Keresés

Részletes keresés

nori Creative Commons License 2000.01.17 0 0 771
tanulság, a macsek elől nem érdemes magasra tenni semmit, mert az neki nem akadály
Előzmény: mama (770)
mama Creative Commons License 2000.01.17 0 0 770
Csatlakozom.
Macska rövid felkészülés után levadászta a legmagasabb polcról a lakás egyetlen virágát, egy olyan csinos, vízigényes, sokvirágú valamit, név szerint nem ismerem.
Ma vehetek új cserepet, és reménykedhetek, hogy megmarad, mert amúgy sem túl jók a növénytúlélési mutatók a környezetemben.
Macska lelkesen ette a virágról letört hajtásokat, és érezhetően rosszallotta, amikor összeszedtem őket...
Előzmény: lujza (768)
Maminti Creative Commons License 2000.01.17 0 0 769
Kobzoska, a Praktiker merre található?
Előzmény: Kobzoska (767)
lujza Creative Commons License 2000.01.17 0 0 768
Nekem is sikerult oromet szereznem a voros ordognek. Sajnos a teritovel, rajta legkedvesebb viragommal, melynek keramia cserepe ripityomra tort, persze a virag is serult. :(
Előzmény: Kobzoska (767)
Kobzoska Creative Commons License 2000.01.17 0 0 767
Sziasztok macskatartók, vagyis inkább macskák által tartott emberek!

Tegnap sikerült nagy örömet okoznom Kamillának egy új játékkal. Többfunkciós, nekem ez tetszik benne a legjobban.
Van egy nagy műanyag kerék, vagyis inkább kettő, összenőve. A két kerék között egy kivehető csörgős labda. A kerék belsejében egy tollasfarkú, csörgő egér. Szintén kivehető.
Tehát: labda, egér, guriga. Többféleképpen kombinálható.

Mindezt 379 forintért sikerült beszerezni a Praktikerben.

Kamillánál leginkább az egér nyert. A lila tollfarkot leválasztva találtam meg a WC-ben. Magát az egértestet éjfélkor kénytelen voltam elkobozni, mert akkora játék ment vele, hogy nem tudtam elaludni.

nori Creative Commons License 2000.01.17 0 0 766
Engem még jobban felbőszítenek az állatkísérletek, főleg, mert sok az értelmetlen, csak a konferenciára utazást stb. megalapozó kísérlet

Térjünk vissza a macsikhoz
tegnap a szomszéd kertjében, a kocsi alatt üldögélt egy tündéri kis cirmos, férjem behozta, mert félt, hogy a szomszéd dobbermanja találja meg hamarabb. Megijedtem, hogy hatodik macsekunk lesz, de kiderült, hogy két házzal arrébb már befogadták, csak világlátni volt kedve. Gyönyörű vastagbundájú kiscirmos volt

Előzmény: Maminti (765)
Maminti Creative Commons License 2000.01.17 0 0 765
Ráadásul nem is azért veszi meg az illető azt a bundát, hogy megvédje magát a hidegtől, hiszen más télikabátok is használhatók erre a célra, hanem azért, hogy truccoljon. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért státuszszimbólum egy ilyen bunda. Ezek a bundák csakis az eredeti tulajdonosokon mutatnak jól és csakis rájuk valók!
Előzmény: farriss (764)
farriss Creative Commons License 2000.01.14 0 0 764
Sziasztok, és szia nori,

Nekem is van otthon egy matskám, fekete, kandúr. Születésekor Nord névre hallgatott, azonban anyócám Prüntyikének hivja, és a macskosz erre is hallgat.
Láttam szerda éjszaka a Pesty fekete dobozt. Amit ott mutattak, az szégyen gyalázat.
Aki vesz egy csincsilla bundát, 120 kis állat élete szárad a lelkén.....
Borzalmas, hogy bánnak az állatokkal, de a legszörnyübb az, hogy egyáltalán tenyésztik Őket ilyen célra.
teljesen megértem a radikális állatvédőket, aki kiszabaditják a kisérleti állatokat, és sprével lefújják a bundákat.....

Maminti Creative Commons License 2000.01.14 0 0 763
Sziasztok!

Azt hiszem, Koboldnak már nem kellenek tippek a konyhaajtó nyitásához. Ott van előtte egy méter magas fonott kosár? Ugyanmár! Most már fel sem kell löknie (két mancs a kilincsre támaszkodva, hátsó lábak a kosár szélére, előbb-utóbb dőlés lesz), elég 10 centivel arrébb tolni. De hogy azt hogyan csinálja, arra még nem jöttem rá, csak csukogathatom az ajtót esténként, ahogy hazaérek...

Kíváncsiságból vettem nekik egy, kutyusoknak való rágócipőt, ami valami kajaszerű dologból lehet, csont vagy ilyesmi, meg egy "fogmosó" csontot, hátha a macsoknak is ízlik. Sajna a kezdeti érdeklődés után otthagyták mindkettőt...

nori Creative Commons License 2000.01.14 0 0 762
Nálunk ezt Kormicili csinálja, dehát mi se guggolunk le a kertbe :-))
szomorúbb téma
Láttátok szerda este a Pesty fekete doboz műsorát az állatvédőkkel? Az ember hajlamos lenne azt hinni, hogy idealista hőzöngők, mert az embereknek adott gyógyszereket előbb állatokon kell kipróbálni, stb. Van nekem egy ismerősöm, aki azért hagyta ott biológusi állását, mert megelégelte a fehér patkányok leölését csak azért, hogy még több cikket lehessen írni. A mostani Macska újságban egész elképesztő kísérletekről számolnak be, aminek egyetlen célja a kutatási támogatások megszerzése
nori
Előzmény: Yv (761)
Yv Creative Commons License 2000.01.14 0 0 761
Pacni szoba- és udvartiszta macskává vált. Mostanában alig van bent, merthogy inkább egerészik kint. De ha "ki kell mennie" akkor bejön a homokládába:)
mama Creative Commons License 2000.01.14 0 0 760
Ma reggel, amikor egy jól sikerült ugrás után Morpheus, a macska egyetlen mozdulattal karmolt végig lapockától bokáig, elgondolkodtam a színes, puha műkörmökön, és úgy találtam, a világoskék jól passzolna a macskához is, meg a lakáshoz is:))))

Viccen kívül, sajnos van olyan, hogy el kell távolítani a körmöket, én ismertem olyan cicát, akinek valami miatt mindig begyulladt, és nagyon fájt neki..., ki kellett operálni. De színes műkörmök helyett azt hiszem ilyenkor jobb a lakásban tartani a macst, ha egyáltalán lehetséges...

Gizus Creative Commons License 2000.01.13 0 0 759
A macs karommal együtt macs és punktum !
Akinek ez nem tetszik, ne tartson macskát. Teljesen felháborított, hogy állítólagos állatbarátok milyen barbárságra vetemednek. :(((
Ilyen alapon a bajuszkájukat is levághatnák, mert az meg csiklandoz, ha éppen fontos szagmintát vesznek a lábamról, vagy ébreszteni próbálnak, mert szerintük itt az ideje a reggelinek.
Előzmény: nori (750)
Rhia Creative Commons License 2000.01.13 0 0 758
udv mindenki,
a parom nagymamajanak a cicajanak kellett kiszedetni a mellso karmait. Az amerikai allatorvosok kizarolag bent elo cicaknak ajanljak, kijaro cicanal semmi ertelme, ugye, mert leginkabb kint elezi a kormeit, legalabbis elmeletben. Frednek, a szobanforgo szobamatsnak azert lett ez a sorsa, mert a kedvenc szorakozasa az, hogy a butorok alatt lapulva vad morgassal raveti magat mindenkire, aki nem Nagyi, es szo szerint vegigtepi a labat. Meg igy, korom nelkul is erzi az ember, hat meg ha lenne neki...:-( Fred egy allatmenhelyrol kerult Nagyihoz, es kiskoraban sajnos vsz. erosen megkinozhattak, mert egyszeruen senkit nem fogad el Nagyin kivul. Neki az olebe ul, dorombol, de csak ha egyedul vannak. Egyebekben jon a fujas, morgas, es a lesbol tamadas.
Osszefoglalva: mint minden, ez is az allat gazdajanak oriasi felelosseget mutatja szerintem. Kijaro cicanal semmikepp sem szabad igy tenni, es bentieknel is csak gondos merlegeles utan, erosen indokolt esetben; az meg nem indok, hogy a mats elezi a kormeit a butorokon pl. vegyunk koptatot, vagy egy szimpla fatuskot (nalunk az van az eloszobaban). A szines mukormos illetokkel viszont szivesen elbeszelgetnek, mi tobb, esetleg amputaltatnam a vegtagjaikat es berakatnek nekik egy szep szines mukezet...:-)

Udv,
Rhia

Előzmény: nori (757)
nori Creative Commons License 2000.01.13 0 0 757
Pontosan nem tudom idézni, de valahogy eltávolítják a karmokat és helyette teszik ezeket a puha műkörmöket szobacicákra. Az újság természetesen helytelenítően írt róla éppen a kijáró cicáknál emelte ki, hogy nekik veszélyes is lehet
Előzmény: Maminti (756)
Maminti Creative Commons License 2000.01.13 0 0 756
Nori, konkrétan mi szerepelt a Macska újságban?
Előzmény: nori (753)
Maminti Creative Commons License 2000.01.13 0 0 755
Az ilyen "gazdinak" legszívesebben én is kiszedetném a körmeit és színes puha műkörmöket tetetnék vissza... :(((( Ráadásul úgy ráhúznám az állatvédelmi törvényt, hogy jó pár évig ne tudjon kimászni alóla...
Előzmény: mama (751)
lujza Creative Commons License 2000.01.13 0 0 754
Akkor egesz Amerika monnyon le, ez felhaborito allatkinzas.
Előzmény: nori (753)
nori Creative Commons License 2000.01.13 0 0 753
Sajnos, nem, a Macska újságban láttam kb. egy éve.
Előzmény: lujza (752)
lujza Creative Commons License 2000.01.13 0 0 752
Ugye csak vicceltek ezekkel a mukormokkel ???
Előzmény: mama (751)
mama Creative Commons License 2000.01.13 0 0 751
Nem is beszélve arról, hogy színes puha műkörmökkel gyakorlatilag semmire sem képes, és bármi baja lehet... Egyszer egy szomszédunk macskájéát ezért tépték szét a kutyák, mert a tyúk kiszedette a cica körmeit, az meg nem tudott felmászni a fára:(
Előzmény: nori (750)
nori Creative Commons License 2000.01.13 0 0 750
Ha ez a helyzet, akkor nem sokat tehetsz, téged néz macskapajtinak, de, ahogy említettem, azt még nem tudja, hogy te nem vagy szőrös. Ilyenkor csak a kesztyű, bunda, vastag harisnya, lovagi páncél segít. Egyszer olvastam, hogy Amerikában kiszedik a macs körmeit és színes, puha műlörmöt kap. Ez nekem enyhén szólva bizarr
Előzmény: mama (749)
mama Creative Commons License 2000.01.13 0 0 749
Az én boltosom tuggya, sőt még lehet is kapni nála ilyen cuccokat, példul mentás körömkoptatót. Vettem is, a macska rá se bagózik, de azért elég nagy mázlim van, mert erre a célra a konyhaszekrény aljában lévő üres üvegek tárolására szolgáló polcot nézte ki. Lelke rajta.

Más: nem fél, és nem is nagyon agresszív, de ha játszik, nagyon elkapja a hév. Először még csak puha pofonokat ad, de ahogy nő a lelkesedése, úgy karmol egyre nagyobbakat. Ha nagyon durva már, akkor szoktam figyelmen kívül hagyni a macst, amíg kicsit lecsillapodik.

Egyébként a jelek szerint akaratomon kívül sikerólt hozzájutni egy nemesfajta macskához, burma jegyek ütköznek ki rajta sorra. Ha ez bebizonyosodik, megspóroltam legalább 50 ezret egy burmán, és lett egy tökéletes kiscicám.:)

Előzmény: Rhia (748)
Rhia Creative Commons License 2000.01.12 0 0 748
Sziasztok Matskasok,
ime az en ujevi sztorim.
Hoztunk a matskaknak matskamentat A'merikabol, mert itt harom allatosbol ketto azt se tudta mirol kerdezem...:-(
Na, azt a nagyon reszeg ButaArcot latni kellett volna. Hmepergett, sokat, a foldon szetszort fuben, aztan szepen alaposan felporszivozta ami meg lent maradt, aztan lenyalogata magat...Aztan nagyon osszeakado labakkal szaladgalt a lakasnak mind a 23 negyzetmeteren...
Marco Polo csak szepen lassan, komotosan megette az osszeset, amit adtunk neki, majd elvonult aludni.
Ami viszont eleg erdekes volt, hogy masnap mar egyaltalan nem erdekelte oket a fu; lehet hogy tuladagoltuk? :-))

Udv,
Rhia

nori Creative Commons License 2000.01.12 0 0 747
Ha kiscica, akkor még sokáig karmol, mert nem tudja visszahúzni a karmait játék közben, azt meg nem tudja, hogy téged nem véd vastag bunda! Nálunk több macska van kezdettől, egymáson élték ki birkózási hajlamaikat, de egy-egy szeretet-rohamukat nálunk is karmolások követték. Nehéz ügy, mi ügyesen úgy takaróztunk éjszaka, hogy kvázi hálózsákká hajtogattuk a takaróinkat, olvastam itt olyat, hogy zokniban aludtak, a kiscicák ilyenek. Ha agresszív vagy fél, akkor várd meg, amíg odamegy hozzád, ne te kezdeményezz
Előzmény: mama (746)
mama Creative Commons License 2000.01.12 0 0 746
A jelenlegi macs ugyan még elég pici, de a jelek szerint csupa haszontalan dolgok ellopása izgatja. Tegnap hosszan küzdött egy száraz kenyércsücsökért, és nagy népszerűségnek örvendenek a fél pár zoknik, öngyújtók, üres cigisdobozok is. Vehemensen gyűlöl viszont minden sajtóterméket, a napi és hetilapoknak folyamatosan nekimegy, még akkor is, ha csak a polcon vannak, és senki nem olvassa őket. A könyvek egy kivételével hidegen hagyják, a Babits kötetért viszont órákig dolgozik, hogy sikerüljön kiemelnie a sorból. Érdekes, hogy ha máshova teszem, akkor is az kell neki, de nem bántja, csak kiveszi.
Karmolást megpróbáltam moccanatlanul tűrni, csak olaj volt a tűzre. A figyelemelterelés fellógatott játékkal időlegesen segít, de nem sokáig, mert már tudja, hogy azt is a kezünk mozgatja...
Yv Creative Commons License 2000.01.12 0 0 745
Jujjj!!!

Nálunk szerencsére a cicák nem lopnak, csak a kutya. Múltkor a bablevesbe szánt csipetkét eszegette meg fél perc alatt, csinálhattuk újra..
Amig Artúrka élt, és éhes volt reggel, felment a tüzhelyre, (reggel még ott áll a kajás lábasuk) kivett belőle egy husit, levitte a tálkáik közé, és ott ette meg. Én soha nem tudtam a leveses húst úgy kivenni, mint Ő. Nekem állandóan szétcsöpögött, mig Tuca egy pici nyomot se hagyott. Érdekes, hogy lehetett a másik lángon akármi, Ő csak a cica-kutya kajából szolgálta ki magát. /Vagy pedig abból, ami éppen a hátsó lángon volt, a cica-kutya kaja helyén:)/
Ha szomjas volt, felugrott a mosogató szélére és úgy ivott:)
Ezek a mostaniak csak nyávogni képesek, miközben a kamra ajtó előtt (husika, tápika), a csap előtt (viz), a hütő előtt (párizsi, tej), a készülő kaja előtt (éppen mit csinálunk) ülnek; esetleg hallgatnak, mögéd lopakodnak, aztán mikor rájuk lépsz nagyon nyávognak és elszaladnak (micsoda dolog Tőled, hogy eltaposod, mikor Ő látta, hogy éppen a kamrában matatsz, és úgy gondolta, hogy az a nagy tál, ami a kezedben van, és ami miatt hátrálsz kifele az Övé lesz).

Előzmény: lujza (744)
lujza Creative Commons License 2000.01.12 0 0 744
"Persze a házikoszt akkor a legfinomabb, ha csenéssel lehet beszerezni: "

Meseltem mar, hogy a lokott parom kivitte a kocsonyakat hulni a kazanhazba, majd lazan bezarta mellejuk Ricsiket ? :((

Reggelig ott volt. Volt ideje mindegyiket megkostolni, hogy egyformak-e.

James Bond Creative Commons License 2000.01.11 0 0 743
rb,

végülis, ha az állatkertben nem, de itt a matskák közt remekül elfér egy eredeti Ormányos Egér :o)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Aztán ha szétszaladnak a topicban a cicusok, ne engem szidjatok! :o)

Előzmény: r_bendegúz (739)
Gizus Creative Commons License 2000.01.11 0 0 742
Hát a karmolásról...
A kezem általában úgy néz ki, mintha kesztyű nélkül metszettem volna a rózsákat.
Vackorka ugyanis játék közben még most sem húzza be a karmait, pedig lassan már egy éves lesz.
Fáncsika pedig csak kimeresztett karmokkal tud dagasztani. : (

Az én macsekjaim nem zöldségevők, leginkább csak bizonyos márkájú konzervekért rajonganak, illetve a felvágottakat szeretik. A száraz kaja is jöhet. Bár a múltkor nagyon kuncsorogtak, s adtam nekik egy kis hajában főtt krumplit, s láss csodát, Vackornak ízlett. Fáncsi képén viszont csak a teljes megdöbbenés és értetlenség látszott : Hát ez meg mi ...
Lehet, hogy kicsit elkényeztettem őket ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!