Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3087

Igazad van.

Asus is nagyon jó választás lehet.

Én DELL mellett raktam le a voksom.

De természetesen vannak vele egy szinten lévő monitorok (esetleg jobbak is ennyi pénzért).

Nem egyszerű a döntés. De aztán meg kell hozni, s utána elfelejteni egy időre a témát.

Érdemes lenne elmenni egy üzletbe, ahol mindkét készülék kapható, s megnézni tesztképeken (lehet, h nem fogsz látni különbséget).

Én videokártyánál is törpöltem sokat, h ATI vagy NVidia legyen-e...

Előzmény: holloo (3086)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3086

Ezt a tesztet nézted: a http://bit.ly/fOL7S7? Itt is ajánlják a Dell-t, de az Asus-t egy kicsit többre tartják (utolsó oldal, értékelés vége). Most kb. ugyanannyiba kerül a két típus az árgépen (bár az egyik helyen az Asus még olcsóbb is vagy 20 eFt-tal). Te hogy látod?

Előzmény: unalmas lany (3080)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3085

Kösz, átnézem őket. AZ általam belinkelt teszt is az Oázistól van.

Előzmény: benro (3084)
benro Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3084
Előzmény: holloo (3083)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3083

Természetesen a jobbfajta panellel szerelt laposokra gondolok.

Előzmény: holloo (3082)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3082

Egyébként én a mai napig egy 19"-os LG Studioworks monitort használok. Régebben azt mondták, hogy a CRT az igazi (legalábbis színhűségben). Mondjuk, valószínűleg az enyém nem ez a kategória. De most hogy állunk CRT v. lapos monitor tekintetében? A CRT már teljesen felejtős, és a laposok mindenben utolérték és/vagy meghaladták a jobbfajta CRT-ket?

Előzmény: holloo (3081)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3081

Szóval azt mondjátok, hogy ebben az árkategóriában ez a legjobb választás? Gyorsan kerestem róla egy tesztet ( http://bit.ly/1322VJ8 ), ott elég jókat írnak róla. Csak az ütötte meg a szememet, hogy ebben is LG által gyártott panel van, akkor pedig - gondolom - az LG-nek is van ilyen panellel gyártott monitora, vagy nincs?

Előzmény: unalmas lany (3080)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3080

Szia!

 

Én végigjártam az utat

Rengeteg fórumot átböngésztem, s végül a Dell U2410-es mellett kötöttem ki.

Messze nem a legprofibb monitor, de azt gondolom, nagyon jó az ár/érték aránya.

Belépő szint a profikhoz. :)

Ha kalibráltatod, akkor szerintem bőven elégedetten ülhetsz elé hosszú éveken keresztül. Ha pedig nagyon fut a szekered, lépkedhetsz feljebb.

Mert érdemes... :)

Előzmény: holloo (3078)
czy Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3079

Amit unalmas lány vett, keress vissza pár oldalt.

Előzmény: holloo (3078)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3078

Sziasztok! Monitor vásárlásán gongolkozom, főleg fotós célokra. Mit tudtok ajánlani, mondjuk 50-100, és 100-150 eFt között?

czy Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3077

Kalibráltál végül?

Előzmény: unalmas lany (3075)
gabmng Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3076
igaz :) szemre kalibrálni...
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3075

Hogy kalibrálod egy neten lévő képpel???

Csak úgy szemre?

Előzmény: gabmng (3073)
czy Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3074

A kalibrálástól rosszabb nem lesz :-) Hogy mit érdemes, mit nem, azt a pénztárca/hajlandóság dönti el.

Előzmény: gabmng (3073)
gabmng Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3073

sziasztok!

 

Lenne nekem egy samsung syncmaster 2253BW monitorom. Mostanában egyre többet fotozom, és szeretném a képeim színét a legjobban látni/meglátni.

 

Érdeklődnék, hogy a neten lévő képpel kalibrálom a monitorom módszer mennyire jó?  Ezt az alsó kategóriás monitort lehet hardveresen kalibrálni ? (érdemes e?)

 

 KÖszi :)

 

Gábor

 

 

unalmas lany Creative Commons License 2012.12.24 0 0 3072

Óóó! Köszönöm Nektek a részletes leírást!

 

Kellemes ünnepeket mindenkinek!!!

Előzmény: ötfelezős (3071)
ötfelezős Creative Commons License 2012.12.23 0 0 3071

(Czy már leírta előttem, csak nem voltam elég figyelmes)

Előzmény: ötfelezős (3070)
ötfelezős Creative Commons License 2012.12.23 0 0 3070

Ha nem sürgős, akkor regisztrálj a hírlevelükre, és ha van egy jó akció...

Előzmény: unalmas lany (3067)
czy Creative Commons License 2012.12.23 0 0 3069

Cégként, vagy magánemberként nem biztos, hogy egyforma a végeredmény az ÁFA miatt. Én magamnak vvettem.

Előzmény: unalmas lany (3067)
czy Creative Commons License 2012.12.23 0 0 3068

Ahol a legolcsóbb :-)

 

Én letöltöttem a próbaverziót az Adobe-től, regisztráltam,egy idő múlva kaptam egy levelet melyben felajánlottak valami (talán 15 %) árengedményt ha odaklikkelek a boltjukban ahova kell, megtettem, kaptam egy számlát és egy két gépen használható kódot.

 

Mostanában ismét kaptam egy levelet, mely szerint 15 % árengedmény akció van. Van benne valami kód megint...

Előzmény: unalmas lany (3067)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.23 0 0 3067

Honnan érdemes LR-t rendelni?

 

madgie Creative Commons License 2012.12.22 0 0 3066
Eizo S2242W eladó. S-PVA panel 1200:1 kontraszttal, hardveres kalibrálhatösággal (!), 95% adobe RGB színtérrel, 16:10 képarány (1920:1200), csilli-villo bjútiful.

90 ezer forint, mail publikus.
czy Creative Commons License 2012.12.22 0 0 3065

15 % árengedményt adnak a LR árából január elejéig.

Előzmény: unalmas lany (3064)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3064

Köszi! :)

 

Nem, ezt még nem olvastam. :)

Előzmény: czy (3063)
czy Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3063
Előzmény: unalmas lany (3038)
czy Creative Commons License 2012.12.16 0 0 3062

Értem :-)

 

Azt hittem a fotózás hobby, játék. (Nem játékprogramokra gondoltam.)

Előzmény: unalmas lany (3061)
unalmas lany Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3061

Nincs a gépemen egy játék sem.

Csak a fotózással kapcsolatos programok vannak rajta.

Abból élek.

Színhelyesség fontos...

Érted? :)

Előzmény: czy (3059)
Monya78 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 3060

DELL U2410 (rev. A05) monitor eladó 17 hónap garanciával, Ára: 100 eFt

 

Minden tartozékával: Doboz, leírás, CD, D-sub/DVI/DP/USB kábelek

Pixel hiba, karc mentes,
OAZIS Compuertől vásárolva 2011.április elején.

 

Személyes átadással...Helyszín: Békés megye
Telefonszám: 30/708-4581, E-mail: monya78@citromail.hu

czy Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3059

Szerintem izé :-)

 

Mit látsz, ez a kérdés. Mennyire azonos az emlékeiddel, az elvárásaiddal, a nyomattal, meg ilyesmik. Hogy hány bit, fene tudja mennyre érdekes. Gyanítom, hogy Te is játszol, nem a megélhetésed függ a színhelyességtől.

 

:-)

Előzmény: unalmas lany (3057)
OPi Creative Commons License 2012.12.13 0 0 3058

arra reflektáltam, amit szomorúan írtál, hogy: "pl csak 96% AdobeRGB"

Előzmény: 5DLaci (3056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!