A kaja tekintetében nem vagyok válogatós, a felsoroltak közül mind megfelelő számomra! Olvasgatom az írásotokat és az jön le, hogy többen italozni fogtok. Gondolom legtöbben autóval érkeztek. De akkor hol töltitek az éjszakát, hogy reggel tiszta fejjel tudjatok útnak indulni? Azért kérdezem, mert jó társaságban nekem is jólesne néhány feles, de mivel autóval érkezem az italozás kilőve.
Hmm. Ha még megvan valahol... Érdekel egy olyan alkotás, amibe bele van öntve az, hogy: DREHER ANTALL SERFOZDEJE KALOCSA 1913? Ha minden igaz, még fent van a padláson...
Bonyolíthatod ha akarod, de az én módszerem sokkal egyszerűbb. Azért erőltetem magam, hogy segítsek.
Az én módszerem: megtudom a létszámot, meg a kizárásokat, aztán eldöntöm, megveszem, odaviszem, megfőzöm. Mivel ajándék, mindenki köteles megköszönni és nem kritizálni. Nem kell mindent figyelembevegyek, nem kell sokrésztvevős döntéshozatalt játszani, nincs szavazás, nincs demokrácia, nincs bőség zavara.
Jó lesz ez a buli, és nem fogjuk így sem győzni megköszönni a szervezést.
"még van 1 fő akinek hamarosan kiderül,"
Nem tudom ki az, de nálam is van egy "talán" fő, akit próbálok rávenni, hogy ...
Amúgy rajtam kívül minimum ketten ismerik őt a résztvevők közül személyesen, éppen véletlenül Miskolcon lesz azon a hétvégén (szóval megkötözöm és a kocsiba dobom, remélem olvassa ezt :D), és a fórumnickje egy keresztnév visszafelé. Mondtam neki, hogy Veled mint szervező-házigazdával egyeztessen a technikai részletekről, de akkusfúrója és fuvarja biztos lesz!
Nos, megvallom az őszintét, azért nem élek a felajánlott csavarbehajtóval sem (nem mellesleg hálásan köszönöm, mint a fuvar felajánlását is), mert nem értek egyet az 'szabályzattal'. Sajnos ez nálam gyári hiba, mindent elolvasok és megpróbálom értelmezni (hitelszerződés, stb), amivel nem értek egyet, azzal nem értek egyet, kivételt nem teszek sehol és senkivel sem, de ez szó szerint értendő - sem barátnak, sem ismerősnek, sem anyámnak. Kicsit nehezen érthető néhány helyzetben a mondanivalóm lényege, de az ugye mond valamit, hogy a ház asszonya(házubuli) a 'magáévá akart tenni', de ez nem jött össze - mert elveim vannak (ha egyedülálló lennél, úgy megb...álak, hogy úgy járna a szemed mint az asztalfiók, de most kapcsolatban vagy). Sajnálom, de nem szeretem a sok-sok szabályt és kötelességet.
Csatlakozom: ez a szeptember elég húzós, kerítést kell építenem, de még nem tudom, mikor lehet, meg apósnál szüret és hozzá ami kell. Mivel após 89 éves elmúlt, nem egy menet lesz.
Úgyhogy figyellek benneteket, jó szórakozást kívánok, és van egy kérésem: mindenféle információkat kérünk a történtekről: beszámolók, képek, egyebek. Ha már nem tudunk elmenni, legalább lélekben átéljük. No meg jó lesz az kedvcsinálónak a későbbiekre. Reméljük, lesz folytatás! :)
No drágájim, úgy látom, azért van egy kis összetartás a csapatban, és ez piszok jó érzés. De kezdjük az elején.
A szervezés felvállalása is egy óriási döntés volt, picit üzleti, picit személyes, picit :micsoda? senki nem szervezi meg? "Na fogd meg a söröm" jeligére történt.
Könyvelőként, mi az első: igényfelmérés. Akkor 35 jelentkező volt, és még ezután beszéltünk (talán Paco felvetésére) arról, hogy esetleg család, sógor, szomszéd stb is jöhet.
Én ebből kalkuláltam egy 40-50 fő közötti kis találkozóra, erre kalkuláltam ki a 4000 Ft-ot, mely tartalmazta mindazt, mi a hobbidzsemen fel van tüntetve. (vagy nincs, mert rejtett költség) Gondolom senkinek nem kell elmondani, hogy minden pénzbe kerül, a megbeszélt bográcsozáson kívül a különböző programoknak is, (piher bemutató, Hauch Tamás előadása, sátor, Toi-toi, kicsi hangosítás, stb) van egy önköltségük. Most hogy melyik mennyi lett volna, azt már nem részletezném, személyesen szívesen belebonyolódok bármilyen önköltség és cash flow számításba! :-) Esetleg annyiból felkelteném az érdeklődéseteket, hogy szerintetek mennyi idő és utiköltség, mondjuk 1-2 órára eljönni Sopronból-Izsákra? Nem kérek rá választ, csak magatokban számoljatok.
De mivel vagyunk összessen 12-en, így ez a bizonyos 12x4000 Ft ez bizony vajmi kevés arra, hogy a fenti programok megvalósuljanak, így sajnos ezeket lemondtam. (azért pisilni lesz hol :-) ) Írásos szerződésünk még nem volt senkivel, de bizony egy kicsit kellemetlen volt a dolgok lemondása, és nem csak a kellemetlenség a legnagyobb bánatom, hanem az:
hogy ténylegesen is értelmes és jó programok lettek volna. A Tamással például már az előadás tematikáján gondolkodtunk, ami a műhely és a kisgépek biztonságos, balesetmentes használatáról szólt volna, ami szerintem egy nagyon jó előadás lehetett volna. Ismerve a stílusát, nem kertelt volna! :-)
De ez már múlt idő, és most nehogy félreértsetek, nem probléma egyáltalán az sem, hogy sokkal kisebb lesz a találkozó, mint amire számítottam. Ez akár még jól is jöhet ki, kevesebb ember, családiasabb találkozó! Most (szept. 4. 23 óra 53 perc) 12 jelentkezővel úgy érzem, hogy a "kemény mag" megjelenik, én speciel várom már hogy itt legyetek. És mi beszélgetünk, mutogatunk, bohóckodunk egy jót, eszünk, iszunk, vigadunk, (és megnézzük, hogy pacman ünnepélyesen bekeretezi a számláját az én gépeimen, és műhelyemben! :-) ).
Aranyosak vagytok abból a szempontból is, hogy még támogatnátok ezt a találkozót anyagilag, de most már úgy vélem, hogy az idei évre ez nem opció. Idén csak arról fog szólni, hogy összegyűlünk, együtt főzünk, eszünk, iszunk, és megnézzük GPF ördöglakatait, Hobbit DeWalt gépeit, az én Piher szorítóimat, és természetesen egymás fúrócsavarozóit, mert ugye anélkül senki nem léphet be a találkozó területére! :-)
Összefoglalva: 12-en jelentkeztetek, még van 1 fő akinek hamarosan kiderül, plusz mi itthon vagyunk 2-en: vagyis 14-15 főre kell majd a kaját kitalálni. Azt látom már, hogy agyaltok rajta: annyit nehezítenék a dolgon, hogy van 4 méretben bogrács itthon (8-12-20-40 liter) illetve van egy nagy tárcsám is, ha esetleg nem egy egytálétel a cél. Sőt még egy jó kis grillsütő is van a repertoárban (söröshordóból készült, itt van egy pillanatra: https://youtu.be/F0A5sKfnhxc?t=666 ) DE akár mindet is használhatjuk, hiszen a befizetett díjjakból annyi és olyan alapanyagot veszek amit szeretnénk!
Merthogy azt még itt és most szeretném elmondani, hogy a hobbidzsem előtti napon fogom megvenni a kajához való húst, egy helyi hentestől, friss, és jó, minőségi húsáruja van, ebben nem fogtok csalódni. És persze nem csak a hús, minden más friss lesz, aminek frissnek kell lennie.
Csak találjuk ki mi legyen (illetve mik legyenek) a fogások!
Én javaslom a bográcsost (akár marha, akár köröm, akár gulyás) és mellé egy kis tárcsán sütött valamilyen csirkehús (pl a csirkeszárny isteni tud lenni tárcsán) és nem mellékesen másnap reggel hidegen, friss kenyérrel....... :-)
Ööö, asszem, most ennyit szerettem volna mondani, lefekszem aludni, holnap reggel pedig kíváncsian felütöm az index fórumot! :-) Ja és még van szűk 24 óra a jelentkezésre! :-)