tök jó, mert az 58mm-es ami nekem kell, az csak 160 dolcsi és van rá tíz év garancia, ha elromlana :-) , viszont apró gond van vele, mert : out of stock, azaz kifogyott :-(
Én is szeretem azt a plugint...próbáld még ki a Monday Morning-ot. Ez a nik color efex pro 2 része. Elég nagy a mérete, így átküldeni nem igazán tudom...
Hát, én meg nem mondom, hogy kapd-e szét az Fz-20-at is. Rizikós a dolog, bár elvileg nem kell megbontanod az obit, hátulról is elérhető a CCD. Nem biztos, hogy belevágnék a helyedben, én is csak egy ezeréves, kétszer szervízelt, időnként vacakolós LC-33-at mertem bevállalni. Az E1-et tuti nem merném most...
Amúgy van olyan szűrő, amivel tudsz "hotmirrortalan" CCD-vel is normál képeket csinálni, de nehezen beszerezhető, és drága (200 dollár körül van tán').
Most árulnak felénk valami 5 megagikszeres képstabis Panát 33.333-ért....picit el is méláztam, hogy IR gépnek de jó vóna, a Panákat már úgyis ismerem kívülről-belülről :DDD
Pedig lesz kép, mégpedig valamennyire használható. A képminőség függ a lyuk és az érzékelő távolságától és ezzel összefüggésben a lyuk méretétől is. A mélységélesség gyakorlatilag végtelen lesz.
Igen, a végtelen DOF miatt nem voltam benne biztos, hogy van értelme a kérdésemnek :) Hotmirror természetesen a CMOS/CCD előtt van, de egyelőre nincs olyan obim, amire rámenne az infraszűrő. Közben találtam neten képeket, ez a legjobb minőség eddig:
Van, aki átszúrt vázsapkával lyukkamerának használja a tükörreflexes gépét. Ha elé teszünk egy infraszűrőt, vajh mi lesz az eredmény? Hotspot feltételezem, nem keletkezik, viszont mi van a szűrő miatt elmászó fókusszal? Tudom, ki kellene próbálni, de se fény, se felesleges vázsapka.
Szerintem mindkét gép ugyanazt az egyszerű dolgot használja: kiveszik a CCD útjából a hotmirrort. Ebből következően nagyobbrészt az infratartományra, kisebbrészt az ultraibolya-tartományra is érzékeny lesz a ketyere. Tehát technológiailag semmi különbség nincs a két gép között az UV/IR érzékenységgel kapcsolatban.
Sőt, a Fuji szerint is így van:
"This camera is more suited to the point and shoot needs of of forensic or scientific photographers, yet retains some of the basic features that made the S3 Pro UVIR so popular."
Minden digin van hotmirror. A vastagsága szokott kérdéses lenni. A canoné hatékonyabb, mint a nikoné, ezért jobb infrára a nikon. Lehet sztem a canonnal is, csak kicsit más lessz az eredmény. ( d30al lehetett )
szioasztok csak pár kérdés: lehet még itthon kapni a kodak infrared filmjét? és hívható rendes hívóban is, vagy spéci lötty kell hozzá? ha nem lehet kapni, akkor mit ajánlotok helyette?