Keresés

Részletes keresés

SZEGECS Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3992
Nézd, a fejlesztéseket már nem az motiválja, hogy sokáig tudd használni a géped, -mint régen egy filmes Prakticát, vagy Zenitet,- hanem az, hogy 2-3 évente vegyél újat.
Ezért nem terveznek előre (1GB-nál nagyobb kártya), meg ezért nincs firmware frissítés sem. Fogyasztói társadalom :(
Előzmény: kónyupapa (3991)
kónyupapa Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3991
Ja, és bár akkor tényleg még csak kisebb kártyák voltak használatban, azért ha max. felbontású képeket készítettem volna vele, nem sok fotó fért volna rá. Arra meg azért nyílván számítottak, hogy lesznek majd nagyobb kártyák is, biztos nem érte a Fujit meglepetésként, hogy nagyobbak is léteznek pár év múlva:-)
De mégegyszer köszi az infót, azért alkalomadtán egy 2 GB-osat is kipróbálok.
Előzmény: SZEGECS (3989)
kónyupapa Creative Commons License 2009.03.04 0 0 3990
Köszi, ez nem jó hír!
De csak ezért nem fogok váltani, amíg meg vagyok elégedve vele - majd veszek még 2 db 1 GB-os kártyát:-(
Előzmény: SZEGECS (3989)
SZEGECS Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3989
Sajnos nincs frissítés, és ha jól rémlik, a gépkönyvében benne is van, hogy max. 1GB-t tud kezelni. Azért ne feledjük, hogy ez egy 5 éves gép, akkoriban még a 256-os kártyák mentek :DD
Előzmény: kónyupapa (3988)
kónyupapa Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3988
Szevasztok!
Vettem a gépembe egy 4 GB-os CF-kártyát, de nem viszi a gép. Tud valaki valami ötletet? Azonkívül, hogy adjam el? Mármint a kártyát.
Van valami szoftverfrissítés erre vagy egyéb módszer?
laacush Creative Commons License 2009.02.27 0 0 3987

Sziasztok,

 

Eladó sorba került az S7000-esem, 2005 márciusban vettem, azóta kb.: 20000 képet fotóztam vele. Egy ismert hibájáról tudok, hogy a hátsó kijelzője csak akkor kapcsol be ha az exponáló gombot félig lenyomom. Ez csak bekapcsoláskor van, utánna már nincs vele gond.

 

Az ára 25000 forint lenne a SOLIGOR kiegészítőkkel (tubus, polár szűrő, UV szűrő, 0,6 x nagylátószögű) gyári dobozában (gyári leírásokkal és kábelekkel) plusz egy 256MB és egy 1GB CF kártyával.

 

Akit érdekelne az adatlaponál levő e-mail címen elérhet.

 

üdv

Laacush

Dörmike Creative Commons License 2009.01.17 0 0 3986
Sziasztok!

Olyan embert keresek, aki cserélt, vagy cseréltetett már belsőelemet a 7000-en.

Dörmike
alatau Creative Commons License 2009.01.16 0 0 3985
Köszönöm!
Amaranthus61 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 3984

Üdv!

 

Nincs véletlenül valakinek egy döglött elektronikájú FinePix S602Z gépe?

Az enyémet elejtették és letört néhány pöcök a zoom mechanikában. Újra most nem telik, egy hibásat vennék.

Előre is köszi :-)

SZEGECS Creative Commons License 2009.01.15 0 0 3983
Mechanikusat lehet belecsavarni a kioldógomb közepébe.
Szóval a régi Zenit, Praktica, stb. kioldózsinórjai jók hozzá.
Elektronikus úton nem tudod elsütni.
Előzmény: alatau (3982)
alatau Creative Commons License 2009.01.15 0 0 3982

Üdv!

 

Az S7000-esre lehet elektromos távkioldót tenni, vagy csak mechanikusat?

Csatlakozót csak a mechanikushoz találtam, és a kezelési útmutató azt írja, hogy: "mechanikus vezetékes távkioldó is használható", meg azt, hogy ISO 6053:1979 kompatibilisnek kell lennie (ez a rész nekem nem sokat mond). A dolog teljesen egyértelmű lenne, ha nem lenne ott az az "is", így viszont van bennem némi kétely. hátha ...

 

Előre is köszönöm a segítséget!

márnempipás Creative Commons License 2009.01.09 0 0 3981
Köszi,
Ha elszánom magam esetleg majd ide is felteszem az ajánlatot.
Elég sok cuccom van hozzá.
Vaku, nagylátószögű előtét (soligor 0,7), tubus, szűrők.
Ha eladó lesz, akkor egy csomagban adom.
Még egy kicsit kivárok.
Előzmény: SZEGECS (3980)
SZEGECS Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3980
Most néztem Vaterán, 40.000-50.000 között árulják.
Vannak hozzá tartozékaid is? Ha igen, akkor szerintem 45.000-re beárazhatod.
(Amúgy meglepő, hogy még 5 évesen is így tartja az árát...)
Előzmény: márnempipás (3979)
márnempipás Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3979
Sziasztok,
szerintetek milyen értéket képvisel manapság egy S7000-res.
A gép tejesen hibátlan, csak gépcserén agyalok, mennék egy kicsit felfelé.
DrGodMan Creative Commons License 2008.12.10 0 0 3978
Helló!

Nem tudom , hogy meg-e van még a hibás s7000-re géped.De ha meg van engem érdekelne alkatrésznek! Ha eladnád írd meg e-meilban : god_machine@citromail.hu
Előzmény: igus (3966)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3977

Szia!

 

Én is a Metz-et néztem az Edigitalba (MB 36 C-2) 17.500-ért szerintem egész jó vétel

 

--budy--

tt65 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3976
nekem metz van, remekül működik!pl.: mecablitz 20 C-2 mecablitz 76 MZ-5 digital mecablitz 45 CL-4 digital mecablitz 54 MZ-4i

mecablitz 44 MZ-2

lsd: www.gaia.hu

Előzmény: Törölt nick (3973)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 3975

Szia!

 

Köszi az infót. Körbeenézek a piacon

 

--budy--

Előzmény: SZEGECS (3974)
SZEGECS Creative Commons License 2008.09.02 0 0 3974
Sima középérintkezős vakut vegyél (akár használtat is lehet)
Az S7000 sem az AF segédfényt, sem a TTL mérést nem támogatja a vakunál.
Előzmény: Törölt nick (3973)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 3973

Sziasztok!

 

Abban kérnék segítséget, hogy S7000-hez szeretnék vásárolni vakut. Milyeet érdemes vanni. Néztem, hogy vannak AF segédfényes vakuk. Az jó a géphez(mivel a gépben nincs), vagy úgyse kommunikálnak egymással mivel a gép még nem tud ilyesmit (mint pl TTL)

Segítséget előre is köszönve:

 

--budy--

kónyupapa Creative Commons License 2008.08.10 0 0 3972
A 2 dolog mennyiben függ össze? Az alkatrészeket ugye nem a kereskedelmi forgalomban lévő darabokból szerelik ki? A jótállás tartalmazza, hogy hány évig kell biztosítani az alkatrész ellátást, és ha ezt nem teljesítik, annak következménye kell, hogy legyen. Az egy más téma, hogy van-e?
Előzmény: igus (3970)
kónyupapa Creative Commons License 2008.08.10 0 0 3971
Ez a "gyári doboz" dolog erősen elgondolkoztatott, komolyan meginogtam.
Nekem még 35 évvel ezelőttről a Junosztyom doboza is megvan - most már tudom, hogy fogom eladni a TV-met:-)
Előzmény: Midlandos (3969)
igus Creative Commons License 2008.08.09 0 0 3970

Egy kicsit magason tartod az árát.

 

Én pénteken vettem egy használt S7000-t, 25000 Ft-ért adták.

 

Ugyanis a S7000 már nincs kereskedelmi forgalomban, tehát az esetleges szervizelése - alkatrész hiányában nem megoldható. Ez a kockázata a S7000 tulajdonosainak.

Előzmény: Midlandos (3969)
Midlandos Creative Commons License 2008.08.09 0 0 3969

Sziasztok

 

Eladó egy S 7000, 3 éves karcolásmentes, mindig táskában tartottam, kb. 4500 fotó készült vele.

Minden tartozéka megvan, még a gyári doboza is. + 512 XD, 512 CF .

+ 2 rend 4 db aksi és táska.

 

Ár 55.000 Ft., megbeszélhető.

Tel. 30/2029420

piltdco Creative Commons License 2008.07.31 0 0 3968
Sziasztok!
kónyupapa Creative Commons License 2008.06.26 0 0 3967

"...a kb. 3 éves gépem mostanában egyre gyakrabban kapcsol ki (nem energiatakarékosság miatt, hanem akár közvetlenül bekapcs után is), és az azelőtt készített képet nem menti el..."

De valszeg megvárom, míg visszajön Ő is meg én is a szabiról, addig valahogy elleszek vele (holnap azért felhívom, köszi a számot).

Előzmény: igus (3966)
igus Creative Commons License 2008.06.26 0 0 3966

Azért tudtam ilyen pontosan, mert éppen ott volt a Fujifilm S7000 gépem, amit sajnos leejtettem és CCD hibás lett - ámde (mivelhogy már nincs forgalomban) alkatrészt már nem lehet hozzá beszerezni.

 

Tehát az összes S7000-tulajdonosnak számítania kell rá, hogy ha komoly meghibásodása lenne a gépének, akkor nem lesz egyszerű a javítása B-(

Ezért aztán apróhírdetéseket adtam föl, hogy működésképtelen S7000-t megvennék (alkatrésznek) - de úgy sem sikerült működőképes CCD-hez jutnom.

Bukta.

 

Na szóval azért mentem vissza a gépért ma, hogy ideadja a kezembe, hogy nálam dekkoljon tovább - gyakorlatilag javíthatatlan (az alkatrész hiány miatt).

 

Persze ha kisebb ügyről van szó, tisztítás, mechanikus kiakadás, vagy efféle, az még azért javítható mértékű hiba.

 

Mellesleg a szervízes készséges, szívesen beszélget a kuncsafttal, lényegesen rövidebb határidőre vállal, és sokkal olcsóbban, mint a márkaszervíz, amelyik egyszerűen iszonyatos árat kér minden apró-cseprő hiba javításáért is (pláne CCD csere).

 

Úgy olvastam a honlapjukon (www.kameraszerviz.hu) - hogy péntektől kezdődően szabadságra megy a pali.

De szerintem telefonálj oda a mobiljára, hátha mégiscsak bevállalja, hogy a szabadsága alatt ránéz a gépedre.

 

Mi a hibája a gépnek ???

 

 

Előzmény: kónyupapa (3965)
kónyupapa Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3965

Ott dolgozol, vagy kuncsaft voltál? Ha előbbi, akkor tudsz-e várható javítási időt és kölséget mondani? Ha az utóbbi, akkor milyen tapasztalataid vannak?

5-én utazom, akkorra már kellene!

Előzmény: igus (3963)
kónyupapa Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3964
Köszi mindkettőtöknek a tippekért!
Előzmény: igus (3963)
igus Creative Commons License 2008.06.25 0 0 3963

Szervizgondoddal fordulj a "Kameraszerviz"-hez.

 

1118 Gazdagrét, Regős utca 5.

Telefon: 06-30-665-4087

Pénteken 2-ig, más napokon fél 6-ig van nyitva, reggel 8-kor nyit.

Előzmény: kónyupapa (3961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!