Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.04 0 2 222141

Kedves topik moderátor!

 

Fel lehetne tenni ezt a képet fejlécnek?

 

Köszönet!

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.03 0 0 222140

Ketten vagyunk, nejem már a szőmyegen 😂😸😂

Előzmény: 55judit (222139)
55judit Creative Commons License 2021.03.03 0 0 222139

Nem férsz el a szőnyegen? Találd fel magad! Használj füldugót! :)

Előzmény: Törölt nick (222138)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.03 0 0 222138

És mi hova feküdjünk? Horkol is mint állat 😸

 

Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 2021.03.02 0 0 222137

😺😺😻😻

Előzmény: Törölt nick (222136)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.01 0 1 222136

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.01 0 0 222135

Nagyon piszkos:) egyből az ágyat foglalta el. Volt benne még három kullancs is. kivettem csipesszel. Meg lekezeltem. Úgy láttam fogyott is egy kilót biztos.

Előzmény: 55judit (222134)
55judit Creative Commons License 2021.03.01 0 0 222134

Jó koszos mind az 5 végtagja. :)

Az enyém is hasonlóan viharverten keveredett haza a bangúruzásból. Szokás szerint sérülései is vannak. de megnyugtató hogy itt van, éjszaka is a melegítőpárnás kis házikójában aludt. Most meg a napon őrzi a palántáimat.

Előzmény: Törölt nick (222133)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.01 0 0 222133

10-nap után jaj de jó otthon:)

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.01 0 0 222132

Jaj de jó idő van:)

Clwyd Creative Commons License 2021.03.01 0 0 222131

Clwyd Creative Commons License 2021.03.01 0 0 222130

😂😂😂

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.27 0 2 222129

 

55judit Creative Commons License 2021.02.20 0 0 222128

Helyesen döntöttél. Én is elvinném.

Előzmény: smorgasbord (222127)
smorgasbord Creative Commons License 2021.02.20 0 0 222127

Nem látok rajta semmilyen élősködőt, de a biztonság kedvéért elviszem orvoshoz.

Előzmény: 55judit (222126)
55judit Creative Commons License 2021.02.20 0 0 222126

Nem a férgességtől van, ettől függetlenül adni kell a féreghajtót rendszeresen.

Nézd meg a szőrét nagyítóval. Ha látsz rajta vöröses apró rovarokat, vagy ha simogatás után érzed hogy a kezeden apró rovarok mászkálnak, akkor szőr tetűje van. Ezek nem csípnek, a macska szőrét eszik meg. ha ez nem, akkor nem tudom. Legjobb orvoshoz vinni, had diagnosztizálja ő.

 

Mikor az én cicámat befogadtam, a tarkóján alig volt szőr, és hemzsegett rajta a szőrtetű. Lehet kapni olyan cseppentőt ami szőrtetűre, fülatkára, bolhára, kullancsra jó. Bélféregre is, de orvos mondta hogy féregre érdemes külön is venni tablettát.

Előzmény: smorgasbord (222125)
smorgasbord Creative Commons License 2021.02.20 0 0 222125

Sziasztok!

 

A 4 éves sziámi cicámnak (herélt kandúr) megkopaszodott a hasa és a hátsó combjainak belső része.

Sosem volt még ilyen. Mi okozhatta?  Találtam a szőrén egy férget és rögtön adtam neki féreghajtót.  Más panasza nincs.

bombaba Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222124

Nagyon bájos kis pofija van :)

Előzmény: Törölt nick (222121)
Anyóca99 Creative Commons License 2021.02.17 0 1 222123

Nálam is .:-)

Micike című hajnali ébresztőórám most mászott le az ölemből ... kb. ötödszörre a nap folyamán . Ő legszívesebben ott töltené a napot , csak győzzem simivel .

Előzmény: szévike (222122)
szévike Creative Commons License 2021.02.17 -1 3 222122

Nálunk minden nap az van :)))

Előzmény: Törölt nick (222121)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.17 0 2 222121

Magdi60 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222120

Igen, a cicák (hűlt) helye mindig jó meleg, azt hiszem 2 fokkal magasabb a normális testhőjük mint nekünk

Előzmény: 55judit (222119)
55judit Creative Commons License 2021.02.17 0 1 222119

Az is jó megoldás. Mire kihűlne a párna, a saját testhője melegen tartja. Lényeg hogy nem sugárzik cica alá a hideg lentről.

Előzmény: szévike (222118)
szévike Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222118

Én melegitő párnára nem ruháztam be, viszont a hűtő-fűtő zselépárnát reggeli után forró vizben felmelegitem, ha hideg van, bepakolom a házba. Bandi elfekszik rajta és ebédig alszik.

Előzmény: 55judit (222116)
szévike Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222117

Nem merültem bele a témába a szomszéddal. Bandi érdekében. Ha tényleg ide költöznek, akkor

Bandi élete a vidéki macskákéhoz képest nem lesz rossz. Ha nagyon kiélezném a helyzetet, akkor

legfeljebb megnyerném magamnak az urat. De én nem tudom őt magamra vállalni véglegesen, mert

ha ugy alakulna az életünk, egészségünk, akkor hazaköltözünk Pestre. Mit csinálnék egy lakásban a kijárós Bandival? Egy hét alatt megőrülne, ő is, mi is.

Előzmény: 55judit (222116)
55judit Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222116

De aranyosak! 

Te is egy igazi állatbarát vagy. A szomszérdól meg nem is tudom mit gondoljak. ha sajátjának gondolja a cicát, lehet hogy ad neki enni, de nem gondolom hogy többet is tenne érte miközben azt is meg tudja tenni hogy egyáltalán nem törődik vele. Gondolom a kifogásgyártásban jeleskedik.

 

Ha kis méretben teszed be a képet, jobb minőségű, élesebb lesz amikor mi nagyítjuk ki. Mindenki kinagyítja ez egészen biztos. :)

 

Tündériek a cicák. Az enyémnek is van az ajtó mellett doboza,  régebben mutattam. Most is abban ül. Ma eléggé viharvert a feje, nagy verekedés lehetett. Van benne egy kisállat melegítő párna. Elektromos.

Előzmény: szévike (222113)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222115

Nem baj. Jöhet:)

Előzmény: szévike (222114)
szévike Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222114

Hopp! Ez nagyon nagy lett, elnézést.

Előzmény: szévike (222113)
szévike Creative Commons License 2021.02.17 0 4 222113

Igen, a cicák a tengernyi szeretet és öröm mellett nagy gondokat tudnak okozni az embernek.

A saját példám: két és fél cicám van most.

A fél cica Bandi. Ő három éves lehet. Először egy ovodás kislány mellé hozták a szülők, állandó visitás, kergetés, nyuzás. Állandóan a kertünkbe menekült előle a halastó mellé. Aztán a kislány kapott egy

kölyökkutyát. Bandi már nem kellett ott. De sebaj, jött a covid és a szomszéd ház tulajdonosai végig játszottak vele majd egy évet, kapott enni-inni, bejárt a házba. Januárban azonban megint itt maradt.

Egyedül. Egyik nap az ajtónk előtt hangos sirást rendezett. Nem nyávogott. Sirt. 

Azóta folyamatosan kap enni-inni, van meleg házikója. Ami tőlem telik megtettem érte. 

Be nem engedhetem, az én két cicám nem kijárós, 8-11 évesek, ivartalan öreglányok, akik elfogadták a benti életet. Nem hozhatok be a lakásba egy kijáró, ivaros, bolhás, kullancsos, leharcolt utcamacskát, aki jön-megy. A "gazdái" állitólag ebben az évben nyugdijba mennek és állandóra ideköltöznek. Mondták is, hogy akkor majd milyen jó sora lesz Bandinak. 

És addig? Talán vettek neki ebédjegyet? 

Mindegy Bandi érdekében nem kezdek velük beszélgetésbe a felelős állattartásról.

Ha tényleg itt lesznek, és vissza tudják csábitani nem lesz rossz sora. Addig meg amit tudok megteszek érte. Naponta betadinozom a vitézi sérüléseit, kapott kullancsirtót, sajnos nem ivartalanittathatom, mégsem az enyém. De utcamacskának még igy is nagyon jó élete van.

 

Előzmény: 55judit (222112)
55judit Creative Commons License 2021.02.17 0 0 222112

Nagyon szomorú történet.  Sajnálom. De legalább ott vannak a tüneményes gyerekei, akik élvezik a szeretetedet.

 

Én cicám sokszor véresen, összecsikargatva jön elő. Próbálom felkészíteni magam hogy egyszer nem jön haza, de így is nehéz lesz. Ő a nappalokat tölti leginkább itthon. De most hogy itt az udvarlás ideje, csak akkor látom ha enni jön.

Előzmény: Anyóca99 (222111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!