Keresés

Részletes keresés

kőmű Creative Commons License 2010.08.31 0 0 238
Igazán tehetnél fel róla egy két képet.Kíváncsi vagyok rá,biztosan sokkal szebb már,mint amikor legutóbb láttam.
Előzmény: Szanki (234)
Szanki Creative Commons License 2010.08.30 0 0 237
Az jó! Tavaszra ha virágzi akkor majd talán én is eltalálom, melyik az! Addig neveld a bordót, mert az meg nekem nem maradt!
Előzmény: NS68 (236)
NS68 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 236
Volt nálam Dorel, hozott egy szép tő sárga elevenszülő tavirózsát. Nagyon örülölök, mióta irtatok róla azóta vágytam rá.
Előzmény: Szanki (234)
NS68 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 235
Én is hozok be télre kis koikat egy 120l-es akváriumba. A fodros vizikalászt és a széles levelü valiznériát nem eszik meg. UV-t nem használok csak szüröm erősen, rengeteget szarnak. Ez a képet már többször feltettem kedvenc halamról.
Most már kint telel kb 30cm.
Előzmény: yxc432 (233)
Szanki Creative Commons License 2010.08.30 0 0 234
;-))))
Én próbáltam 1-2 télen az akváriumi tartást, hogy legyen miben gyönyörködni télen is.
A telepítést 3-4 cm -es aranyhalak, meg koik jelentették, 50 cm magas falú 180 literes növényes akváriumba.
Hát ne tudd meg, nagyon vártam a tavaszt. A növényeket rövidesen kitúrták, a kaja és ürülék miatt szükség volt a folyamatos UVC használatára.
Tavaszra a koik 10 cm fölött voltak az aranyhalak is jelentősen gyarapodtak. 8 aranyhal 12 koi volt a telepített állomány.
Volt egy másik akksi kb 30 kis koival, időszakos UVC használattal, azok a tél közepén 2 nap alatt távoztak az élők sorából.
Elég rizikós az ilyen tartás, ezért kidobtam az akváriumokat, szobatavat készítettem. 250 literes, algaevők, koik , osztottfarkú aranyhalak vannak benne. Intenzív kétkamrás UVC -s szűrőt csináltam hozzá. Kíváncsi vagyok a téli működésre, jelentős méretnövekedést tapasztalok a halaknál.
Remélem túlélik, mert válogatott jószágokat hoztam be!
Előzmény: yxc432 (233)
yxc432 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 233
Jó estét!

Télire úgy tűnik, nem tudom megúszni az aranyhal tartást, pár tisztázó tanácsot szívesen vennék. Az egyik a tipikus vitatéma, mennyi halat mekkora akváriumba, és mennyi növény kell neki. Ivadékot, vagy kis halakat keresnék, állítólag, ha abban nő fel, nem nő nagyra. A növényekről is ellentmondásos híreket hallottam, eszik vagy nem eszik a halak? Végül azt a tanácsot kaptam, hogy alacsony akvárium legyen, mert a halak csak 15-20 cm-es vizet kedvelik, viszont hetente intenzíven cserélni kell a vizet.
Hát, ezek erősen különböznek a tavi tartástól, de hátha... ;)
Szanki Creative Commons License 2010.08.28 0 0 232
Én is hordom a hátsó tavakba az apraját, még több száz van a dísztóban. A múltkor volt egy éjszakai áramszünet, Volt "pipálás" rendesen!
Előzmény: NS68 (231)
NS68 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 231
Nekem az idén óriási nagyot nőttek a koik. Előre félek a téltől anyira túlzsúfolt a tó.
Előzmény: Szanki (230)
Szanki Creative Commons License 2010.08.28 0 0 230
Csak 5-6 cm, a másikmkettő az 12-15 cm körüli.
Előzmény: NS68 (229)
NS68 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 229
Szép, elfogadnám.
Előzmény: Szanki (228)
Szanki Creative Commons License 2010.08.28 0 0 228
Szanki Creative Commons License 2010.08.28 0 0 227
[image2]
Beubabu Creative Commons License 2010.08.14 0 0 226

Szia Szanki és Többiek!

1,2 mm-es fóliánk van (vastagabb mint egy linóleum) és úgy tűnik bírja a 64 kg-os kutyát... Tegnap csobbant benne egyet a büdös gazember :-) Én kisebb infarktust kaptam a zuram kisebb dührohamot, a kutya meg nem értette, hogy mi a problémánk :-) Közben lassan ma is haladtunk egy kicsit. megcsináltuk a mini vízesést és köré a sziklakertet. Hogy ne legyen túl sűrű a nap a reggeli kutyasuli után szötymörögtünk egy kicsit... Csináltam képet a jelen helyzetről:

 

a vízesés

 

a sziklakert, persze még kell egy csomó növény ebbe is

Előzmény: Szanki (225)
Szanki Creative Commons License 2010.08.11 0 0 225
Kutyák ellen a mocsárzónás vízszintes részt dupla fóliával lehet védeni, esetleg lapos , vagy hasított kövekkel lefedni. Ígya körmeikkel kevésbé sértik fel.
Előzmény: Beubabu (221)
Beubabu Creative Commons License 2010.08.11 0 0 224
Nagyon köszönöm a felajánlást, de nem hiszem, hogy a zuram leautókázna a halak miatt... De tényleg köszi, nagyon kedves tőled :-)))
Előzmény: kőmű (223)
kőmű Creative Commons License 2010.08.11 0 0 223
Látom Budapestiek vagytok.Ha esetleg Tolna megye felé van dolgotok,nagyon szívesen adok nektek aranyhal és shobunkin ivadékokat.Rengeteg van belőlük.
Előzmény: Beubabu (222)
Beubabu Creative Commons License 2010.08.11 0 0 222

SZia Kőmű!

Megnyugodtam, köszi :-)))

Előzmény: kőmű (216)
Beubabu Creative Commons License 2010.08.11 0 0 221

Szia Szanki!

Ez nagyon jó ötlet, erre nem is gondoltam. Úgy tervezi az uram, hogy hord még a kőgát (hehe) mögé földet és úgy betakarni kaviccsal. De ez a mocsaras megoldás jobban hangzik. Na majd otthon délután megbeszélem vele. Persze nálunk a kutyák miatt is itt-ott variálni kell... Megmutattam neki a halas képeket és nagyon tetszettek neki :-)

Előzmény: Szanki (215)
NS68 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 220
Ezt az egyet küldted, a rágott levelü sárga megvan régen de az nem elevenszülő.
Előzmény: Szanki (219)
Szanki Creative Commons License 2010.08.10 0 0 219
A másik biztos sárga, a leveleinek széle felfelé görbül!
Ezekből a lilákból sznte nem is maradt itthon!
Előzmény: NS68 (217)
Szanki Creative Commons License 2010.08.10 0 0 218
Szerintem azok!
Előzmény: Beubabu (213)
NS68 Creative Commons License 2010.08.10 0 0 217
Ezt küldted ami a képen virágzik. Én is úgy emlékeztem, hogy sárgát mondtál de ilyen ciklámenes szinű lett.
Előzmény: Szanki (203)
kőmű Creative Commons License 2010.08.10 0 0 216
Egyáltalán nem,mi is nagy pecások vagyunk.Szanki holnap reggel is megy lógatni,legalább is azt mondta.
Mi is készülünk,remélem valamelyik délután összejön nekünk is.
Előzmény: Beubabu (212)
Szanki Creative Commons License 2010.08.10 0 0 215
A tóparti dudort nem gondoltad úgy eltüntetni, hogy a vízszint alatt 20 cm-rel oldal irányba kiásod a földet, kifekteted a fóliát, majd a szélét felhajtod. Lenne egy kavicsos mocsárzónád, ami átmenetet képezne a környezetbe.

Így a part, kőgát kinézetű, nehezen takarható! Csak hangosan gondolkodom, bocs ha nem így akarod.
Előzmény: Beubabu (214)
Beubabu Creative Commons License 2010.08.10 0 0 214

Mi most még csak itt tartunk:

 

 

Töltjük bele a mosott sódert... lassan de biztosan haladunk. Ma is töltöttünk bele 2 talicskányit és most már kevésbé látszik a fólia, de zavaros is lett.  Ezen még tiszta, ezt a mai töltés előtt csináltam. A szűrő persze negy folyamatosan, ha megvan a sóderezés majd kitisztítjuk.

Beubabu Creative Commons License 2010.08.10 0 0 213
:-))))) Ezek gőték?
Előzmény: Szanki (210)
Beubabu Creative Commons License 2010.08.10 0 0 212
Ezeket ismerem. Lehet, hogy szentségtörésnek hangzik ezen a topikon, de szeretek horgászni... :-)
Előzmény: kőmű (211)
kőmű Creative Commons License 2010.08.10 0 0 211
Hát persze vannak növény evő halak pl.compo,amúr.De azok nem csak az algát fogják csipegetni,hanem a növényeidet is.Az aranyhalak,shobuk,koik is eszik az algát.Főleg az ivadékok.
Előzmény: Beubabu (207)
Szanki Creative Commons License 2010.08.10 0 0 210
Folyamatosan ritkítom, ablakot hagyok, ahol kilátnak!
A nevelőtavak itt is zöldek:









Krokik :-)))

Előzmény: Beubabu (209)
Beubabu Creative Commons License 2010.08.10 0 0 209
Na jó-jó, nagyon szép, de hogyan látod benne a halakat? :-)
Előzmény: Szanki (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!