Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2007.01.14 0 0 574
Off: Üdv, Pana Doll!

néztem az oldaladat: Ha nem szakmai titok, tudnál segíteni, hogyan oldod meg azt, hogy azonkívül, h. flash-ben vannak a képek feltéve, nem is lehet j'obbegeres' trükkel lementeni?
van egy oldal, és csak odáig jutottunk el, h. például a képek flash-slideshowban vannak fel, és az odáig OK is. Mert onnan direktben nem lehet lementeni. Viszont, a hívatkozásra mutató thumbnailre kattintva (firefoxban legalábbis) símán lementhető az *.swf file... :-((( on:
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 573

"Én mindig úgy tudtam, hogy a Hoya márkásabb cég, mint a HAMA."

 

Jól tudtad :)

 

Pl. most vették meg a Pentaxot kilóra...

Előzmény: panabubus (572)
panabubus Creative Commons License 2007.01.14 0 0 572
Most éppen elvagyok egy adapter-megoldással, van egy 55-ösöm, amit átalakítóval tudok használni egy 52-es tubusra is. Végülis, a gépem eredeti gyári tubusa 72-es, de azzal még ráérek, mert nem tud még infrát. (Érzékenység szempontjából.)


A kérdésem inkább elméleti lett volna, ami a komolyabb része a dolognak.
Ugyanis voltam egy boltban, ahol átalakító gyűrű után érdeklődtem, a panámhoz. És ott mondta az eladó (és itt gyűrű lett volna a téme) hogy HAMA-ban kb. 2700-3000 pénz (és akkor ezexerint mégsem olyan hiéna a Pálvölgyi cég, amint erről volt szó) lenne, ha meg Hoya-ban lenne, akkor az csak 1300.- kb. Én mindig úgy tudtam, hogy a Hoya márkásabb cég, mint a HAMA.
Előzmény: madgie (559)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 571

Vagy rossz a szemed :)

 

Lehet rosszul emlékszem, de mintha én a 18-70-el picit átláttam vón'. De az E1+14-54-el tuti.

Előzmény: PanaDoll (570)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 570
50/f1.8 + Hoya R72vel nem igazán megy... Persze, ha a nappal szembe nézek, akkor igen! :D
Előzmény: madgie (569)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 569

Nem kell a'.

 

Ekkora fényerejű obival tűző napnál át fogsz látni.

Előzmény: PanaDoll (568)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 568
Csak előbb a vakupapucsba kell applikálnom valami keresőfélét! :)))
Előzmény: madgie (567)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 567
Ráadásul a nyikonok nagyon jók infrában. Ezzel az obival iso 800 körül akár kézből is infrázhatsz :)
Előzmény: PanaDoll (566)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 566
Bezony! Nagyon bezony! :)))
Előzmény: madgie (565)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 565
Az jó cucc lesz infrára :)
Előzmény: PanaDoll (564)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 564
Sigma 20/f1.8
Előzmény: madgie (563)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 563
Nyócvankettes? Milyen obira kő?
Előzmény: PanaDoll (562)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 562
Sajna nekem 82es kell... így nem tudok segíteni. :(
Előzmény: madgie (561)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 561
Nekem most amúgy csak itt áll a 77 mm-es. Egy 67-esre simán elcserélném...
Előzmény: PanaDoll (560)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 560
Az ilyen pici cuccoknál nem jellemző...főleg ha gift-ként jön!
Előzmény: madgie (558)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 559
Hány milliméteresben kellene amúgy?
Előzmény: panabubus (557)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 558

Nem vámolják meg. Sőt, ha akarod, még az eladó ráírja azt is, hogy "gift".

Az enyim is úgy jött...

Előzmény: PanaDoll (556)
panabubus Creative Commons License 2007.01.14 0 0 557
köszi, akkor valahogy majd próbálkozom :-)
Előzmény: madgie (555)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 556
Köszönöm!
Ez komoly előrelépés a témában! Ennyi pénzt bőven megér...még ha meg is vámolják!
Előzmény: madgie (554)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 555

Én csiszoltam már R72-őt... vajon kitől is volt? :)))

 

Szerintem a csiszológép se törné össze...

Előzmény: panabubus (553)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 554
Persze. Ezt használom 77 mm-ben. Gyakorlatilag kopp Hoya R72.
Előzmény: PanaDoll (551)
panabubus Creative Commons License 2007.01.14 0 0 553
Köszönöm. És: lehet, hogy nagyon hülye a kérdés, de mintha valahol olvastam volna erről (amit valami miatt nem találok(?)): ezeknek az anyaga pl. méretre szabható is akár? Mert egy optikus nekem régebben azt mondta: a síküveg az könnyen elpattan megmunkálás közben, és azért nem volt hajlandó elvállalni.
Előzmény: madgie (546)
garfieldka Creative Commons License 2007.01.14 0 0 552
Még ha a vám el is kapja, akkor is kijön 20 ezer alatt. Ugyanezt Heliopanból a duplájáért lehetne kihozni.
Előzmény: PanaDoll (551)
PanaDoll Creative Commons License 2007.01.14 0 0 551
Ezt komolyan mondod?!

A 82es Hoya R72-t nem is gyártanak, de már a 77esnek is horror ára (60k) van. Ez pedig 15k-ból megvan postával?! Nagyon jól hangzik!

Rendeltél már ilyent?
Előzmény: madgie (547)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.14 0 0 550
Azon vagyok, azon vagyok.
Előzmény: madgie (549)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 549
Tudom, azóta már beszéltem vele. Be kén' törni az ilyen jóakarók arcát ;)
Előzmény: Törölt nick (548)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.14 0 0 548
Érdi jóakarói töröltették összes hozzászólását, még a fotósokat is. A tolerancia jegyében... :-(((
Előzmény: madgie (543)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 547
Előzmény: madgie (546)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 546
De amúgy a válasz: Suntek. Olcsóbb, mint a Hoya R72, és legalább olyan jó. [link1]
Előzmény: panabubus (544)
madgie Creative Commons License 2007.01.14 0 0 545
A Hamának van IR szűrője???
Előzmény: panabubus (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!