Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.11.18 0 0 801

Bocs, nem mozgok otthonosan a jégkorong világában, elkézpelhető, hogy összekevertem az erdélyi városokat. Elnézést, ha tévedtem, tessék megfelelően értelmezni. 

Előzmény: Fradista Utazó (799)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2019.11.18 0 3 800

Söt tavaly a Vácnak kellett volna nyerni az EHF-kupát.

De hat lépésben le tudom vezetni, hogy a Kozármisleny jobb mint a norvég válogatott.

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.11.18 -1 1 799

Sportja tipikusan nem nemzetiségeknek van, hanem országoknak. Válogatottja, sportszövetsége, bajnoksága, nemzetközi képviselete (válogatott vagy klubszinten) nem nemzetiségeknek van, hanem országoknak. 

A Siófok a magyar bajnokságban játszik, a Magyar Kézilabda Szöveség (MKSZ) alá tartozik, a nemzetközi kupákban a Magyarországnak járó helyek alapján vesz részt. A Siófok minden vitán felül állóan egy magyarországi klub. 

A London Angels Nagy-Britanniában működik, az ottani bajnokságban játszik, a brit szövetség alá tartozik. Ha nemzetközi kupában indul, azt a Nagy-Britanniát megillető helyek alapján teszi. A London Angels minden vitán felül állóan egy nagy-britanniai klub. 

Tessék ugyanezt végigvezetni az Athletic Bilbaóval és Spanyolországgal, vagy a székelyudvarhelyi jogkorongozókkal és Romániával. 

Azt, hogy magyarországi, nagy-britanniai, spanyolországi vagy romániai, szokás röviden úgy is kifejezni, hogy magyar, brit, spanyol, román. 

Közismerten létezik egyfajta nacionalista irányzat, amelyik ezeket a mellékneveket elsősorban vagy kizárólag nemzeti/nemzetiségi alapon használja. Aki egy magyar válogatott játékosra simán rámondja, hogy ő nem magyar, mivel nem magyar nemzetiségű. Akik szerint ami magyarországi, az nem lesz automatikusan magyar. Véleményem szerint (tudom, ezzel korántsem ért egyet mindenki itt a fórumon) ez a szóhasználat a nemzetközi sport kapcsán nevetséges. 

Ennek megfelelően a Siófok egy magyar klub, a London Angels brit, az Athletic Bilbao spanyol, a székelyudvarhelyi pedig egy román hokicsapat. 

A magam részéről a témát illetően vitára nem vagyok nyitott. 

Taliga007 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 798

Ha ez ilyen egyszerű lenne... A Podravka megverte otthon a Viperst, akkor ilyen logika mentén, az FF-ben lett volna a helye?

Előzmény: taszi6975 (797)
taszi6975 Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 797

Az Esjberg eredményeit látva és azt, hogy a Siófok ellenük nyerte az EHF kupát, ki lehet mondani, hogy a Siófok jobban szerepelt volna a BL-ben. Szomorú ezt fradistaként kimondani.

Gojira Creative Commons License 2019.11.18 0 0 796

Egy kicsit gondold végig, és rájössz, hogy két különböző dologról van szó.

Előzmény: Igazság80 (793)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2019.11.18 0 0 795

büszként dörgölhetnénk orrunk alá ⁓ büszként dörgölhetnék orrunk alá

(Rejtély, hogy a 21. században miért nem lehet utólag korrigálni, és miért olyan skin a fórum felülete, mint amit már Rákóczi és Mikes is használt levelezésükben.)

Kikinda Rangers Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 794

Lehet, hogy most nagyon szomorú leszel, de a nemzetközi szövetség szerint a Csíkszereda román klub, és ha netántán a nemzetközi mezönyben pontokat gyüjt a klub, akkor azok a pontok a román jégkorongot gazdagítják és nem a magyart. Ugyanez gondolat jegyében a London Angelst az angol, a Siófokot a magyar szövetség indítja a nemzetközi kupákban.

A Dunaszerdahely csapatáról lehet olyan fals elképzelésünk, hogy magyar csapat, de az esetleges BL-gyözelem esetén szlovák testvérkéink büszként dörgölhetnénk orrunk alá az újabb strigulát a szlovák BL-gyözelmek oszlopában.

Igazság80 Creative Commons License 2019.11.18 0 2 793

Végül is a tökfőzeléket is hívhatom rántott sajtnak, csak ettől még nem lesz az. De én nem akarom megmondani ki mit gondoljon, döntse el mindenki maga. Én nálam a London Angels magyar csapat, mivel a szűk értelemben vett csapat, játékosok és edzők mind magyarok akik a pályán hatással vannak az eredményre. Mivel a sportcsapatot a magyar játékosok alkotják, így számomra nem lehet angol.

Angol klub, Angliát képviselik azt elfogadom.

Ez olyan, hogy szerintem nem lennénk túl népszerűek, hogyha a Csíkszeredai jégkorong csapatot felvilágosítanánk, és ráébresztenénk arra, hogy ők voltaképp románok))

Még ők maguk is a saját honlapjukon "székely jégkorongcsapat" megnevezéssel illetik a saját gárdájukat...

Előzmény: Gojira (785)
Taliga007 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 792

Az külön vicces volt, hogy a SPORT TV "felszop*embereinek" hetek óta az volt a legnagyobb gondja, hogy Győrben vajon sikerül e újra "Búlátovicsot" formába hozni..., aztán nagy arccal közölték tegnap, h milyen jó, végre sikerült..., Borsos meg benyögte, hogy KR biztosan örül majd ennek, amikor a montikkal megyünk szembe  csoportkörben :)

jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 791

Amikor Videoton nagy kupa menetelése volt a fociban a 80-as években, pont elmentem Fradi bajnoki foci meccsre jegyet venni. A pénztárnál  a jegyeladó kifejezetten fölhívta figyelmemet, hogy nézzem a Videoton nemzetközi meccsét, nehogy elfelejtsem. Nyilván (össz)magyar sportsikernek gondolta a Fradi jegyeladója is.........Ez örökre megmaradt bennem. Talán ilyesmi nem várható, hogy a Loki jegyeladója Siófok női kézilabda meccs nézésére bíztasson Loki szurkolót ma! Erről van szó.

Előzmény: jamaica2 (790)
jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 2 790

Mondjuk nézem a média erőlködését, hogy tudja nem Veszprém szurkolóknak vagy pont kézilabda iránt kevéssé érdeklődőknek érdekessé tenni a Veszprém  magyar játékosok hozzáadott érték nélküli meccseit. Egy Szeged szurkoló még mint versenytárs csapat fontos lehet a figyelem, de egy kevéssé érdeklődő számára mi lehet ebben a vonzó? Sió kérdés is az, hogy más klubok hívei felé a nemzetközi kupa szereplés okoz e rokonszenv növekedést, vagy kézilabda iránt kevéssé érdeklődők felé figyelem keltést? Az ETO világklasszis begyűjtése azért növelte a klub szurkolóinak a számát ez tagadhatatlan, de hogy a munkahelyemen összesen találtam 1 főt a kb 200 ból aki hallott Grootról és pont kedvelte. Inkább ilyesmiket kaptam vissza, mint a kolléganőmtől, minek nézzen külföldieket?

maedros Creative Commons License 2019.11.18 0 0 789

Nem tudom, Wald Kirát kipróbálta már Golovin a junioroknál bal szélen? Meglepően hatékonyan használta ki eddig azt a kis játékidőt, ami a nagycsapatban jutott neki.  

Előzmény: jamaica2 (784)
maedros Creative Commons License 2019.11.18 0 1 788

Szerintem meg ne erőlködj.

Előzmény: Kikinda Rangers (787)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 787

Segítek: ha Solberg nem megy a Györhöz, a Siófok akkor is magyar csapat marad. Szívesen.

Előzmény: maedros (786)
maedros Creative Commons License 2019.11.18 0 0 786

Így van, pláne, hogy már van egy fix kezdő magyarjuk Tomori személyében - jövőre, ha tényleg megy Solberg Győrbe, akkor kettő: Szikora is az lesz szerintem - és a széleken többször előfordul csereként Hársfalvi Julcsi és a Nelli. Tavaly mikroszkóppal kellett keresni őket.

Gojira Creative Commons License 2019.11.18 0 1 785

A wikipédia nem bizonyíték semmire, mert ha akarom, bármikor átírom. A London Angels egyébként egy angol csapat, melynek tagjai magyarok. Egy csapat (klub) hovatartozása nem az őt alkotó játékosok nemzetiségétől függ.

Azt meg végképp nem értem, miért a Siófokon lovagoltok, amikor a Győr semmivel sem különb.

jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 784

Szerencsére az MKSZ kötelezően előírta, hogy minden élvonali klub utánpótlás csapato(ka)t tartson, így a Siófok része magyar kézilabdának és nem London Angels. A Vardar Skopje női csapatnak, ha jól tudom nem volt  nagy UP érdekeltsége.

Előzmény: Igazság80 (783)
Igazság80 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 783

Nagyon tömören magyar klub, nem magyar csapattal kis magyaros fűszerezéssel...

Előzmény: Igazság80 (782)
Igazság80 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 782

Érdekes kérdés ez a dolog. Mert most akkor ki hova sorolná a London Angels HC történetet. Még a wikipédiai is úgy írja, hogy "magyar női kézilabda csapat az angol bajnokságban"  Pedig London a székhely, valahogy én sem nevezném őket angol csapatnak, hiszen színmagyar. Igaz tán a tulaj is az.  Akkor mi számítson, székhely, város, tulaj, bajnokság, klub, vagy csapat?...

Mert a klub meg a csapat fogalma sem ugyanaz. Klub jóval tágabb fogalom, mint a csapat. A csapat az egy célért küzdő játékosok közössége, esetleg edzőkkel együtt számítható és ők együtt.

A klub része a csapat. De része (ha van) más sportágak csapatai is. De ha csak kézilabda klub, még akkor is ebbe tartozik az ifi, junior, serdülő stb. csapatok is.  A klub része a vezetőség, a gazdasági szakemberek, az orvosi stáb, gyúró, szakmai stáb,  de még a portás is, meg a karbantartó, és a pom-pom lányok akár. Sőt a klub részei a szurkolók is, akik kijárnak a "klubba" mert a klubhoz hozzátartozik maga a pálya is, az épületek és az egész sportlétesítmény területe is.

Ezért én úgy határoznám meg a Siófok csapatát, hogy kétségtelenül magyar klub, akik nemzetközi csapattal rendelkeznek 1-2 magyar játékos aktív részvételével immár ebben az évben...

jamaica2 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 781

Mondjuk a Quatari kézilabda ereje vitte ezüstig őket? Pedig a Quatari férfi kézilabda válogatott nem is egy klub csapat!

Előzmény: Assai (780)
Assai Creative Commons License 2019.11.17 0 0 780

Én ezt komolyan kérdeztem. Ezért szeretnék komoly választ is kapni, amennyiben lehet.

Előzmény: Törölt nick (779)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 779

Erre majd akkor válaszolok, ha a Siófok jövő nyáron leigazolja a komplett Barcelonát. :-)

Esküszöm én leszek a legnagyobb szurkolójuk, ha megteszik.:-)

Előzmény: Assai (778)
Assai Creative Commons License 2019.11.17 0 0 778

Bocs, de te nem az én kérdésemre válaszoltál.

Nem arra kérdeztem hogy az egyik klub, mondjuk a Siófok szurkolója tud-e szurkolni a másik klub, mondjuk a DKKA csapatának nemzetközi kupában. Hanem erre: 

Ha a Siófok jövő nyáron leigazolja a komplett Barcelonát, szeptemberben már indulhat is velük a foci BL-ben és azt megnyerik Siófok FC néven 2021-ben akkor ez a magyar labdarúgás nagy sikere lesz?

Előzmény: Törölt nick (769)
jamaica2 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 777

Loki Fradi meccsen a Fradinak szurkolok. Azonban anno amikor a Videoton a 80-as években menetelt (foci) a nemzetközi kupában, az egész ország nekik szurkólt akár, Újpest akár ETO akár Fradi szurlkoló volt a foci kedvelő.

Előzmény: Törölt nick (774)
RnD Creative Commons License 2019.11.17 -2 3 776

...és örültél a Siófok sikerének is a nemzetközi kupában?

Előzmény: jamaica2 (770)
RnD Creative Commons License 2019.11.17 -2 2 775

Természetesen nem. De a 'definíciók' között ugyanúgy lehet különbséget tenni mint a különböző elméletek között, aszerint hogy mennyire pontosak, logikusak és mennyire felelnek meg az adott közösség szóhasználatának. Azaz nem minden definíció egyformán önkényes.

Előzmény: Fradista Utazó (768)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 774

Gondolom amiért a Deberecen - Fradi focimeccsen a Lokinak drukkoltál.

Előzmény: jamaica2 (773)
jamaica2 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 773

A Siófok különösebben nem mozgatta meg az érdeklődésem, a Debrecen (Loki) meccseiből meg többet élesben néztem szurkólva nekik Fradistaként. Vajon miért?

Előzmény: Törölt nick (772)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 772

Dehogynem. Szíved joga.

Előzmény: jamaica2 (770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!