Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2002.09.24 0 0 424
Tíz éve van nekem mindkettőből. Színesen nagyon nagy különbség van az APO Rodagon javára, sokkal élesebb a színkorrekció precizitása miatt ;-)
Előzmény: HGyuri (422)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.24 0 0 423
...igaz mi FF képeket vizsgáltunk, lehet, hogy a színesnél már jönnek a különbségek...
Előzmény: HGyuri (422)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.24 0 0 422
Az a gond hogy az Apo Rodagon sorozat nem tud 4x5-nél nagyobb képkört :-(
Nem hinném, hogy lenne különbség egy Componon-S, meg egy Apo-Rodagon között. Legalábbis én nem láttam a különbséget. De a Meogon-S is legalább olyan jó volt!
Egyszer lenagyítottunk a 3 optikával ugyanazt a képet. Hát senki sem tudta megmondani, hogy melyik melyikkel készült :-)
Előzmény: Képkovács (419)
Képkovács Creative Commons License 2002.09.24 0 0 421
"A szürkésfekete átmenet azon a gépen lesz jobb, amelyiknek diffúzabb a fénye."
Korrekció: ez csak pozitív-pozitív nagyításakor igaz (leggyakrabban ezt csinálom ezért ez ugrik be elsőre), negatív nagyításnál mindegy a gép rendszere ebből a szempontból, különbség főleg a csúcsfények rajzában fog jelentkezni kondenzoros és diffúz gép között.
Előzmény: Képkovács (420)
Képkovács Creative Commons License 2002.09.24 0 0 420
Nos nagyítógépeknél a legfontosabb szempontok egyike a képmező egyenletes kivilágítottsága, ezt egy kézifénymérő tologatásával is jól ki lehet mérni. Hasznos, ha jó a fényhasznosító képessége is.
Focomat még nem volt a kezemben de Magnifaxom volt régebben, az bár az árához képest a legjobbnak mondható a maga kategóriájában, a képmezeje nem telejesen egyenletes kivilágítottságú, viszont azonos lámpateljesítmény mellett az egyik legjobb fényhasznosító képességű gép.
Hasznos tulajdonság, ha a gép diffúzoros, mert a diffúz fény nagyon jó retusőr, sok pici karcot, piszkot ujjlenyomatot legyengít, vagy láthatatlanná tesz, és nagyban javítja a kontarsztos témák nagyíthatósági esélyeit. Ha jól tudom a 3-as Magnifax nem ilyen, a 4-es viszont igen.
Az igazi képalkotásban főleg a lencse játszik, a nagyítógép dolga, hogy a filmet a lehető leghomogénebb fénnyel világítsa át.
A szürkésfekete átmenet azon a gépen lesz jobb, amelyiknek diffúzabb a fénye.
Előzmény: Gurg (417)
Képkovács Creative Commons License 2002.09.24 0 0 419
Ha igazán jó rajzot akarsz, akkor a 180-as Schnieder helyére tegyél egy APO Rodagont :-)
Előzmény: HGyuri (416)
bymbie Creative Commons License 2002.09.24 0 0 418
Az interneten lattam jopar csodaszep (legalabbis en annak tartom oket) fekete-feher fenykepet, amelyeket a negativ tudatos roncsolasaval ertek el! Karcokrol, foltokrol van szo, de olvastam valami olyasmit is, hogy kaveval szineztek a negat...
Nemregiben talaltam egy rozsdas, maladozo gozmozdonyt, es keszitettem jopar kepet azzal a szandekkal, hogy megprobalom en is ezt a rongalast... Kicsit felek a dolgotol, eppen ezert megprobalok masolatot keszittetni a negativokrol (ha ez lehetseges), es azoknak esek majd neki...
A kerdes mar csak az, hogy hogyan! Nincs valakinek tapasztalata a teren? Erdekelne barmilyen weboldal, ami a temaval foglalkozik! Negativ rongalok, segitsetek!
Elore is koszi ~bymbie
Gurg Creative Commons License 2002.09.24 0 0 417
mindamellett, hogy vannak apróbb, a technikai különbségekből adódó eltérések, SZVSZ nagy eltérés nem lehet a kettő között első ránézésre...

tűéles szemcséket el lehet érni (persze milyen blendenyílásnál, az már más kérdés)....a tónusgazdagság az, ami részemről megnéztem volna...mi jön ki egy félárnyék fekete-szűrkésfekete átmeneteiből ott és itt...

ezt mondjuk az objektív hozza, nem a váz, amire ráteszik (ez kb. olyan mintha azt néznénk mi rajzol jobban, egy M6-os váz vagy egy F3-váz...)

szóval csak ismételni tudom magam: Magnifax3+Antinewton+Nikkor=győzelem, elérhető áron
Leitz Focomat IIc+Anitnewton+Focotar=győzelem, legenda, nagy szerencsével elérhető kissé borsos áron

Előzmény: Törölt nick (412)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.23 0 0 416
vagy szerezz egy 13x18-as nagyítógépet, azzal tuti elégedett leszel ;-) (meg egy 180-as Schneidert)
Előzmény: Százbolha (415)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.23 0 0 415
na.. hamar megvolt a teszt!
Előzmény: HGyuri (414)
HGyuri Creative Commons License 2002.09.23 0 0 414
legyen! ;-)
Előzmény: Százbolha (413)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.23 0 0 413
A következő szempontra:

Vajon 100bolha legyen elégedet a pártizezerforintos Magnifax3+Rodagon felszereléssel, vagy vegyen inkább focomatot.

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (412)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.23 0 0 412
kíváncsi vagyok!
milyen szempontra koncentráltok? nehogy azt mondd a képminőségre.
tényleg
Előzmény: Gurg (411)
Gurg Creative Commons License 2002.09.23 0 0 411
...főleg ha két nagyítógépet tesztelünk...:)
Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.23 0 0 410
...ugyanaz a nagyítógép...
Előzmény: Gurg (408)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.23 0 0 409
Akkor inkább hanyagoljuk, úgy is keveset laborálgatok....
Előzmény: Gurg (408)
Gurg Creative Commons License 2002.09.23 0 0 408
Százbolha,
ha megütjük ezt a tesztet, mindennek ugyanolyannak kéne lenni. Papír, hívó, ugyanaz a nega, csipesz, stb :)
Előzmény: Százbolha (405)
Vincent Creative Commons License 2002.09.21 0 0 407
Semmi gond. Kösz az infót.
Előzmény: Képkovács (406)
Képkovács Creative Commons License 2002.09.21 0 0 406
Bocs Vincent, csak most tűnt fel, hogy válasz nélkül maradtál...
Egyelőre 400-asról még senki sem beszél. A hívása az marad a hagyományos, semmi extra, csak a szokásos gondosság, de az minden más filmnek is kijár.
Előzmény: Vincent (387)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.20 0 0 405
Kösz!

Nekem nincsenek jó 24x36-os negáim.
Készíts egyet (ha még nincs) és pár hét alatt eredményt is csiholhatnánk.

Én Polygrade papírt használok.

Százbolha

Előzmény: Gurg (404)
Gurg Creative Commons License 2002.09.20 0 0 404
"Az aAN üveg sokat számít??"
-szerintem igen, ha két üveg közé szorítod a negát. Sokszor szívtam a newton gyűrűk miatt anno.
"Még egy kérdés: Van két kondenzorom (1) és (3) melyik mihez való? Szégyen de elfelejtettem, és sehol nem találok doksit MF3-hoz."
-Asszem a 3-as leica, az 1-es roll, de úgy tudod legjobban megnézni, hogy a leicához való kondenzorban van a kisebb lencse (és SZVSZ rövidebb is a gyújtótávolsága), a roll pedig a nagyobb üveg...igen, a 3-asnak mintha valami vastagabb feketére lakkozott fém kerete lett volna...asszem...
"Szóval 20x30-ban még nincs különbség?? "
-hmmm...lehet, hogy van, de így, hogy a két nagyító használata között 3-4 év űr van, nehéz eldönteni...amúgy nekem is csak 20*30-as tálam van, de erre a próbára beszereztem volna egy 50*60-ast! :)) (én is a fürdőszobában nagyítok)
Előzmény: Százbolha (403)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.20 0 0 403
Én 105-ös Rodenstockot meg 50/4 Schneidert használok hozzá.
Az aAN üveg sokat számít?? Ha jól emlékszem, akkor a kisfilmes adapterben nincs is. Szinte mindig rollt nagyítok.
Még egy kérdés: Van két kondenzorom (1) és (3) melyik mihez való? Szégyen de elfelejtettem, és sehol nem találok doksit MF3-hoz.

Szóval 20x30-ban még nincs különbség??
Nem vagyok hajlandó nagyobb tálat venni!!!
Kicsi a sötétkamrám....

Százbolha

Előzmény: Gurg (402)
Gurg Creative Commons License 2002.09.20 0 0 402
ok, de nem WPC méretben, hanem mondjuk egy laza 50x60, mert akkor jönnek ki igazán az előnyök... :)

azt hozzátenném, hogy 5 évig nagyítottam Magnifax3-on, szereztem egy fain anti-newton üveget belé, meg egy jó kis Nikkor obit és abszolút meg voltam vele elégedve! igaz 30x40 fölé nem nagyon mertem menni, mert a nega síkja meg az alapdeszka soha nem akart beállni 100% parallelbe...

Előzmény: Százbolha (401)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.20 0 0 401
Barátságtalan gesztus!!!!

Cserébe résztvehetnél egy próbában.

Fugunk egy jó kis negatívot, lenagyítod a leitz-en én meg a Magnifax3-on. (esetleg - a referencia miatt - alhazen-nek titokban álnéven munkaként beadjuk)

Hadd nyugodjak már meg, hogy nem is kell nekem focomat!

Százbolha

Előzmény: Gurg (400)
Gurg Creative Commons License 2002.09.20 0 0 400
:))))
az életem árán sem! :))
Előzmény: Százbolha (398)
Gurg Creative Commons License 2002.09.20 0 0 399
:)
maradhat, ne csak én örüjjek neki :)))
Előzmény: Rxdns (397)
Százbolha Creative Commons License 2002.09.20 0 0 398
Én a focomatot kérem!!!
Előzmény: Gurg (393)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.20 0 0 397
Hm, remélem nem haraxol meg, de én letöltöttem és beraktam a windows asztalra háttérképnek! Persze ha nemszeretnéd letörlöm...
Gurg Creative Commons License 2002.09.20 0 0 396
Köszi :)
OFF
Ez egy Ford Maverick (Nissan Terrano II)
ON
Az eredetije asszem pont ekkora, mert valami Forte RC 13*18-ra nagyítottam nézőképet.
Előzmény: Rxdns (395)
Rxdns Creative Commons License 2002.09.20 0 0 395
Az a kép nekem nagyon-nagyon, de nagyon teccik!
Az az állat egy milyen járgány? Nem ismerem föl, bár igaz hogy nemis kéne mert terep-ügyben nem vagyok otthon. Az eredetije hányszor hány centis? (vagy ugyanakkora mint itt?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!