Keresés

Részletes keresés

Canon 550D Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2864

Naná, hogy igen ;) még sok sorozat van tervbe véve. Na jó, kicsit elrugaszkodtam a sablonoktól, sok ötletet merítettem külföldi oldalak bönészése közben.

Előzmény: telescoper (2863)
telescoper Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2863

Komoly? Ez a színvilág neked tetszik? Szerintem katasztrófális.

Előzmény: Canon 550D (2862)
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2862

kipróbáltam az éjszakai infrázást is (itt a 3. 4.) ;)

 

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2861

Sokmilliós felszerelés és annyi eszük nem volt hogy hotspot mentes optikával forgassanak?! Lúzerek... :D

Előzmény: Törölt nick (2860)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2860
DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2859

Köszönöm az érdeklődést, a filter elkelt!

Előzmény: DimensionSeven (2857)
glennmiller Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2858

DSLR infrára alakítása :Kalocsay Károly: 30/9482054

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2857

ELADÓ Cokin P007 infravörös (kb. 720nm-es) lapszűrő - 5000 Ft

Aki nem alkudozik, házilag készült polifoam és textil árnyékoló rendszert is adok mellé (normál Cokin P tartóra méretezve) -

 

Kipróbálható, átvehető Budapesten vagy Baranyában:

Az ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre várom!

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2856

http://www.irstudio.pl/irmod/index.html

Ez a srác a legközelebbi akit ismerek, átalakít és kalibrál is, tetszés szerint választott (és mellékelt) objektívhez.

Előzmény: mynus (2854)
pater68 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2855

Gratulálok, igen jó képek.

Sajna én csak fekete-fehérbe konvertálva tudok kihozni a képekből valamit.

Ilyenek lesznek:

 

   

Előzmény: Canon 550D (2852)
mynus Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2854
Hali!
Egy Canon 550D fullsprectrum-ra való átalakításában tud nekem valaki segíteni?
Az érdekelne hogy, a Lifepixel-hez hasonló, komplett átalakítást, szürövel, fokuszkalibrációval csinálnak-e valahol Budapest környékén és emberi áron.
SzekelyG Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2853

Eladó 72mm Citiwide Infra 720 szűrő dobozával.

Ár: 15 ezer Forint.

 

Budapesten átvehető, csak kipróbáltam. 

Mail publikus: gubernya kukac freemail pont hu

 

 

Canon 550D Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2852

pár fotó a mai termésemből (vízjelezve):

 

 

 

 

 

glennmiller Creative Commons License 2013.04.24 0 0 2851

Köszönöm a segítséget ! Közben találtam egy régebbi képet,az infráim között.  Sziasztok.

foveon Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2850

vateran nezelodj, neha akad rendes is (hoya,bw), max kell adaptergyuru.

 

Előzmény: glennmiller (2848)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2849

Igen, kell az infraszűrő a gép elé. Viszont jóárasított 77 mm-es R72-esekről ne nagyon álmodozz, én vagy 2-3 évig hirdettem hogy keresek és egy fia jelentkező nem volt. Végül egy Hoya akció keretében vettem egyet az Optiformnál. Hamarosan összelövöm a Cokin 007-esemmel.

Gyanítom hogy barkácsolással (P007 belefaragása egy 77 mm-es menetbe) tudod a legolcsóbban megúszni a bulit. Vagy a sok kínai utánzat valamelyikével. :)

Előzmény: glennmiller (2848)
glennmiller Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2848

Hi Mindenki !

Kaptam néhány tekercs 120-as roll filmet. (Rollei infra 400 ISO) Valaki tudja,hogyan fogjak hozzá ? Ebben az esetben is kell az infraszűrő az objektív elé ? Magyar nyelvű leírást nem találtam . Ha kell,bár gyanítom igen,akkor vennék megunt Hoya 77mm -es infra szűrőt.(R72) Olcsón persze !:)

Köszi.

Barnabodri Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2847

most se?

Előzmény: Barnabodri (2845)
Barnabodri Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2846

topázok

Előzmény: Barnabodri (2845)
Barnabodri Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2845

D5100 sigma 17-50 2.8 17mm kézből, iso 2500(nem volt állvány) bocs a vízjelért.

Barnabodri Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2844

D5100 + Kínai ir 72 (ez ugyebár majdnem D3100)

Lehetne hörögni ezen a kínai cuccon, de én kifogtam egy prímát. Akkoriban még megvolt a hoya, egymás mellé téve a két szűrőt, sem a keret, sem az üveg semmilyen fényben szögben nem mutatott eltérést, alkotott kép is megegyezett. Lehet ugyanott gyártották :d

Szóval buherálatlan géppel lehet infrázni, DE:

Számolni kell:

nem most, majd május közepétől szept közepéig 11-14 óráig érdemes fotózni, akkor nem szenvedés a képalkotás, minél gyengébb a nap fénye, annál hatványozottabban szívunk az ir cut miatt.

iso200 20-30 sec zár

MF alap.

Minden esetben keresőt lezárni!!! mellékelt gumibigyó arra való.(nekem három évbe tellt rájönni.)

Élőkép sokat segít a komponálásban, Sigma 17-50 2.8 simán adja az élőképet. Kevésbé fényerős objektívekkel nem sok jóra számítok, de emlékeim szerint ezt nem próbáltam.

Előzmény: Reinthaller (2829)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.04.04 0 0 2842

Az infraszűrők vágási értékét az 50%-os transzmisszióra (T50%) szokás megadni, nem a hatás kezdetére vagy a teljes hatás beálltára. Az újabb B+W katalógusokban már csak a marketing maszlaggal találkozol, de a régebbiekben, pl. ebben a filmes időkből származóban találsz transzmissziós görbét is: http://www.oehling.cz/inshop/files/katalog_e.pdf

Előzmény: rednifegnar (2813)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.30 0 0 2841

Halihó!

 

hát végre elkészült az átalakított Olympus E-400 gépem

 

az első képeim..

Reinthaller Creative Commons License 2013.03.30 0 0 2840

Sziasztok!

 

Eladó 3 doboz bontatlan nagyfloppy.

Ha valakit érdekel az INFRA fotózás és van kedve kísérletezgetni,annak jól jöhet,mert ker.forgalomban már nemigen kapható.

Néhány sorral lejjebb van egy vörösben pompázó fotó,az egy ilyen floppyból barkácsolt szűrővel készült.

 

 

Érdeklődés a reinthaller@freemail.hu címen.

denito Creative Commons License 2013.03.29 0 0 2839

Sziasztok!

  • Elado egy 25-30 ezer expos, szep allapotban levo, nem leharcolt, infrasitott Canon 20D fix 62 ezer forintos aron.
  • BG-E2N utangyartott markolattal, extra akkuval es egy  kis egyszeru Samosonite fotos taskaval 72 ezerert adom.

Erdeklodni emailben vagy telefonon (06-hetven-299-37kilencven), megtekinteni, kiprobalni pedig Budapesten lehet oket.

 

eo.sz Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2838

B+W F-PRO 77mm-es, 099 Infra color (orange) szűrőm, 14 ezer Ft.  Elkelt.

Előzmény: eo.sz (2837)
eo.sz Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2837

Ha valakit érdekel, van egy

B+W F-PRO 77mm-es, 099 Infra color (orange) szűrőm, 14 ezer Ft.

Háromszor volt a gépen, gyári állapotú. Gondolom valaki olyannak lehet hasznos, akinek az infrafotózás több, mint nekem, én elvagyok a "klasszikus" Hoya R72-vel.

pater68 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2836

Sajnos nem tudom, hány nm-es szűrő lett betéve az érzékelő elé... Még nem kísérleteztem a WB átállításával, bár gyanús a dolog, néhány képen auto WB-ra is van egy-egy felületen kékes árnyalat. RAW-ban fotózok, LR-el konvertálok általában. Gondolom, abban is lehet a színcsatornákkal valamit csinálni, nem szoktam házzányúlni, maximum a szaturációhoz. De köszönöm, kipróbálom a színek keverését... Na, egy újabb cél... :)

Előzmény: Canon 550D (2834)
Canon 550D Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2835

Köszi, ebből is tanultam! kb 18 éve festettem a barna hajamat feketére, azóta nem, de mégis kék a hajam. Ő meg sötét hajú és sötétebb bőrű is, sohasem volt szőke, de bejönnek neki a világos hajú képei ;)

Előzmény: Sz_Gábor (2831)
Canon 550D Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2834

Szia, az is kérdés, hogy hány nanométeres szűrőt használsz és mivé van átalakítva a D50-esed, hogyan éred el az infravörös képek elkészülét? Tehát a vázba, az érzékelő elé van téve az infraszűrő, vagy sima üveg van ott (tehát fullspektrumos a váz) és az objektívre teszel szűrőt? Jpeg-ben vagy RAW-ban dolgozol? Én 720nm-es szűrőt tettem a 10D vázba, ez már a manuális fehéregyensúlybeállítás után ad halványan színeket, mindenféle színezés nélkül, én ezeket a színeket erősítettem fel, illetve a RAW szerkesztővel egyszerűen arra törekedtem, hogy mindhárom fő szín (R-G-B) (piros-zöld-kék) megjelenjen a képen. Van görbületi diagram a RAW programban mindhárom színnek külön-külön, ezzeket változtatva jött elő az összes fő szín, addig állítgattam ezt a három görbét, míg a legjobban tetszik a kép. Vettem azóta egy másik szűrőt, 60 forintért ennek a története a következő:

 

 

 

 

Pénteken a Soós fotónál sikerült 60 forintért vennem egy nem tudom hány nanométeres (én 650-700nm közé saccolom mert kicsit jobban átlehet látni rajta, mint a 720nm-esen) 39mm átmérőjű infraszűrőt, nem annak adták, bele volt ömlesztve a többi általában zöldessárga 60 forintos üveglap közé. Megkérdeztem, van-e infraszűrőjük, azt mondták nincs, kérdezem: a sötét picike szűrőre mutatva, az mi? Azt mondták FE csökkentő, gondoltam 60 forintot megér és pont oda tudom tenni az 550D-ben a váz és az objektív közé (ahova eredetileg az ef-s objektívek belógó része nyúlik be). Gondoltam, majd csinálok a Napról pár képet ;) Szóval hazahoztam, kipróbáltam, és teljesen piros képet kaptam az átalakítattlan 550D-vel, gondoltam ez gyanús, odatartottam az infrás, 10D elé, és lám csoda történt: teljesen átlátott rajta az infrás 10D.

 

Mindezt azért is meséltem el, mert most van egy olyan infraszűrőm, amivel a lenti 10D-s képeknél is színesebb képeket tudok majd csinálni a fullspektrumos 550D-be rakva. Tehát ahhoz, hogy te is színes képeket kapj, 600-750nanométer közötti infraszűrőt kéne használnod. Azért is kérdeztem, hogy hol van nálad az infraszűrő és milyen nanométer értékű, tudod-e cserélni. Minél alacsonyabb a szám, annál színesebb lesz a kép. 800 nanométer feletti szűrő nem fog színeket produkálni, abba max tényleg fotosopp tud színt varázsolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!