ha ez kötex, akkó nem jött be:)
életemben egyszer vettem (tinikoromban) csepptelenítő adalékot, amely valóban az öblítővíz felületi feszültségét változtatja meg, magyarul: "nem nedvesedő" lesz és lepereg a filmről. Viszont olyan gusztustalanul síkos volt tőle az öblítőoldat, hogy elbizonytalanodva, először és utoljára mártottam bele a negát... ki tudja, milyen ellenőrizhetetlen változást okoz, ha mégiscsak beivódik valami genya az emulzióba az áztatás során?
(de a "levegőkés" sem rossz + úthengerrel kipréselni a maradék vizet:)
FF az akitôl a fotózás alapjait ellestem azt mondta:
"ami FF-nben nem jó, az színesben sem lenne jó!"
ha nem is fogadtam el, de vissazfelé nem működik, mert ami színesben jó kép, az viszont fekete fehéren nem biztos hogy jó...
szóval ez másik műfaj mások a szabályok, Ansel Adams.
Tóth Pista bácsi meg azt mondja, hogy nagyon komplikált a színes fotózás, ezért maradt ô mindig a FF -nél. És nem technikailag gondolta nehéznek.
nincsennek averzióim, senkit nem beszélnék le a fekete-fehérrôl..
Én is gyúrtam a témát, és megtanított a helyes kompozícióra, mert a nagyítógép alatt könnyű volt vágni. Aztán ez a diával rögzült, asszem az a legszigorúbb "tanítómester".
Nemrég a nálam vendégeskedô 70 feletti külhonban élô fotóművész rokonom nosztalgiázva, hévvel mesélt a 20 -30-40 évvel ezelôtti papírokról, hogy azok milyen anyagok voltak, tele ezüsttel, micsoda tónusok.
Ma a digitális papírképeken alig van tónusterjedelem... stb stb..
igaz hogy náli éppen aegy D-30 vigyorgott...
szóval megfér ez még néhány 100 évig mellettünk...
miért is moccanna meg? a lassú elindulás után 1-2 másodperccel az orsó már tapad a dob falához, és minnél gyorsabban forog, annál inkább...
a hordozóoldalon viszont akkor is marad nagyon apró cseppekben víz, amit így is úgy is fel kell itatni, ha már hiába beszélnek itt neked a csepptelenítő oldatokról!:)
Több tiszteletkör után
télleg érdekel hogy egy természetfotós hogyan áll hozzá a ff-hez.
Egészen konkrétan Te eke mit gondolsz erről?
Érdemes téged kérdezni?
Előhívtam a negatívokat, szépek lettek! Sokkal szebbek, mint amikor beadtam őket egy FF laborba! Az ördög nem aludt: a csepptelenítést centrifugával csináltam, és nem volt semmi gond, jól működött a dolog. :-)
Erről jut eszembe... Egy Krokus 44s típusú nagyítóm van, kíváncsi vagyok, mit várhatok tőle. Egy Zenit objektívet tettem rá (mivel ez volt itthon), most kezdek foglalkozni nagyítással, nem akarok semmilyen csodagépet, majd ha úgy érzem, hogy ezt kinőttem.
(addigra már nem is lesznek kerekeken guruló autók, csak repülők, és talán a windows is történelem lesz már. :) )
Remélem ez itthonra, amatőr szintre megfelel fürdőszobalaborba. :)
Szerintetek egy használt Meopta Magnifax 4 nagyítógépért + Anaret 4,5/50 + Anaret 4,5/80 objektívért érdemes 65 ezer pénzt adni?
Szép állapotúnak tűnik. Tudja valaki, miben különbözik a 3a-tól?
Az új ára (most néztem a meopta.com-on) kb. 160 ezer forint :)
és Te urambátyám? asszed csak chrome van? vót ám ff film isamit chroménak híttak.
hátte mér nem próbálod kimagad ff-be? he?
olan kifordítós félébe?
félsz tőlle?
bocs prellezik a zONOFF kapcsollóm, báj
A http://www.forte-photo.com alatt megtalálhatóak a filmek, meg a papírok adatai, a Fortepan 400-asra 8 percet adtak meg 20 fokon, 6,5 percet 24 fokon Microphennel. A higítást nem írják, gyakorlatban sajnos nem próbáltam még negatívot hívni. Remélem azért segítettem valamit.. :)
Tud valaki segíteni: Fortepan 400-as filmet Microphenben mennyi ideig kell hívni, és milyen higítással érdemes? Elsősorban portrék, emberek vannak a képeken.
alapbol sZeretem a japan cuccokat (mitsubishi, minolta, yamaha... :)) és sztem a fujinak sokkal szbb a fehérje mint a kodaknak. Eghyedül emiatt hasznalok sürübben ződet. de sargat is szoktam hasznalni, meg most van egy tekercs kekem is csak nemtom mire fenykepezzem el.
diát kő a hétvégén a kezelésembe vennem
úgy látom ittena fórumon látenciába reversal bermuda3szög van itta zelőcsalogatásba, valahol megeshet banánnak nézik valahol negának valahol ...
Q1: neked hun hínak(pesten vagy budán)
Q2: mellik technologiával (sárgát ződen, ződet ződen, permutájj)
Q3: te vagy a hepi vagy a labor
a többi Qkk később
kössz