Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 381

37 mi? Milliméter? Lökd le hozzám, lecsiszolom... van egy csomó lusta kolléga, simán lecsiszolható, a mostani szemüveglencsém alig 25 mm magas. :)))

Amúgy persze széttörheti a gép, de miért tenné? Van azon olyan beállítás is, hogy ne egy fordulattal kapja le.

Amúgy házilag nem csiszolgattam még üveget, az láccerésziskola szerint előbb letördelni óvatosan az üveg nagyját, majd kézzel méretre csiszolni. De akkor minek áll a sokmilliós csiszológép a sarokban?

Előzmény: Törölt nick (380)
madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 379
Na, mit forgattál?
Előzmény: Törölt nick (377)
madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 378

Ok, közben unalmamban bécsiszolgattam egy szűrődarabkát (legyen UV-szűrő..) a hotmirror helyére. Most elétartom a kispana elé a 77-es szűrőt, de így mókásan néz ki. Cserébe a végeredmény gyilkos :)

1

Előzmény: Törölt nick (377)
pitman Creative Commons License 2006.05.25 0 0 376
Jó kérdés, szerintem igen.
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.25 0 0 375
Szerintetek ha nem az objektívre, hanem a CCD elé kerül az infraszűrő, akkor is megjelenik a hotspot?
pitman Creative Commons License 2006.05.25 0 0 374
Én nem akarok ilyet csinálni, nincs se felesleges fényképezőm, se szűrőm az akcióhoz, ez csak egy ötlet volt azonkak, akik esetleg akarnak ilyesmit csinálni, de a korábban vázolt problémával találják szembe magukat. Mivel itt egyenes felületeket kell csiszonli, egyszerűen kivitelezhető, főleg, ha előtte a filterre fel is van rajzolva a kívánt méret és a korong előtt/mellett esetleg valamire rá lehet támasztani a fogót. Ha valaki hasznosítani tudja az ötletet, már megérte. :)
Előzmény: madgie (373)
madgie Creative Commons License 2006.05.24 0 0 373
Aha... akkor sok szerencsét. Én eleget bajlódok a mostanság divatos kis szemüvegkeretekbe való lencsékkel, amit nem eszik meg a csiszológép. Nincs idegrendszerem ilyenekkel bajlódni :)))
Előzmény: pitman (372)
pitman Creative Commons License 2006.05.24 0 0 372
Mondta valaki, hogy kézbe kell fogni? Pl. kombinált fogó, a pofák között kis szarvasbőr, közte a szűrő és lehet csiszolni. Nem ördöngősség, de számos más módszer lehetséges még. Políroztam és köszörültem már apróbb dolgokat, szerintem simán kivitelezhető.
Előzmény: madgie (371)
madgie Creative Commons License 2006.05.23 0 0 371
Hát kézicsiszolóval elvileg megy a dolog, de hogy a túróba fogsz meg egy 1 centis valamit úgy, hogy ne a kezed vigye le a kő???
Előzmény: pitman (370)
pitman Creative Commons License 2006.05.23 0 0 370
Az nem lehet megoldás, hogy nagyobbat csiszoltat az ember és utána méretre vágják, illetve csiszolják (ez utóbbi művelethez már nem kell gép)?
Előzmény: madgie (369)
madgie Creative Commons License 2006.05.22 0 0 369

Ez is egy ötlet...én inkább az infraszűrőt próbálom majd a hotmirror helyére beműteni.

Amúgy tényleg nem lehet optikusnál becsiszolni... a mai csiszológépek 2 centi alatt nem dolgoznak szívesen... a hotmirror mérete meg nem ennyi...

Előzmény: pajko (368)
pajko Creative Commons License 2006.05.22 0 0 368
nana. vannak tok jo kulso infra blokkolok, most keszulok venni 1-et. de elobb a hot mirroromat szeretnem megmuteni.
nem olyan regen vettem ki a gepembol (minolta dimage z10). probaltam optikanal csiszoltatni helyettesito uveget, de elkuldtek azzal, hogy ilyen pici uveggel nem tudnak mit kezdeni. szoval maradt az a megoldas, hogy fogtam egy marek homokot, azt ledorzsoltem a hot mirror bevonatat, ugyelve arra, hogy ne karcoljam tulsagosan, majd fogkremmel valaemnnyire kipoliroztam. most vadaszom cerium-oxidra a finompolirozashoz. a hot mirror egyebkent sem kellene, szoval nem kar erte, mivel ha helyettesito uvegem lett volna, akkor is legfeljebb a zsebemben hordozgatnam a hot mirrort es eszem agaban sem lenne visszarakni.
Előzmény: Törölt nick (362)
madgie Creative Commons License 2006.05.16 0 0 366

"d70bol pedig ha kiveszed a hotmirrort akkor is infra lesz"

 

Bezony, nem is olyan bonyolult az a meló, szemben pl. a Canonokkal, ahol rendesen rá van ragasztva a CMOS-ra a hotmirror. Mondjuk tükrös gépet nm biztos, hogy bevállalnék ilyen berhelésre... most a 3 éves ütöttkopott Pana Lc33 kompaktom infrásításán agyalok, a legnagyobb baj az, hogy a hotmirrort pótolni kell, nem árt, ha akkor már egy infraszűrő-darabkával pótoljuk, és voilá, kész is van (remélem) az inframasina...

Előzmény: Törölt nick (365)
madgie Creative Commons License 2006.05.16 0 0 364
A hátsó lencsetag és a CCD közé van betéve a hotmirror szűrő helyére :)
Előzmény: Törölt nick (363)
madgie Creative Commons License 2006.05.15 0 0 360
Ez jó kérdés... ha ez segít: 9 mm a szűrőfoglalat vastagsága a menettel együtt.
Előzmény: Törölt nick (359)
Duda Creative Commons License 2006.05.12 0 0 357

Elado

 

72mm-es szurok:

B+W MRC cirk polar 25eFt

HOYA R72 infra 25Ft

HOYA UV 2eFt

 

55mm

Hama UV 2eFt

 

(a ket olcsobb szuro ajandek azoknak aki nem alkudnak dragabb szurokbol :)

 

ERD:

freeduda kukac freemail pont hu

madgie Creative Commons License 2006.05.12 0 0 355
Á, az én kis panám is csak levélnehezéknek jó. Nem jó az AF (iszonyú BF...), és nincs ugyi MF. A hotmirror már kikapva, a CCD is momentán hót dzsunka :)
Előzmény: Törölt nick (354)
madgie Creative Commons License 2006.05.12 0 0 353
fogok=fogod... bocs
Előzmény: madgie (352)
madgie Creative Commons License 2006.05.12 0 0 352

"kísérletképp 2 réteg feketére sült színes negatív került a 72-es szürő-darab helyére"

 

Jó is az... kár, hogy már más kitalálta. pl. a DFM egyik régebbi számában is ezt ajánlották próbaképpen.

Első próbálkozásnak jó ez a kép, sztem próbálgasd még :)

...addig fogok itt a barkács dolgaidat nyomni, míg kedvet nem kapok előszedni a Pana LC-33-at, és megint nekiállni bütykölni :)))

Előzmény: Törölt nick (351)
madgie Creative Commons License 2006.05.11 0 0 350
Én is IR szűrőre gondolok valami vad WB-vel :)
Előzmény: Törölt nick (348)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.11 0 0 349
Talán infra szűrővel? ;-)
Előzmény: Törölt nick (348)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.10 0 0 347
Én is kipróbáltam Sony videokamerával az R72-t, meglepően jó eredménnyel.
300D-hez meg találtam M42-es obit itthon, amivel egyáltalán nem jelenkezik a hotspot: Pentacon 29mm f2.8
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.05.10 0 0 346
madgie Creative Commons License 2006.05.09 0 0 345
Olyan ebayos hongkong-i csodaszűrő az enyém. Én is a hotmirror AR rétegére gondoltam először, de azzal úgyse tudok semmit se kezdeni :(
Előzmény: fotoblog (343)
azata Creative Commons License 2006.05.09 0 0 344
Kerítés

Készítettem néhány újabb fotót.
infrafoto
fotoblog Creative Commons License 2006.05.09 0 0 343
Bocs, most látom, hogy 3 obival is próbáltad. És milyen szűrőd van most? Még mindig fenntartom a szenzor tükröződésének elméletét.
Előzmény: fotoblog (342)
fotoblog Creative Commons License 2006.05.09 0 0 342

Hahó Madgie!

Nekem így érzésre úgy tűnik az alakja miatt, hogy a szenzor felülete tükröződik vissza az objektív lencséiről. Próbáltad más obival?

Előzmény: madgie (319)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.08 0 0 340
azata Creative Commons License 2006.05.08 0 0 339
http://infrared.foto.googlepages.com/
Előzmény: azata (338)
azata Creative Commons License 2006.05.08 0 0 338
Előzmény: azata (337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!