Keresés

Részletes keresés

venge Creative Commons License 2005.06.19 0 0 239

Csakhogy érzékeltessem a nagyágyú nyújtotta élményt:

 

    Tokina 200mm-en ( x1.6 )

 

 

    Ugyanonnan, a nagyágyúval

 

 a kép minőségére ne figyeljetek, én se figyeltem! :)

venge Creative Commons License 2005.06.19 0 0 238

Valóban jó volt az első DAF találkozó! Egy pár képet feltennék, hogy akik nem tudtak a mostani "gyűlésen" részt venni, azok se menjenek el köszönés nélkül az utcán a DAF-osok mellett! :)    müllerp és attila7575

 

   jiljil

   vandras

 

   jiljil családja és vandras
Vandras Creative Commons License 2005.06.19 0 0 237
Tényleg megvolt ez a kis öszeröffenés, és nagyon jól esett. Kösz, hogy jöttetek!
Első állomás azonban a kocsma volt, majd keringőzés az ágyú körül.
Előzmény: attila7575 (236)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 236
Jó volt a találkozó! A következőn vandras _nem_ fizet semmit, lévén hogy most ő hívott meg minket innivalókra.
Nagyon szimpatikus társaság. Mivel nálam csak tapasztaltabbak voltak, kicsit tartottam attól, hogy kilógok a sorból, de ez egy nagyon normális csapat, jó volt a hangulat. Ha valaki errefelé lakik, csatlakozzon. Érdekes, egyébként idáig minden tapasztaltabb fotósnál azt vettem észre, hogy közvetlenek, önzetlenek, normálisak és segítőkészek. Örülök neki, ha ez lesz az általános trend!

A találkozó technikai tanulsága számomra, hogy csak a nikonommal nem működnek a manuális optikák, az E-1-esekkel és a 10D-kel gyönyörűen mentek az M42 objektívek :(
No meg mullerp 50/1.4-e, ami az E-1 vázon 100/1.4 Mindjárt sírok :))))) Hülye nikon.
Előzmény: mullerp (233)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 235

Nohh ezek biztosan elotettel keszultek:

 

ID=40282

ID=43820

ID=45201

 

A csonakos kep bal felso sarkaban lathatod a lagyulast amit az elotet okoz!

 

Előzmény: Viktor (Bcs) (234)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.06.19 0 0 234
Köszi a választ mullerp. Igen ez az olcsóbbik, bár ez is 6 Mp-ig jó, mint a 0,7x-es csak az kb. duplájába kerül. Elkezdtem nézegetni a képeidet, de egyiknél se láttam feltüntetve, hogy előtétlencsével készül. Elárulod, hogy melyek azok? Köszi.
Előzmény: mullerp (231)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 233

Nos hazaertem...

 

Jelentem megvolt az elso DAF talalkozo Martelyon.

 

Resztvevok: Vandras, Venge, Jiljil (es csaladja), Attila7575, es jomagam...

Gepek: Olympus E-1 2 db, EOS-10D 2db, Nikon D70 1 db...

Objektivek: Nohhh az rengeteg... tekergettunk jobbra balra... Jiljil-nek koszonhetoen valami kinai mestermunkat is kiprobalhattunk, mely igazi orom volt...

 

Mit mondjak meg? Jo kis csapat ez, szimpatikus arcokkal... holnapra talan osszeutok egy kepgaleriat is.

 

Udv!

attila7575 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 232
Oké, akkor a 29/2.8-at biztosan viszem, mert az Pentacon, és nagyon jó, meg még valamit. Kíváncsi vagyok azért, hogy a jupiterem mit csinálna az E vázon a 2x szorzóval (200x2=400mm 4-es fényerővel). Bár így a 600mm 5.6-tal se tűnik rossznak :P
Előzmény: mullerp (229)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 231

Viktor:

 

En hasznaltam Soligor 0.6x elotetet egy Canon Powershot A70-en... ha jol emlexem ket fajta letezik belole... ez a 16e Ft-os lehet az olcsobbik, talan 3-4 megapixelig ajanljak... Hasznos bir lenni, de a kepminosegnek kicsit odacsap... foleg a sarkoknal, a szeleken. Nezz szet a fotozz.hu-n, nehany joval korabbi kepem keszult vele, bar az oda kerulo kepek nem keves utomunkaval birtak akkoriban... Ha igazan szukseged van ra, vedd meg batran, de csak azert hogy legyen... nem tudom.

Előzmény: Viktor (Bcs) (227)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 230

jiljil:

 

gyere... mondom, meg a vegen belepot szednek annyian leszunk :-)

Előzmény: jiljil (226)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 229

Jajjajjajajajjj... kapkodok...

 

Izeee, a boseg zavara... igazsag szerint csak az adapter menetet akarom letesztelni nem-e ovalis... hozd azt, amelyik velemenyed szeritn a legjobb kepminoseget adja... egyszer azert a 300-ast is kiprobalnam :-) Koszi!

Előzmény: attila7575 (228)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 228
Írd meg gyorsan melyik érdekel:

f2 58 mm
f1.8 50 mm
f2.8 29 mm
f4 200 mm
f5.6 300 mm

(Ez utóbbit csak külön kérésre, van vagy 4 kiló és külön kofferja van :O )

Az elsőből van kettő is ;)
Előzmény: mullerp (225)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.06.18 0 0 227
Köszönöm az üdvözletet mullerp. :)
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek véleménye a Soligor 0,6x előtétlencséről. Sajna egyelőre nem akarok rászánni több tízezret ilyenre, és ha ez elfogadható minőséget nyújtana, akkor megéri azt a 16e ft-ot. Előre is köszi.
Jó fotózást a holnapi találkozón!
jiljil Creative Commons License 2005.06.18 0 0 226
Ha nem jön közbe semmi én is elnézek és viszek egy-két csavaros optikát.
Előzmény: mullerp (225)
mullerp Creative Commons License 2005.06.18 0 0 225

Nohhh meg egy gondolat illetve keres...

 

Miutan van mostanman nekem is M42 adapterem, ha valaki tudna hozni valami altala jonak itelt csavaros lencset, azt megkoszonnem... szeretnem kiprobalni!

 

Akkor holnap talalkozunk... remelem odatalalok :-)

attila7575 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 224
Remélem okés lesz a holnapi nap! Én is családi ebédre megyek (mi minden hétvégén megyünk szintén), nem is az a baj, hanem ma egész komoly felhőket láttam a fejem fölött. Elég csúnyán néztem rájuk, így lehet hogy szép idő lesz :P
mullerp Creative Commons License 2005.06.18 0 0 223
Udv Viktor! Legy udvozolve!
Előzmény: Viktor (Bcs) (221)
mullerp Creative Commons License 2005.06.18 0 0 222
Gyere Venge... lehet hogy megiscsak lesz elso nemhivatalos DAF talalkozo?!
Előzmény: venge (219)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.06.18 0 0 221
Sziasztok!
Örülök, hogy ebben a térségben is van fotósélet, bár sajna kishazánkban nem az a jellemző, hogy a napi 8 óra munka után azt se tudja az ember mit csináljon, mert majd meg eszi az unalom.
Bemutatkoznék Én is:
Hrabovszki Viktor vagyok, békéscsabai, lassacskán 26 éves. Tavaly novemberben vettem egy Olympus c-765 uz típusú gépet, amihez mostanában fogok venni egy Soligor 0,6x előtétet, hogy ne legyen korlát a 38 mm-nek megfelelő gyujtótávolság, és egy Hama Star 62 f-v állványt táskával. Egyelőre csak ismerkedek a fotózással, próbálkozgatok, bár nekem sincs mindig túl sok időm. A kep.tar.hu/hrviktor címen vannak fent fotóim, nagyon szívesen meghallgatom mind a negatív és pozitív véleményeket is. Mostanában nem nagyon hallani a Békés megyei fotósokról. Mizujs veletek?
Üdv. mindenkinek, napfényes fotós időt!

Viktor
venge Creative Commons License 2005.06.18 0 0 220

Megpróbálom Guzzy komámat is kicsalni, csak Ő minden hétvégén "komoly" családi ebédre hivatalos!

venge Creative Commons License 2005.06.18 0 0 219
Sajnos elég ritkán van időm leülni a géphez (csak a munka, csak a munka), de mindkettőtöknek ezúton szeretnék gratulálni! Ha az időjárás megfelelő lesz, én is csatlakoznék hozzátok vasárnap.
papugaja Creative Commons License 2005.06.17 0 0 218
Ö... bocs. Gratu neked is, de inkább főleg, és természetesen visszamenőlegesen is elsősorban.
Előzmény: Vandras (213)
Vandras Creative Commons License 2005.06.17 0 0 217
Hódmezővásárhelyen egy kézműves bemutatón, 2004 augusztusába. Azért van elvéve a szín, hogy ne lehessen látni a szép zöld füvet, mert az nem illett oda (szabadtéri bemutató volt). Gép: 300d, Tamron 70-300 (300) kézből
Előzmény: attila7575 (216)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 216
Hú de jó kép. Hol készült?
Előzmény: Vandras (214)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 215

Hát akkor hogy gratuláljak, gratulésön!

 

Jó is hogy lesznek a hétvégén Mártélyon tapasztaltabb fotósok, legalább lesz aki elmagyarázza nekem hogy miért nem sikerül a polárszűrőmmel jó képeket csinálni :P Viszek is minden cuccot! :]

Előzmény: Vandras (213)
Vandras Creative Commons License 2005.06.17 0 0 214
Ezzel
Előzmény: attila7575 (212)
Vandras Creative Commons License 2005.06.17 0 0 213
Hogy dicsekedek, az én vagyok!
Előzmény: attila7575 (212)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 212
És az ott említett vásárhelyi Varga András csak nem vandras kolléga?
Előzmény: papugaja (211)
papugaja Creative Commons License 2005.06.17 0 0 211
Hát, én ebbül megint kimaradok. Majd számoljatok be, hogy milyenek a viszonyok.
Addig is gratula seges kollégának! Kár, hogy nem látogatja szerény topikunkat.
attila7575 Creative Commons License 2005.06.17 0 0 210
Ez jól hangzik, épp most írtam az olympusos topikba, hogy vasárnap olyan 3 felé tudok elszabadulni. Lehet, hogy kicsit korábban. Akkor én is megyek!
Előzmény: Vandras (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!