Keresés

Részletes keresés

.-eyewitness-. Creative Commons License 2005.02.24 0 0 29

Hallé!

eyewitness (vagy simán eye) vagyok! Hivatalosan Kühn András. Múlt májustól számitom komolyabban a fotózást (akkor kaptam 300D-m, azóta is Canonozok). Azóta gyűjtöm a tapasztalatot ahol csak tudom. Folyamatosan fejlesztgetem a felszerelésem, és próbálom minél inkább kihasználni a környezetem nyújtotta lehetősegeket fotózás terén. (kivéve a portréfotózást, az valahogy nem fogott meg) Sasolok folyamatosan tanfolyamokat ahol megismerkedhetnék nega/dia előhívással illetve tudásom mélyíthetném megvilágítás kompozíció stb-ben. Lessátrazás kipróbálását akarom minél előbb megejteni.

guzzy Creative Commons License 2005.02.24 0 0 28

.

guzzy Creative Commons License 2005.02.23 0 0 27

*

guzzy Creative Commons License 2005.02.23 0 0 26
Ja ja. én a barkáscolt kókányolt sátrat támogatom. Tavasztól neki kezdünk. Sátor nélkül az értékelhető képre igen kicsi az esély.
guzzy Creative Commons License 2005.02.23 0 0 25

Szasztok!

 Guzzi vagyok! Venge komával ötlöttük ki ezt összefogás céljábóóól.

Máj ném iz Bánszky László Guzzi. 30 vagyok. 7 éve foglalkoztat a fotózás. Kezdetben csak úgy lövöldöztem utazásaim során. Aztán az idevágó újságok, és szakkönyvek lelkes olvasója lettem. Szeretem a diát, meg a negát, amiket a Vengével közös Canon szkennerrel küldök gépre. Nikon hívő voltam, vagyok. Jelenleg- kihasználva az analóg árzuhanást- egy 90x boldog tulajdonosa vagyok. 24mm től 200 ig+ kétszerező.

 Digitálisokkal is próbálkoztam, félig-meddig komoly gépekkel, de SLR em még nem volt. Idénre tervbe vettem... (csak a D 70 nem tetszik :()

venge Creative Commons License 2005.02.23 0 0 24

Okos gondolat!

Ki kezdi?

Előzmény: .-eyewitness-. (22)
venge Creative Commons License 2005.02.23 0 0 23

Nekem még nem volt lessátram, de idén lesz!

Viszont, szerintem ez elég helyfüggő. Például Mártélyra, az üdülőkhöz nem valószínű, hogy egy drága, karbonszálas sátrat felállítanék! Guzzy barátommal egyelőre mindenképp "természet adta" anyagokban gondolkozunk: ágak, nád, stb.

Előzmény: mullerp (21)
.-eyewitness-. Creative Commons License 2005.02.23 0 0 22

Szerintem érdemes lenne egy rövid bemutatkozót írni magunkról... nem? :)

Akkor már lenne beszédtéma, illetve tudnánk ki a  tapasztaltabb, kitől érdemes kérdezni stb..

mullerp Creative Commons License 2005.02.23 0 0 21

Udv mindenkinek!

 

Nehogy mar leuljon ez a topik... hol a kezdeti lelkesedes!

 

Beszelgessunk lessator ugyben... kicsit olyan erzesem van mintha titok lenne...

Igaz valaki korabban dobott be kepeket a sajatjarol, de kivancsi vagyok milyen alternativak lehetnek meg!

 

- Amerikabol hozatott draga lessator

- Magad epitett lessator tenylegesen lessator funkciokkal, mint a fenti pelda

- Fabol acsolt leshely, wc-vel, konyhaval

- Es az en elkepzelesem ami nem biztos hogy jo: Szoval vennek 'rasel' halot (nem tudom hogy irjak) tudjatok, azt a laza szovesu muanyag arnyekolo halot, amit foliasatrakra helyeznek nyaron... Eleg zold, ket retegben biztosan jol takar, lehet rajta lukat vagni, lehet ra aggatni,leveleket agakat... Ehhez vagy a helyszinen keresnek karonak valo fat, vagy konnyu aluminiumcsovekre erositenem... esetleg valami egyszeru satorvazat vennek piacon... Nem akarom hazacipelni par hetig egy helyen maradna, majd attelepitenem.

 

Eletkepes ez? Ti mit hasznaltok? Mennyi ido kell a vadnak, hogy hozzaszokjon es termeszetesnek vegye? A kisszeket, ugye el fogjak lopni belole ha ott hagyom?

 

Minden tapasztalatot koszonettel fogadok! (Bedoptam a Termeszetfotos topikba is a kerdest!)

 

Udv:

 

Mullerp

venge Creative Commons License 2005.02.21 0 0 20
Ebben a mai világban, már lassan ez számít MÁS-nak! :)
mullerp Creative Commons License 2005.02.21 0 0 19
Ha te nem vagy olyan, akkor te MáS vagy? :-)
Előzmény: venge (18)
venge Creative Commons License 2005.02.20 0 0 18

Én nem értek egyett az előttem szólóval!

Én nem vagyok "olyan"!

guzzy Creative Commons License 2005.02.20 0 0 17
:)
guzzy Creative Commons License 2005.02.20 0 0 16
Szerelmek alakulhatnak ki, stb...  Vengével mindenre nyitottak vagyunk
venge Creative Commons License 2005.02.20 0 0 15

Gyűlik már a kis csapat, ez jó!

Természetesen mi is gondoltunk arra, hogy szerveznénk fotós túrákat, csak az első alkalommal tartanánk egy ilyen "ismerkedős estet"!

RedMage Creative Commons License 2005.02.20 0 0 14
Dél-Alföld még belefér, szóljatok, ha mentek. Köszi
RM
datee Creative Commons License 2005.02.20 0 0 13
Kecskemét :)
Vandras Creative Commons License 2005.02.20 0 0 12
Üdv Péter, én külön örülök, mivel én is E-1-et gyötrök, az alap 18-54-el és egy 40-150-el, ami jelenleg javításon van. Én egyébként Hódmezővásárhelyen tartózkodok, már legalább 28 éve.
Előzmény: mullerp (11)
mullerp Creative Commons License 2005.02.20 0 0 11

Udv mindenkinek!

 

En Kiskunfelegyhazi szuletesu vagyok kozel 20 evet eltem Kecskemeten, 3 eve pedig Kisteleken lopom napot, tehat Szeged a kovetkezo celallomas az E75-os nemzetkozi foutvonal menten!! Amugy a termeszetfotozasban amator lennek, de lelkes ujonckent oriasi a tudaszomj bennem... ha javasolhatok valamit... ne csak iszogassunk, hanem jarjunk el kozosen fotozni! Par honap alatt osszeverodik a tarsasag itt a forumon es mire megjon a napfenyes joido irany a szabadba!

varom a fejlemenyeket!

 

Udv:

 

Mullerp

venge Creative Commons License 2005.02.20 0 0 10
Ha összejönne egy kis csapat, valamelyik hétvégén összeüthetnénk egy kis találkozót Szeged egyik vendéglátó egységében - ennek kiválasztásában segíthetnének a szegediek - megvitathatnánk a (fotós) élet nagy dolgait, megnézhetnénk egymás "szerelését", meg, hát, tudjátok - fikázhatnánk egymás próbálkozásait!
guzzy Creative Commons License 2005.02.19 0 0 9

juhéjj!

Üdv mindenkinek!

Remélem ez jol sikerül. (nyomunk polot, meg minden... :)

venge Creative Commons License 2005.02.19 0 0 8

Véleményem szerint, még csak a fórumon, de ami késik ... elmúlik!

 

papugaja Creative Commons License 2005.02.19 0 0 7
Jövök!
Hol és mikor?
Előzmény: venge (4)
kbadam_index Creative Commons License 2005.02.19 0 0 6

Hello!

 

Én is DAF-os vagyok, úgyhogy kíváncsian várom a fejelményeket. Szívesen társulnék én is a csapatba!!

 

Üdv

 

kbadam

Vandras Creative Commons License 2005.02.19 0 0 5
Üdv, a DAF-osoknak, remélem, még szaporodunk. Nekem buborékos TESCO gazdaságos ásványvizet, ha lehet.
András
Előzmény: venge (4)
venge Creative Commons License 2005.02.19 0 0 4

Az első kanyart én fizetem!

Sör, bor, ücsi?

venge Creative Commons License 2005.02.19 0 0 3
Köszönöm nektek! :)
.-eyewitness-. Creative Commons License 2005.02.19 0 0 2

hehe :)

rám számíthacc

csipkebogyo Creative Commons License 2005.02.19 0 0 1
Hajrá és sok sikert!
Előzmény: venge (-)
bindera Creative Commons License 2005.02.19 0 0 0
0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!