Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 22589

Na most megy meg a vita facebook....h ott mar initaskor 50% para a jo...itt talatam korabban 70% rol

madar86 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 22588

65-66% nem megy feljebb :-(

madar86 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 22587

Vegul egy ilyen kerult bele...az elozo futoszalat kifeszitettem,de megnyult :-( a melegben....

madar86 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 22586

64 et mutat a tojasok alatt meg 96-98 :-( hol kell lennie az erzekelonek?

Előzmény: japipapi (22585)
japipapi Creative Commons License 2018.06.04 0 0 22585

Emeld a párját legalább 70 %-ra 4-5 napig, majd az utolsó 5-6 napra 75-80 %-ra. 

Előzmény: madar86 (22584)
madar86 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 22584

Nem tudom mennyire jo,de jonak tunik.

megint nem lelem a nap homerseklet paratartalmat :-( hasznalom a keresot....

madar86 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 22583

Elindult.

Nagyon jó lehet bele barmilyen futoszal tartja a tizedfok pontossagot.

 

Felirom a parat hot napokat.

 

69db  a doboz mar adott volt,de etitek jobbat ... most ez en sietos volt kifutok az idobol.

 

 

traktoros82 Creative Commons License 2018.05.28 0 0 22582

Üdv mindenkinek!

 

Tudom, hogy nem hirdetési csoport de talán maradhat. Ha mégsem nyugodtan töröljétek.

 

Eladó újszerű állapotban egy Mini Max K180-MD keltetőgép. Zoltánfi Tibor munkája. Aki ismeri az tudja milyen a gép. A 180 db tyúktojás valóban bele is fér.

Ára fix 50ezer

 

Akit érdekel esetleg az jelezze vagy a következő tel.számon lehet érdeklődni. 70/674 6217

Helyileg Pest megye

 

        

madar86 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 22581

Szerintetek melyik az igazi?

Ez jar hozza

Ezt a neten talaltam es ehhez a tipushoz van.

A magyarazat nem igazan egyforma.

A netest talalom valoszinubbnek.

madar86 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 22580

Vegre ez mar megerkezett.

madar86 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 22579
madar86 Creative Commons License 2018.05.06 0 1 22578

Olvasgatok vissza

Latom senki nem szereti amit en gondoltam el :-(

Remelem azert lesz belole valami 

En egy talcara akarok tojast kezi forgatassal

 

"A legnagyobb eltérés ezen a téren a természetes légcseréjű (asztali) és a kényszer légkeveréses (szekrényes és termes) keltetőgéptípusok között van. Az előbbi igazodik leginkább a kotlós által teremtett hőmérsékleti viszonyokhoz. A természetes keltetéskor a kotlós alatt ugyanis a tojások felső felületén 39,2-39,4 °C van, a fészek szalmájával érintkező felén viszont csak 36-37 °C. A to-jások középpontjában átlagosan 37,8 °C a hőmérséklet. Mivel a levegő körforgalma a hőkülönbségen alapuló légcsere miatt lassú, a mennyezetfűtésű gépekben (asztali gépek) hasonló különbség jön létre a tojások alsó és felső felületének hőmérséklete között, ami 3,3-4,4 °C is lehet."

 

Ezen elven akarom elkesziteni.

tboy723 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 22577

Szia István.Légyszíves a telefon számod küld el.  tboy72@fremail.hu   Köszönöm Tibor 

Előzmény: Chik Fan (22575)
madar86 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 22576

Nem jo elgondolas? nem tudom mennyire lenne egyenletes a ho eloszlas.Nem akarok bele ventilatort.Most meg ez a terv :-(

Előzmény: Chik Fan (22575)
Chik Fan Creative Commons License 2018.04.29 0 0 22575

OK!
Már értem.

Előzmény: madar86 (22574)
madar86 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22574

Hat elvileg fölül egyenlően elosztom a szalat.

Olyqn dobozt akarok ami oldalt nyilik egy egy fiokos rendszerbe tudnam a tojasokat kezelni.

 

Ala meg a talcat parasitasra.

Kicsit nagyobb dobozban gondolkozom,olvasom mindenutt elfogyik bent az oxigen stb :-(

Előzmény: Chik Fan (22572)
Chik Fan Creative Commons License 2018.04.28 0 1 22573

Szia!

A véleményem: Nem kell tovább fejlesztened. Dobd ki úgy, ahogy van!

Előzmény: Dobi Kálmán Pit-dog (22568)
Chik Fan Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22572

"Elvileg a szabalzon lehet csokkenteni a teljesitmenyt 1-200 kozott gondolom a 200 a teljesitmeny 100%a"

Kifejtenéd bővebben, mert nagyon nem világos mit is akarsz!

Előzmény: madar86 (22567)
Ladybee Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22571

Játszani jó, de elég kockázatos megoldás. :-)

Előzmény: Dobi Kálmán Pit-dog (22569)
madar86 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22570

:-( 

Előzmény: Dobi Kálmán Pit-dog (22569)
Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22569

Ez lenne

Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22568

Sziasztok!

Ezt a "keltetőt" épitetem 

Vasalotalp és pc ventilátor 

Tesztelgetem eddig sikerült belönöm a höfokot 37-38© ra

Tanácot szeretnék kérni jó-e igy vagy még fejlesztésre szorul?

madar86 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22567

https://www.conrad.hu/hu/ellenallas-huzal-isachrom-60-565-m-o-05-mm-10-m-es-tekercsben-421201.html

 

 

Elvileg a szabalzon lehet csokkenteni a teljesitmenyt 1-200 kozott gondolom a 200 a teljesitmeny 100%a

Előzmény: Chik Fan (22566)
Chik Fan Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22566

Ha rövidebbre veszed a huzalt, és továbbra is 230 voltot kapcsolsz rá, a huzalon átfolyó áram, és  a huzal leadott teljesítmény NÖVEKSZIK!
Mivel nem szerepel a huzal terhelhetősége, én innen nem tudom megmondani mekkora teljesítmény fölött megy tönkre. Az sem mindegy, hogy egyenesen feszíted ki, vagy spirálba csavarod a huzalt.
Szóval ha nagyobb teljesítmény kell, óvatosan rövidítgess!
Az sem biztos, hogy a 10 m elviseli a 230 voltot.

Előzmény: madar86 (22562)
atrego Creative Commons License 2018.04.28 0 0 22565

Ez a gond!

Sok a pàra!

 

Előzmény: madar86 (22558)
japipapi Creative Commons License 2018.04.27 0 0 22564

Nem

 

Előzmény: atrego (22563)
atrego Creative Commons License 2018.04.27 0 0 22563

a posta jóvoltából 2 hét utá kaptam meg   tyúktojásokat.érdemes még ezt betenni   keltetőbe???

madar86 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 22562

936W?

 

De kell e a 10 hosszuag?

Előzmény: madar86 (22561)
madar86 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 22561

Isachrom 60 5,65 Ω/m, Ø 0,5 mm, 10 m

Előzmény: Chik Fan (22560)
Chik Fan Creative Commons License 2018.04.27 0 0 22560

Szia!

Ha meg van az ellenállás értéke, és tudod a rákapcsolni kívánt feszültséget, a P=U2/R képlet alapján tudod kiszámítani az aktuális teljesítményt. A P a teljesítményt, az U a feszültséget, az R az ellenállást jelenti a képletben.
Az Ω/m alapján a szükséges huzal hosszát, vagy az adott hosszúságú huzal ellenállását tudod kiszámítani .

Előzmény: madar86 (22556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!