Keresés

Részletes keresés

Caty Creative Commons License 1999.07.06 0 0 851
Köszi a módszer leírását.:)
Nem a gusztusosságával van gond, a macsikért mindent. Egyszerűen tartok tőle, hogy kellemetlenséget okozok nekik, holott nagyon nem szeretnék.
Igazából talán egyszer, még egész kiskorukban próbáltam hasonló módon beadni nekik bogyót, de egyrészt betudható az én gyakorlatlanságomnak, másrészt az ő kapálózásuknak, hogy a művelet nem volt kimondottan sikeres...:(
Azóta a különféle finomságokba csomagolt tablettákkal próbálkozom, ha muszáj valamit beadnom nekik. Kicsit ugyan hosszadalmas dolog, de azért működik. Remélem, ma is fog...:))

Hogy hívják a Nálad lakó kismaccsot, és milyen típusú? Az agárral hogy fér össze?

Előzmény: Skog (850)
Skog Creative Commons License 1999.07.06 0 0 850
Sziasztok!
Elöször is Opinak sok-sok puszi, a kis büdös nagyon rendben van.
Ebbe a tablettás buliba szólnék bele, én csináltam már sokszor, jelenleg is egy agár és egy 8 hetes kiscica lebzsel otthon.
Szóval gyengébbik kéz macsoszt közvetlen torok alatt megmarkol úgy hogy ne tudjon karmolni.A másik kéz mutató, gyűrűs,középső ujjal benyúl határozottan a macsek szájába, gyürűsön a tabi, a két szélső közvetlen a fogak mellett belülről feszít, a tabi az ilyenkor kicsit felpúposodó nyelv mögé ejtendő, ujjak ki macsek automatice nyel.
Nem gusztusos dolog, de másodszorra már biztos karmolás mentesen megy, plusz a macskának sem fáj.
Caty Creative Commons License 1999.07.06 0 0 849
Mici is belehempereg az olajbogyó levébe? Maszat kábé úgy viselkedik,ha lecsepeg az olajbogyó leve, mint egy dagonyázó vadmalac. Ilyet én macskától még nem láttam...
Előzmény: Enid (848)
Enid Creative Commons License 1999.07.06 0 0 848
[Na igen. Az olajbogyóért Mici is képes bármire... :-) Valamelyik éjjel a hangok alapján azt hittem, megint a vizemet issza. Villany fel, hát mit látok? A TVzés közben elfogyasztott olajbogyó üres zacskójából kiborította a levét, aztán félórán át nyalogatta a szőnyegpadlót. :-)))]

Az állatorvos egyszer a régi macskánknak lenyomta a torkán a gyógyszert. Nem lett tőle semmi baja, de én nem tudtam utána csinálni... Úgyhogy én is cseleztem, ahogy bírtam a kajákkal. :-(

Előzmény: Caty (847)
Caty Creative Commons License 1999.07.06 0 0 847
A tablettabeadás nem volt ám olyan egyszerű dolog:) Tepsifüles (azaz Maszat) ugyan megette a májkrémet, ám kábé ötször kellett újracsomagolnom a gyógybogyót, mire egyszer véletlenül az is a gyomrába került - ugyanis a jószág újból és újból lenyalta róla a májkrémet. Bandita meg egy katasztrófa volt a válogatásával, nála egyedül a virsli működött csaliként. De már tudom, ma mivel fogom beadni nekik! Olajbogyóval! Én még olyan extázist macskától nem láttam, mint amilyet ezek az olajbogyóval produkálnak! Talán menni fog.
Igazából a gyógyszer macskatorkon való letömködésének, illetve folyadékhalmazállapotú beadásának nem vagyok a híve, mert nem túl kellemes se a ciccnek, se a gazdinak, de ha máshogy nem megy, akkor marad ez a megoldás. Addig viszont türelemjáték!
Maminti Creative Commons License 1999.07.06 0 0 846
A gyógyszerbeadásból már kilométeres tapasztalatim vannak. Főleg, hogy már három hónapja naponta kétszer be kell adni Arisznak a tablettákat. Ilyenkor egy megoldás van, ki kell éheztetni a ciczet, és ebben az esetben dörmögéssel egybekísért nyamnyogással fogyasztja el a gombócot, a gyógyszerrel együtt. Egyébként még a napi kajájáról is le tudna mondani... Ő is imádja a virslit, a májat, a csirkehúst meg ilyeneket, de ha befordul az agya, akkor semmit sem eszik... Erőszakkal meg nem merem lenyomni a torkán, minekutána szívbeteg, és pont az izgalmaktól kell kímélni...
nori Creative Commons License 1999.07.06 0 0 845
Szervusztok,
Bejöttem a szabadságomról dolgozni egy kicsit. Ez a tablettabeadás dolog azért érdekel, mert egy párszor már kudarcot vallottam a becsomagolós módszerrel, disznó dögök körbenyalogatták és a tablettát kiköpték. Az állatorvos javasolt egy módszert, tablettát porrá zúzni, kevés vízzel keverni és fecskendővel a cica szája sarkába nyomni. Így valóban lenyelik, de össze is karmolnak. Vannak már olyan szerek, amiket fogpasztaszerű masszánek készítenek el, és azt a macsekok boldogan lenyalogatják.
macsekok összeszoktatása külön történet, de türelemmel sikerült.
Férjem tegnap reggel kapott Garfieldtól egy egeret, szépen letette párom lába elé, amiért dicséretet kapott.
Most egyébként egyik cic lustább, mint a másik, a lakás különböző helyiségeiben heverésznek, és még a dögönyözésre is csak egy halk nyekkel válaszolnak.

Caty Creative Commons License 1999.07.06 0 0 844
Jééé, a mi macskáink is feldúlják a lakást, ha nem az történik kaja ügyben, mint amit ők akarnak (azaz hogy napjában kábé tízszer adjak nekik kaját, frisset, inyencfalatot - na persze ez nem így történik:))

Tegnap este Vermox nevezetű gyógybogyó beadása volt műsorszámon. Előtte egy nappal májkrémbe csomagolva sikerült viszonylag kis izgalmak közepette megetetnem velük a bogyót. Tegnap azonban Bandita rájött a turpisságra, megszaglászta az addig imádott májkrémet, majd finnyás arccal elvonult. Az volt az arcára írva, hogy "ugyan már, gazdi, csak nem hiszed, hogy bedőlök a trükködnek? Különben is, csak májkrém van itthon, egyéb csemege nincs?"
Végül szerencsémre a virslinek nem bírt ellenállni, abba csomagoltam a gyógyszert, de még ezzel is voltak kalandok, merthogy képes volt a maccs körberágni az amúgy is kicsi falatkában rejtőző gyógyszerdarabkát. Csak azt tudnám, hogy az utolsó adagot ma este mivel fogom beléjük diktálni?!

Enid Creative Commons License 1999.07.06 0 0 843
Hahó!

Nnna. Betanítottam a családot. Kora reggel és este van etetés, közben semmi. Micike nagyon jó gyerek, mert soha nem kér a mi kajánkból, úgyhogy nass sincs nap közben. Tegnap reggel anyu el is vette a tányérját, miután megette a kaját. Kisvártatva megjelent a helyszínen a kis édes, leült, és nézte, nézte a helyet, ahol a tányérja volt. Anyu megkérdezte tőle, hogy mit keres. Mici hátranézett, és tett egy fejmozdulatot, mintha azt kérdezte volna, hogy "Na mi van? Hol a kajám?", és nyávogott is egy sort azon az idegesítő, nyafka kis hangon, amit csak kajával kapcsolatban alkalmaz (mikor éhes, akkor 'rendesen' nyávog, ilyenkor csak játssza az eszét :-)). Anyu kinevette (teljesen emberi fejmozdulat volt!), és elmondta neki, hogy nincs több, majd este kap legközelebb. Erre Mici felpattant, odarohant anyuhoz, és izomból ráütött egyet a lábára, aztán továbbszaladt, és módszeresen, szobáról szobára felforgatta az egész lakást. Egyéni bosszú. :-))) Annyit nevettem rajta! (Anyu kevésbé... ő volt a romeltakarító brigád)

Caty Creative Commons License 1999.07.06 0 0 842
Hali!

Nohát. Ha azt mondjuk, hogy a "cecakot kiforgatjuk a bundájából", az azt a műveletet takarja, amikor elkapom a macsekot, a feje búbjától a farka tövéig erőteljes mozdulatokkal végigmasszírozom a gerince mentén (ilyenkor valahogy úgy tűnik, mintha a macsek több számmal nagyobb bundát hordana, mint önmaga...). Mire végigérek a gerincén, a dilis macs alól kiszaladnak a lábai, és mint egy rongybaba, elterül. A következő poziciót ő maga kínálja fel, hanyatt vágja magát, összes lábát szátdobja a négy égtáj felé, mondván, hogy "Gazdi, a hasamat is!" Ekkor a jólnevelt gazdi a ceca hasát, mellényét, "harapós részét" azaz a hónalját is végiggyúrja-vakarássza. És ez megy fél órán keresztül, miközben a kéjenc állatka hangosan dorombol, mint egy jobbfajta dízelmotor. A dolog érdekessége az, hogy nálunk csak a Maszatot lehet ily módon nyaggatni, sőt ő követeli ki magának, Bandita macskát nem lehet, mert az ő "harapós része" valóban az, és ha a pocakja táját próbálom símogatni vagy gyömöszölni, akkor kisvártatva gyönyörű harci díszekre tehetek szert néhány nagyobbacska karmolás képében.

A cecakoknál azt hiszem, 60 nap a vemhesség ideje, de holnapra megnézem könyvben. Egyébként onnan is meg lehet állapítani, hogy terhes-e a gömbölyded formát öltött cicalány, hogyha megnézed a mellbimbóit. Amennyiben bepirosodtak, akkor nagy esély van sok kismacska érkezésére...

Előzmény: Bölény (841)
Bölény Creative Commons License 1999.07.05 0 0 841
Ez a "kiforgatjuk a bundajabol" kifejezes nekem nagyon tetszik, de pontosan mit takar? Valaki lejjebb irta, hogy matsa imadja, ha forditva simogatjak. Boldogult Sicinknek is tokmindegy volt, hogy mely iranybol "cirogatta" az ember, a lenyeg az volt, hogy egy gozkalapacs erejevel tegyuk. Most mazochistak a macsok, vagy tenyleg ez kell nekik?

Mas. A macsoknal mennyi a vemhesseg ideje? Ui. egyelore nem tudom eldonteni, hogy Mimi macska kiscicakat tarol magaban, vagy csak az utobbi idok megnovekedett taplalekbevitele jelentkezik nala derektajon?

Caty Creative Commons License 1999.07.05 0 0 840
Rhia,

:))
Teljesen jó név a Buta Arc, kissé ráillene Maszat macskámra is, bár ő már elnyert magának egy "indián" nevet, ez pedig a "Tepsifüles". Ezt úgy sikerült megkapnia, hogy pár hónappal ezelőtt egy nagy sütés-főzési akcióm kellős közepén Maszat az előkészített, beolajozott tepsibe telepedett, és meglehetősen elégedett pofával bámult rám...
Egyébként itt, a melóhelyemen, az asztalom melleti falon díszeleg egy fotó az én matsaimról is, ahogy összebújva szundítanak egy paplanon. Velük szoktam vígasztalni magam... :)

Előzmény: Rhia (839)
Rhia Creative Commons License 1999.07.05 0 0 839
Caty,
:-)))
van nekem egy fenykepem az en kettomrol, amint ott ucsorognek a keresgeles miatt kirangatott legfelso komodfiok hely alatt elterulo pulovereimen (hu, micsoda helymeghatarozas)... Marco mint mindig, arisztocat arccal, Buta Arc pedig...hat, istenkem, o Buta Arccal nez a fenygep lencsejebe, megint azzal az "atyaisten, mar megint micsinal ez?" nezessel... Kituztem itt a kollegiumi szobamban az asztal fole, hadd legyen egy kis vigaszom, ha mar nem vagyok veluk...

Udv,
Rhia

Előzmény: Caty (838)
Caty Creative Commons License 1999.07.05 0 0 838
Szép jó reggelt mindenkinek!

A macskáim eltanulják egymás idétlen szokásait...Most mért?!
Eddig csak Maszat szokása volt az, hogy amikor unatkozik, és egy kis gyömöszölésre, símogatásra vágyik, akkor beül egy félreeső sarokba, és jó hangos macskaáriával szórakoztat - persze hamarosan megunjuk, megkeressük a "szegény elveszett árva cicát", kiforgatjuk a bundájából macskamasszírozás címén, ő pedig vad dorombolással (röfögéssel) honorálja a vele való foglalkozást. Mindezt teszi reggel, mikor kapkodva készülődöm melóba. Bandita eddig ilyet nem tett a majdnem három év alatt. Eddig. Ma reggel megkereste Maszat áriázó-sarkát, beült, és még a tesó hanghordozását is utánozva közölte, hogy most vele is foglalkozzak egy kicsit. Némi dajkálás után letettem őfenségét. Innentől kezdve állandóan a nyomomban volt, a fürdőszobában a mosdókagyló szegélyéről a nyakamba vetette magát, és hangos berregéssel adta tudtomra, hogy ő most nagyon meg van elégedve ezzel az állapottal, nehogy letegyem...Mindezt akkor, mikor amúgy is késésben voltam.
Reggel a csíkos gengszter még egy mutatvánnyal szórakoztatott. Párom kénytelen volt egy kisméretű fiókot teljes egészében kihalászni a helyéről, valami iratot keresett bőszen. Az üresen maradt résben cirka öt másodpercen belül csak egy csíkos macskafarok és egy hátsó tappancs látszott. Relytély számomra, hogy a macskáknak mért kell azonnal felderíteni, hogy mi van a szekrényajtók és fiókok mögött... A ciki csak az volt, hogy kedves macsim nem tudot megfordulni a szűk helyen, de nem akarta feladni a kisérletezést, így hosszú perceket töltött azzal, hogy különböző alkatrészeit átcsoportosítsa egy zsebkendőnyi területen...nem semmi látvány volt!
Nem mondhatnám, hogy a macsekok mellett unalmas volna az élet...

Maminti Creative Commons License 1999.07.02 0 0 837
Gyötör, biztos szép lesz az új, cseresznyeszínű kanapétok... ;))))
Rhia Creative Commons License 1999.07.02 0 0 836
Gyotor,
probald olloval :-))).
sajnos, eleg nehez dolog...talan sima szonyegtisztitos vizzel? Nekem negativ tapasztalataim vannak.
Enyim matsok csak kipofozni meg elpofozni szeretik cseresznye: foleg olyan helyekre, ahol csak fel ev mulva talalod meg, elegge szottyadt allapotban. Marhogy a cseresznyet. :-))
Amig no a mats, addig kell is neki a kaja.
MIndenkinek javallom egyebkent valamelyik matskatarto konyv beszerzeset; nekem az jott be nagyon, mar nem emlekszem pontosan a cimere: Macskatartok nagy kezikonyve vagy vmi ilyesmi...vannak benne hasznos etetesi tanacsok, meg betegsegtunetek leirasai, meg hogy milyen matskatipusok vannak: introvertalt, extrovertalt, extramozgekony, miafene...:-)

Udv,
Rhia

Előzmény: Gyötör (832)
Caty Creative Commons License 1999.07.02 0 0 835
Figyeltétek? Ha a férfiember egyszer megszeretett egy macsit, akárhány macsi pártfogására rá lehet venni.:)))

A műtéttől illetve az utána következő időszaktól ne félj, nem olyan vészes...

A mieink egyszerre estek át rajta annó. Aznap éjszaka a mi ágyunkban aludtak (addig ki voltak tiltva a hálószobából, de annyira megindító látványt nyújtottak, és persze annyira aggódtam értük, hogy nem bírtam volna egyedül hagyni őket a nappaliban. Párom beleegyezésével behoztam az alvós-törölközőjüket a hálószobába, az ágy elé. Erre az alig látó, kótyagos, billegő macsok szépen egymás után felküzdötték magukat az ágyra, elnyúltak kettőnk között, és ott aludtak tovább hozzánk bújva...)
Picit tényleg gombóc formát öltöttek azóta, főleg télen voltak kerekded macsik, de nem lustultak el igazán. Így, hogy ketten vannak, remekül elszórakoztatják egymást. Maszatka mostanság kicsit girnyó lett téli önmagához képest, de tavaly nyáron ugyanez volt vele a helyzet, úgyhogy annyira nem aggódom (csak kicsit, és azt állandóan:)).
Egyébként nekik reggel kaja után, és este van egy nagy turbósítási rohamuk, de időnként bizonyos nyomokból arra következtetek, mikor hazaérkezem, hogy napközben is randalíroztak.
Kettejük közül Bandita az, aki minden körülmények között feltalálja magát, hajlandó mindenben játéklehetőséget találni, pedig nem ő a domináns egyed kettejük közül, Maszat viszont jobban igényli a pátyolgatást. Azt, ha unatkozik, úgy hozza a tudomásunkra, hogy megkeresi a lakás legtávolabbi pontját, majd éktelen nyirvákolásba kezd. Ha azt akarom, hogy csend legyen, kénytelen vagyok megkeresni a macsit, és jó alaposan átgyúrni. Imádja, ha kiforgatjuk a bundájából.
Remek esti program macsik részére: végy egy lézer-pointernek nevezett kis piros fénnyel világító bigyuszt. Világíts a macsi elé fél méterrel. Majd mikor mekegve ráveti magát a fénypöttyre, esetleg egyszerre két macsi is, vezesd a pöttyöt odébb, falra, padlón cikkcakkvonalban stb. Garantált fogyókúra macsik számára. Egyre kell nagyon vigyázni: még véletlenül sem szabad a szemükbe világítani a lézerbigyusszal.

Cateye Creative Commons License 1999.07.02 0 0 834
Gyerekek! Ha valaki latja dalia-t, akkor mondja meg neki, hogy azonnal kozolje ujdonsult kis szurke cicmicenek a nevet!!!! Allitolag erdemes megtudni! :)))

D A L I A !!!!!!!!!!!!!!! Azonnal tessek megmondani, hgoy hogyan is hivjak a matsekodat!!!!! =:))))))))))))

Cateye

Cateye Creative Commons License 1999.07.02 0 0 833
Csak beneztem, mi ujsag! De latom, mar mindenki elmondott Enidnek mindent, amit kerdezett... :)

OK! :))

Akkor menelek is tovabbb. :)

Cateye

P.s.: En is csak 2x adok Procinak enni, reggel meg este, ha hazaerek... eleg jol elvan vele - nana, hisz egy egesz konzervet eszik meg igy nap mint nap, bar most nyaron a do:g melegben neki sincs tul sokat enni... :)

Gyötör Creative Commons License 1999.07.02 0 0 832
Erdőszéli Aranyos - azaz Pamats - naponta kétszer-háromszor kap matskakaját. Ez egy kisdobozos konzervet+egy marék szárazeleséget jelent - szerintem nem sok egy februári, fejlődésben lévő cicának. Szinte keresni kell a bundában a kis testét. :-)
Táplálékkiegészítőként pedig mindent megkóstol, amit mi eszünk. :-)

Tegnap reggel a konyhaasztalon hagytam a cseresznyés tálat ....
Az egy dolog, hogy az egész csupa mats szőr lett, de pár szemet bevitt a kanapéra - világos szürke-zöld színű - és ott rágcsálta össze. :-(
Hogy jön ki a piros-bordó cseresznyelé folt a textiliából?

A gyorsaságról: némely gyenge idegzetű vendégünk elkerekült szemmel, vagy kis sikkantással kísérve vállik kővé, amikor Őfelsége elviharzik mellette! :-)
És esküszöm mosolyog utánna! :-D

Enid Creative Commons License 1999.07.02 0 0 831
Rhia,
Gondoltam. :( De még nem látszik rajta. Egy konzerv kaja 2 napig elég, egy doboz szárazkaja meg 1 hétig kb. Visszafogom a családot. Kihirdetem, hogy aki kettőnél többször meg meri etetni, azt én etetem meg Whiskassal. :-)

Nem volt nyaka Buta Arcnak!!! :-)))))) Ez nagyon aranyos!! :-)

Mici olyan girnyó. :-( Tudod, mióta hazajött. Szerintem még benne van az éhezés emléke, attól fél, hogy ha nem eszi tele magát, valahányszor felébred, akkor éhen veszik... élvezi, hogy most tobzódhat a kajában! :-)

Vizet mindig frisset kap persze, de ő az én poharamból szereti kiinni a szénsavmentes ásványvizemet, amiből még a család sem ihat (én sem az ő kólájukból), meg anyukám aranyhalának a büdös, halas vizéből. :-) Azt hogy imádja! :-))) Dilimacska. :-)

Előzmény: Rhia (830)
Rhia Creative Commons License 1999.07.02 0 0 830
Enid,
az a kajamennyiseg tenyleg _nagyon_ sok!! Maximum naponta ketszer, vizet viszont annyiszor cserelj kulonosen nyaron, amennyiszer csak lehet. A szaraztapok miatt, meg a szottyos kajaban sincs annyi, amennyi kellene, szerintem. Beszeld meg a csaladdal, hogy ne csinaljanak tuletetest; nalunk is ez ment egy darabig meg szegeny anyukammal egyutt laktunk, aztan lealltunk, de surgosen, mert marco kezdett egyre kerekebb lenni; aztan most, telen, amikor kint voltunk Amerikaban, egy baratunk vigyazott a ket matsra, es naponta adott nekik Whiskast. Na, mire hazajottunk, nem is volt nyaka Buta Arcnak! ;)))

Udv,
Rhia

Előzmény: Enid (829)
Enid Creative Commons License 1999.07.02 0 0 829
Maminti, :-))))
köszi neked is. Micinek van 1 Délelőtti Nagy Rohanása és egy Esti Őrülete, ez a kondenzcsíkról jutott eszembe. Kitombolja magát rendesen. :-)))

Egyébként mennyit kaját kell adnom neki naponta? Nem akarom túletetni, szerintem sokat kap, de pont úgy viselkedik, mint akit éheztetnek. Amikor naphosszat egyedül volt a régi lakásban, akkor reggel 6-kor kapott egy kistányérnyi kaját, meg este 7-8 körül, és elég volt neki. Most meg a bolond hugom folyton tömi a fejét, egy kis ebédmaradék (főtt kukorica RULEZ!), szárazkaja (dobozzörgés-riadó), aztán konzerv... Napi 5-6 alkalommal kap enni, igaz, kevesebbet. Ez nem jó, ugye? Régen nem volt ilyen válogatós, nyafka béka... :-(

Előzmény: Maminti (827)
Enid Creative Commons License 1999.07.02 0 0 828
Rhia,
köszönöm, megnyugtattál, igen. :-) Az új matskával akkor várunk még néhány hetet-hónapot, és akkor lehet, hogy a maminál lévőt hozom el. Hógolyónak hívom, mert félórás udvarlás, ciccegés, bizalommorzsa-szórás, óvatos közeledés, tejecske, párizsidarabkák, puszidobálás után pont olyan gyorsan tűnik el a kertben, ha felé nyúlok, mint az... Imádnivaló kis pofája van, és KÉK szemei. :-) Jaj, már úgy szeretném megsimogatni!

A játszással nem lesz gond, azt hiszem. Megoldható. :-) Bevallom, én négykézláb szoktam vele rohangálni a lakásban, ilyenkor cimborák vagyunk, és együtt vadászunk. Levadászunk mindent. :-) A zsákmányt (légy, papírgalacsin, ceruzaelem, stb.) nagylelkűen átengedem neki, ő boldogan elfogyasztja/megrágcsálja/felpofozza, aztán megyünk tovább. Murrogással kommunikálunk. Néha lapulunk, aztán szaladgálunk.
Igen, egy kicsit fárasztó. És fájdalmas is lehet, ha úgy dönt, hogy "te! figyelj, most játsszuk már azt, hogy TE vagy a zsákmány, jó?" - és átmegy vadmacskába, hátracsapott fülek, fenyegető, mély hangú murrogás, csapkodó farkinca, aztán adj neki!! Vagyis nekem... elég nehéz megmagyaráznom neki, hogy én nem ellenség vagyok, hanem az anya. Nem hiszi el. :-(

NEM fog elhízni. :-)))

Előzmény: Rhia (826)
Maminti Creative Commons License 1999.07.02 0 0 827
Enid kedves, ne aggódj amiatt, hogy megváltozna Mici jelleme, mert nem fog. Maximum nyugodtabb lesz. Ha nem eteted túl, nem fog elhízni, ha játszol, foglalkozol vele, nem fog ellustulni. Mindkét macsom, Kobold és Arisz is, olyan ezerrel tudják begyújtani a rakétákat, hogy lehet látni a kondenszcsíkot mögöttük... :))
Előzmény: Enid (824)
Rhia Creative Commons License 1999.07.02 0 0 826
Enid, kedves,
az altalanos velemeny es tapasztalat szerint mindig osszeszoknak; elobb-utobb, esete valogatja, meg matskatermeszete. A Te Miciddel nem hiszem hogy baj lesz, de azert feltetlenul vard ki, mig kiheveri a muttet. Tul sok stressz, plusz egy ideig meg mukodnek a hormonok, es a kandurmatsok nem igazan kedvelik a kiscicakat, sajnos.
Ami az elhizast illeti, arra egyszeru a valasz. Azert szoktak elhizni a mar nem kandur fiukak, mert mar ugye, nincs ami hajtja oket maszkalasra, hosszu csatangolasokra, tetomaszasra, stb, csak ulnek egesz nap, plane ha nincs senki otthon, es abrandoznak, hogy mi is volt az a szep idokben...:-)))
Na ezert is egyszeru a magoldas: jatszani kell a doggel naponta negyed-felorat. Tobbet egyszerre ne, mert a szivuk, az a kicsi, nem bir tobbet, es tulerolteti magat. Ezert is pihennek annyit. Sokkal intenzivebben elik a kis eletuket, mint mi (de irigylem neha oket, a fene egye meg!).
Szoval ha jatszol vele minden este kicsit, tudod, olyan papirgombocosat, vagy hajigalsz neki muegeret (az enyim mats' Vizet Nezo megvesz erte), akkor nem lesz baj. NO es ha egy ido utan megerkezik a masik mats, akkor meg elvannak egymassal.

remelem, sikerult megnyugtatni. Majd szamolj be, hogy viselte Micus a mutetet, jo?

Udv,
Rhia

Előzmény: Enid (824)
Cateye Creative Commons License 1999.07.02 0 0 825
Caty --- nagyon koszonom a hozzaszolast. (Sosem baj, ha hosszu, emiatt ne aggodj! :D)
Ami azt illeti, en is ugy tudom, hogy csak a magzatra artalmas, el lehet vetelni... viszont allitolag, ha mar huzamosabb ideje egyutt elsz egy maccssal, akkr viszont mar ugyis 'megkaptad', igy vedve vagy... de majd utananezunk... egyebkent sem annyira S.O.S. a dolog, egyelore van meg kb. 1-1,5 evunk csak 'igy' kettesben! :)) (Bocs, harmasban, Procival egyutt, illetve remelhetoleg, majd egyszercsak negyesben a minimaccsal! :D)

Igen, a masik macs azt hiszem be fog kerulni a csaladba.... :)))) Majd meg 'targyalasokat' folytatok Kedvesemmel. :) Bar tegnap, amikor jott a hir, hogy egy ismerosomnel "5 kiscicat dobott ki a 'budos do:g' =:)) ", s esetleg elmehetnenk megnezni, aztan 'majd eldontjuk', akkor jott a valasz, hgoy 'Ismerem en az ilyen megnezeseket'. :))) El is kezdtem nevetni, mert ereztem, hogy rajott a turpissagra, mondtam is neki, hogy " latom, a vesembe latsz..." mire a valasz az volt, hogy "meg a sajatomba".. :)))) Ebbol arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy nem lesz tul nehez meggyozni majd... :))))

Cateye

Enid Creative Commons License 1999.07.02 0 0 824
Caty,
köszi a tanácsot, azt hiszem, megfogadom. Anyu úgyis el fog költözni otthonról hamarosan, 1-2 hónapra, és csak hétvégén jön haza, lehet, hogy fel se fog tűnni neki, hogy nem egy, hanem két cicánk van... :-))) És addigra, mire a két mats összeszokik, már úgysem lesz szíve elszakítani őket egymástól. Háhá, micsoda haditerv... Már csak új kiscicát kell keresnem. Felénk sok a kis kóbor, lehet, hogy megmentem egyiket. :-)

Mesélj a cicáidról!!

Ugye MINDIG összeszoknak előbb-utóbb?

Jövő héten műtét!!! :-(
Mit gondoltok, a jelleme megváltozik az ivartalanítás után? És elhízik és lusta lesz? Egy barátom ezzel riasztgatott, és bevallom, egy kicsit megijedtem. :-( Persze tudom, hogy nincs más választásom, de akkor is...

Imádom ezt a topic-ot! Talán az egyetlen, ahol nincsenek villongások, csak sok-sok boldog, türelmes, macskarajongó, kedves ember! :-) (Figyelitek? Most már én is ide tartozom! :-))

Türelmes... Nekem rengeteget segít, hogy van a Mici, amikor el vagyok keseredve, vagy ideges vagyok. Abban az időben került hozzám, amikor szakítottam az életem szerelmével (akkor még azt hittem, hogy az). Nagy harcok és véres vereség után visszavonultam egy kuckóba a sebeimet nyalogatni, aztán Őmicisége belegyalogolt az életembe, rám nézett a nagy, sárga (néha zöld) szemeivel, az ölembe ugrott, elkezdett dorombolni, aztán elaludt, és attól kezdve minden rendben van. :-) Ember legyen a talpán, aki engem kihoz a béketűrésből, ha kéznél van a matskám... :-)))

Tegnap este megmosdatott engem. :-) Felébresztettem, odadugtam az arcom az arcához, és ő úgy döntött, hogy koszos az orrom, hát letisztogatta, jó alaposan. Kicsit fájt, de a hideg víz jót tett utána. :-))) Dilimacs, így hívja az öcsém. :-)

Előzmény: Caty (823)
Caty Creative Commons License 1999.07.02 0 0 823
Cateye, Enid,
Teljesen meg vagyok győződve arról, hogy a meglévő macsiknak is, az újjonan befogadott minimacsnak is, sőt nektek is csak jó lesz, ha hazavisztek egy cicabébit. A macsik, ha egész nap egyedül vannak hagyva (huh, de "szépen" magyarosan fogalmaztam:))), unatkoznak. Ha unatkoznak, hajlamosak különféle pótcselekvésben, agresszivitásban, negatív viselkedési minták felvételében kiélni ezt. Azonkívűl saját keserű tapasztalatom, hogy az egyke cica, aki egész nap egyedül van egy lakásban, hajlamosabb megbetegedni is. Ugyanúgy, mint ahogy az ember is össze tud szedni lelki eredetű betegséget, a cicák is képesek erre. Ha többen vannak, nem érzik magukat egyedül, elfoglalják egymást, a szeretetéhségük sem akkora, hisz állandóan ott van a másik, akivel mosdathatják egymást, akihez hozzábújhat, akivel játszhat. Szintén tapasztalat, hogy azok a cicák, akik többen laknak egy helyen, jóval kiegyensúlyozottabb teremtmények és nehezebben betegednek meg, mint az egyke cicák. (Persze kivételek természetesen adódnak...)
Ahol egy cica elfér, ott elfér kettő is, és mindenkinek csak hasznára válik.
A cica és a bébi nem zárja ki egymást, sőt. A toxoplazmózisról úgy tudom, hogy csak a terhesség alatt veszélyes, főként a magzatra. Állítólag a tünetei összekeverhetők az influenzáéval. Nem vagyok biztos benne, de valahol azt olvastam, hogy ha valaki egyszer már átesett a fertőzésen, az védett lesz a továbbiakban, de lehet, hogy meg kéne kérdezni egy doktornénit ezügyben. Egy mód van rá, hogy biztosra menjünk: mielőtt bébit vállalnánk, el kell menni egy szürővizsgálatra (beutalót a házidoki ad), ami kideríti, hogy voltunk-e már fertőzöttek avagy sem. Arról, hogy hogyan tovább, megintcsak a dokinéninek kellene nyilatkozni. De semmiképp sem kell megszabadulni a cecától! (Maximum a papajelölt privilégiuma lesz a macskabili takarítása a kilenc hónap alatt:))
A bébi meg a macs remekül megvannak egymás mellett, apróbb óvintézkedések bevezetésével ragyogóan lehet úgy élni, hogy se a bébi, se a macs ne lássa kárát. Körülöttem világéletemben voltak macsik, láttam felnőni a kistesómat, aki még járni sem tudott, de a kiságy rácsain keresztül kapkodott cirmos állatunk farka után...Egy másik cirmos hatására szabadult meg az épp hogy beszélni tudó kistesó egy visszatérő rémálmától...Szóval tessék csak bátran belevágni!
Mienk macsikról meg később, mert kissé hosszúra sikeredett a mostani hozzászólásom...
Enid Creative Commons License 1999.07.02 0 0 822
Én is gondolkodom 1 macskapartneren. :) Ha már nálunk lenne a Mici2, akkor anyu se tiltakozna szerintem... A nagymamáméknál egy régi macskámnak nemrég születtek kiscicái. Az egyik majdnem teljesen fehér, 1-2 szürke folttal, és teljesen dundi. Csak az a baj, hogy nagyon vad, szinte soha nem simogatják, úgyhogy nem is nagyon lehet megfogni. Fél az emberektől. De ha sikerülne, szerintetek a Micitől megszelidülne egy kicsit?
Egyébként anyukám újságolta, hogy az Evettke, a régi macskánk milyen "gyönyörű, tündéri" cicának adott életet... Hm. Szeretni fogja. :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!