Sajnos tudom miről beszélsz . Nekem is volt egy ilyenem ... 5-6 éve (talán ?) elhozta nekem a két gyerekét , azok ma is velem élnek . Aztán menetrendszerűen megérkezett enni , éjjel bent aludt , de sose lett házi macska . Nem állt meg simire , dokihoz úgy tudtam vinni , hogy az egész házon végigkergettem mire meg tudtam fogni . Amikor a családiból beköltöztem a lakótelepre , természetesen hoztam magammal őt is . Így összezárva sem változott semmi , távolságtartó maradt . Azóta sajnos el kellett altatni ...
Nem lehet. Ha azonnal nem ugrok mikor szeretne kimenni, úgy ordít az ajtónál mint akit nyúznak. Volt mikor éjszakánként a nagy marakodások miatt becsuktam fiam műhelyébe, de az almot hol használta, hol nem. Ha áthelyeztem az almot oda ahova kakilni szokott, akkor másik helyet választott. Pedig első naptól tudta mire való az alom. Egész életét az utcán élte, őt már nem lehet elzárni a szabadságtól. Hiányoznának neki az ismerős macskák látványa. Legjobban a napsütötte fűben szeret hemperegni a veteményes szélén hogy engem is lásson, vagy üldögél a komposztáló szélén. Olyan örömei vannak, amiktől nem lenne szívem megfosztani. Számára a lakás ingerszegény környezet.
Biztos vagyok benne hogy egyszer a vesztébe rohan a szabadban. Ha nem fogadom be, ez akkor is megtörtént volna. Viszont így adok neki több örömteli évet. Kap finom ennivalót, sok simogatást, szeretgetést. Ami tőlem telik, azt megkapja.
Én is imádom őket ebben a pózban. :-) Nem tudom, van-e rá valami 100%-os válasz, nekem már az utcán vad idegen macs is dobta magát hanyatt, meg is tudtam pocizni. :-)
Ő leginkább hanyatt szeret feküdni. Főleg ha a konyhában togok jobbra-balra. Nem csak hanyatt fekszik, de hempereg is, sokszor azt sem tudom hogy lépjek. Életveszélyes ránézve.
Kóbor cica időszakában sem volt túl vad. El lehetett menni mellette, át ballagott az udvaron ha kint voltunk akkor is. Csak a karnyújtásnyi távolságot tartotta. Az út közepéről a szélére is csak akkor ballag, ha már odaért a kocsi. De nem megy le, csak annyira hogy elférjen mellette más is. Félek hogy ahogy öregszik egyre mujább, és nem is szereti mindenki a macskát. Tavaly bánthatták, el volt törve egyik hátsó lába, biztos nem jól forrt össze, mert most is van ott egy púp. Vagy dagadt. Volt hogy a farka lógott sokáig, fark tőben fájt neki. Valaki felrúghatta. Most meg valószínű bangúrozni jár, mert sokat van távol én meg aggódok érte.