Egyébként én a mai napig egy 19"-os LG Studioworks monitort használok. Régebben azt mondták, hogy a CRT az igazi (legalábbis színhűségben). Mondjuk, valószínűleg az enyém nem ez a kategória. De most hogy állunk CRT v. lapos monitor tekintetében? A CRT már teljesen felejtős, és a laposok mindenben utolérték és/vagy meghaladták a jobbfajta CRT-ket?
Szóval azt mondjátok, hogy ebben az árkategóriában ez a legjobb választás? Gyorsan kerestem róla egy tesztet ( http://bit.ly/1322VJ8 ), ott elég jókat írnak róla. Csak az ütötte meg a szememet, hogy ebben is LG által gyártott panel van, akkor pedig - gondolom - az LG-nek is van ilyen panellel gyártott monitora, vagy nincs?
Lenne nekem egy samsung syncmaster 2253BW monitorom. Mostanában egyre többet fotozom, és szeretném a képeim színét a legjobban látni/meglátni.
Érdeklődnék, hogy a neten lévő képpel kalibrálom a monitorom módszer mennyire jó? Ezt az alsó kategóriás monitort lehet hardveresen kalibrálni ? (érdemes e?)
Én letöltöttem a próbaverziót az Adobe-től, regisztráltam,egy idő múlva kaptam egy levelet melyben felajánlottak valami (talán 15 %) árengedményt ha odaklikkelek a boltjukban ahova kell, megtettem, kaptam egy számlát és egy két gépen használható kódot.
Mostanában ismét kaptam egy levelet, mely szerint 15 % árengedmény akció van. Van benne valami kód megint...
Mit látsz, ez a kérdés. Mennyire azonos az emlékeiddel, az elvárásaiddal, a nyomattal, meg ilyesmik. Hogy hány bit, fene tudja mennyre érdekes. Gyanítom, hogy Te is játszol, nem a megélhetésed függ a színhelyességtől.
De azt azért ki lehet hámozni a végtelenített mennyiségű cikkból, h egy S-IPS (általad említett LG-ben ilyen van) panel jobb, mint egy H-IPS (DELL U2410). Szóval valószínű ezért az árkülönbség.
Arra már nekem is rá kellet jönnöm, h nem egyszerű dolog ez a "monitorológia". :)