Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2006.06.09 0 0 434
Ja, és további OFF: rendszerint (ha dolgozom) fél ötre érek haza, ls hatra már uzsgyi barátnéhoz. Nem csoda, ha ritkán vagyok msn közelben.
Előzmény: madgie (433)
madgie Creative Commons License 2006.06.09 0 0 433
De pölö most is fentvagyok :)
Előzmény: madgie (432)
madgie Creative Commons License 2006.06.09 0 0 432

Ehhe... bocs :)

Mostanában sok a dolgom

Előzmény: Törölt nick (431)
madgie Creative Commons License 2006.06.09 0 0 430
Már nemcsak infra, hanem Photoshop karckészítőt is csináltál a gépre. Nem kellenek a layerek, az ecsetek... :)
Előzmény: Törölt nick (429)
pitman Creative Commons License 2006.06.08 0 0 426
Esetleg valami szösz is lehet, minden rekeszértéknél ott van vagy csak ha szűkíted?
Ha elrepedt volna a szenzor, akkor valószínűleg nem működne.
Előzmény: Törölt nick (425)
pitman Creative Commons License 2006.06.07 0 0 424
Jó kérdés, szerintem ez valami kosznak tűnik, az biztos, hogy az eséstől a ccd nem sérülhetett, az csak akkor sérülne, ha a bahatás közvetlanül azt érni. Az nem lehet, hogy most került a helyére az érzékelő, és a rajta levő kosz most már fókuszban van?
Előzmény: Törölt nick (423)
pitman Creative Commons License 2006.06.06 0 0 421
Milyen a floppy, ha átnézel rajta? Illetve milyen minőségűnek látszik a felülete? Ugyanis elég sokféle van/volt forgalomban, egyesek matt felülettel, egyesek teljesen fényesek voltak. Ez utóbbiakon átnézve a kép teljesen tökéletes, éles. Lehet, hogy ilyen lemezzel kellene próbálkozni.
Előzmény: Törölt nick (418)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.06.03 0 0 420

Helo.

 

Én spec. floppyt használtam a napfogyatkozás fotózására  és elég jó lett. Bár nem gondoltam volna, hogy IR :) Van itthon régről vagy 10 féle lemez és akkor is ezek közül válogattam. Mellesleg Zenit-E-vel fotóztam és csaka annyira lett jó, hogy lenyúlták a negatívokat :) Előásom az előhívott képeket és szkennelek majd be párat.

 

Üdv,

Zola

 

Előzmény: Törölt nick (418)
madgie Creative Commons License 2006.06.03 0 0 419
Értem :)
Előzmény: Törölt nick (418)
madgie Creative Commons License 2006.06.02 0 0 417
A két kép infra? Mert ha igen, akkor inkább úgy néz ki, mint egy sima hotmirror nélküli kép... a floppy-nak ennyi a hatása?
Előzmény: Törölt nick (416)
madgie Creative Commons License 2006.06.01 0 0 415
Örülök, hogy sikerült :)))
Előzmény: Törölt nick (414)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 413
Ui: ha bármikor egy fokkal gyorsabb kommunikációs forma szükségeltetne az indexfórumnál, akkor a publikus mailem az msn címem.
Előzmény: Törölt nick (412)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 411
No akkor jó munkát... én elteszem magam holnapra :)))
Előzmény: Törölt nick (410)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 409

Hát igen... optikailag nem kehet túl stabil, hogy finoman fogalmazzak :)

Most akarod megcsinálni? :DDD

Előzmény: Törölt nick (407)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 408
De ne vegyél rá mérget... inkább kerítek holnap egy floppyt valahonnan kipróbálni.... remélem lesz, a mostani gépembe már floppymeghajtó sincs :)
Előzmény: madgie (406)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 406

Hát a mágneskorong a közepiből :)

Hallottam valahol, próbáld ki... két réteg egymásra... hátha :)))

Előzmény: Törölt nick (405)
madgie Creative Commons License 2006.05.31 0 0 404

Jujj... ugye kikaptad?

Próbáld meg egy rossz floppy-val. Két réteg lehet jó lesz...

Előzmény: Törölt nick (403)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 402

Semmi akadálya... hacsak az nem, hogy egész nap esett. nem éppen infraidő :)

 

1: kész a szűrő, majomkodok

2: a 7D-m infraizé érzékelője (tudod, ha közel kerül valami hozzá, LCD-t kikapcsolja)

3: egy kis kültéri, de mondom, sz*r az idő...majd ha kisüt a nap... :)))

 

 

123
Előzmény: Törölt nick (401)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 400
No, kész is van az IR-masina... Kemény 3 perc volt lecsiszolni a szűrődarabkát... kézzel. És ráadásul nem is robbant :)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 399

"Kevés az olyan látszerész ezexerint, ahol nem robban szét a plan-üveg..."

 

Lehet, hogy víz helyett ők benzint használnak a csiszoláshoz :DDD

Előzmény: Törölt nick (397)
madgie Creative Commons License 2006.05.30 0 0 398

Csak azokat is ilyen kis darabban küldd :)

Lezsibbadna a kezem, míg lecsiszolnék egy 77 mm-es lencsét picire. Ha meg én tördelném, tuti, hogy ripityára menne :)))

Előzmény: Törölt nick (397)
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 396

Kösz a tippet...

 

A szűrőt holnap megpróbálom méretre vágni, egy picit nekiestem a kézicsiszolóval, szerintem nem lesz nehéz. Hál'Isten nem túl nagy a darab :)

Előzmény: Törölt nick (395)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.29 0 0 394
2*2500 forint. Ha éppen nem volna ez a méretű adapterem, akkor 8-10 nap alatt beszerzem. Meg kell néznem, mi van még a készletben.
Előzmény: XDave (393)
XDave Creative Commons License 2006.05.29 0 0 393
Hogyne volna! :)
Mennyiért méred?
Előzmény: garfieldka (392)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.29 0 0 392
Cokin szűrőtartó, egy 55-ös Cokin szűrőtartó adapter is kell hozzá! Küldhetek mindkettőt, ha szükséged van rá!
Előzmény: XDave (390)
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 391

Szerintem igen...

 

Ja, megkaptam a leveled! És hálás köszönetem!!! Holnap nekilátok beapplikálni az IR-t a Panába.

 

Ja, mindenképpen kell valami a hotmirror helyére, nélküle semmi élesség, no AF, ilyesmi...

Előzmény: Törölt nick (388)
XDave Creative Commons License 2006.05.29 0 0 390
Sziasztok!

Egy éve kaptam az S5500-asomhoz egy Cokin P007 IR filtert, ami nagyon klassz, csak nehézkes kezelni, mert kézzel kell odatartanom, vagy gumiznom.
Ha tudnátok segíteni, az volna a kérdésem, hogy hogy hívják azt az ezközt, amit rátekerhetek az 55-ös tubusra, a végén pedig ott figyelhetne szűrőlapka.
Ha tudnám a nevét, könnyebb lenne keresni is...
köszi!
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 387

Szjép :)

A WB-vel nem tudsz mit kezdeni?

Előzmény: Törölt nick (384)
madgie Creative Commons License 2006.05.29 0 0 386

Hát...gondolkodom is eleget, mivel fogom méretre szabni a szűrődarabot... maj' meglássuk :)

OFF: Hogy a plan-üveg törékenyebb lenne? Mindig tanul az embet :D

Az ilyennek odaadnék egy +1-es kínai műanyaglencsét, dolgozza be egy damiloskeretbe...

Előzmény: Törölt nick (383)
madgie Creative Commons License 2006.05.26 0 0 382
Ja, szerintem a NightShotnál van szoftveres erősítés. De ügyes vagy te, próbáld ki :)))
Előzmény: Törölt nick (380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!