Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.27 0 0 15742

Persze hogy erdemes, par ezer forintert megjavitjak. Barmelyik ismert muszeresz helyre teszi. 

Előzmény: El Joe (15741)
El Joe Creative Commons License 2017.02.27 0 0 15741

Sziasztok,

Van egy szép állapotban lévő, de rekesz hibás Flektogon 35mm/2.4 objektívem. Érdemes ezzel foglalkozni (javíttatni), ha igen tudtok ajánlani valakit a "nagy faluban"?

Noxin Creative Commons License 2017.02.13 0 0 15740

Mondjuk szegény Nikon évek óta termeli a veszteséget, kérdés meddig bírja. Most megint leírtak egy kisebb összeget...

Előzmény: Százbolha (15738)
Jahno Creative Commons License 2017.02.13 0 0 15739

Kisebb érzékelőre meg ha érdekes hátterest szeretnénk, akkor Jupiter-8, Mir 37, akármik.

Előzmény: Noxin (15733)
Százbolha Creative Commons License 2017.02.13 0 1 15738

Erre 2 hónapja rábeszélhetett volna valaki....  Most már van Nikonom meg Nex-em is.  A nex-el éreztem meg újra a fotós szabadságot.

 

Talán nem bánom meg ezt a kitérőt, már tudok várni akár 1 évet is, mikorra az A7 használt ára elfogadható lesz.  Most is 300K alatt van már.

Előzmény: Noxin (15735)
Noxin Creative Commons License 2017.02.09 0 2 15737

Nálam a cél szentesíti az eszközt. Gátlás nélkül cserélnék bármire ha azzal tágulnának a lehetőségeim.
Az A7 jelenleg ilyen, van egy halom MD, FD, EXA, m39 meg m42 végű obim, szóval egyszerűen nincs amit ne rakhatnék fel és a belenagyítással mindegyiket élesre lehet állítani, pont úgy mint az analóg korszakban. Az EVF-ben a valós (elkészülő) képet látod mélységélességgel, szinhőmérséklettel együtt, nem kell a visszanézéshez elvenni a szemedtől a gépet, mert azonos pozicióból lőhetem a következőt ha valami nem stimmel.
El nem tudom sorolni mit adtak még a rómaiak... béklyónak éreznék már egy tükrös gépet :-)

Előzmény: pater68 (15736)
pater68 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15736

:)

Kijönne. 

De ez már elvi kérdés... Sok éve szeretem a Nikont. Nehéz lenne a szakítás.

Előzmény: Noxin (15735)
Noxin Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15735

Akkor már 80%-ban Sony-s vagy, innen már csak egy kis ugrás...
A Nex és a Nikon árából már kijön az A7 és nincs probléma a teszteléssel és semmi mással :-)

Előzmény: pater68 (15734)
pater68 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15734

Sajnos tudom. De FX Sony sajnos mostanában nem elérhető számomra. A nikonon azárt FX-n kipróbálom, meddig látnak az alap Heliosok.

Előzmény: Noxin (15733)
Noxin Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15733

Sajnos a kisebb érzékelő miatt jóval nehezebb lesz előállítani a csavarást, mint egy FF vázon, hiszen pont lemarad a képkör széléhez közeli rész ahol intenzivebb az effekt.

Előzmény: pater68 (15732)
pater68 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15732

Noxin, Jano, kösz a választ! Neki kell ugranom kipróbálni a dolgot. Lassan csak tavasz lesz, ha nyögvenyelősen is. Tavaly említettem az 58mm-es Heliosok tesztelését, ennek keretében beleférne a csavarás "vizsgálata" is.

Az 1.5/85 sajnos nem elérhető most számomra, full frame milcem sem lesz.

Nexből és Nikon FX-ből kell majd kihoznom valamit. :)

Előzmény: Noxin (15731)
Noxin Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15731

Fullframe + Helios 1,5/85mm az ütős páros (oké, ff mellé a sima 44-es sorozat is jó)
http://bobatkins.com/photography/reviews/helios-40-2_85mm_f1-5_review.html
egy erdő lombjai, sok pici fénybeszűrődéses levéllel elég jól kihozza, nappal városban jelentősen nehezebb

Előzmény: pater68 (15729)
Jahno Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15730

Távolságba az érzékelő mérete és miazmás beleszól, nézegess pár teszt-képet a neten, abból át lehet látni. Legjobb tán a 40-2es.

Előzmény: pater68 (15729)
pater68 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15729

Azt vettem észre ezzel körözéssel, hogy tárgy - háttér távolság nagyon nem mindegy.

Szerinted/szerintetek melyik Helios a "legjobb" ebben a műfajban? Milyen távolságokat ajánlotok mondjuk portrézni ezen örvényes képek készítésére?

Mostanában nagy divat lett...

Előzmény: monyesz (15728)
monyesz Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15728

A körkörös bokeh az optikai felépítés sajátja.

Előzmény: astreno (15727)
astreno Creative Commons License 2017.01.31 0 0 15727

Kicsit konkrétabban fogalmazok: az l39-es Heliosra is igaz, hogy jellegzetes körkörös bokeh-ja van, képminőség tekintetében pedig középen használható, a sarkokban pedig gyenge? Vagy az l39-es még gyengébb a sarkokban a kisebb bázistáv miatt?

 

Az előző link lemaradt:

http://vintage-camera-lenses.com/carl-zeiss-jena-biotar-258/

 

 

Előzmény: Jahno (15726)
Jahno Creative Commons License 2017.01.31 0 0 15726

Teljesen mások. Itt 2 egyforma típusú is lehet más rajzolattal, attól függ melyik évben gyártották vagy éppen mennyire volt precíz a jómunkás.

Előzmény: astreno (15725)
astreno Creative Commons License 2017.01.31 0 0 15725

Oké, akkor lenne egy másik kérdésem: m39 és m42 objektívek vonatkozásában érdekelne, hogy ha van két gyújtótávolságra és névre azonos objektív, akkor azoknak az optikai felépítése és várhatóan a képminősége is azonos lesz? Konkréten az egy reális elvárás, hogy egy l39-es verziótól ugyanazt várjuk el, mint egy m42-es példánytól (a link ugyan az, csak egy kicsit lejjebb kell görgetni az alu verzióhoz)? De lehetnek más példák is, pl planar 50 1.4-ből is van l39 és m42 verzió is. Szóval ezeknek a rajza megegyező, hasonló, vagy teljesen különböző?

Előzmény: astreno (15724)
astreno Creative Commons License 2017.01.23 0 0 15724

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy 28mm-es m42-es objektívet. Találtam egy Yashinon-DX 28mm f2.8-at, ami tetszik is, de nem sok információt találtam róla a neten. Ezeknek az infóknak ráadásul a többsége inkább negatívan jellemezte. Kipróbálni sajnos nem tudom. Valaki próbálta már ezt az objektívet? Sony A7-en szeretném használni.

monyesz Creative Commons License 2017.01.12 0 0 15723

Ami nem áll ki a váz síkjából. Pentaxnál ezt nem peremes változatnak hívják.

Előzmény: mebala (15722)
mebala Creative Commons License 2017.01.11 0 0 15722

Sziasztok!

Egy Pentacon 50/1.8-as objektívvel szemezgetek, Pentax K-50-nel használnám. A kérdésem, hogy ehhez milyen adapter szükségeltetik? Peremes adapter?

LiquidStep Creative Commons License 2016.11.24 0 0 15721

Köszi a választ.

Előzmény: Saliko (15720)
Saliko Creative Commons License 2016.11.23 0 0 15720

2-3000 ft/darab

Előzmény: LiquidStep (15719)
LiquidStep Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15719

Sziasztok!

Érdekelne, mennyit érhet egy rekeszhibás Pentacon Auto 50/1.8 MC, ill. szintén rekeszhibás Carl Zeiss Tessar 50/2.8 objektív?

Válaszokat előre is köszönöm.

lesi fotós Creative Commons License 2016.11.10 0 0 15718
Előzmény: Jonas112 (15717)
Jonas112 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 15717

Sziasztok.
Tud valaki esetleg szétszedési útmutatót Industar 50-2 obihoz?
Igazából a belső üvegeket szeretném megtisztítani illetve a gombát leszedni róluk.
A neten keresgéltem de nem igazán találtam szétszedéséről semmit. Esetleg ha valaki leírná annak is örülnék.
Köszönöm

pater68 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15716

:) Még az is összejöhet!

Előzmény: Jahno (15715)
Jahno Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15715

Akár. Bár egy fröccs mellett tavasszal valami zöldben lehet jobban preferáltam volna, de szóljatok és benne lennék.

Előzmény: pater68 (15714)
pater68 Creative Commons License 2016.10.28 0 0 15714

Össze lehetne hozni egy Helios összeröffenést.

Előzmény: nemethla (15713)
nemethla Creative Commons License 2016.10.27 0 0 15713

HA az összest a nálad lévő mennyiségre érted, akkor igaz is az állítás, no meg így is pár órás elfoglaltság lesz...

Előzmény: pater68 (15710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!