Keresés

Részletes keresés

qnjan Creative Commons License 2007.09.14 0 0 27

"Megfogni nem sikerült, de kis benzines ronggyal"

 

Lszi fejtsd ki, mert én sem boldogulok a kis dögökkel.

 

Köszi! 

Előzmény: takkI (25)
BenGa24 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 26

Helló!

 

Próbáld ki az einszett nyestriasztó sprayt.

 

végezz motormosást, és fújt le a motort meg a csöveket.

 

Ha a kocsira felmásznak akkor ha a kerékjárati ívet befújod akkor azzal meg tudod akadályozni.

 

http://acwebshop.hu/nyest

 

 

takkI Creative Commons License 2007.08.08 0 0 25
Megfogni nem sikerült, de kis benzines ronggyal + sok szitokkal úgy néz ki, hogy elűzni igen. Mostanában, kb. 1-2 hónapja semmi nesz, nincs újabb rendetlenség stb.

Azóta eszembe jut párszor és imádkozom ;)

Kelepety Creative Commons License 2007.08.07 0 0 24

Szia!

 

Sikerült megfogni?

 

Üdv: Kelepety

 

Előzmény: takkI (22)
Balamber:) Creative Commons License 2007.05.23 0 0 23

Nekünk minden reggelre összemászkálja a kocsikat...két autó áll az udvaron, kívül és motortérben is randalírozik.(Egyszer egy kábelt és és egy gumicsövet is elrágtak.)

Vettem ultrahangos risztót, nyest sprayt, patkánycsapót, egérmérget, kutyaszőrt is szereztem (ez egy darabig jó volt), de aztán semmi hatás...

Tegnap 2 bazi nagy nyest rohant ki a kocsi alól amikor hazérkeztem és lehet valami barátjuk is egy macska, mert az tisztes távolból rohant velük együtt...

tehát a játszóterük a mi két kocsink...leszrják, lepisilik, összemásszák és csúszkálnak a kocsikon. Nem feltétlenül éjjel jönnek, volt amikor lemostam a kocsit, 18.30-kor bementem a házba, bealkonyodott és 20.00-kor már össze volt mászkálva...persze éjjel is jönnek, elég véletlenszerű. Ha egyszer elkapok egyet állatvédés ide vagy oda úgy agyonverem szívlapáttal, hogy csak na...

Most benzines/gázolajos/fáradtoljaos/kátrányos rongyokat teszek ki a kocsi alá, elhozom haverom kutyáját és körbehugyoztatom vele a kocsikat...

takkI Creative Commons License 2007.04.19 0 0 22
Sajna élvefogó még nem érkezett....ezért a vadászatot még nem tudtam elkezdeni :(
crowkins Creative Commons License 2007.04.19 0 0 21

  Azt hiszem a tenyészállományában akar vérfrissítést.

Tima2 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 20
Egy kölyökkel többre menne, mint egy vad felnőttel.
Előzmény: crowkins (19)
crowkins Creative Commons License 2007.04.18 0 0 19

Nem nekem kéne. Van egy fanatikusan megszállott barátom aki nagy rajongója menyét féléknek.

Mondta hogy ha fogok nyestet vigyem el neki. De még nem fogtam. :)

Tima2 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 18

megkérdezhetem, hogy minek neked egy felnőtt nyest?

 

Előzmény: crowkins (17)
crowkins Creative Commons License 2007.04.17 0 0 17

 Üdv Takk1!

 

Nekem kéne a nyestecske ha megfognád !

Nekem "Horváth-féle élvefogóm" van de eddig csak a macskákat sikerült összegyűjtenem vele, pedig eléggé elnyestesedett környéken lakom.

Amúgy csalinak a Valeriána (macskagyökér) a legtutibb, mert úgy "illatozik" mint a párzó macskák, ezért ha egy kis vatta darabot beáztatsz és azt teszed be csalinak, már csak a szaga miatt is minden óvatosságát feledve, kiváncsiságból besettenkedik a nyest, görény, róka, macska stb.

 

Jó csapdázást !

Tima2 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 16

szerintem vidd el jó messzire és engedd el. És minél hamarabb, mert rághatja a ketrecet, letörheti a fogait.

Kölykei ezek szerint nem voltak? Vagy csak csöndben kuksolatk valahol.

Előzmény: takkI (15)
takkI Creative Commons License 2007.04.16 -1 0 15
Nah, jártam fent a padláson, de nem találkoztam vele....sajna a szigetelést több helyen is megrágta és baromi büdös van a vacka körül :(
Ma jártam gazdaboltban és holnapra elvileg lesz "nyest-fogóm".
Meglátjuk, hogy hatásos lesz-e vagy sem.

Ha sikerül befogni és valakinek esetleg kéne a nyest, az ne tartsa vissza magát és szóljon :D :D :D

Jah, utána bérbe is adom, ha kell valakinek a csapdát ;)
Tima2 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 14

Egy vad nyest szerintem inkább elfut, esetleg jól megmoroghat, és nyilván nem kell sarokba szorítani, akkor nem hiszem, hogy neked menne, bár vad nyesttel sajnos még nem találkoztam.

Ha sokat feljársz, motoszkálsz, valószínűleg megunja és elköltözik .

A szigetelést szokták megrágni, esetleg azt vizsgáld át

Előzmény: takkI (13)
takkI Creative Commons License 2007.04.13 0 0 13
Jut eszembe..ha pl. felmegyek a padlásra és mondjuk pont előttem van, akkor rám támadhat? mármint féljek tőle vagy nem kell?
takkI Creative Commons License 2007.04.13 0 0 12
Nem is tudom...alapvetően a tudat nem zavar,hogy ott lakik, csak idegesít a motoszkálása és félek, hogy ne tegyen kárt semmiben sem. Szerintem kitakarítok mindent, amit csak lehet hétvégén, aztán meglátjuk, hogy mit szól hozzá.
Tima2 Creative Commons License 2007.04.13 0 0 11

Elvileg már kölykei is lehetnek. Nézz körül a padláson. Ha tényleg és vársz még 1-2 hónapot, felcseperednek és szétszélednek, illetve akkor már nyugodt szívvel elkergetheted őket.

Már ha fontos neked, hogy élve megússzák ők is.

Előzmény: takkI (10)
takkI Creative Commons License 2007.04.13 0 0 10

Sziasztok,

 

sosem gondoltam volna, hogy egyszer én is belépek a "Vadásszuk le a tetőről a nyestet" táborba :(

Már napok óta lehetett zajt hallani a tetőtér feletti kis padlásrészből és nemrég láttuk is a kis görényt..vagyis nyestet. Borzalmasan idegesítő...reggelre ki kell valamit találni, hogy hogy szabaduljunk meg tőle. (de legalább már tudjuk, hogy ki okozza a zajt)

crowkins Creative Commons License 2006.11.25 0 0 9

Hali SZN555!

 

Le tudnád nagyából írni amit hallani szoktál? Nekem van egy gyanúm.

SZN555 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 8
hali
vki nem tudna 1 olyan oldalt ajánlani ahol meg lehet hallgatni a nyest hangját, mert szerintem a kertünkbe már 1 ideje az jár és a hangja az vmi elképesztőeen szörnyű...de még nem vok benne biztos, h nyest az...csak 80%
#moha# Creative Commons License 2006.09.18 0 0 7

Sziasztok!

Ma amikor jöttem hazafelé láttam egy nyestet, szegényt elütötte egy autó. Nagyon szép volt, most láttam először élőben, csak kár hogy így. Nagyon sajnáltam. :((((((

 

Tima2 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 6
Írd meg, hogy sikerült-e elrettentened őkelmét a padlásodtól
Előzmény: inki (4)
inki Creative Commons License 2004.12.02 0 0 4

Sziasztok!

Nekem is lett kéretlen lakótársam. Ráadásul olyan helyre költözött, ahol hozzá se lehet férni. Nekünk is tetőteres a ház, a felette levő "padlást", ha azt a kis részt annak lehet nevezni, teljesen lezártuk. Na ezt találta meg ez a kis ördög. A tetőn, a cserepen, szigetelésen át beverekedte magát ebbe a  lezárt részbe.  Az egyik ismerősöm szintén így járt, nekik a tetőt vissza kellett bontani.

A nyest útját ismerem, éjszakánként volt időm megnézni őnagyságát. Az útvonalat ma teleraktam kicsi kulyám termékével, sőt még a szőnyegdarabot is kivettem alóla. :o))

Reménykedem

Előzmény: Profán Béni (-)
Profán Béni Creative Commons License 2003.06.25 0 0 3
Köszönöm.
Előzmény: AliceCsodaországban (2)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.25 0 0 2
Bármilyen furcsán is hangzik, de a kutyaürülék valóban hatásos. Olyan házakba ugyanis nem költozik be a nyest, ahol kutya van. Javaslom még az autó alá a büdös benzinek rongyok elhelyezését, sőt a padlásra is... legjobb a kátrányos rongy, ami esetlen kicsit rá is ragad.

Nyestpasztillákról nem tudok, csak éppen beszéltem olyanokkal, akiknél volt nyest. Itt a környéken elég sok van. (Hozzánk nem jönnek, mert mi a padláson lakunk (tetőtér), ráadásul az ikerszomszédommal együtt 3 kutya is van a házban.

Előzmény: Profán Béni (-)
Profán Béni Creative Commons License 2003.06.25 0 0 1
Csak bámulni tudom a roppant eszedet és felkészültségedet. Mindenesetre köszönöm a tanácsot.
PB
Előzmény: megfogtalak (0)
megfogtalak Creative Commons License 2003.06.25 0 0 0
Költözz el! A lebontott és újraépített balatoni nyaralónkba is visszaköltözött. (a tágasabb padlásra)
Előzmény: Profán Béni (-)
Profán Béni Creative Commons License 2003.05.04 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Nem éppen házi kedvenc, sőt. De hátha tud valaki segíteni.
A padlásunkra beköltözött a nyest. Zajos, piszkít, rongál. Mit lehet tenni ellene? Pár éve lehetett kapni Ausztriában nyestriasztó pasztillát. Létezik ez Magyarországon? Valaki azt mondta, hogy a kutyagumi kihelyezése hatásos. Komoly ez? Megköszönök minden javaslatot és felvilágosítást.
PB

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!