Keresés

Részletes keresés

MZ5 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2196

Az őszi fiatalok sosem olyan erősek ellenállók mint a tavasziak, de díszgalambtenyésztrésnél az van , hogy eg-egy jobb pártól minden fiókot meghagyunk. A vér nem válik vizzé, és ha esetleg egy tenyésztésben fontos vonalból egy egyed kiesik akkor legyen mihez nyúlni.Júliustól már jöhet a himlő is ami ellen azért teljes védettséget az oltás sem adhat.

De csak a legjobbaktól hagyok, rövidebbek a nappalok, a kitenyésztett díszgalambok nem is tömnek, etetnek annyira.Vedlésben is vannak elég nagy ilyenkor a lerobbanás, betegség -veszélye kockázata.

A postákról nyilatkozzanak az abban vérprofik.Nálam a posták csak nevelés miatt vannak.

Előzmény: Bobo772 (2195)
Bobo772 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2195

Szia a most kikelö fiatalok mért nem jók már jövöre?Vagy mért nem nevelnek?

Előzmény: MZ5 (2194)
MZ5 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2194

oké részemről nincs gond, - van olyan ahol van még -akad ,de egyébként a többséggel már ilyenkor nem neveltetek.

Előzmény: Törölt nick (2193)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2193

Hibázhatok énis?

 

Lapozzunk!!!

 

Vannak-e még fiataljaid a kőltőpárok alatt???

Előzmény: MZ5 (2189)
MZ5 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2192

abszolut egyetértek, de hogy on is legyen remélem nem reklám ))

 

http://www.a-postagalamb.hu/?p=208

Előzmény: ghoezeke mate (2190)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2191

,,,"talán az adott cégnél vagy érdekelt ??? "

Ez az opció az én fejemben is megfordult, a 2044-es hsz olvasása után,,,:-)

 

Előzmény: MZ5 (2189)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2190

Egy terméknév még nem reklám, viszont a termékről adott információ - miből áll, mire alkalmas, milyen tapasztalatokról tudnak beszámolni vele kapcsolatban - hasznos. Ahogy általában az életben is, mindennek van előnye és hátránya, pozitív és negatív vonatkozása. Ez a topik laikusoknak is szól, sőt, nekik elsősorban, és ha nem tudnak nyelveket, nincs idejük állatorvoshoz szaladgálni, itt kapnak alapvető információt, jól van ez.

A reklám akkor kezdődik, ha

- kéretlenül és a beszélgetéshez nem kapcsolódó módon ugrik elő valaki valamivel (pl. megnyílt a kacsacsőrű utcai szuperkereskedésünk...)

- a szer előnyei vagy a konkurrens termék hátrányai indokolatlan hangsúlyt kapnak (pl. de jobban teszed, ha feketeport adsz, mert az illatosított)

Előzmény: Törölt nick (2181)
MZ5 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2189

Szerintem a linked sokkal célzottabb reklám Animal-Med Kft. és konkrétan oda tereled a számtalan topicolvasót .

Egy adott szert számtalan cég árusithat , talán az adott cégnél vagy érdekelt ???

 

Amúgy elég nagy a vedllés mifelénk, lehet takarítani rendesen fogy a vitamin, de nem merem leírni a nevét ezek után....

Meg azt sem merem megkérdezni itt az iskolába ,hogy mit adtok ? pedig ugye az iskola azért iskola hogy lehet kérdezni.

Előzmény: Törölt nick (2186)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2188

Kicsit későn jött a válasz,levittem,sporik azt mondták menjen..

 

Előzmény: gr82wök6ószfater (2180)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2187

Akit érdekel a galambtartás, sportgalambászás az itt felteheti kérdéseit! Lehet csevegni, érdeklődni, csereberélni és kérdezni! És megkérek minden kedves idelátogatót, hogy konkrét termék neveket ne írjon le! pl: gyógyszer neve helyett csak a hatóanyagot... stb

Előzmény: MZ5 (2185)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2186

Fogsz olvasni hamarosan. 

 

Reklám és kereskedelem őrdöge sose alszik... :DD

Előzmény: MZ5 (2185)
MZ5 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2185

Ilyet , nem olvastam a topic leírásban. A másik ez egy fórum itt olyan hogy reklám, az nem játszik.Szabad ország szabad véleménnyilvánítás.

 

-az egyik topictárs felvetésére- a saját tapasztalatomat irtam le , a galambászat egy nagy tapasztalat az elejétől a végéig.Mindenki azt fogad meg amit akar , de miután a galamb viszonylag kisebb érték bizony sokan kísérleteznek is .És tanulunk is. Egymástól is ,legalábbis én még igen,hiszen csak 30 éve vagyok galambász .

 

Ha moderator vagy , topicleírásban benne van a kép, gyógyszernév tiltása betartom .

 

Én nem fogok senkinek a fórumban hozzászólási direktivákat ha  van időm meg éppen hozzá tudok szólni netán segíteni is tudok megteszem.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2181)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2184

Csináld tovább és figyelj nagyon! 

emil ment.

Előzmény: pyrogalamb (2183)
pyrogalamb Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2183

Küldtem 1 e-mailt

Előzmény: Törölt nick (2181)
jojcye44 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2182

 3 fajtával gyarapodtam a szegediek és a bugák mellé..(Texán,Posta,Bp-i)

Megvan az új helyük is de nem 100%-os.

Ha sikerül csinálok képet is.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2181

Elkövetté egy hibát. Nem bántás ha leírom! Ne írj gyógyszer neveket mert reklám lehet...

Érted???

Reklám!!!

 

Minden egyéb vita meddő!

 

Hogy ingerűlten reagáltam abban igazad van. 

 

Anno a Bogis70 -is az én nickem és a topicleírásba bele is fogom írni, hogy ne írjon le senki konkrét TERMÉK NEVEKET!

Előzmény: MZ5 (2178)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2180

Attól  tenném függővé, hogy milyen kondícióban van és mekkora távolságra mennek.

Előzmény: tyúkanyó49 (2179)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2179

Ebben biztos vagyok hogy íígy lesz....

 

Most jöttem meg a galambjaimtól,kosarazás előtti készületek,még egyszer végig simítottam tekintetemmel óket,hallkan megsúgtam Nekik hogy mindőjüket hazavárom.

És képzeld ahogy már jönnék el,látom hogy a tetőn megint ott egy galamb.Tudtam hogy az enyémek nem lehetnek mert ők benn pihennek.Kinyitottam a berepülőtt.rögtön belőtte magát.Visszamegyek,látom a többiek nem bántják,de nagyon keresi  a  kaját mert ugyi benn már csak víz van.Megfogtam,elő a kisokost:))

Képzeld a múlt héten kedden elmaradt galambom tért vissza,baromi éhesen,szomjasan.

Most az lenne a kérdésem hogy mi a véleményetek,este bekosarazzam a többivel?

Előzmény: gr82wök6ószfater (2177)
MZ5 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2178

Hamár a nagy fehér sámán szerepében tetszelegsz , nem a hatóanyag miatt hanem a túladagolás miatt történt a mérgezés, amelyet szinte bármelyik gyógyszerrel meg lehet tenni.Pontosan ezért tettem fel a teljes leírását a szernek melyben a hatóanyag és annak használata is benne van.

Amúgymeg nem a kutba csak a kávájára csináltál a linkeddel hiszen ugyanaz a lényeg a tartalom mint az én képemen a képben a feliratok.

Csak annyit tudok hozzátenni, amit már egy másik fórumozó is irt részedre.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=120304107&t=9209869

Amúgy meg ne írj nekem hozzászólási feltételeket, én sem adok neked.

Szép napot és jó galambászkodást !

Előzmény: Törölt nick (2176)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2177

"Tudom hogyy nem lenne szabad így hozzám nőjjönek,"

Arra már régen rájöttem, hogy érzelmi alapon nem lehet "eredményesen" galambászni. De mivel korábban írtad, hogy nem célod az eredmények hajszolása, csupán magáért a galambászatért (+ a NAGYAPÁD emléke iránti tisztelet okán)

galambászol, azt kívánom, hogy ez a hozzáállásod/szemléleted maradjon meg továbbra is. Akkor nem érhetnek nagyobb csalódások, és a galambászat sok örömet fog szerezni (amire egyre nagyobb szükségünk van elembertelendő világunkban.)

Előzmény: tyúkanyó49 (2175)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2176

Misibá! Én tudom. De ez reklámnak minősűlhet ill. az ebben nem jártas olvasók igen mellé lőhetnek. Látva a kolléga lemérgezte a galambjait...

No ezért nem írok le konkrét orvossságot csak hatóanyagot.

 

De köszi!

Előzmény: mis99 (2157)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2175

Hehe:))

Nem csodálom hogy ismerős,mintha egyszer a Te dúcodban üldögélt volna:))

Megsúgom Neked,tőle és az öreg hímtől kelt kis tubi az egyetlen amire rögtön rányúlok,és az ő számát tudom fejből..385-ös,mármint erre végződik.

Több kicsit figyeltem meg átrakáskor volt olyan nem is egy ami hetekig csak a földön üldögélt,még az ülőkére se volt hajlandó felülni,2 hét után merészkedtek a kirepülő környékére.Addig ez a pöttömnyi kisgalamb,1 hét elválasztás után már kinn repkedett a dúc fölött a csapattal:))

Tudom hogyy nem lenne szabad így hozzám nőjjönek,ezért is írtam hogy tisztában vagyok vele lesznek még fájdalmas vesztességeim,de az is biztos a galambok már "örök szerelmeim" maradnak:))

Előzmény: subigalamb (2169)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2174

Köszönöm a jótanácsot,megjegyeztem,de megoldódni látszik a problémám.

Előzmény: gr82wök6ószfater (2166)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2173

Mi még csak a gyakorlónál tartunk,és még azt is elhalasztották az utolsót szombatról.Ma lesz gyűjtés.

Előzmény: mis99 (2164)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2172

Köszönöm Neked is,akkor várni fogom a postást.

Tudod ha már rutinos lennék akkor simán dobnám ki az idegen madarakat....most még nem megy.Mindig arra gondolok hogy ha az enyém idegen helyre ül be azzal vajon hogyan bánnak.Állandóan lesem a listát amin az elveszett galambokat hirdetik hogy nincs-e köztük az én eltévedt madaram?!

Sajnálom a galambjaidat:(((

Előzmény: mis99 (2162)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2171

Köszönöm szépen,várok türelmesen:)

Előzmény: tp329 (2161)
subigalamb Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2170

Vannak hófehér eladó postagalambjaim!Érd emilkében vagy tel:30 581 9785!Budapestig a szállitás esetlegesen megoldható!

 

subigalamb Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2169

Jujj!!De ismerős ez a galamb!

 

Előzmény: tyúkanyó49 (2131)
subigalamb Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2168

Drága Jucusom!

Egy tipp!Lehet kapni pecsét tintát azzal kend át vékonyan utána meg,hogy ne száradjon olyan hamar be egypár csepp paraffin olajat is cseppents rá!Meglátod jó lesz!Ezen meg ilyen dolgokon már ne muljon az első versenyévadod!

De ha kell küldök is egy használtat(de elkészitve).Még ma postára adom akkor tudod használi a hétvégén!Csörögj rám azt küldöm!Egyébbként egyre formásabbak azok a tubik!

 

 

Előzmény: tyúkanyó49 (2160)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 2167

Sajna ahogy várható volt nem, a másik páram (szívesek) viszont szépen csücsül a saját terméseik felett. :)

Előzmény: tp329 (2165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!