Martin visszatér két hét múlva; Havertz szintén készen áll majd, ESR viszont hetekre kidőlt. Fábio számára csak a BL, vagy a januári FA meccsek maradhattak.

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.11.12 0 1 206454

a vilag legfeleslegesebb piros lapja volt 3-1-nel

Előzmény: FreshPrince (206452)
p6y8tt Creative Commons License 2023.11.12 0 1 206453

Borzasztóan buta megmozdulás volt, nem is csodálom, hogy Arteta oda se nézett feléje mikor lement.

Trossard nagyon éles volt, kérem ő rúgja mindig a szögleteket a balról. Szegény Martinelli kidolgozza a belét, 1:1-ben nem sokan jobbak nála a világon, de a beadásai nem akarnak sikerülni.

Havertz-re nem tudom mit mondjak, ha kapott labdát akkor azt vagy belevezette az emberbe vagy elvették tőle, a jelenlegi szerepben -1 ember kb. Jól jön ez a 2 hét szünet most. 

Előzmény: FreshPrince (206452)
FreshPrince Creative Commons License 2023.11.11 0 3 206452

Vieira pirosa fájó. Így is sok a hiányzó. 

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.11.11 0 0 206451

meg is lesz az

Előzmény: ligula (206450)
ligula Creative Commons License 2023.11.11 0 0 206450

Ezek után ma kötelező előznünk.

kúnfalyta natyszemű Creative Commons License 2023.11.11 0 1 206449

Jaj, szegény csirkék!!!

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.11.09 0 2 206448

hat ez meglepoen sima volt

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.11.08 0 1 206447

Jo ez a kis Trossard gyerek. Tetszik, hogy gyakorlatilag mindenkinek meg kell kuzdenie a helyeert, senkinek nincs berelt helye es mindenki szemmel lathatoan teper amikor lehetoseget kap. Meg akkor is, ha sokszor a kenyszer hozza a beugrokat. 

Ha valamiben jo Arteta, akkor ez a fajta rotalas. Szerintem

Fatboy Slim Creative Commons License 2023.11.08 0 0 206446

Valami azt sugja, hogy iszonyatosan meg fogunk ma szenvedni a pontokert, vagy pontert

AZ-Fan Creative Commons License 2023.11.06 0 1 206445

Na legalább kikaptak a csirkék is, nincs már veretlen csapat.

Phoenix15 Creative Commons License 2023.11.06 0 1 206444

Szerintem is Arteta teljesen elbökte a kapus posztot. Semmi kérdés nem volt augusztusig, ő viszont generált egy elég nagyot. Adott volt 2 fantasztikusan teljesítő első számú hálóőr, így viszont azonos csapatban mindkettő jócskán alulteljesít a bizalmatlanság, a média hype meg az életszerűtlen helyzet miatt. Az meg hogy legyen egyenlő verseny meg majd forgatja őket teljesen nevetséges kijelentés. Ramsdale kizárólag ligakupában védett Raya színrelépését követően. Rambo-t meg angol válogatottként éppen igen csak felfelé ívelő karrierben meg full time padmelegítőként használja... Hát egyátalán nem csodálkoznék, ha januárban transfer-t kérne.

Ha jól tudom májusban hosszabbítottunk vele, le is nyilatkozta hogy karrierje végéig maradna (nem kötelező hinni neki, de én speciel megteszem), erre meg ez a teljes agyrém. Én döbbenten állok Arteta döntése előtt.

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206440)
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2023.11.06 0 0 206443

Az biztos, hogy Artetának határozott elképzelése volt a posztját illetően. Bal belső középpályást akart vele játszani Xhaka helyén. De nem Xhaka játékával, hanem támadásban a támadósorba fellépve helyet adni Zincsenkónak középpályán. Nagyon nem jött be az elképzelés. Havertz passzívvá vált, nem vett részt a játékban, Zincsenkó meg nem tudta kihasználni a helyet. Martinelli kiszorult a legszélére, elvesztette a területét. Így a támadáójátékunk megbénult. Amit kreativitásban hoztunk, az Sakának és Odegaardnak volt köszönhető a másik oldalon, meg néhány egyéni villanásnak.

Reméltem, hogy Havertz új életre talál új csapatban, új poszton, de nagyon nem így van. Talán rosszabb, mint a Chelsea-ben. Eddig minden rá költött font pazarlás, kidobott pénz.

Előzmény: Stoppo5555 (206441)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.11.06 0 0 206442

Ennek nyoma sincs most, sem eredményekben, sem játékban.

Az előző forduló előtt, vagyis tíz bajnoki után ugyanolyan mérleggel álltunk, mint a végül veretlenül bajokságot nyert csapat.

Előzmény: Stoppo5555 (206441)
Stoppo5555 Creative Commons License 2023.11.06 0 0 206441

Nem tudom kivel vitáztam itt augusztus körül mikor mondtam hogy Havertz nagy rizikó drágán, mert sosem találtak a helyét Chelseaben sem, és vki írta hogy Arteta pontosan tudni fogja hogyan kell kihozni a legjobbat belőle meg hogy milyen poszton. No hát egyelőre ez nem igaz, még mindig nem látni hogy hol ad többet hozzá Havertz az Arsenalhoz, sztem se középen se támadótrióban még, volt már játszatva itt-ott is, többnyire inkább kp-n.

 

Az várható volt hogy a nagyobb tét, a nagyobb elvárások és a nagy költekezés után több lesz elvárva az Arsenaltól idén mint tavaly plusz BL EL helyett is nagyobb teher, de a tavalyi nagy menet alapját a majdnem hibátlan őszi forma adta. Első 19 meccsből 17 győzelem volt vagy valami ilyesmi.

 

Ennek nyoma sincs most, sem eredményekben, sem játékban. De viszont 3 pont lemaradás 11 kör után még semmi, mivel senki más sem nyújt annyival jobbat, max a Spurs akik saját magukhoz képest rendesen erőn felül tolják eddig meg tán a Villa, de kétlem hogy ők a top3-ba bele tudnak szólni a végén is.

 

Artetanak rendeznie kell a sorokat, most a sorsolás nem vészes köv 4-5 meccsen. Mondjuk a Sevillával vigyázni kell, nagyon szeretnek faragni.

97ótaArsenalfan Creative Commons License 2023.11.06 0 0 206440

Arteta nagyon elmérte az idei évet. A kapusposzton bizalom kell. Nem elég jó Ramsdale lábbal? Akkor miért hozták ide? Vagy miért nem edzenek a kérdésre? Ehelyett idehozza Rayát, amivel elbizonytalanítja Ramsdale-t, ráadásul ki is veszi a kezdőből. Raya semmivel sem volt jobb, mint Ramsdale, most már hibázott is. Vissza kell tenni a kapuba az angolt, Rayát meg elfelejteni.

A középpályát is sikerült elmérnie. El nem hiszem, hogy nem látja Jorginho gyengeségét. Minden statisztikában borzasztó, a játék képében is. Nagyon lassítja a támadójátékot. Figyeld meg, megkapja a labdát, berogyaszt, mintha fosnia kellene, totyorog egy kicsit, majd visszapasszol. A Newcastle ellen csak Raya (5.9) és Nketiah (6.) kapott gyengébb osztályzatot nála (6.2). Hiába 95%-os a passzrátája, ha nem építőjellegűek a passzai. Őt és Havertzet (6.3) nem bírja el a középpálya. Miattuk nincs támadójáték.

A bíró kritizálásával pedig hülyét csinált magából Arteta. Havertzet kellett volna kiállítani elsőként.

Előzmény: adamskij (206439)
adamskij Creative Commons License 2023.11.05 0 0 206439

sajnos a pontjaid többségével ha akarnék, sem tudnék vitatkozni, többnyire egyetértek.

én is úgy látom hogy Arteta makacssága és túlzott ragaszkodása elképzeléseihez a fő és döntő probléma; ebből a szempontból talán nem véletlen, hogy ő is Wenger-növendék és ugyaneme klubnál dolgozott korábban George Graham is. lehet, hogy ez a mostani évtizedek Arsenaljának fő keresztje.

 

ESR attól tartok, ezzel a sérülésével kikerül majd a pixisből. Fábio Vieira sem sokkal jobb nála, de ha utóbbi gyakrabban rendelkezésre áll, akkor ESR előtt zárul a kapu. Jorginho amennyire használhatatlan volt a West Ham ellen, most a Newcastle ellen egész hasznosan játszott szerintem. vele amúgy sem szabad hosszan számolni és nem is kell, ez az utolsó szezonja nálunk és ahogy Elneny, ő is biztosan távozni fog nyáron. nagyobb probléma, hogy Partey-től is el kell köszönnünk, tarthatatlan, hogy csak a szezon 35-40%ban áll rendelkezésre. itt üt vissza hogy Edu és Arteta nem igazolt legalább még egy középpályást két hónapja - szinte ugyanabban a helyzetben vagyunk a középpályán, mint múlt áprilisban. Nketiah szerepét illetően teljesen egyetértek, viszont akkor striker is szükséges és lehetőleg minél hamarabb. számomra Raya sem meggyőző, még szerencse, hogy Edunak sikerült 3 millióra lealkudnia a bérlését.
balbekk jogos, ám amíg Arteta az edző, addig itt KT féle hagyományosabb lb-nek nincsen helye, csak valamilyen hibrid pozícióban gondolkozik/hatunk. Kiwior pl nem rossz, ahogy Tomiyasu is derekasan helytáll mindkét oldalon.

Sakának pihenő időt kellene adni végre, Nelson ugyan nincs a szintjén, viszont az akarásával és munkabírásával nincsen gond. ugyanígy Martinellit is pihentetni kellene, Trossard-t meg játszatni akár balszélen, akár középen.

Előzmény: 97ótaArsenalfan (206438)
97ótaArsenalfan Creative Commons License 2023.11.05 0 2 206438

A játékvezetés hibázott, igen, kétségtelen. De akkor is, amikor Havertzet nem állította ki. Bruno Guimarest is ki kellett volna.

DE!

Elképesztően pocsék produkció volt a tegnapi is.  Lényegében gólveszélyt nem tudtunk teremteni. Jorginho és Havertz irtó gyengék. Nketiah és Saka is súlytalan volt. Nincs normális balbekkünk sem. Tomi jobblábas, Zincsenkó meg gyenge. Ez a csapat nagyon messze van a bajnokesélyességtől. Lesz még a City rossz formában, attól nem kell félni, mi is jobban, de ez akkor is nagyon kevés. A  bal belső középpályás poszt továbbra is megoldatlan. Rice-nak középen kell játszani, jobbra tőle Odegaard. Backupjaik Partey és ASR, vészmegoldás Elneny. Jorginho nem elég, ez a napnál is világosabb. Lassú és körülményes, a helyezkedése és a védőmunkája is kevés.

ESR és Jesus állandó sérülései lassan más a nem tolerálható kategóriát jelentik. Nketiah backupnak jó, de nem az a klasszis, akivel nagy célokat lehet kitűzni.

 

Arteta is bosszantó. Hihetetlen, hogy a legnyilvávalóbbakat nem látja, görcsösen ragaszkodik az elképzeléséhez, képtelen változtatni. Ez nagyon nem jó így, neki is magába kellene szállnia.

adamskij Creative Commons License 2023.11.05 0 0 206437

ekkora gerinctelenséget nem feltételezek Atwellről, egyszerűen csak képtelen volt kézben tartani a meccset már a Havertz belépő és az utána elszabadult indulatok óta.

annál érdekesebb(?) fordulat hogy novemberre a ManCi mindkét kihívója, jelesül a Pool és mi, veszített már pontot-pontokat a VAR döntések kapcsán (a Diaz gól meg nem adása még nagyobb vétek szvsz, ott a Poolnak minimum 1 pont járt volna). az is "fura", hogy a ManCi valahogy sosem áll a lőcs rossz végén. ezzel arra szeretnék célozni, hogy ahogy 10-15 éve Sir Alexet nyomta a teljes bírói testület, mostanában az épp legjobb(nak vélt) csapat felé hajlanak finoman. ezért is örülök, hogy Arteta nyíltan kimondta a nyilvánvalót, ahogy most a bíráskodás zajlik, ahogy a VARt kezelik, az bicskanyitogató. ezeket a dilettáns faszokat legfeljebb a Championshipig szabadna engedni, a PLnek nem Atwellekre meg Deanekre van szüksége, hanem Collina-szintű számonkérhető tapasztalt bírókra. simán van pénz a kasszában legalább BL-szintű játékvezetésre; csak Lahozt hagyják a kertjében kapálni.

 

Arteta számára adott viszont a feladat: kurvára rendbe kéne szednie a középpályát és a támadásaink vezetését, ezt ő szabta el idénre jócskán.

Előzmény: seeman (206436)
seeman Creative Commons License 2023.11.04 0 0 206436

Méretes és mesterséges játékvezetői hiba volt.

Meg akarta bosszulni azt, hogy az Arsenal játékosai nem voltak elégedettek a sokat hibázó, köcsög fazonnal.

Előzmény: cassano711 (206434)
adamskij Creative Commons License 2023.11.04 0 0 206435

Havertz kivételesen nem játszott rosszul és a kifejezetten erős, kemény belépőkkel játszó Newcastle középpálya és védelem ellen egészen hasznos volt, sokszor sikerrel tördelte a játékot. a majdnem piroslapos csúszásával is három sárgát osztott Atwell a geordieknak, sőt Burnt is részben Kai süllyesztette el. amiben nagyon javulnia kellene és minél hamarabb az a minél nagyobb lövőhelyzetet kialakító passzok biztosítása, ebben szerintem Trossard, Rice és Saka is egy jó szinttel felette állnak.

Arteta számára ez a hét nagy tanulság kell legyen; ha hű akar lenni a non-negotiable elveihez, akkor most saját magán végezheti el a szeppukut, ideje kevésbé bíznia a nyilvánvalóan rosszabbul teljesítő játékosokon és megadni a lehetőséget a többieknek. gondolok itt Havertz mellett White-ra vagy akár Zincsenkóra is. Raya sem véd hiba nélkül, csak igen kár, hogy Rambo is legalább ennyi hibát követ el.

Előzmény: a13 (206433)
cassano711 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 206434

Hihetetlen hogy ezt a gólt meg tudták adni. Előbb kiment a labda utána meg két kézzel kilökték Gabrielt a labda alól. Ezekre mondják, hogy dísznek van a VAR.

A bajnoki címre nem is volt reális esély szerintem, tavaly a csoda kategória volt hogy olyan sokáig úgy nézett ki akár meglehet. A top4 a realitás, reméljük az meglesz.

Előzmény: adamskij (206432)
a13 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 206433

Az a lényeg Havertz meg Raya ismét kezdett . Nem vagyok hajlandó nézni a csapatot amíg ez a trend . Óriási csalódás...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!