Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2016.01.06 -7 0 54551

"Érdemi munkát csak attól várhatnak el akitől számonkérésre is van lehetőség azaz a fizetett emberektől."

 

Ezzel az állítással azért vitatkoznék.

A számonkéréshez két szereplő kell.

Az egyik, akinek van felkészültsége, és számon tudja kérni azt, amit elvégeztet.

Ez nem olyan triviális, van tapasztalatom bőven.

A megrendelő, mivel általában nem szakember, lehet, hogy azt hiszi, a pénzéért kap valamit, de hogy mit kap, azt a vállalkozó lelkiismerete is befolyásolja. Márpedig az nem "forintosítható".

 

A másik az, aki arra kötelezett, hogy "számot adjon", azaz elszámoljon azzal, amit elvégzett.

Ha elég dörzsölt a vállalkozó, akkor ez a feladat nem olyan bonyolult.

 

Mindkét oldalon voltam, nem olyan egyértelmű a helyzet, mint amilyennek lennie kéne.

 

Végül az "elvárható" jelző.

Szerintem attól is elvárható érdemi munka, aki nem pénzért végzi.

Remélem, ezt hamarosan sikerül bebizonyítani.

 

Előzmény: HEV (54539)
nagypapi Creative Commons License 2016.01.06 -6 0 54550

Egy kérdésem lenne.

Mit csinál egy útjelző vezető?

Ő a turistajelzés-festőnek a hivatalos elnevezése?

http://termeszetjaro.hu/cikk/utjelzo_vezeto_kepzes_kaposvaron

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2016.01.06 -1 6 54549

Új túramozgalom indult:

 

Pilis-Visegrádi Zöld túramozgalom

 

Van élet a kéken kívül... :-D

Csuhás Creative Commons License 2016.01.06 -6 3 54548

A koordináta szvsz azért van, hogy tudják hova kell leszúrni :-)

Előzmény: HEV (54546)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.01.06 0 0 54547

Köszi!
Most két változat már körvonalazódik, de még van másfél hónap, hogy véglegesedjen :)

Előzmény: Csuhás (54538)
HEV Creative Commons License 2016.01.06 0 7 54546

Értem én. Akkor végül is ki fizeti a hiba elhárítás költségeit? (a kérdés jelképes!)

Én dolgoztam olyan munkahelyen ahol megtéríttették az okozott kárt és olyanon is ahol jogerős ítélet lett a hibázás vége, persze ez érték függő. Mivel jogállamban élünk nyilván itt is valami hasonló eljárás várható.

 

Közben felmerült bennem az a kérdés, hogy milyen célt szogál az oszlopok tetején a kék táblán a koordináta?

A hely neve az érthető de aki elolvassa a koordinátát mit kezd vele?  Ha van GPS-e nyilván látja, hogy éppen hol áll ha nincs akkor meg akármi is lehet ott az oszlopon. Persze biztos rosszúl látom.

  

Előzmény: olahtamas (54543)
HEV Creative Commons License 2016.01.06 0 6 54545

Serintem a véleményünk hasonló. Én is  próbálgattam a QR-kóddal való igazolást egy kocsma oldalán. Nem ment. Nyilván sokan használnák ha lehetne de előbb utőbb rájönnek, hogy jó azt a füzetet lapozgatni is és látni, hogy egyre kevesebb az üres hely.

A pályázat teljesítéshez talán ez is kellett hát ott van :-)

Előzmény: AttHunter (54544)
AttHunter Creative Commons License 2016.01.06 -6 0 54544

Értelek. Mint minden ötletük, úgy ez is teljesítve. Ne is várjak mást.

Pedig szerintem ez az online pecsételés nem egy rossz ötlet. Én is szeretek pecsételgetni, szöszmötölni, nézegetni utólag a gyűjteményt, de vannak esetek, amikor hasznos lehet az online is. Esetleg az elbírálást is gyorsíthatná, segíthetné, hiszen ha végeztél és mindenütt online pecsételtél, akkor teljesítetted, igazolható a dolog (most a "csalókról" nem beszélek, azok úgyis magukat csapják be).

Előzmény: HEV (54534)
olahtamas Creative Commons License 2016.01.06 0 7 54543

Mert szakmai alapon egy gyermek születéséhez 9 hónap kell!

No mármost az uraknak erre nem volt idejük, így megbíztak vállalkozókat, akiknek hamarabb is ment.

Torzszülött is lett a gyermekük...

Csak rövid fejszámolással is kiszámolható, hogy ha csak 1 órát szánnak egy oszlop tábláira, akkor hány teljes munkanap kell ilyen sok megtervezéséhez...

Előzmény: HEV (54539)
csg65 Creative Commons License 2016.01.06 0 6 54542

Hát, nem sértettél meg senkit, én is idevalósi vagyok és valóban nagyon más mentalitású a kiránduló és a túrázó. Ha elmegyek a Zemplénbe, ott tényleg mindenki visszaköszön, ha épp nem előz meg vele, itt meg derogál a városi aszfaltrongyolónak, csak elfordul vagy bambán néz vissza, ha én köszönök rá.

Szomorú.

Előzmény: Pulmy (54527)
csg65 Creative Commons License 2016.01.06 -6 0 54541

Nyugi, lesz majd, ha valaki a jeges hídról beesik a Bódvába. Addig senkinek sem fáj. Nos, itt az immár kék jelzésű híd első tele.

De ne legyen igazam!

Előzmény: Csuhás (54540)
Csuhás Creative Commons License 2016.01.05 -6 1 54540

Milyen szép hogy 336eFt pénzt költöttek el a kék kör minden egyes kilométerére... ennyiből juthatott volna a Bódvaszilasi vasúti hidra egy korlát. 

HEV Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54539

Még annyi jutott eszembe, hogy annak idején valaki jó szándékkal elmagyarázta, hogy a "bizoccság" az egy dolog. Érdemi munkát csak attól várhatnak el akitől számonkérésre is van lehetőség azaz a fizetett emberektől. 

A szakmai hátteret adhatta volna a "bizoccság" , hogy mégis miért nem azt szerintem sosem tudjuk meg.

Előzmény: HEV (54537)
Csuhás Creative Commons License 2016.01.05 -6 0 54538

Mi találtunk olyan szállást Regécen ( Csobogó vendégház ) ahol a tulaj olcsón átvitt minket hajnalban autóval az aznapi túra elejére és praktikusan mindkét nap visszagyalogoltunk Regécre. Így időhöz sem voltunk kötve. 

Előzmény: annyi baj legyen (54521)
HEV Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54537

Nyilván ha annyira megsértődött volna akkor magán levelezést sem folytatott volna, de megtette ez az idézet csak néhány hetes:

 

 Nem akarok  itt dicshimnuszokat zengeni magunkról,csak az látja hogy mennyi meló volt ezzel a projekttel aki benne van. De szerencsére elképesztően sok pozitív visszajelzést  és ez erőt ad hogy folytassuk.

Egyebekben Nagypapinak teljesen igaza van, nem volt és valójában most sincs miről beszélni!

 

Pár éve még elég sokan dolgoztak a kéktúrák dokumentálásán és a terepi munkáin is önkéntesen csupán lelkesedésből. Mi is történt velük? Honlaptól eltiltva mindenki, én tisztelem Hörpölin kitartását de ő sem jutott sokkal előrébb mint mások.

Most néhány médiában is megkritizálták a munkájukat, persze, hogy visszautasítják és magyarázkodnak, másra most nincs pénz. Egyszerűen elfogyott.

 

Ez van helyette:-)

http://nol.hu/belfold/cetliket-tettek-ki-a-bukkben-a-szazmillios-tablak-helyett-1583007

Előzmény: Törölt nick (54536)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.05 -6 0 54536

Nagypapi, a véleményeink nem ütik egymást, sőt kiegészítik!

Egy percig nem állítottam hogy más lett volna minden, mert ez illúzió lenne, naiv idealizmus.

(bár tudjuk hogy naiv idealistákra is nagy szükség van a világban, sőt rájuk a leginkább! :-)) )

Valószínűleg nem változott volna semmi, ebben igazad van.

Értelmes párbeszéd viszont kialakulhatott volna ha nem esnek neki olykor méltatlan hangnemben páran!

Ezzel együtt tagadhatatlan tény az is hogy ha ide ellátogatott az újonnan kinevezett vezető, sőt tartalmasnak és konstruktívnak minősíthető beírásokat eszközölt akkor igenis volt szándék benne a párbeszédhez, a véleménycseréhez.

Csak gondolj bele a helyzetébe, mennyire nem volt neki kötelező ide írogatni, mégis megtette, ezt én mindenképpen pozitívnak értékelném, függetlenül minden mástól.

És ezt igenis itt tolták el az arrogáns, és olykor bántó hangnemű hozzászólásokkal!

 

39 hozzászólása volt Hegylakónak, érdemes csak legalább az utolsót elolvasni, annyi bunkó beszólás után is korrekt maradt stílusában:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=125674456&t=9012640

Előzmény: nagypapi (54535)
nagypapi Creative Commons License 2016.01.05 -6 1 54535

Nem a párbeszéden múlott. 

Ott vannak neki az MTSZ évtizedes tapasztalattal bíró szakemberei, ott vannak azok a segítők, akik tényleg értenek a túrázáshoz (és esetleg itt vannak a fórumon is, a kettő messze nem zárja ki egymást).

Őket kellett volna meghallgatni, konszenzust keresni (mert sokszor nincs meg az összhang - és ez jó is így), aztán az alapján kidolgoztatni a megvalósíthatósági tanulmányokat és megvalósítani a projekteket.

 

Vagy szerinted most más lenne a projekt, ha Hegylakó, Hegylakó2 nem lesz "elüldöztetve" néhány hozzászólással?

Szerintem aligha.

Már rég megvolt a vezető(k?) fejében, hogy mire is lesz elköltve az a 2,5 milliárd, és ennek csak töredéke az, ami valóban a kéktúrázást, kéktúrázókat szolgálja. A többség legfeljebb ennek lett eladva...

 

Előzmény: Törölt nick (54531)
HEV Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54534

Könnyen letölthető, telepíthető, tehát kész.

Igaz nem működik rajta semmi de nem is irták sehol, ez még javítható apró hiba.

Előzmény: AttHunter (54517)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 54533

Akkor tőlünk sem voltál messze, mert szintén Hűvösvölgyből indultunk, csak most a  sárgán a Virágos-nyeregig, aztán"megmásztuk" a

Tök- hegyet, majd felkapaszkodtunk a Csúcs-hegyre, utána Felső-Kecske-hegy, Kecske-hegy következtek.  Klassz volt, mert olyan helyeken sikerült járni 

a Budai-hegységben ahol még eddig nem. Ajánlom neked is a Csúcs-hegy gerincét. Kicsit elhanyagolt ösvény, de azért járható. Talán egyszerűbb 

ott indulni, ahol a kék-zöld jelzések kanyarodnak fel a téglagyár felől, rátérni a zöldre, és látszik is az ösvény. A másik oldal az ismeretlen katona sírjánál indul,

a sárga-kék találkozásánál, de azt nehezebb észrevenni, mert van egy kis szintkülönbség is.

Előzmény: annyi baj legyen (54528)
Pulmy Creative Commons License 2016.01.05 -6 0 54532

Azta,visszafele a 29-es buszon elgondolkodtunk,hogy leszállunk a barlangnál,de elvetettük.Kár.

Előzmény: annyi baj legyen (54528)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54531

"...a topic-ra még az MTSZ is figyelt, igaz, nem "ereszkedett le", bár volt egyszer kivétel, aminek nem is lett jó vége."

 

Többek közt miattad, ugyanis az MTSz vezetője tűrte ameddig tűrni lehetett a minősíthetetlen hozzászólásokat, utána lelépett. Én sem tettem volna másként a helyében!

Aki akkoriban tárgyilagosan követte a fórumot, nem részrehajlóan, az láthatta hogy az értelmes párbeszéd nem Hegylakón múlott és nem is rajta bukott el hanem az értelmes párbeszédre alkalmatlan topiktársakon!!

 

Ha nem a sértettség és a mellőzöttség beszél egyesekből akkor igenis lehetett volna normálisan és konstruktívan is beszélgetni!

 

 

Előzmény: Güsziológus (54526)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54530

Pontosan így van. Engedd el vagy magával ránt.

Ha úgy tetszik kutya ugat karaván halad.

Vagy ha még egy ismert és nagyon hasznos mondással szeretném kifejezni:

 

"Istenem, adj lelki békét, annak elfogadására, amin változtatni nem tudok. Bátorságot, hogy változtassak, amin tudok, és bölcsességet, hogy felismerjem a kettő közötti különbséget."

 

Már régen nem ér annyit az egész mint amennyi szó van róla, csak vannak olyanok is akiknek ez személyes ügy volt, vagy ezért vagy azért, ezért nehezebb elengedniük. Részben érthető.

Előzmény: Arelme (54524)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54529

És ismét tökéletesen egyetértünk!

Többször leírtam már és azt hiszem te is hogy mitől is kéktúra nekünk a kéktúra, nos ez a kékkörös idétlen marketinges agymenés már régóta nem az én kéktúrám, és soha nem is lesz az.

Csupán csak két dolog hiányzik belőle:

A történelem és a lélek.

A múlt és Rockenbauer Pál és az ő szellemisége. E kettő nélkül meg nekem nem kell.

Földút meg van mindenhol, itt a környékünkön is pont elég érzelmi töltés nélkül.

 

Így utólag annyira örülök hogy még belecsöppenhettem a régi világba, a dinoszauruszmtszesrégiirodás-PálmaiVenceles-olvashatatlanvasbélyegzős-levállósgumisbélyegzős-morcosverebélyikocsmárosos-hörpölinleírásaalapjánindulós világba!

 

Egy letűnő korszak utolsó pillanatai amelyekben még részünk lehetett.

 

Sorozatklasszikusok: Másfélmillió lépés Magyarországon

Nem krimi, nem is szappanopera, és mégis a Másfélmillió lépés Magyarországon az egyik legismertebb és legkedveltebb magyar sorozat. 1996-ban Magyar Örökség-díjjal tüntették ki , de születése nem ment könnyen, és a forgatást is hosszú munka előzte meg. Az[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: jzp2107 (54522)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54528

Pár száz méterrel kerültük akkor el egymást, mi éppen a Pál-völgyi barlangban jártunk :)

Előzmény: Pulmy (54527)
Pulmy Creative Commons License 2016.01.05 -6 2 54527

    Jan.03.-án jártunk az OKT legnépszerűbb,leglátogatottabb szakaszán. Mit írjak róla? Gondban vagyok. Biztos mindnyájatok sokszor járt már itt,nekünk először volt szerencsénk. Kavarog bennem minden,mert a táj gyönyörű,jó vezetésű ösvények,jó tájékoztatás stb. Csak nekem,mint vidéki suttyónak kicsit sok a szemét(még a frekventált helyeken is),sok az ember(kiránduló,futó,bicajos és túrázó no és a hajléktalan szállás félék). A természetjáró ember ugyebár ha találkozik az erdőben üdvözli egymást,ne adj Isten el is beszélgetnek. Hát itt nem szokás a köszönés,ha nem köszöntünk előre,jó ha 20% százalékuk megtette,na ezek voltak a természetjárók,turisták,a többi nekem csak kiránduló,felbuszozik a hegyre ,aztán felsétál valamelyik kilátóhoz,csúcsra oszt jó napot!

     Elnézést,ha valakit megsértettem ezzel a gondolatmenettel.

 

    Egyébként tetszett a táv,csak párás volt az idő ,így a várt panorámák elmaradtak,majd legközelebb. Reggel elég hideg volt(-8,-10) ezért mindjárt egy forralt borral nyitottunk a Hűvösvölgyben az egyik műintézményben. A szemrevaló pultos hölgy a Mulatós nevezetű borból(pancsolmányból) készítette a nedűt,ami az alapanyag ellenére finomra sikeredett.

 

    A Rozália téglagyárnál az őrök befogadtak egy kivert,kóbor nagyon félős kutyát. Mi egy májkrémmel jutalmaztuk meg,amit csak akkor evett meg ,mikor kellő távolságba értünk.Kérlek bennetek ha arra jártok adjatok valami jutalom falatot ennek a szerencsétlen ebnek. Megérdemli,nagyon hányatott sorsa lehetett.

 

 

 A szakasz bejárásának részleteit itt olvashatjátok.

Güsziológus Creative Commons License 2016.01.05 -7 0 54526

Valóban nem tetszik, amit írtál, de ez csak egy vélemény, lehet másnak más.

 

Az alábbit nem értem:

 - Egyszerűbb lenne "elengedni"" -

 

Mit jelent az, hogy "elengedni"?

Ne foglalkozzunk a témával?

Hagyjuk, hogy az, amit sok év munkájával elértünk, menjen a lecsóba?

 

Mi itt azért "alakultunk", hogy segítsük mások túrázását, elég elolvasni a topic alapítójának hozzászólását.

A most TTT fórumként ismert lehetőség is a "mi gyerekünk", a topic egykor igen aktív tagja fejlesztette, és alakult amíg a fejlesztője úgy nem döntött, hogy nem üzemelteti tovább. Akkor "vette át" a TTT.

 

Sok-sok év "munkájával" elértük, hogy a topic-ra még az MTSZ is figyelt, igaz, nem "ereszkedett le", bár volt egyszer kivétel, aminek nem is lett jó vége.

Ez a topic nem volt, és amíg én élek, nem lesz az MTSZ szócsöve.

 

Szóval mi vagyunk, legalábbis ami engem illet.

Olvasom és írom, időnként örülök, időnként bánatos vagyok, de ameddig tehetem, "itt" leszek, és követem ezt a nyilvános fórumot.

Írok is, bár a "kéken" mostanában nem járok, ez a kék nem az a kék.

 

Lehetne ez az MTSZ fóruma, de az lenne a jó, ha az MTSZ "összedobna" egy fórumot, aki az ottani illetékesekkel akar eszmét cserélni, esetleg ezen a módon szeretne segítséget kérne, tapasztalatait másokkal megosztani, az tegye.

 

Lehet olyan is, hogy valaki üzemeltet egy honlapot, és ott áll azok rendelkezésére, akik úgy gondolják, hogy ez a jó megoldás.

Ez is egy lehetőség.

 

Ez a fórum nem kötődik szervezethez, se személyhez.

És ez így van jól, legalábbis szerintem.

Ha nem lesz senki, aki "erre jár", akkor majd elhal, de én ezt nem szeretném!

 

Előzmény: Arelme (54524)
rozaa Creative Commons License 2016.01.05 0 6 54525

"Inkább elégek a tűzben, semhogy belefulladjak a szärba."

Előzmény: Arelme (54524)
Arelme Creative Commons License 2016.01.05 0 7 54524

Túl sűrűn nem szólok bele a topik életébe, inkább csak olvasgatom az eszmefuttatásokat. 

Ebbe most itt belekotyognék (ami nem biztos, hogy fog tetszeni...)

 

"És láthatóan beleszólni se igen tudunk semmibe
Egyszerűbb lenne "elengedni""

 

Kiemeltem ezt a rész a gondolataid közül, mert én itt látom egy kicsit a lényeget. Hónapok óta a fórum "kemény magja" többször visszatér témákhoz, mely mindegyike az aktuálisan kialakult helyzet változtatására, jobbítására, helyesbítésére szolgálna. 

 

Én személy szerint bizonyos mértékben csodálni tudlak benneteket, hogy képesek vagytok törpölni olyan témákon, amiknek a helyzetén úgy néz ki, nem tudtok változtatni, bármennyire is akartok. Látom az építő szándékot, de valahogy nekem az jön le eddig, hogy egymással megbeszélitek, valamilyen formában próbáljátok tudatni az nagy magyar Mtsz-el, hogy mit látnátok a fejlődés útjának, aztán kb. kakkantanak a fejetekre. Történnek a dolgok úgy, ahogy az ottani vezetőség kitalálja, aztán kész. Itt aztán persze búslakodtok rajta, vagy épp dühöngtök, vérmérséklet, pillanatnyi hangulat szerint, aztán - valljuk be- ez sem változtat semmin. 

 

És ezért csodállak, hogy néhányan ennyire kitartóak vagytok. Én valószinű el sem kezdtem volna, de hogy ennyi "ideget"/ energiát/ időt fordítsak rá, háááát, biztos beleuntam volna. És inkább elengedem a témát, ahogy meg is fogalmaztad. És nem törném magam olyan kérdésben, amin láthatóan egyszerűen nem tudok segíteni/változtatni. 

 

Persze, ez a hozzáállás se biztos, hogy jó, mert ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne változás - ettől függetlenül úgy vélem, mintha Don Quijote harcot vívnátok.... 

 

Ez nyilván az én saját véleményem, egy olyan emberkéé, aki nem tagja semmilyen egyesületnek, szervezetnek, társaságnak sem, csak magányos farkasként a párjával járja az országot. 

Előzmény: jzp2107 (54522)
kakukKata Creative Commons License 2016.01.05 -6 1 54523

Szerintem egyszerűbb nagy zsákkal végigmenni! A mi verziónk az volt, hogy Boldogkőváraljától mentünk Regécig (Nektek hozzátenni ahhoz a naphoz Gibártot meg se kottyan, csak olyankor menjetek ha az Arka patakban kicsi a víz, különben szívás). Másnap elmentünk Makkoshotykáig, harmadnap Bányi-nyeregig. Ott buszra szálltunk (Rudabányácska) és Bózsván aludtunk 2-t. Így a Hollóháza-Bózsva szakaszt kis zsákkal tudtuk megtenni, másnap pedig Bózsváról visszamentünk Bányi-nyeregig, onnan pedig busszal mentünk volna be Sátoraljaújhelyre a vasútállomásra. Sikerült elnéznem a menetrendet, így még sétáltunk aznap +7 km-t. Makkoshotykán Vilma néninél kaptunk vacsorát, Bózsván pedig a Kőbérc panzióban aludtunk, ahol szintén, így nem kellett sok kaját cipelnünk.

 

Tudom hogy nem ezt kérdezted, de annak idején én sem találtam értelmesebb lehetőséget, a kékről pedig nem akartam nagyon letérni. De majd jön Hobo, ő mostanában annyit járt a Zemplénben, hátha lesz valami ötlete...

Előzmény: annyi baj legyen (54521)
jzp2107 Creative Commons License 2016.01.05 0 8 54522

Függetlenül mindettől, ma reggel -mondhatni véletlenül- pont azon agyaltam, hogy ez egyáltalán a mi kéktúránk még?
Úgy értem ez a propagandaszinten duplapluszjósított, megmarketingelt, okosan kitáblázott "kék kör" ez a miénk? Azért akarjuk állandóan a hibákat javíttatni, ötletelni a jobbá tevésén mert azt hisszük ez még ugyanaz a régi, amit mi kezdtünk, a maga sajátos ízével-romantikájával, Roki örökségével, elmúló fiatalságunkkal :-) stb
Rossz hírem van, szerintem ez már nem az.
És láthatóan beleszólni se igen tudunk semmibe
Egyszerűbb lenne "elengedni"

Nem tudom érthető-e amit írni akarok..
Nyilván az útvonalat nem tudják (mondjuk nem is akarják) tőlünk elvenni, bár jól meg lett variálva de ez más tészta, szóval senki sincs abban akadályozva hogy akár minden évben lejárja az egészet.
De tegye fel a kezét aki ezzel az új érzületű kék körrel azonosulni tud és nem a régi-romantikájút folytatja lélekben

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!