Keresés

Részletes keresés

jankovacs Creative Commons License 2016.12.30 0 0 6055

Tud valaki ajánlani néma kacsa tenyésztőt Szombathely térségében? Léci elérhetőséget!

kiss markó Creative Commons License 2016.12.08 0 0 6054

Nekem úgy tűnik mintha tokos lenne,elég rövid a szárnya meg fényes is,szóval szerintem ezek új tollak lesznek :).

Előzmény: em_laci (6051)
Kacsabarát Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6053

Ha májusi kelésű, akkor eléggé lemaradort, fejletlen. Ne csodálkozz, hogy lóg a szárnya....

Majd megerősödik és szépen tartani fogja a szárnyát.

Előzmény: em_laci (6051)
atrego Creative Commons License 2016.12.05 0 0 6052

Van egy   szép nagy fehér színű ,szeptemberi"születésű" gácsérom,elcserélném  bármilyen  színű  tojóra,mert   3   gácsérom  lett és  csak   1  tojó a   4db  kiskacsából.....

em_laci Creative Commons License 2016.11.24 0 0 6051

Sziasztok!
Segítséget kérnék: mi lehet a baja, hogy így lóg mindkét szárnya?
Eddig nem volt ilyen és eszik rendesen...
Májusi kelésűek, nemrég vettük őket.

 

Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6050

Köszönöm Gergő!

Előzmény: juhosttt (6049)
juhosttt Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6049

Évente több alkalommal is cserélnek tollat, csak nem mindig feltűnő. Ha megfogod és a tollat  felsimítod rajtad látni lehet hogy tokos lesz-e vagy sem. Általában tavasz vége-nyár elején is van egy ilyen időszak. 

Előzmény: Kacsapacsa44 (6048)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 6048

Ez idő tájt nagyon jól lehet tisztítani a levágott kacsákat. Van egy október végén kelt csapat, mire vágásérettek lesznek, kitavaszodik. Olyankor mi a helyzet, meg kell várni az újabb Márton-nap környékét, hogy ne 3-4 órát tartson, amíg egy kacsát felpucol az ember? Mi a tapasztalatotok? Köszönettel!

havaho Creative Commons License 2016.11.16 0 0 6047

A 6018-as hozzászólásnál, amire azt mondod, hogy a te képedet használom, akkor készült, amikor a komposztgödröt ástuk ki és ők nagy élvezettel vadászták le a gilisztákat. A 6037- es hozzászólásnál már ezeknek az utódai láthatók, amiket a múlt héten adtam el. 

Előzmény: Kacsabarát (6042)
havaho Creative Commons License 2016.11.16 0 0 6046

Elnézést,de ezek a saját képeim a saját állataimról. :( Bocsánat, nem szokásom más tollával ékeskedni. A háttérben a saját udvarunk van. Büszke vagyok rájuk, ezért tettem fel.

Előzmény: Kacsabarát (6042)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 6045

Hétfőn és tegnap is vágtam egy-egy gácsért, közelítettek a 4 kg-hoz. Még mindig rengeteg zöldet esznek (hagyma, káposzta, tyúkhúr, stb.) és tavalyi kukoricát darálva, és az ideiből kapnak szemesen is. Ma akartam tojót is vágni, de más dolgom akadt, majd holnap.

Előzmény: Kacsabarát (6044)
Kacsabarát Creative Commons License 2016.11.12 0 0 6044

Gácsér 3-3,5 kg

Tojó 2-2,5 kg

Előzmény: A Dinnye (6040)
Kacsabarát Creative Commons License 2016.11.12 0 0 6043

Szia!

Igen, szoktam.

 

Itt a Facebook-oldalam. Ha kérdésed van, akkor írj az oldalnak üzenetet. 

https://m.facebook.com/muscovyhungary/?ref=bookmarks

(A harmadik képen splash-ek vannak, nem lilák)

Előzmény: Jozefe (6023)
Kacsabarát Creative Commons License 2016.11.12 0 0 6042

Ne haragudj, de milyen alapon használod az én képemet!? 

(Gondolok itt a fekete gácsérra...)

Előzmény: havaho (6018)
A Dinnye Creative Commons License 2016.11.01 0 0 6041

És mivel szokták őket etetni?

A Dinnye Creative Commons License 2016.11.01 0 0 6040

Üdv

 

Egy 14 hetes néma kacsának milyen súlyúnak kéne lennie?

vhajni71 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 6039

A képek lemaradtak.

vhajni71 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 6038

Sziasztok!

 

Eladó néma kacsák Inárcson!

 

2 gácsér, az idősebbtől született 2 fészak alj.

2 tojó, nagyon gondoskodóak

4 július eleji születésű kicsi (nemüket nem tudom)

 

Telefon: 20/284-0003

 

 

 

 

havaho Creative Commons License 2016.10.13 0 0 6037

Eladó öt idei (július 4-én keltek) néma kacsa. Fekete gácsér és kék tojó szülőpártól. A kacsák Tahitótfaluban vannak. 06-70/9484-701

kramoto Creative Commons License 2016.10.05 0 0 6036

Ez jó hír:) Örülök, hogy jó helyre került, és örömet okoz Nektek:)

Előzmény: Kacsapacsa44 (6035)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 6035

Kedves Kramoto! Három napos az idei második fészekalj kiskacsa, nyolcan vannak kilenc tojásból. Ismételten köszönet a gondos tojóért.

 

Előzmény: kramoto (6032)
11bimi Creative Commons License 2016.07.29 0 0 6034

Néma kacsa család eladó ,barna gácsér és három tojó kék, barna  és ezüst színbe.

Tel..20-382-2064  Borsod megye

Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 6033

Soha nem volt még ilyen szép állomány, csütörtökön lesznek hat hetesek és akkorák már, mint a tojó. Mindig szívesen és jól evett az állományom, de most, nem tudom olyan gyorsan kitenni a kajájukat, hogy ne már a kezemet félrelökve zabáljanak. Jó génjeik lehetnek. Köszönöm szépen!

Előzmény: kramoto (6032)
kramoto Creative Commons License 2016.07.22 0 0 6032

Örülök, hogy jól vannak a kiskacsák:)

 

Nyugodtan leválaszthatod a kicsiket. Heteseket, sőt naposakat is adnak el anyjuk nélkül.

Amennyiben leválasztod, és visszateszed a gácsérhoz, van esély idén még egy keltésre.

 

 

 

Előzmény: Kacsapacsa44 (6027)
gufo Creative Commons License 2016.07.19 0 0 6031

Kösz az infót,de azt hiszem nálam más lesz a probléma.Azt vettem észre,hogy egyszerüen nem bírnak felállni,arrébb menni,nem bírják mozgatni a lábukat,vergődnek.Nem úgy csinálnak,ahogy " kacsáéknál " szokás,hogy 2-öt lépek leülök.

Előzmény: Kacsapacsa44 (6030)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.07.18 0 0 6030

Az enyémek lassan öt hetesek. Én is észrevettem, hogy leülnek a vágott zöld közepébe és fekve esznek. Aztán, ha kapnak például dinnyehéjat, ami a fő kedvencük, futnak és eszik. Talán csak mint a fiatal gyerekeknél - növésben vannak és most alakul ki a csontozatuk. Többször volt már kacsám, mindig előfordult, de tapasztalatom szerint kinőtték. Üdv.

 

Előzmény: gufo (6029)
gufo Creative Commons License 2016.07.18 0 0 6029

Sziasztok!

 Segítséget kérek,az alább leírt,probléma megértésében ill megoldásában.

8 hetes kacsáim vannak,melyek,sorban kezdenek,lebénulni,nem bírnak lábra állni,illetve 1-2 óra szaladgálás után,észlelhető a jelenség,Furcsa az egészben,hogy pár óra elteltével,újra járni tudnak.Ez a folyamat naponta többször ismétlődik.

Minden tőlem elvárhatót megteszek,kacsausztató,állandó táplálék,szabadon vannak az udvaron,éjszakára fedett száraz helyen vannak.

Mit csinálok rosszúl?Esetleg valamilyen betegséget kaptak?Segitséget köszönöm.

 

jano2013 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 6028

Sziasztok !    azt szeretném kérdezni, hogy 2 db  gácsért  össze lehet e rakni 4db tojóval.  (  ideiglenesen  helyhiány miatt ) köszi !

Kacsapacsa44 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 6027

Évek óta vannak néma kacsák a háznál. Ma négy hetesek, gyönyörűek, már tollasodnak és egész nap esznek. Azt vettem észre, hogy a tojó az egyik kicsit csipkedi, elzavarja dinnyehéj evés közben. Felmerült bennem a gondolat, hogy talán el lehetne már választani őket az anyjuktól. Egyszerűen nem emlékszem, hogy is megy ez. (Öregszem). Kérem, írjatok erről.

miky13 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 6026

Sziasztok!

Eladó saját tojásból, saját keltetésű Pézsma réce.
500 Ft / db.
11-16 naposak (1,5 - 2+ hetesek)
Jelenleg 18 db eladó.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!