Megfogni nem sikerült, de kis benzines ronggyal + sok szitokkal úgy néz ki, hogy elűzni igen. Mostanában, kb. 1-2 hónapja semmi nesz, nincs újabb rendetlenség stb.
Nekünk minden reggelre összemászkálja a kocsikat...két autó áll az udvaron, kívül és motortérben is randalírozik.(Egyszer egy kábelt és és egy gumicsövet is elrágtak.)
Vettem ultrahangos risztót, nyest sprayt, patkánycsapót, egérmérget, kutyaszőrt is szereztem (ez egy darabig jó volt), de aztán semmi hatás...
Tegnap 2 bazi nagy nyest rohant ki a kocsi alól amikor hazérkeztem és lehet valami barátjuk is egy macska, mert az tisztes távolból rohant velük együtt...
tehát a játszóterük a mi két kocsink...leszrják, lepisilik, összemásszák és csúszkálnak a kocsikon. Nem feltétlenül éjjel jönnek, volt amikor lemostam a kocsit, 18.30-kor bementem a házba, bealkonyodott és 20.00-kor már össze volt mászkálva...persze éjjel is jönnek, elég véletlenszerű. Ha egyszer elkapok egyet állatvédés ide vagy oda úgy agyonverem szívlapáttal, hogy csak na...
Most benzines/gázolajos/fáradtoljaos/kátrányos rongyokat teszek ki a kocsi alá, elhozom haverom kutyáját és körbehugyoztatom vele a kocsikat...
Nekem "Horváth-féle élvefogóm" van de eddig csak a macskákat sikerült összegyűjtenem vele, pedig eléggé elnyestesedett környéken lakom.
Amúgy csalinak a Valeriána (macskagyökér) a legtutibb, mert úgy "illatozik" mint a párzó macskák, ezért ha egy kis vatta darabot beáztatsz és azt teszed be csalinak, már csak a szaga miatt is minden óvatosságát feledve, kiváncsiságból besettenkedik a nyest, görény, róka, macska stb.
Nah, jártam fent a padláson, de nem találkoztam vele....sajna a szigetelést több helyen is megrágta és baromi büdös van a vacka körül :( Ma jártam gazdaboltban és holnapra elvileg lesz "nyest-fogóm". Meglátjuk, hogy hatásos lesz-e vagy sem.
Ha sikerül befogni és valakinek esetleg kéne a nyest, az ne tartsa vissza magát és szóljon :D :D :D
Jah, utána bérbe is adom, ha kell valakinek a csapdát ;)
Egy vad nyest szerintem inkább elfut, esetleg jól megmoroghat, és nyilván nem kell sarokba szorítani, akkor nem hiszem, hogy neked menne, bár vad nyesttel sajnos még nem találkoztam.
Ha sokat feljársz, motoszkálsz, valószínűleg megunja és elköltözik .
A szigetelést szokták megrágni, esetleg azt vizsgáld át
Nem is tudom...alapvetően a tudat nem zavar,hogy ott lakik, csak idegesít a motoszkálása és félek, hogy ne tegyen kárt semmiben sem. Szerintem kitakarítok mindent, amit csak lehet hétvégén, aztán meglátjuk, hogy mit szól hozzá.
Elvileg már kölykei is lehetnek. Nézz körül a padláson. Ha tényleg és vársz még 1-2 hónapot, felcseperednek és szétszélednek, illetve akkor már nyugodt szívvel elkergetheted őket.
sosem gondoltam volna, hogy egyszer én is belépek a "Vadásszuk le a tetőről a nyestet" táborba :(
Már napok óta lehetett zajt hallani a tetőtér feletti kis padlásrészből és nemrég láttuk is a kis görényt..vagyis nyestet. Borzalmasan idegesítő...reggelre ki kell valamit találni, hogy hogy szabaduljunk meg tőle. (de legalább már tudjuk, hogy ki okozza a zajt)
hali vki nem tudna 1 olyan oldalt ajánlani ahol meg lehet hallgatni a nyest hangját, mert szerintem a kertünkbe már 1 ideje az jár és a hangja az vmi elképesztőeen szörnyű...de még nem vok benne biztos, h nyest az...csak 80%
Ma amikor jöttem hazafelé láttam egy nyestet, szegényt elütötte egy autó. Nagyon szép volt, most láttam először élőben, csak kár hogy így. Nagyon sajnáltam. :((((((
Nekem is lett kéretlen lakótársam. Ráadásul olyan helyre költözött, ahol hozzá se lehet férni. Nekünk is tetőteres a ház, a felette levő "padlást", ha azt a kis részt annak lehet nevezni, teljesen lezártuk. Na ezt találta meg ez a kis ördög. A tetőn, a cserepen, szigetelésen át beverekedte magát ebbe a lezárt részbe. Az egyik ismerősöm szintén így járt, nekik a tetőt vissza kellett bontani.
A nyest útját ismerem, éjszakánként volt időm megnézni őnagyságát. Az útvonalat ma teleraktam kicsi kulyám termékével, sőt még a szőnyegdarabot is kivettem alóla. :o))
Bármilyen furcsán is hangzik, de a kutyaürülék valóban hatásos. Olyan házakba ugyanis nem költozik be a nyest, ahol kutya van. Javaslom még az autó alá a büdös benzinek rongyok elhelyezését, sőt a padlásra is... legjobb a kátrányos rongy, ami esetlen kicsit rá is ragad.
Nyestpasztillákról nem tudok, csak éppen beszéltem olyanokkal, akiknél volt nyest. Itt a környéken elég sok van. (Hozzánk nem jönnek, mert mi a padláson lakunk (tetőtér), ráadásul az ikerszomszédommal együtt 3 kutya is van a házban.
Sziasztok!
Nem éppen házi kedvenc, sőt. De hátha tud valaki segíteni.
A padlásunkra beköltözött a nyest. Zajos, piszkít, rongál. Mit lehet tenni ellene? Pár éve lehetett kapni Ausztriában nyestriasztó pasztillát. Létezik ez Magyarországon? Valaki azt mondta, hogy a kutyagumi kihelyezése hatásos. Komoly ez? Megköszönök minden javaslatot és felvilágosítást.
PB