Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 545
A Hamának van IR szűrője???
Előzmény: panabubus (544)
panabubus Creative Commons License 2007.01.13 0 0 544
Hello!
tudna valaki közelebbit: melyik az olcsóbb az IR-szűrők közül, a Hoya, vagy a HAMA? (nem találom sehol a neten az árakat)
madgie Creative Commons License 2007.01.11 0 0 543
Oskarral meg mi lett???
scarabaeus Creative Commons License 2007.01.11 0 0 541
Minek infrafotózáshoz a széprajzolatú, 2,8-as ekv. 36-432 mm objektív? Én ugyan még nem láttam, csak nagylátó közeli infrafotókat, általában.
Előzmény: Törölt nick (538)
madgie Creative Commons License 2007.01.11 0 0 539
Jajajj, azé' vigyázzá a kicsikére...
Előzmény: Törölt nick (538)
madgie Creative Commons License 2007.01.09 0 0 537
Nemtom, ezer éve használtam Paint Shop Pro-t...
Előzmény: Törölt nick (536)
madgie Creative Commons License 2007.01.09 0 0 535
Meg ám, és erre gyóccerem sincs külön. Eccer vót, azóta a gyógyított nik-et másolgatom minden vindózinstallnál :)
Előzmény: Törölt nick (534)
kisszszoros Creative Commons License 2007.01.08 0 0 533
tök jó, mert az 58mm-es ami nekem kell, az csak 160 dolcsi és van rá tíz év garancia, ha elromlana :-) , viszont apró gond van vele, mert : out of stock, azaz kifogyott :-(
Előzmény: madgie (514)
madgie Creative Commons License 2007.01.08 0 0 532

Én is szeretem azt a plugint...próbáld még ki a Monday Morning-ot. Ez a nik color efex pro 2 része. Elég nagy a mérete, így átküldeni nem igazán tudom...

Előzmény: Törölt nick (531)
madgie Creative Commons License 2007.01.07 0 0 530
Hát, én meg nem mondom, hogy kapd-e szét az Fz-20-at is. Rizikós a dolog, bár elvileg nem kell megbontanod az obit, hátulról is elérhető a CCD. Nem biztos, hogy belevágnék a helyedben, én is csak egy ezeréves, kétszer szervízelt, időnként vacakolós LC-33-at mertem bevállalni. Az E1-et tuti nem merném most...

Amúgy van olyan szűrő, amivel tudsz "hotmirrortalan" CCD-vel is normál képeket csinálni, de nehezen beszerezhető, és drága (200 dollár körül van tán').
Előzmény: Törölt nick (529)
madgie Creative Commons License 2007.01.07 0 0 528

A CCD-jük tökéletesen alkalmas az IR-fotóra... csak a hotmirrort kő kiszedni.

 

...annyira azé' nem ismerem a Panákat...az obit pl még nem mertem szétkapni :D

Előzmény: Törölt nick (527)
madgie Creative Commons License 2007.01.06 0 0 526
Most árulnak felénk valami 5 megagikszeres képstabis Panát 33.333-ért....picit el is méláztam, hogy IR gépnek de jó vóna, a Panákat már úgyis ismerem kívülről-belülről :DDD
Előzmény: Törölt nick (525)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.01.05 0 0 522
Pedig lesz kép, mégpedig valamennyire használható.
A képminőség függ a lyuk és az érzékelő távolságától és ezzel összefüggésben a lyuk méretétől is. A mélységélesség gyakorlatilag végtelen lesz.

ld. camera obscura.
Előzmény: Törölt nick (519)
Badmotorfinger Creative Commons License 2007.01.05 0 0 521
"Ha elé teszünk egy infraszűrőt, vajh mi lesz az eredmény?"

Embertelen hosszú záridő.
Előzmény: (CSD) (518)
(CSD) Creative Commons License 2007.01.05 0 0 520
Igen, a végtelen DOF miatt nem voltam benne biztos, hogy van értelme a kérdésemnek :)
Hotmirror természetesen a CMOS/CCD előtt van, de egyelőre nincs olyan obim, amire rámenne az infraszűrő.
Közben találtam neten képeket, ez a legjobb minőség eddig:
Előzmény: Törölt nick (519)
(CSD) Creative Commons License 2007.01.05 0 0 518
Van, aki átszúrt vázsapkával lyukkamerának használja a tükörreflexes gépét. Ha elé teszünk egy infraszűrőt, vajh mi lesz az eredmény? Hotspot feltételezem, nem keletkezik, viszont mi van a szűrő miatt elmászó fókusszal? Tudom, ki kellene próbálni, de se fény, se felesleges vázsapka.
madgie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 516

Szerintem mindkét gép ugyanazt az egyszerű dolgot használja: kiveszik a CCD útjából a hotmirrort. Ebből következően nagyobbrészt az infratartományra, kisebbrészt az ultraibolya-tartományra is érzékeny lesz a ketyere. Tehát technológiailag semmi különbség nincs a két gép között az UV/IR érzékenységgel kapcsolatban.

 

Sőt, a Fuji szerint is így van:

 

"This camera is more suited to the point and shoot needs of of forensic or scientific photographers, yet retains some of the basic features that made the S3 Pro UVIR so popular."

 

Fujifilm IS-1 overview
Előzmény: Törölt nick (515)
madgie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 514
200 dollár usábúl :)
Előzmény: kisszszoros (512)
madgie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 513
Jajj, ne beszélj má' ilyet, mer' a végin még én is lebányászom az E1-rűl :)
Előzmény: kisszszoros (512)
kisszszoros Creative Commons License 2007.01.05 0 0 512
lehet kapni idehaza azt a bitonyos BW 486 UVIR filtert? hol? Mennyiért?
Mert ha igen, akkor az EOS 350-nek leugrik a hotmirrorja :-)
Előzmény: madgie (510)
madgie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 511
Sajnos a képeket átnézve elég kaka a cucc :(

Olyan, mintha egy 2 megapixeles képet interpoláltak volna fel 9-re... semmi részlet.
Előzmény: madgie (510)
madgie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 510
De érdemes megkuksizni a Fujinál is a képeket :)

http://www.fujifilmusa.com/JSP/fuji/epartners/proPhotoProductIS-1_samples.jsp
Előzmény: madgie (509)
madgie Creative Commons License 2007.01.05 0 0 509
Ujujujj :)

http://www.dpreview.com/news/0701/07010403fujifilmfinepixis1.asp
madgie Creative Commons License 2007.01.02 0 0 508

Szerintem nem variáltak az LC33-amhoz képest, ergo vékonyabb, mint egy infraszűrő darabkája méretre vágva...

Előzmény: Törölt nick (507)
madgie Creative Commons License 2006.12.31 0 0 506
A Canonok CMOS-a erőteljesen ragacsos módon van összepusziltatva a hotmirrorral. Tehát szétszedni is nehéz, meg összekarcolni is...
Előzmény: Törölt nick (505)
SztiRobi Creative Commons License 2006.12.31 0 0 504
Minden digin van hotmirror. A vastagsága szokott kérdéses lenni. A canoné hatékonyabb, mint a nikoné, ezért jobb infrára a nikon. Lehet sztem a canonnal is, csak kicsit más lessz az eredmény. ( d30al lehetett )
Előzmény: Törölt nick (503)
j.peti Creative Commons License 2006.12.24 0 0 501
szioasztok
csak pár kérdés: lehet még itthon kapni a kodak infrared filmjét? és hívható rendes hívóban is, vagy spéci lötty kell hozzá? ha nem lehet kapni, akkor mit ajánlotok helyette?
kofic Creative Commons License 2006.11.18 0 0 500
http://www.shutterbug.com/techniques/lighting/1106infrared/
scarabaeus Creative Commons License 2006.11.06 0 0 499

"Akkor a Corel felvásárolta a Jasc-ot?"

 

Egyebek közt azt is, meg még mennyi mindent!

Előzmény: Törölt nick (496)
madgie Creative Commons License 2006.11.06 0 0 494
Előzmény: Törölt nick (492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!