Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2006.06.09 0 0 433
De pölö most is fentvagyok :)
Előzmény: madgie (432)
madgie Creative Commons License 2006.06.09 0 0 432

Ehhe... bocs :)

Mostanában sok a dolgom

Előzmény: Törölt nick (431)
madgie Creative Commons License 2006.06.09 0 0 430
Már nemcsak infra, hanem Photoshop karckészítőt is csináltál a gépre. Nem kellenek a layerek, az ecsetek... :)
Előzmény: Törölt nick (429)
pitman Creative Commons License 2006.06.08 0 0 426
Esetleg valami szösz is lehet, minden rekeszértéknél ott van vagy csak ha szűkíted?
Ha elrepedt volna a szenzor, akkor valószínűleg nem működne.
Előzmény: Törölt nick (425)
pitman Creative Commons License 2006.06.07 0 0 424
Jó kérdés, szerintem ez valami kosznak tűnik, az biztos, hogy az eséstől a ccd nem sérülhetett, az csak akkor sérülne, ha a bahatás közvetlanül azt érni. Az nem lehet, hogy most került a helyére az érzékelő, és a rajta levő kosz most már fókuszban van?
Előzmény: Törölt nick (423)
pitman Creative Commons License 2006.06.06 0 0 421
Milyen a floppy, ha átnézel rajta? Illetve milyen minőségűnek látszik a felülete? Ugyanis elég sokféle van/volt forgalomban, egyesek matt felülettel, egyesek teljesen fényesek voltak. Ez utóbbiakon átnézve a kép teljesen tökéletes, éles. Lehet, hogy ilyen lemezzel kellene próbálkozni.
Előzmény: Törölt nick (418)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.06.03 0 0 420

Helo.

 

Én spec. floppyt használtam a napfogyatkozás fotózására  és elég jó lett. Bár nem gondoltam volna, hogy IR :) Van itthon régről vagy 10 féle lemez és akkor is ezek közül válogattam. Mellesleg Zenit-E-vel fotóztam és csaka annyira lett jó, hogy lenyúlták a negatívokat :) Előásom az előhívott képeket és szkennelek majd be párat.

 

Üdv,

Zola

 

Előzmény: Törölt nick (418)
madgie Creative Commons License 2006.06.03 0 0 419
Értem :)
Előzmény: Törölt nick (418)
madgie Creative Commons License 2006.06.02 0 0 417
A két kép infra? Mert ha igen, akkor inkább úgy néz ki, mint egy sima hotmirror nélküli kép... a floppy-nak ennyi a hatása?
Előzmény: Törölt nick (416)
madgie Creative Commons License 2006.06.01 0 0 415
Örülök, hogy sikerült :)))
Előzmény: Törölt nick (414)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 413
Ui: ha bármikor egy fokkal gyorsabb kommunikációs forma szükségeltetne az indexfórumnál, akkor a publikus mailem az msn címem.
Előzmény: Törölt nick (412)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 411
No akkor jó munkát... én elteszem magam holnapra :)))
Előzmény: Törölt nick (410)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 409

Hát igen... optikailag nem kehet túl stabil, hogy finoman fogalmazzak :)

Most akarod megcsinálni? :DDD

Előzmény: Törölt nick (407)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 408
De ne vegyél rá mérget... inkább kerítek holnap egy floppyt valahonnan kipróbálni.... remélem lesz, a mostani gépembe már floppymeghajtó sincs :)
Előzmény: madgie (406)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 406

Hát a mágneskorong a közepiből :)

Hallottam valahol, próbáld ki... két réteg egymásra... hátha :)))

Előzmény: Törölt nick (405)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 404

Jujj... ugye kikaptad?

Próbáld meg egy rossz floppy-val. Két réteg lehet jó lesz...

Előzmény: Törölt nick (403)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 402

Semmi akadálya... hacsak az nem, hogy egész nap esett. nem éppen infraidő :)

 

1: kész a szűrő, majomkodok

2: a 7D-m infraizé érzékelője (tudod, ha közel kerül valami hozzá, LCD-t kikapcsolja)

3: egy kis kültéri, de mondom, sz*r az idő...majd ha kisüt a nap... :)))

 

 

123
Előzmény: Törölt nick (401)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 400
No, kész is van az IR-masina... Kemény 3 perc volt lecsiszolni a szűrődarabkát... kézzel. És ráadásul nem is robbant :)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 399

"Kevés az olyan látszerész ezexerint, ahol nem robban szét a plan-üveg..."

 

Lehet, hogy víz helyett ők benzint használnak a csiszoláshoz :DDD

Előzmény: Törölt nick (397)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 398

Csak azokat is ilyen kis darabban küldd :)

Lezsibbadna a kezem, míg lecsiszolnék egy 77 mm-es lencsét picire. Ha meg én tördelném, tuti, hogy ripityára menne :)))

Előzmény: Törölt nick (397)
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 396

Kösz a tippet...

 

A szűrőt holnap megpróbálom méretre vágni, egy picit nekiestem a kézicsiszolóval, szerintem nem lesz nehéz. Hál'Isten nem túl nagy a darab :)

Előzmény: Törölt nick (395)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.29 0 0 394
2*2500 forint. Ha éppen nem volna ez a méretű adapterem, akkor 8-10 nap alatt beszerzem. Meg kell néznem, mi van még a készletben.
Előzmény: XDave (393)
XDave Creative Commons License 2006.05.29 0 0 393
Hogyne volna! :)
Mennyiért méred?
Előzmény: garfieldka (392)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.29 0 0 392
Cokin szűrőtartó, egy 55-ös Cokin szűrőtartó adapter is kell hozzá! Küldhetek mindkettőt, ha szükséged van rá!
Előzmény: XDave (390)
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 391

Szerintem igen...

 

Ja, megkaptam a leveled! És hálás köszönetem!!! Holnap nekilátok beapplikálni az IR-t a Panába.

 

Ja, mindenképpen kell valami a hotmirror helyére, nélküle semmi élesség, no AF, ilyesmi...

Előzmény: Törölt nick (388)
XDave Creative Commons License 2006.05.29 0 0 390
Sziasztok!

Egy éve kaptam az S5500-asomhoz egy Cokin P007 IR filtert, ami nagyon klassz, csak nehézkes kezelni, mert kézzel kell odatartanom, vagy gumiznom.
Ha tudnátok segíteni, az volna a kérdésem, hogy hogy hívják azt az ezközt, amit rátekerhetek az 55-ös tubusra, a végén pedig ott figyelhetne szűrőlapka.
Ha tudnám a nevét, könnyebb lenne keresni is...
köszi!
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 387

Szjép :)

A WB-vel nem tudsz mit kezdeni?

Előzmény: Törölt nick (384)
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 386

Hát...gondolkodom is eleget, mivel fogom méretre szabni a szűrődarabot... maj' meglássuk :)

OFF: Hogy a plan-üveg törékenyebb lenne? Mindig tanul az embet :D

Az ilyennek odaadnék egy +1-es kínai műanyaglencsét, dolgozza be egy damiloskeretbe...

Előzmény: Törölt nick (383)
madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 382
Ja, szerintem a NightShotnál van szoftveres erősítés. De ügyes vagy te, próbáld ki :)))
Előzmény: Törölt nick (380)
madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 381

37 mi? Milliméter? Lökd le hozzám, lecsiszolom... van egy csomó lusta kolléga, simán lecsiszolható, a mostani szemüveglencsém alig 25 mm magas. :)))

Amúgy persze széttörheti a gép, de miért tenné? Van azon olyan beállítás is, hogy ne egy fordulattal kapja le.

Amúgy házilag nem csiszolgattam még üveget, az láccerésziskola szerint előbb letördelni óvatosan az üveg nagyját, majd kézzel méretre csiszolni. De akkor minek áll a sokmilliós csiszológép a sarokban?

Előzmény: Törölt nick (380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!