Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 379
Na, mit forgattál?
Előzmény: Törölt nick (377)
madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 378

Ok, közben unalmamban bécsiszolgattam egy szűrődarabkát (legyen UV-szűrő..) a hotmirror helyére. Most elétartom a kispana elé a 77-es szűrőt, de így mókásan néz ki. Cserébe a végeredmény gyilkos :)

1

Előzmény: Törölt nick (377)
pitman Creative Commons License 2006.05.25 0 0 376
Jó kérdés, szerintem igen.
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.25 0 0 375
Szerintetek ha nem az objektívre, hanem a CCD elé kerül az infraszűrő, akkor is megjelenik a hotspot?
pitman Creative Commons License 2006.05.25 0 0 374
Én nem akarok ilyet csinálni, nincs se felesleges fényképezőm, se szűrőm az akcióhoz, ez csak egy ötlet volt azonkak, akik esetleg akarnak ilyesmit csinálni, de a korábban vázolt problémával találják szembe magukat. Mivel itt egyenes felületeket kell csiszonli, egyszerűen kivitelezhető, főleg, ha előtte a filterre fel is van rajzolva a kívánt méret és a korong előtt/mellett esetleg valamire rá lehet támasztani a fogót. Ha valaki hasznosítani tudja az ötletet, már megérte. :)
Előzmény: madgie (373)
madgie Creative Commons License 2006.05.24 0 0 373
Aha... akkor sok szerencsét. Én eleget bajlódok a mostanság divatos kis szemüvegkeretekbe való lencsékkel, amit nem eszik meg a csiszológép. Nincs idegrendszerem ilyenekkel bajlódni :)))
Előzmény: pitman (372)
pitman Creative Commons License 2006.05.24 0 0 372
Mondta valaki, hogy kézbe kell fogni? Pl. kombinált fogó, a pofák között kis szarvasbőr, közte a szűrő és lehet csiszolni. Nem ördöngősség, de számos más módszer lehetséges még. Políroztam és köszörültem már apróbb dolgokat, szerintem simán kivitelezhető.
Előzmény: madgie (371)
madgie Creative Commons License 2006.05.23 0 0 371
Hát kézicsiszolóval elvileg megy a dolog, de hogy a túróba fogsz meg egy 1 centis valamit úgy, hogy ne a kezed vigye le a kő???
Előzmény: pitman (370)
pitman Creative Commons License 2006.05.23 0 0 370
Az nem lehet megoldás, hogy nagyobbat csiszoltat az ember és utána méretre vágják, illetve csiszolják (ez utóbbi művelethez már nem kell gép)?
Előzmény: madgie (369)
madgie Creative Commons License 2006.05.22 0 0 369

Ez is egy ötlet...én inkább az infraszűrőt próbálom majd a hotmirror helyére beműteni.

Amúgy tényleg nem lehet optikusnál becsiszolni... a mai csiszológépek 2 centi alatt nem dolgoznak szívesen... a hotmirror mérete meg nem ennyi...

Előzmény: pajko (368)
pajko Creative Commons License 2006.05.22 0 0 368
nana. vannak tok jo kulso infra blokkolok, most keszulok venni 1-et. de elobb a hot mirroromat szeretnem megmuteni.
nem olyan regen vettem ki a gepembol (minolta dimage z10). probaltam optikanal csiszoltatni helyettesito uveget, de elkuldtek azzal, hogy ilyen pici uveggel nem tudnak mit kezdeni. szoval maradt az a megoldas, hogy fogtam egy marek homokot, azt ledorzsoltem a hot mirror bevonatat, ugyelve arra, hogy ne karcoljam tulsagosan, majd fogkremmel valaemnnyire kipoliroztam. most vadaszom cerium-oxidra a finompolirozashoz. a hot mirror egyebkent sem kellene, szoval nem kar erte, mivel ha helyettesito uvegem lett volna, akkor is legfeljebb a zsebemben hordozgatnam a hot mirrort es eszem agaban sem lenne visszarakni.
Előzmény: Törölt nick (362)
madgie Creative Commons License 2006.05.16 0 0 366

"d70bol pedig ha kiveszed a hotmirrort akkor is infra lesz"

 

Bezony, nem is olyan bonyolult az a meló, szemben pl. a Canonokkal, ahol rendesen rá van ragasztva a CMOS-ra a hotmirror. Mondjuk tükrös gépet nm biztos, hogy bevállalnék ilyen berhelésre... most a 3 éves ütöttkopott Pana Lc33 kompaktom infrásításán agyalok, a legnagyobb baj az, hogy a hotmirrort pótolni kell, nem árt, ha akkor már egy infraszűrő-darabkával pótoljuk, és voilá, kész is van (remélem) az inframasina...

Előzmény: Törölt nick (365)
madgie Creative Commons License 2006.05.16 0 0 364
A hátsó lencsetag és a CCD közé van betéve a hotmirror szűrő helyére :)
Előzmény: Törölt nick (363)
madgie Creative Commons License 2006.05.15 0 0 360
Ez jó kérdés... ha ez segít: 9 mm a szűrőfoglalat vastagsága a menettel együtt.
Előzmény: Törölt nick (359)
Duda Creative Commons License 2006.05.12 0 0 357

Elado

 

72mm-es szurok:

B+W MRC cirk polar 25eFt

HOYA R72 infra 25Ft

HOYA UV 2eFt

 

55mm

Hama UV 2eFt

 

(a ket olcsobb szuro ajandek azoknak aki nem alkudnak dragabb szurokbol :)

 

ERD:

freeduda kukac freemail pont hu

madgie Creative Commons License 2006.05.12 0 0 355
Á, az én kis panám is csak levélnehezéknek jó. Nem jó az AF (iszonyú BF...), és nincs ugyi MF. A hotmirror már kikapva, a CCD is momentán hót dzsunka :)
Előzmény: Törölt nick (354)
madgie Creative Commons License 2006.05.12 0 0 353
fogok=fogod... bocs
Előzmény: madgie (352)
madgie Creative Commons License 2006.05.12 0 0 352

"kísérletképp 2 réteg feketére sült színes negatív került a 72-es szürő-darab helyére"

 

Jó is az... kár, hogy már más kitalálta. pl. a DFM egyik régebbi számában is ezt ajánlották próbaképpen.

Első próbálkozásnak jó ez a kép, sztem próbálgasd még :)

...addig fogok itt a barkács dolgaidat nyomni, míg kedvet nem kapok előszedni a Pana LC-33-at, és megint nekiállni bütykölni :)))

Előzmény: Törölt nick (351)
madgie Creative Commons License 2006.05.11 0 0 350
Én is IR szűrőre gondolok valami vad WB-vel :)
Előzmény: Törölt nick (348)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.11 0 0 349
Talán infra szűrővel? ;-)
Előzmény: Törölt nick (348)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.10 0 0 347
Én is kipróbáltam Sony videokamerával az R72-t, meglepően jó eredménnyel.
300D-hez meg találtam M42-es obit itthon, amivel egyáltalán nem jelenkezik a hotspot: Pentacon 29mm f2.8
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.05.10 0 0 346
madgie Creative Commons License 2006.05.09 0 0 345
Olyan ebayos hongkong-i csodaszűrő az enyém. Én is a hotmirror AR rétegére gondoltam először, de azzal úgyse tudok semmit se kezdeni :(
Előzmény: fotoblog (343)
azata Creative Commons License 2006.05.09 0 0 344
Kerítés

Készítettem néhány újabb fotót.
infrafoto
fotoblog Creative Commons License 2006.05.09 0 0 343
Bocs, most látom, hogy 3 obival is próbáltad. És milyen szűrőd van most? Még mindig fenntartom a szenzor tükröződésének elméletét.
Előzmény: fotoblog (342)
fotoblog Creative Commons License 2006.05.09 0 0 342

Hahó Madgie!

Nekem így érzésre úgy tűnik az alakja miatt, hogy a szenzor felülete tükröződik vissza az objektív lencséiről. Próbáltad más obival?

Előzmény: madgie (319)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.08 0 0 340
azata Creative Commons License 2006.05.08 0 0 339
http://infrared.foto.googlepages.com/
Előzmény: azata (338)
azata Creative Commons License 2006.05.08 0 0 338
Előzmény: azata (337)
azata Creative Commons License 2006.05.08 0 0 337
Észrevételedre reagálva az angol nyelvű mellé elkészítettem az infrafoto-oldal magyar változatát is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!