Keresés

Részletes keresés

gye Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2880
Én ezt mind értem, ezek hasznos tanácsok, de majd kialakul ez nálam, legfeljebb eladom az egészet, és újrakezdem. Általában saját tapasztalat alapján szoktam felépíteni a hobbiaimat, mert különben nem értem alapjaiban. Köszönet egyébként, mert 90%, hogy ezekkel fogok is szenvedni, és majd a homlokomra csapok, hogy "bezzeg ezt megmondták". Remekül elvagyok egyébként M+MF (akár kalkulált fókusz is) módban is, ha ez sem elég, akkor újrakezdem ezt az egészet... :)

LP szűrőre azért gondoltam, mert pont olyan vastag, mint az eredeti, és elvileg ugyanúgy fog működni a fázis detektoros AF (még egyszer: elvileg). Egyébként N17-55/2.8, S10-20, N10.5/2.8 a használni kívánt lehetőség, illetve játszani még pár M42 obi, majd meglátjuk...

Egyébként idéznék egy korábbi hozzászólást ebből a fórumból:
"Kezdésnek az sem rossz, ha beszerzel kicsi pénzért egy sokat használt D70-et (vagy D40-et), amit házilag átszerelsz egy passzentos IR-pass filterrel." :)

Valamit számtalan ilyen kombókkal készített kép a flickr-en.
Előzmény: DimensionSeven (2879)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.12 0 0 2879

Persze, megértem, hogy a pénz nagy úr, és úgy látom magukat a szóba jöhető alternatívákat ismered is - de csak látható fényben.

 

Infrában viszont nem látod mit komponálsz (a keresőben a látható fényt látod, az infrás képet viszont csak az LCD-n), nem látod hogy hol van a becsillanás határa (a látható tartományban problémát egyáltalán nem okozó mértékű ellenfény infrában ezerrel gyártja a lens flare effekteket és a kontrasztnak is annyi) és ami talán még fontosabb, élességet sem tudsz állítani. Persze a váz fókuszrendszerét (már ha tudod hogyan kell, én nem) hozzá tudod állítani egy konkrét obihoz, de a többivel jó eséllyel frontos vagy backes lesz, esetleg a végtelenen túlra vagy a közelponton belülre esik a fókuszsík. Az utóbbi esetben persze a live view sem segít, de az előbbiekkel a kontraszt detekt AF simán elboldogul, hiszen nem az AF rendszerbe bejövő látható fény alapján dolgozik, hanem a szenzort elérő infrafény alapján.

A D5000-rel mi a gond? Már azon túl hogy nem a tiéd? :) Hogy nincs rajta elülső tárcsa a blendének? Úgyis csak f/8-on érdemes infrázni, semmi szükség rá. Ha nem tervezel több fajta külső infraszűrőt használni, akkor a több férőhelyes egyéni fehéregyensúly sem fog hiányozni. Hogy nincs benne motor? Milyen AFD obit akarnál használni infrára?

 

Apropó, milyen obit/obikat tervezel infrára használni?

Előzmény: gye (2878)
gye Creative Commons License 2013.06.12 0 0 2878

Nem kifejezetten igénylem az élőképet, normális videót ezekkel a dslr-ekkel meg nem lehet csinálni, csak komoly körítés felszereléssel, ezért csak éjszakai fotóknál használom (itt nincs tervben). :) D5000-e a páromnak van, D90-esem nekem volt hosszú évekig a D7000 előtt, tényleg jobb lenne a D90 (a D5000 nem nekem való, nem szeretem), de az nem 30-40 ezer forint, mint a D70s, hanem több mint a duplája. Igazából egyáltalán nem mindegy a pénz nekem se. És ez egy olyan hobbi, ami azért lássuk be nagyon túlköltekezett már így is, mivel lesz (ha nem lesz olcsóbb alternatíva) vagy 90-ben.

Szóval ezért a D70s, mert elég erre a célra nekem. :)

Előzmény: DimensionSeven (2877)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.12 0 0 2877

Bár a kérdésedre válaszolni nem tudok, de azért hadd kontárkodjak bele: miért D70? Csak mert az van? Ha már ráköltesz ennyit, akkor már egy jól használható, élőképes infrás géped legyed, és az nem a D70, hanem mondjuk egy D5000/D90. A használt D5000-esek már elég nyomott áron mennek ahhoz hogy mindenképpen megérje a D70-es helyett azt választani kiinduláshoz.

Előzmény: gye (2876)
gye Creative Commons License 2013.06.12 0 0 2876
Sziasztok!
Van olcsó, de azért nem gagyi alternatívája a 180+50$-os lifepixel féle super color ir üvegnek? Vagy nincs igazi, és ha az ember jó minőséget akar, akkor kifizeti ezt? Egy D70s-t tervezek átalakítani...
Köszi!
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.05 0 0 2875
köszi, most vettem észre, hogy tényleg fejjel lefele van ;) 900nm körüli szűrővel gondoltam az éppen felkelő nappali teliholdat, így sötét lenne az ég, de a fákat még megvilágítaná a Nap ;) egy próbát majd megér 23.-a körül, naplementekor.

Még a telihold előtti eseményként gondolkozom az árvíz megörökítésére infrában. Bár valószínű ezt is sokan etikátlannak tartanák... még megfontolom... Víz... fák... felhős ég... csónakok stb... csábító infrás téma
Előzmény: telescoper (2874)
telescoper Creative Commons License 2013.06.05 0 0 2874

Azért azt kell tudnod, hogy ez a kép ps-ben készült. És elég szarul használja a koma a ps-t. A Hold rárakott cucc (és nem fotóobjektívvel készült, mert fejjel lefele van).

Előzmény: Canon 550D (2873)
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.05 0 0 2873

Tetszik a megvalósítás ezen a nappali képen, új ötletet adott az infrás Holdhoz ;)

 

http://www.urbanghostsmedia.com/2010/03/the-awesome-wonder-of-infrared-photography/

 

pater68 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2872

Sajnos nekem nem jön be. De le sem jön, hogy mit akar ezzel. Persze ez szuverén vélemény, valahogy azt érzem, hogy feltünősködni akar vele.

A Te infra képeid például tetszenek... Más világ.

Előzmény: DimensionSeven (2871)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2871

Nem hinném. Először is, az analóg színes infra tónusait hozza 1:1-ben, ami pedig adott, nem hasraütésre találta ki. Másodszor pedig a pink tónusok bizarr kontrasztban állnak a témával és ez jól illusztrálja magának a témának is az abszurditását.

Előzmény: pater68 (2870)
pater68 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2870

Hű. Nem értem, miért kell ezt rózsaszínben tálalni? Abszolút öncélú, művészieskedő elvontság. 

Előzmény: Törölt nick (2865)
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2869

Richard Mossehoz hasonlóan határozott elképzeléseim és céljaim vannak nekem is, így van értelme csinálni, igaz nem utazok olyan messzire, itt helyben csinálom ;) Ha a technikáját nézem, a kék és a vörös csatorna mindegyik képén (és videóján) fel van cserélve (kék ég, piros/rózsaszín növények) és kb 500-550 nanometeres vágású szűrőt/filmet használ, a zöld színt valószínűleg utólag levágva, mivel alulról feljebb haladva először a kék szín tűnik el, majd utána a zöld... a kék a képein erősen jelen van, erről következtetek a zöld levágására. Pár képén a rózsaszín tűzvörösre sikerült. Amúgy jó képek, tetszik a határozott cél megvalósítása a nehéz körülmények ellenére, ilyenre valószínű egyikünk sem vállalkozna (háború).

DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2868

Hűha! :)

Előzmény: telescoper (2866)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2867

Na ez már tényleg jó fogás! Ez a srác tudja hogy mit csinál és hogy miért.

Előzmény: Törölt nick (2865)
telescoper Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2866

A te dolgod, engem nem zavar. Tényleg nem, biztosan van édeklődés iránta, de nézzed meg inkább példul Dimezionseven (ha rosszul írtam, akkor bocs) képeit, inkább onnan merítsél.

Előzmény: Canon 550D (2864)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2865
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2864

Naná, hogy igen ;) még sok sorozat van tervbe véve. Na jó, kicsit elrugaszkodtam a sablonoktól, sok ötletet merítettem külföldi oldalak bönészése közben.

Előzmény: telescoper (2863)
telescoper Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2863

Komoly? Ez a színvilág neked tetszik? Szerintem katasztrófális.

Előzmény: Canon 550D (2862)
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2862

kipróbáltam az éjszakai infrázást is (itt a 3. 4.) ;)

 

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2861

Sokmilliós felszerelés és annyi eszük nem volt hogy hotspot mentes optikával forgassanak?! Lúzerek... :D

Előzmény: Törölt nick (2860)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2860
DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2859

Köszönöm az érdeklődést, a filter elkelt!

Előzmény: DimensionSeven (2857)
glennmiller Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2858

DSLR infrára alakítása :Kalocsay Károly: 30/9482054

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2857

ELADÓ Cokin P007 infravörös (kb. 720nm-es) lapszűrő - 5000 Ft

Aki nem alkudozik, házilag készült polifoam és textil árnyékoló rendszert is adok mellé (normál Cokin P tartóra méretezve) -

 

Kipróbálható, átvehető Budapesten vagy Baranyában:

Az ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre várom!

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2856

http://www.irstudio.pl/irmod/index.html

Ez a srác a legközelebbi akit ismerek, átalakít és kalibrál is, tetszés szerint választott (és mellékelt) objektívhez.

Előzmény: mynus (2854)
pater68 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2855

Gratulálok, igen jó képek.

Sajna én csak fekete-fehérbe konvertálva tudok kihozni a képekből valamit.

Ilyenek lesznek:

 

   

Előzmény: Canon 550D (2852)
mynus Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2854
Hali!
Egy Canon 550D fullsprectrum-ra való átalakításában tud nekem valaki segíteni?
Az érdekelne hogy, a Lifepixel-hez hasonló, komplett átalakítást, szürövel, fokuszkalibrációval csinálnak-e valahol Budapest környékén és emberi áron.
SzekelyG Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2853

Eladó 72mm Citiwide Infra 720 szűrő dobozával.

Ár: 15 ezer Forint.

 

Budapesten átvehető, csak kipróbáltam. 

Mail publikus: gubernya kukac freemail pont hu

 

 

Canon 550D Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2852

pár fotó a mai termésemből (vízjelezve):

 

 

 

 

 

glennmiller Creative Commons License 2013.04.24 0 0 2851

Köszönöm a segítséget ! Közben találtam egy régebbi képet,az infráim között.  Sziasztok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!