Keresés

Részletes keresés

trizs77 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 87208

Lukrécia Őőfőméltósága új szokást akar(t) bevezetni.

 

Asztalra felugrás.

 

Mondtam néki, hogy nő ide, nő oda létére, ha megteszi egy nagy fülesnek lesz a kis gazdája.

Tisztelem a korát (9 éves) mégis csak egy középkorú nő, de ha eddig nem tette, ezután se tegye, mert én viszont nem vagyok nő, tehát nem mondom el másodszor, harmadszor sokadszor.

 

Egyszer szóltam.

Másodszor ütök.

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2019.10.22 0 0 87207

No igen, érik meglepetések az embert, főleg, ha macskázik. Gondolom, a macskákat is meglepi egyik-másik reakciónk.

Előzmény: szepi (87206)
szepi Creative Commons License 2019.10.21 0 0 87206

HA-ha! Tényleg rendkivüli körülmények léptek életbe. 5 év alatt soha nem fordult hasonló elô.

Előzmény: Csimpolya (87205)
Csimpolya Creative Commons License 2019.10.21 0 0 87205

Rendkívüli körülmények rendkívüli reakciókat eredményeznek. Silver inkább finnyás és válogatós, úgyhogy ezért nem értem a dolgot, de azt a kanál húslevest igazán nem sajnálom tőle.

Előzmény: szepi (87204)
szepi Creative Commons License 2019.10.20 0 0 87204

Hasonló történt nálunk is. Findus soha nem ugrott még fel a konyha pultra, igaz most megvolt az oka rá. Pár hete fogyókúrán van. Naponta kap 100gr. nyers húst és egy kevés száraz jó minôségü eledelt. Naponta 3 szor kap enni, igy nincs egész nap elötte a kaja. Hamar észrevette a változást nem nagyon örül a dolognak, de 8 kilós ami már túlzás. Mindig megvárom amig kicsit megmelegszik a hús a pulton ez kb. fél óra. Ezt nem akarta megvárni és felugrott amikor nem voltam ott. Jól letoltam, azóta bezárom az ajtót amig megkapja.

Előzmény: Csimpolya (87203)
Csimpolya Creative Commons License 2019.10.20 0 0 87203

Időnként még a régóta velem élő macskám is szolgál ,meglepetéssel. Ebéd után az asztalon voltak az elmosásra váró edények, és Silver felugrott, hogy megszemlélje őket. Ez nem szokatlan, elég sűrűn megteszi, ezért nem nagyon figyeltem. Viszont idáig nem kóstolt meg semmit, most azonban kilefetyelte a tányér alján maradt pár csepp húslevest. Egészségére, nem sajnálom tőle, csak meglepődtem. Igaz, a csöpp darabka aémáspitét megszaglászta, majd gyorsan otthagyta.

Csimpolya Creative Commons License 2019.10.12 0 0 87202

Ma reggel megnézem az esedékes macskakiállítást, korán érkeztem, nem kellett tolonganom. A legtöbb a Maine coon, Illetve a brit rövidszőrű fajtából volt. Hirdettek egyiptomi maut is, de sehogy nem találtam, lehet, hogy csak holnap szerepel.

Ezúttal egy keleti fajú macskától voltam elragadtatva, boldogan dörgölődzött a rácshoz, pedig csak beszéltem hozzá. Elmondtam, hogy ő különleges, hiszen az is volt. Olyan hosszú a lába, mint az agárnak, és olyan vékony, mint egy sztármodell. Viszont neki mindez jól állt!

Találtam két új, számomra ismeretlen fajt, egyikül a new mascarade, a másikuk az elf macska. Főleg az utóbbi volt érdekes, szerintem a ragdoll valamiféle új variációja.

Sajna, sem burma, sem tonkinéz nem volt.

Csimpolya Creative Commons License 2019.10.04 0 0 87201

Ejnye, de egy gonosz, szívtelen gazdi!

Előzmény: trizs77 (87200)
trizs77 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 87200
Csimpolya Creative Commons License 2019.09.28 0 0 87193

Nemrég olvastam egy könyvet, Lángh Júlia: Macskák és férfiak. Ebben találtam egy jópofa kérdést: A te macskád fejmacska vagy lábmacska? Ami az enyémet illeti, az fejmacska, mert mindig a párnán vagy annak közelében helyezkedik el. Vacak lábmacska volt, mert ő a térdhajlásomban szeretett aludni.

Csimpolya Creative Commons License 2019.09.17 0 0 87198

Megfelelő macskát a megfelelő helyre!

Előzmény: trizs77 (87197)
trizs77 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 87197
Csimpolya Creative Commons License 2019.09.12 0 0 87196

Elérted, hogy alig várjam az októberi macskakiállítást. Ez nem túlzottan friss, mert ha jól láttam, a minősítő táblán 2014 évszám szerepelt.

Most ovlasom a Puszi, Erzsi című könyvet. Erzsi a főhős macskája, és megtetszett az egyik bölcsessége. Eszerint az embereknek a majmok a rokonai, a macskáknak meg az oroszlánok. Érdemes lenne ezen elgondolkodni.

Különben is: a legszebb és legkedvesebb macska az ÉN macskám!

Előzmény: trizs77 (87195)
trizs77 Creative Commons License 2019.09.12 0 0 87195
Csimpolya Creative Commons License 2019.09.10 0 0 87194

Úgy tűnik, ez nem lesz sétagalopp, pedig ebben reménykedtem. Lehet, hogy a felnőtt macskának kell némi idő, amíg megszokja az újat.

Az eddigi macskáim körül csak egy rágott, lehet, hogy viszket az ínye. Egy megfelelő macskajáték enyhíthet a helyzeten, rágcsálja azt.

Előzmény: QQ (87193)
QQ Creative Commons License 2019.09.10 0 0 87193

Nalunk van a cica 4 napja. Csak bent volt eddig (9 hetes kandur). Mar egyszer megmutattuk a masfel eves (kinti ivartalanitott nosteny) cicanak. Behoztuk a kintit nehogy elszaladjon az uj. Hat ugy viselkedik mintha egy rivalis macska lenne. Fuj morog vicsorog pofoz. A pici meg csak jatszana vele. Nem ertem hogy kolyok macskaval hogy lehet igy banni. A kinti cica meg kint csak nezi mikor a kornyek macskai eszik a kajajat. Ebbol is jott az otlet hogy jo lenne egy kandur a haznal, de ebbol nem tudom hogy lesz baratsag.

 

Ami erdekes meg a Masfel eves cicank egy evig bent lakott kijarva de most szinte menekult bentrol. Mikor kiraktuk furcsa volt hogy kb 3 nap alatt megszokta es megallt a nyitott ajtoban is. Most meg menekul kifele.

 

Lesz meg osszeszokas vagy ez mar igy marad? Mert a uj cicat is kintinek terveztuk, de igy nem tudom elkepzelni, hogy fog ez mukodni, hacsak nem amikor megno majd "lerendezik" egymas kozt.

 

Ami meg erdekes hogy a 9 hetes cica rag mindent mint egy kiskutya, ezt az elozonel nem lattam, meg ossz ez a ket cicank volt eddig

Csimpolya Creative Commons License 2019.08.18 0 0 87192

A leírtak alapján azt hiszem, nem lesz gond az összeszoktatás.  Számolj be arról, mit tapasztaltál!

Előzmény: QQ (87191)
QQ Creative Commons License 2019.08.17 0 0 87191

Sziastok, Cuki egy ivartalanitott mas fel eves nosteny aki udvarban lakik tervezunk egy tarsat egy 8 hetes kandur (kesobb ivartalanitva). Van tapasztalat hogy fogadjak el az uj kicsi jovevenyt? Nalunk meg minidg a ket egeret patyolgatja neha Cuki, viszi itatni meg a kosarabaezert remeljuk az uj cicat is szivesen fogadja. Cuki mar teljesen kinti cica, az uj cicanak nem lesz problema a tel ilyen fiatalon? Esetleg akarmi amire erdemes gondolni?

Csimpolya Creative Commons License 2019.08.09 0 0 87190

Nagyon stílszerű!

Előzmény: p21-feri-tb2 (87189)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 87189

Ennek örömére itt van (Kabos)  öcskös macskája. :-)))))))))))))))

Előzmény: Csimpolya (87188)
Csimpolya Creative Commons License 2019.08.08 0 0 87188

Azt olvasom, hogy ma van a nemzetközi macskanap. Itt és most üdvözlöm a bársonytalpúakat, és a kiszolgáló személyzetüket.

Csimpolya Creative Commons License 2019.08.04 0 0 87187

Elég vicces dolog történt tegnap este. A tévét néztem, Silver szunyókált, amikor valami mozgást vettem észre a szemközti falon. Egy szöcske (lehet, hogy sáska volt, nem adta le a névjegyét) betévedt a lakásba, gondolom, az olvasólámpa fénye vonzotta. A macska és én szinte egyszerre vettük észre. Én csak szemléltem, de cicus elkezdte becserkészni. Nézte-nézegette, de nem tudta hová tenni. Amikor szöcske megsokallta a tapintatlan bámészkodást, elugrott. inkább véletlenül, mint készakarva pont Silver felé. Ő erre stratégiai visszavonulást hajtott végre, a szöcske továbbszökkent, leült a szekrényre, és ott is maradt. Ezt már nem vette észre a macska, visszafeküdt szunyókálni. Reggelre eltűnt a hívatlan, de nem zavaró látogatom, azóta is csöndes derűvel gondolok rá.

Ma reggelre viszont újabb öröm ért, kinyílott az egyik kaktuszom. Miután csak egy napig, de inkább egy délelőtt virágzik, ki kell élveznem ezt az időt, sűrűn fogom nézegetni.

trizs77 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 87186

Csirkemájat + dupla simit.

 

Tegnap is megpróbáltam - utólag - megsímogatni, de duzzogva arrébb ment, csak a farka hegyét értem el.

 

 

Előzmény: szepi (87185)
szepi Creative Commons License 2019.07.10 0 0 87185

Mit kap ajándékba?

Előzmény: trizs77 (87183)
Csimpolya Creative Commons License 2019.07.10 0 0 87184

No igen, súlyos mulasztást követtél el! Viszont a megérdemelet következmények után valószínű a megbocsátás.

Előzmény: trizs77 (87183)
trizs77 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 87183

Ma volt Lukrécia Őfőbundasága névnapja.

Én meg elfeledkeztem róla.

Holnap fogok kapni egy fegyelmit.

Megérdemlem.

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2019.07.03 0 0 87182

Akkor megnyugodtam.

Előzmény: szepi (87181)
szepi Creative Commons License 2019.07.02 0 0 87181

Nekem nehezen feljött, de nem volt rajta semmi érdekes.

Előzmény: Csimpolya (87180)
Csimpolya Creative Commons License 2019.07.02 0 0 87180

Meg nem mondom, mert nekem azt írta ki, hogy a kapcsolat nem biztonságos, mire ijedten kihátráltam az egészből.

Előzmény: szepi (87179)
szepi Creative Commons License 2019.07.02 0 0 87179

Hol vannak itt macskák?

Előzmény: p21-feri-tb2 (87178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!