gaborrob az? Mint referencia, megnézhetem majd a terveket? Persze csak ha ő is megengedi. :)
Szerencsére azt látom, hogy az én kis falum évek óta fejlődik, és nem visszafelé. Ha ebből indulok ki, akkor valóban esélyes, hogy pár év múlva nem kell mindenért kocsiba ülnötök majd.
Én Ligeten lakom, elvileg, gyakorlatilag most az Alföldön vagyok, valószínűleg építeni is itt fogunk majd valamikor.
A tervezőt itt találtam az indexen, az első benyomásaim nagyon jók, elmondtuk mit akarunk, elmondta mit lehet, mit érdemes, most épp rajzol... az első rajzok szerintem hamarosan várhatók...
A helyrejzi számot így fejből nem tudom, ha felmész a tetőre a jobboldali utca (Csabakirályfi u.) baloldalán van, még a tetőn, a vízszintes és üres telkek közül az egyik, még az első lejtő előtt..
Közintézmények: elvileg minden meg van igérve, gyakorlatilag szerintem erre nem lehet alapozni, maximum ha beépül. Viszont ami bíztató: kb. 5-6 éve Telki új része volt ugyanilyen, kopár fennsík, egy-két ház, most pedig teljesen beépülve, üzletsor, iskola, óvoda... szóval remény az vn, valószínűleg a kereslet fogja meghatározni, hogy mi épül oda...
Jó ezt hallani! :)
Remélem, valóban nem lesznek gondok, és a szomszédok is hasonló mentalitásúak lesznek, mint ti. :)
Arról tudtok valamit, hogy terveznek-e közintézményeket a Tetőre? Gondolok itt iskolára, óvodára, vagy akár üzletekre.
Kit találtál végül tervezőnek? Valamikor majd nekünk is aktuális lesz, bár, sajnos, nem Csabán.
Meg a helyrajzi számotok is érdekelne, szívesen megnézném a térképen, merre lesztek.
Ha gondolod, mélben is jöhet, él az itt megadott címem.
Mivel ugye az ember nem rövidtávra tervezi a házépítést (legalábbis én nem:)), és a párom eleinte úgyis otthon lesz a gyerekekkel, ezért azt hiszem részünkről teljesen természetes az igény, hogy a kezdeti "külsős" státuszból előbb-utóbb egyre közelítsünk a "belsős" felé. És ezen nagyon tud segíteni, hogy ha nem eleve ellenségesen fogadják az embert. De ahogy írod, nem hiszem hogy ezzel gondjaink lesznek, és mi se vagyunk azok az emberek, akik ne tudnának a helyi viszonyokhoz alkalmazkodni...:))
Ez az ADSL jól hangzik, remélem a másfél év alatt az is ideér...:))))
Ennek, látod, örülök. :)
Volt bennem egy olyan félelem mindig is, amióta ezek az új parcellázások elkezdődtek, hogy az oda kiköltözőknek eszük ágában sem lesz "közösködni" a faluval, max önkormányzati ügyekben teszik be a lábukat az "elmaradott" őslakosok közé. :)
Az említett kényelmetlenségért cserébe kárpótolhat az, hogy errefelé a vevőt valóban királynak tekintik a legtöbben. Nekem nagyon sokszor volt már olyan, hogy valamit kerestem a boltban, de nem volt, és következő hétre megrendelték. Aztán az is ezt mutatja talán, hogy a vonattal munkába járókra való tekintettel az állomási bolt este fél hétig van nyitva, ugyanígy a zöldséges is. Szóval nem olyan rossz a helyzet. Másrészt, ha valóban éjszaka kell valami, akkor a 10-es úton Ürömnél van egy éjjel-nappali, ahol majdnem mindent lehet kapni. Mellette egy zöldséges, ahol télire való cuccokat nagytételben be lehet szerezni. Nagybevásárlásokhoz Vörösváron ott a Spar a benzinkútnál.
Egyedül talán a net az, ami nem valami jó egyelőre, mivel most még csak Matáv-os, modemes van, de ha jól tudom, mikróval már lehet próbálkozni, és ha minden igaz, Vörösváron már kint van az ADSL, tehát csak idő kérdése, és áthúzzák Csabára is.
Csönd és nyugalom, az van! :) A tévhitekkel ellentétben Csaba egyáltalán nem egy tipikus falu, a szomszédok nem néznek bele az ember szájába, nem kíváncsiskodnak, nem megy a furkálás, a pletykálkodás sem. Én legalábbis nem tapasztaltam, vagy legalábbis nem olyan nagy mértékben, hogy ez bántó lenne.
A falu és a parkok közötti viszonyról: sajnos elég ritkán vannak olyan rendezvények, amikre talán a parkosok kíváncsiak lennének. Amikről tudok, azok inkább az egyetemen vannak: koncertek, előadások, felolvasóestek. Ugyanígy vannak irodalmi estek a Szakiskolában is. Azt sajnos nem tudom, ezekre milyen az érdeklődés "kívülről". Azt gondolnám, hogy a legtöbb kiköltöző inkább elmegy Pestre, ha ilyesmire vágyik. Amit én nem bennfentesként észlelek, az a sok új arc, amikor bevásárolni megyek, vagy a postára. :)
De ez, gondolom, változni fog. Talán, ha igény mutatkozik igényesebb kulturális rendezvényekre, akkor a kínálat is nőni fog. Ehhez persze az kell, hogy a "külsősök" belsősök akarjanak lenni valóban.
Bocs, hogy ilyen sokat írtam, kijött belőlem a lokálpatrióta. :)
Gyerekek vannak, egyelőre kicsik, de előbb-utóbb megnőnek...:)))
Eszem ágában sincs behordani őket Pestre, épp ezért is volt szimpatikus Piliscsaba, mert ott még válogathatok is az iskolák között... az viszont tény, hogy én Pestre járok be dolgozni...
Nekünk pont a természet közelsége és a csönd, nyugalom volt a fő szempont, és ennek Garancstető tökéletesen megfelel...cserébe kétségtelen hogy néhány kényelmetlenséget is bevállal az ember, biztos nehéz lesz megszokni, hogy nem fogok tudni akár vasárnap este leugrani a sarki éjjelnappaliba, ha kifogyott valami...
De akkor én is kérdezek: milyen a viszony, illetve van-e valamilyen (akár pozitív, akár negatív) kapcsolat az "ősfalu" és az új, lakóparki részek között?
Hát, igen. Ha ebből indulok ki, ezeket a lakóparkokat olyanoknak találták ki, ahol van minimum egy kocsi, de legalább kettő.
Gyerek van? Hova akarjátok iskolába járatni majd?
Gondolom, a legtöbb kiköltöző Pesten dolgozik, és tervei szerint reggel, munkába menet viszi a gyereket is a suliba. Ha így van, akkor ezek a lakóparkok afféle alvófalvak inkább a falun belül, nem?
Bocs, hogy ilyeneket kérdezek! Azért érdekel, mert én őslakos vagyok, és kíváncsi vagyok, az újonnan odaköltözni vágyók hogyan is tervezik a későbbieket.
Még nem lakok ott, egyelőre tervezik a házam, de ha minden jól megy, kb másfél év múlva már többet tudok mondani...:)))
Azt mondjuk szerintem mindenki látja, hogy ha ott vesz telket (akár Garancs, akár Magdolna), kocsi nélkül meg van halva...vagy legalábbis jó sokat sétál...:)))
Amikor mi nézegettünk, a tető első utcájában (most nem jut eszembe e neve), saroktelek, teljesen sík, kb 1200 nm-es, 6,5 milka volt. Mondjuk ez valóban ritka még, azért volt sürgős az eladónak, mert lejárt a 4 éve. Az utca másik oldalán, ami már a Garancsligethez tartozik, szintén volt egy, 7,5 körül, szintén saroktelek, szintén sík, illetve nagyon enyhe lejtésű.
Annak idején beszéltünk helyi ingatlanossal is, ő azt mondta, nagyon sokan vannak, akik inkább rászánnak egy kicsit több pénzt, és bemennek a faluba, főleg Klotildligetre, ahol a telkeken fák, bokrok is vannak, esetleg valami kis házzal. Ha olyan a ház, akkor inkább hozzáépítenek, ha nem, akkor lebontatják. Végülis közelebb van mindenhez: boltok, közlekedés, rendelő, posta, és nem olyan kopár az egész.
A leszálló ágat úgy értettem, hogy pont amiatt, hogy nagyon elszaladtak arrafelé már az árak, most még olcsóbbak a telkek a pesti oldalon.
Jó, gondolom, hogy akinek jó sok pénze van, talán inkább megy Csabára, akár a lakóparkokba is.
Én leginkább abból indulok ki, hogy ha most megnézem a hirdetéseket az újságokban vagy a neten, még mindig látok olyan telszámokat, amiket mi annak idején felhívtunk.
De mondom: ne legyen igazam!
Azért mesélhetne, aki ott lakik, hogy milyen az élet! Ha van kedve.
sajna ez a realitás... mi annó (másfél éve kezdtük) kb egy évet szántunk a teleknézegetésre, és úgy kezdtük, hogy max. 5 millió...aztán rádöbbentünk, hogy azért normális telket nekünk tetsző helyen nem lehet kapni...
Így jött Garancstető... a hely gyönyörű, csöndes, teljes közmű, aszfaltút, egyetlen hátránya, hogy egy kicsit macerás most még a közlekedés Budapestre, de talán ez is változik az idővel...
Ja igen...már nagyon hamar belebotlottunk az itteni telkekbe, csak először elvetettük, hogy telket, ennyiért, soha... aztán mint írtam, rádöbbentünk a valóságra....:)))
Nem gondolom, hogy ez a terület az aglomeráció leszálló ágában van, sőt. A magdolnavölgyi telek direkt úgy lett kiválasztva, hogy sík területen legyen a földmunkák megspórolása miatt.
A területeen kialakított lakóparkoknak fekvése eltérő, a Garancstető is szép, de a Magdolnavölgy egy más típusú település alakult ki.
Hát a Garancstetőn én nemigen látok telkeket 8 millió alatt, és azok is inkább a "függőleges" telkek, amire nem túl egyszerű építeni.
Átlagban 8.5-9.5 millió közötti ajánlatokat látok (www.ingatlanexpressz.hu).
Egyébként miből gondolod, hogy leszálló ágban van az a rész? Illetve mit értesz leszálló ág alatt?
Hát, szerintem annyiért nem fog elmenni egyhamar. Ha egyáltalán elmegy.
Nem akarlak elkeseríteni, de úgy látom, az a rész leszálló ágban van, a Garancstetőn lévő telkektől már 6-7-ért próbálnak megszabadulni, noha valószínűleg nem annyiért vették azokat sem.
Na, ne legyen igazam!
Azért szólj, ha sikerült túladni rajta!
Magdolnavölgyben van egy 1000 nm-es lakóparki telkem. Az összes közmű benn van ( gáz,villany,csatorna, kábel...stb), sőt: építési engedély is van. Szivesen laknék ott, de sajnos családi okok miatt el kell adnom.
Tud valaki segíteni?