Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.24 0 0 505

Első próbálkozás:

Panasonic Lumix FZ-45 24x zoom (600mm)

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.24 0 0 504

 köszönöm!

Előzmény: kedelyesparaszt (503)
kedelyesparaszt Creative Commons License 2015.03.22 0 0 503

jo sorozat. gratula.

Előzmény: manitounickfree (501)
nogradi medve Creative Commons License 2015.03.22 0 0 502

hát nem gondoltam volna elsőre:-)))

 

de igy utólag belegondolva, jogos.......

Előzmény: manitounickfree (500)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.21 0 0 501

és még 1

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.21 0 0 500

köszi!

a hold kontúrján látni a krátereket :)

canon600d sw200/1200

Előzmény: nogradi medve (498)
syssy48 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 499

Hogy ne csak tökéletes fotósok tökéletes felszereléssel készült képei legyenek itt, én csináltam hagyományos módon, kormozott lencsével egy vivitar zoom obival pár képet::D:D:D

 

    

 

 

  itt meg egy napfolt:):):):) ezen is látszik:D

nogradi medve Creative Commons License 2015.03.20 0 0 498

grat:-)

 

de nem inkább kráter napfolt?

 

milyen felszerelés?

Előzmény: manitounickfree (497)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.20 0 0 497

napfolt és kráterek :)

 

  

wdtomi Creative Commons License 2015.03.20 0 0 496

Na én is megcsináltam ugyanezeket a képeket, teleszkop felállít, gondoltam nem kell sietni, gép feltesz, szépen késleltetéssel lövogetem a képeket 10 mp, akkor még a wi-fi eszembe sem jutott, olyan 10%-nál mit látok, áthalad egy repülőgép, de mire nyomtam, letelt 10mp, még a kondenzcsikot sem sikerült felfedezzem. Aztán bekapcsoltam a WiFi-t, de persze akkor már minek. Jó kép lehetett volna, na majd megcsinálom PS-sel.:)

nogradi medve Creative Commons License 2015.03.20 0 0 495

 

 

 

 

 

tempel Creative Commons License 2015.03.20 0 0 494

Gratulálok a sarkifényhez!

A napfogyatkozás is lezajlott.

 

 

Előzmény: Törölt nick (491)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.20 0 0 493

egyébként grat! :)

Előzmény: Törölt nick (491)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.20 0 0 492

erről volt infód? vagy teljesen malac h elkaptad?

Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 491

Nem hold téma, viszont sarkifény volt látható tegnap este Magyarországról:

 

 

Sarki fény (aurora borealis) Pilisszentkeresztről, a dobogókői kilátóból fotózva

 

 

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.15 0 0 490

nm.

keveset!

Előzmény: zorko (489)
zorko Creative Commons License 2015.03.14 0 0 489

Koszonom!

Nekem csak egy 300-as telem van, emlekeim szerint ezekkek a az adatokkal alexpos kepet lonek, gondolom ezen akkor vilagositottal is (?).

 

Mas: par hete egyik kora este nagyon  szep  volt a hold, vekony sarlo, de halvanyan kiveheto volt az egesz korong. Sajnos foton nem  sikerult visszaadni a latvanyt. Viszont nem is nagyon ertem, milyen korulmenyek teszik lehetove, hogy a hattere vilagosabb legyen mint az arnyekos oldala?

Előzmény: manitounickfree (488)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.12 0 0 488

iso400, 1200mm (skywatcher200/1200), f5.6, 1/320

igen, 1/60nál előfordulhat h bemozdul, de ez függ a gyutávtól is. holdat 1200mm-el 1/100-1/160al szoktam fotózni.

 

1/100

Előzmény: zorko (486)
nogradi medve Creative Commons License 2015.03.11 0 0 487

nem tudom ismered-e?

 

http://www.makszutov.hu

 

itt is kérhetsz tanácsot.....

Előzmény: Kleroo (485)
zorko Creative Commons License 2015.03.10 0 0 486

Kiraly :)

Milyen exp adatokkal keszult?

Azert kerdem, mert olyat is hallottám, hogy erosebb nagyitasnal 1/60 alatt maga a Hold is bemozdul (koveto oraszerkezet kell, ami repcsire + a Holdra biztos nem jo... :), ugyanakkor  erosebb teleknel nincs tul sok feny a rovid expohoz...

Előzmény: manitounickfree (478)
Kleroo Creative Commons License 2015.02.28 0 0 485

Sziasztok!

Nagy megelpetésemre kedves páromtól kaptam egy alap,de minőségi kis távcsövet. Luna 60-as Skywatcher. (60/900) Gondoltam ha már így áll a dolog, fotózgatnék is vele. De a bp távcsöves oldalon 11k-ra jönne ki, a 2 adapter, ami horrorisztikus összeg 2 műanyag vacakért, pláne a távcső árához mérten. Kell egy adapter a távcsőre, hogy T2-es végű legyen, illetve a T2-F bajonett. Az utóbbi van ebayen 3k-ért ami már nem rossz. De a másik a317t2 sehol sincs. Esetleg valakinek van elfekvőben?

Illetve van-e értelme ezzel szöszölni, van-e annyira penge konstrukció, hogy mögébiggyesszem a D800-at? Vagy már monitorméretben nézve is feltűnően lágy, használhatatlan képek születnének. Szabad szemmel kifejezetten jónak tűnik. Okulár esetleg nem használható az adapterrel együtt? Vagy ez butaság.

jpatakijanos Creative Commons License 2014.12.08 0 0 484

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

jpatakijanos Creative Commons License 2014.12.07 0 0 483

jpatakijanos Creative Commons License 2014.12.07 0 0 482

 még amikor kiderült  

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.30 0 0 481

köszi

Előzmény: tempel (480)
tempel Creative Commons License 2014.11.29 0 0 480

Ez, megint szuper lett. A hold élessége penge! Like!

Előzmény: manitounickfree (478)
nyaralok11 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 479

Tamron SP AF 2X Pro Teleconverter for nikon eladó. A termék kifogástalan állapotban, por és karcmentes. Csak egyszer volt kipróbálva, tehát újnak mondanám.

 

Tartozékai: Gyári doboz, bőr tok, kupakok.

 

Minden jelet átvisz.

(Müködése: 100%-kal növeli, azaz megduplázza az objektív gyújtótávolságát, pl.: 150 mm-ből 300 mm-t képez!)

 

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.29 0 0 478

addig is

manitounickfree Creative Commons License 2014.11.29 0 0 477

nm

 

:D

Előzmény: Feri3535 (476)
Feri3535 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 476

Szia! Köszi szépen a tippeket! 'Irányba állásnak' máris jó lesz :-)

Még alaposabban utánaolvasok a témának, és figyelni fogom a hirdetéseket.

...aztán egyszer csak feltöltök ide egy brutális kráter peremet :-)

Előzmény: manitounickfree (475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!