Keresés

Részletes keresés

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015.09.15 0 0 4674
Sziasztok. Régen jártam már erre. De látom sokan "eltüntek" innen. Le van csendesedve a topik. Talán a mostani malac és hízó árak miatt? Ki hogy vészeli át a veszteségeket amit a sertéstenyésztés okoz? Én elég rendesen változtattam a szemléleteimen....
Xaxonos Creative Commons License 2015.09.14 0 0 4673
gratula!
Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4672)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.09.14 0 0 4672

Szép napot mindenkinek.Meg ellet a koca.13 egèséges malac maradt meg.6 pedig már döglötten jött világra..Kár értük mert szèp nagy malackàk voltak.Na mind1 nem vagyok telhetetlen.:) További szèp napot mindenkinek

d4y Creative Commons License 2015.09.13 0 0 4671

Szia!
10000 ft-ért veszem, 30kg. Ez 10q tápba elég.

Előzmény: dreddy (4670)
dreddy Creative Commons License 2015.09.12 0 0 4670

milyen árban van

?én sano-t etetek megvagyok vele elégedve nagyon jó csak kicsit húzós ára van

 

d4y Creative Commons License 2015.09.12 0 0 4669

Szia!
Én ISV premixet használok, nagyon meg vagyok elégedve vele, jó ár-érték aránya van.

Előzmény: dreddy (4668)
dreddy Creative Commons License 2015.09.09 0 0 4668

sziasztok.használ valaki premixet?ha igen akkor milyent? mennyire van megelégedve vele?és mennyiért veszi?

 

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.09.04 0 0 4667

Űdv mindenkinek..Hozá jutotam 5 mázsa búzához 8 ezer ft ért.A kérdésem milyen arányba keverjem a kukoricával? 60 70 kg os süldöknek adném némi napraforgot is kevernék bele.

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.09.01 0 0 4666

Köszi a választ!

Előzmény: Xaxonos (4665)
Xaxonos Creative Commons License 2015.09.01 0 0 4665
Természetesen lehet naprát adni nekik. A legtöbb tápban is van napraforgó.s szeretik is.
Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4664)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.09.01 0 0 4664

Nagyon szépen kőszönöm a választ! Hozá jutotam némi napraforgohoz.A kombány aratta és amit el hagyott őssze szedtem.Ezt lehet etetni a disznokal kukoricával táppal keverve? 

Előzmény: Xaxonos (4663)
Xaxonos Creative Commons License 2015.09.01 0 0 4663
helló. Természetes folyamat,fog is még váladékozni, fehérest,vizszinűt is ahogy tágitják a méhét a malacok ugy készülödik a hüvelycsatorna az ellésre,tisztul,tágul naponta. Ha netán véres a váladék akkor lehet félni vetéléstöl csak.
Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4660)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.31 0 0 4662

Hát minden rendben a kocával.Ez a fehér valami is csak az nap reggel szivárgot.Talán nincs semmi gond.kőszi a választ😊

Előzmény: Lacikák870 (4661)
Lacikák870 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 4661

Amiről én beszélek, annak még volt 1 hónapja, viszont másnap el is vetélt.

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.31 0 0 4660

Szia.Igy is elvételhet a koca hogy 17 nap van vissza neki?

Előzmény: Lacikák870 (4658)
Lövei02 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 4659

Van 3 kan süldőm 40-60kg körül eladók ha valakit érdekel.Szépek egészségesek nagyfehérX lapály származásúak.Csere is érdekel választós malacra vagy takarmányra.

Lacikák870 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 4658

Sziasztok! Egyszer láttam ilyet, annak sajna vetélés volt a vége:(

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.28 0 0 4657

Sziasztok.Fontos kérdésem lenne..Elvileg szeptember 17 én elik a kocám.Ma reggel mikor mentem etetni valami fehér váladék folyt ki neki a pinájábol.Normális ez?

Xaxonos Creative Commons License 2015.08.25 0 0 4656
Szewa. Igyekszem hogy szépek legyenek,de csak szerencsém volt hogy jó étvágyuakat fogtam ki. Hidd el mikor hazahozva kiraktam a zsák aljából öket hát picit fogtam a fejem,hogy te ember ezekböl a kis patkányokból lesz e karacsonyra 1mázsa!? A kicsire hetekig ugy néztem lehet élve se marad oly vakarcs volt. Aztán tán meghálálták a törödést. Nem rossz az a 70kiló,meglásd fogja szedni magát már. Összel hizik a malac jol.
Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4655)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.25 0 0 4655

Szia.Szépek lehetnek a joszágaid.Az enyémek joval kisebbek.5 honaposak kb 70 kg-ot nyomnak.Lehet valamit nem jol csinálok :)

Előzmény: Xaxonos (4654)
Xaxonos Creative Commons License 2015.08.25 0 0 4654
Szia/sztok! Nekem 166 napos kb 6hónapos a 2 súldöm,saccra meg méröszalag szerint 130kg. Az átszámitva 78dkg egy napra. Én nagyon megvagyok ezekkel elégedve de ir a ,,szakirodalom' néhol némely fajtára pld dalland,1,5 kgot is. De elképzelni sem tudom,ezt hogy érik el. Tud valaki olyan táblázatot ahoil tételesen,pld hány napos malac,hány kilós alap van megadva? Érdekelne,csak spontán kiváncsiságból. Ezek a malacaim egy 14 másik 18 kg volt elhozatalkor 6 hetesen. A him volt kisebb,ma az a kb 130. Egyébkent ezek melegben is ettek,most egy hét alatt bevertek 60kg tápot plus még tök,krumpil minden nap.
Előzmény: Lilatigris (4651)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.25 0 0 4653

Ja bocsi.Választás utáni időszakra értetem a 3 honapot.8 hetesen kerültek ide hozám.Szoval akkor 5 honaposok szűletésük ota :) 

Előzmény: Lilatigris (4651)
Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.25 0 0 4652

Szia.Tápot szoját kukoricát trikitalét.Rengetek gyümőlcs.(Kőrte.Alma.Dinye.) Csolányt.Kb ennyi :) 

 

Előzmény: Lilatigris (4651)
Lilatigris Creative Commons License 2015.08.25 0 0 4651

Szia!

Mit esznek azok a süldők hogy 3 hónaposan 60-70 kgsak? Egy jó fajta választási malac mondjuk 20 kg 6 hetesen, akkor újabb 6 hetük azaz 42 napjuk volt 40-50 kg-t hízni, akárhogy nézzük az minimum napi 1 kg súlygyarapodás. 

Előzmény: Csabi (Tolna megye) (4649)
labrador13 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 4650

Ahogy elment a meleg, megjott az etvagyuk, mar ketszer annyit esznek. Amit megfigyeltem 3 malac kozzul egy koca, ami vetelkor a legkisebb volt, most mar elhagyta a testvereit. Ez normalis? 

Csabi (Tolna megye) Creative Commons License 2015.08.24 0 0 4649

Sziasztok.Amig ez a nagy meleg tartott adig nem igazán ettek nálam se a sűdök.A kocám az evett de hát gondolom mert nem sokára ellik.De most hogy pár napja el ment a meleg azota esznek szépen.2 lapály südöm az csak nyulík talán mint ha most kezdenének erősődni.Kb 60 70 kg-közöt vannak.3 honaposak.Van még egy duroc koca 90 kg kőrül van ő nem tudom mennyi idős 2 hete került hozám..

Lilatigris Creative Commons License 2015.08.24 0 0 4648

Szia! 

Nálam ami nem evett a melegben az most sem eszik, az az egy darab amit meghagytunk hogy hátha lesz belőle valami. Ugyanaz mint nálad, hosszú, magas, vékony. :( A (volt) koca aki a decembert várja hogy szalámi legyen, az zabál, azóta is, már attól féltem a melegben valami baja lesz. Érthetetlen mert ettől a kocától voltak azok a malacok amik nem ettek és Pindur volt az apa, szerintem annak jónak kéne lenni.

 

Előzmény: Mirtill72 (4647)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 4647

Sziasztok :)

 

Már rég jártam erre :) Látom szaporodott a sertést tartók köre , ezt örömmel olvasom :) Nálam a helyzet változatlanul sz@r :( Az utolsó 9 kismalacomat hiába hirdetem , a kutya se érdeklődik. Így végkép el dőlt , hogy ki szállunk a kocázásból .Szeptemberbe le vágjuk a második kocát is és valamikor dec.- januárba az utolsót. Onnantól kezdve csak annyi malac lesz a portán amit le vagdosunk a családnak. Olvasom , hogy többen panaszkodtatok a malacok étvágyára és , hogy nem nőnek.  Akkor még melegek voltak  , mi a helyzet most ? Nálam dettó ugyan ez a helyzet  nem akarnak enni csak nyávognak a kaja felet. Hosszúak , magasak de vékonykák . Már magam se tudom mit adjak nekik. Mondjuk van egy olyan érzésem , hogy én baxtam ki velük a cukkinivel és az almával :(  Mindig azt várják. Úgy néz ki , hogy 9-ből 5-t le darabolgatunk hétvégéken nyársalni , grillezni és csak 4 marad hízóba.

Norbiiiiiiiiii Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4646

Köszi szépen a választ gondoltam amugy ,hogy lehet nekik adni csak biztos ami biztos megkérdeztem hála Istenek csak pár zsák ami zsizsikes ugy marat rám egy ismerös által az enyém hála isten nem az:-)

Előzmény: ez-Ben (4645)
ez-Ben Creative Commons License 2015.08.21 0 0 4645

 

 :) Üdv. a fedélzeten ! ( Norbiiiiiiiii !:)

 

...mivel a disznó mindenevő, hát így a zsizsikes kukoricát is megeheti. De azt tudnod kell, hogy a zsizsikek a kukorica lelkét már bekebelezték, tápértéke nem sok maradt, mármint a kukoricának.

 Aztán az is számíthat, hogy szittya mangalicának vagy valami modern fajtájú egyedeknek szánod.

 Összefoglalva ne ez legyen a fő táplálékuk, inkább csak úgy unaloműzőbe csámcsogják !

 ( Előre is sok sikert !:)

Előzmény: Norbiiiiiiiiii (4637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!