Keresés

Részletes keresés

kovacsadamphotography Creative Commons License 2013.01.06 0 0 3119

Milyen monitort ajánlotok fotós munkára elfogadható áron ilyen 40-50e Ft között?

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3118

Outlook előkészítő jön elő.

Nem használok outlookot, nem is szeretnék.

Írd meg az unalmaslanyka@gmail.com-ra! :)

Előzmény: czy (3117)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3117

A névre kattintva.

Előzmény: unalmas lany (3116)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3116

Tudom, tök hihetetlen, de nem tudom, hogyan tudom megnézni a címed...

Előzmény: czy (3115)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3115

Légy szíves küldj, nyilvános a címem.

Előzmény: unalmas lany (3114)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3114

Remélem nem. Azaz talán még régen töltöttem fel a fotozz.hu-ra. :)

De ha nagyon érdekel, privátban majd küldök Neked.

Előzmény: czy (3113)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3113

Láthatóak képeid a neten?

Előzmény: unalmas lany (3112)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3112

Félig teljesen! :)

Előzmény: czy (3111)
czy Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3111

Egészen biztos talán?

Előzmény: unalmas lany (3108)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3110

Igen, tudja. :)

Előzmény: holloo (3109)
holloo Creative Commons License 2013.01.04 0 0 3109

Nos, ez jó a dolog. Gondolom az általad választott páros tudja ezt.

Előzmény: unalmas lany (3108)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3108

Az egyik jobb, mint a másik. Vagy nem. De ez talán majdnem egészen biztos. És ha igen, miért nem? :)

 

Nos. Ha minden igaz, a display port annyival jobb, hogy támogatja a magasabb színmélységet.

DE: Ez csak abban az esetben működik, ha a videokártyád tudja ezt, illetve a monitorod is képes megjeleníteni...

Ha nem (vagy csak az egyik hardver tudja ezt), akkor teljesen mindegy, melyiket használod.

Előzmény: holloo (3107)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3107

A display port mitől jobb (jobb?), mint a DVI?

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3106

Igen.

Lehet, h én a 600-assal hasonlítottam össze. Már nem emlékszem.

Mindegy. V4900 lett, punktum. :)

Előzmény: holloo (3104)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3105

Dehogy baj!

Én ezért vettem gyorsan egyett. :)

Előzmény: emyl (3101)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3104

Úgy látom az árgép alapjén, hogy ez a két kártya ár szempontjából nem egy kategória. Az Nvidia legalább 2x drágább.

Előzmény: unalmas lany (3099)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3103

Szerintem már az Asus gyártását is leállították (bár a magyar Asus honlapján, a kezdő oldalon most is reklámozzák), mert az említett kereskedőnél ez a típus kifutott termékként szerepel. Erre mondták azt, hogy ugyan rendelhető, de már valószínűleg nem tudják beszerezni.

Előzmény: unalmas lany (3100)
OPi Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3102

"A DELL U2410-esnek az idén beszüntetik a gyártását (állítólag márciusig gyártják), s utána aki kapja marja a maradékot."

- ettől rosszabb lesz a minősége, és gyengébb a képe? :)

Előzmény: unalmas lany (3100)
emyl Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3101

"A DELL U2410-esnek az idén beszüntetik a gyártását"

 

és az baj? :)

Előzmény: unalmas lany (3100)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3100

A DELL U2410-esnek az idén beszüntetik a gyártását (állítólag márciusig gyártják), s utána aki kapja marja a maradékot.

 

Szóval vedd meg az Asust! :)

Előzmény: holloo (3096)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3099

Ja! :)

Az NVidia Quadro valamelyik változata (pl a Quadro 2000) lett volna a "vetélytárs".

Jók azok is.

 

Előzmény: holloo (3097)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3098

Sőt, az inhomogenitással kapcsolatban pont az ellenkezőjét mondták róla. Nem tudom, hogy tényleg a saját véleményét mondta-e a kereskedő, vagy esetleg az üzleti érdeke mondatta vele ezt (de ez kérdés a tesztnél is). Én is kíváncsi lennék a boldog vagy boldogtalan Asus tulajdonosok véleményére.

Előzmény: holloo (3096)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3097

Ja, bocs, elírtam. Arra lettem volna kíváncsi, hogy az Nvidiánál melyik volt az esélyes.

Előzmény: unalmas lany (3093)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3096

Hát nem tudom. Nekem egy kicsit szimpatikusabb, bár a Dell név monitorügyileg talán jobban hangzik. Felhívtam egy forgalmazót, aki mind a kettőt forgalmazza, le akart beszélni róla. Egyrészt mert már - állítólag - nem kapható, másrészt szerinte sok köztük a hibás darab (pixelhibás, inhomogenitás, meg hasonlók). Pedig a korábban belinkelt teszten eléggé megdícsérték azt is.

Előzmény: unalmas lany (3094)
czy Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3095

Foglalkoztatunk, hgy ne légy unalmas :-)

Vagy hogy ne unatkozz :-)

Előzmény: unalmas lany (3090)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3094

Amúgy bevállalhatnád azt az Asus-t!

Legalább hallanánk róla valamit. :)

Előzmény: holloo (3092)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3093

Szerintem írtam lentebb.

Az ATI FirePro V4900-ast ajánlották.

Az van. :)

Előzmény: holloo (3092)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3092

És az ATI-nál melyik típus?

Előzmény: unalmas lany (3090)
OPi Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3091

"Olyan ez, mint a Canon - Nikon harca... Egyik ebben jobb, másik abban."

- egyértelműen a Nikon a jobb, ez nem kérdés :-))

Előzmény: unalmas lany (3090)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3090

Micsoda kíváncsi csapat! :)

 

Több ember véleményét kérdeztem meg. Ők fura módon egyértelműen az ATI Firepro V4900-est ajánlották.

Utána olvastam a világhálón, ahol azért nem volt ennyire egyértelmű a dolog.

Viszont az NVidia malmára is kb ugyanannyi víz folyt, mint az ATI-ra.

 

Talán egy mikrodecivel győzött az ATI, s a mások ajánlása miatt is az mellett döntöttem.

De gondolom, a másikkal sem jártam volna rosszabbul...

 

Itt már annyira elenyészőek a különbségek, h emberi szem nem nagyon látt különbséget - szerintem.

 

Olyan ez, mint a Canon - Nikon harca... Egyik ebben jobb, másik abban. Aztán fordulhat a kocka. :)

 

Hiába nézegeted a weboldalon vagy a kiállításokon a fotókat. Tutti nem találnád el, h melyik márkával készült. Azt meg hogy a márkán belül melyik tipussal??? :)))))

 

Volt rendezvény, ahol 4 különböző vázzal fényképeztem. Pár napra rá az összeömlesztett, átnevezett képeken már fogalmam sem volt, melyik masinával kattintottam. Nyilván nagyon szélsőséges viszonyok közt előjöttek (volna) a különbségek.

Előzmény: czy (3088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!