Keresés

Részletes keresés

Unicalfan Creative Commons License 2022.11.05 -1 3 45490

Ha visszaolvasol a fórumon nagyon sokszor volt már erről szó.Nagyon sok ember téved ide kombi kazán HMV problémával..aztán szidják az adott márkát..stb.aztán valójában semmi baja a készüléknek...aztán jön az hogy soha többet kombi,mert megbánták a komforttalanságát.Aki évekig pl villanybojlert használt,vagy egy társasház saját központi hőtermelő egységéből jövő hmv-t,vagy akár egy távhő hmv jét az a büdös életben nem fogja megszokni a kombi kazán hmv készítését.

Leginkább a hmv nem stabil,hanem ingadozó hőmérséklet mivoltát. Sokan egy fürdőszobai tollászkodás alkalmával 20-30 szor nyitják zárják a melegvízcsapot...ami természetesen a kombi kazán adta hmv készítés halála.Sokan beállítják pl 50-60 fokra a hmv hőfokát,aztán a csapoknál rákevernek hideg vizet,aztán mire beállna a kivánt vízhőfok elzárják,aztán fél perc múlva ujra nyitják--az álló kazán hmv hőcserélőjében ezalatt a fél perc alatt a hmv víz átvette a primer fűtővíz oldal kb 20-30 fokkal magasabb hőfokát-aztán a csap ujranyitásakor ez a kb fél liter forróvíz löket szétégeti a kezedet, testedet,aztán gyorsan rányitsz a hidegre mert nem volt kellemes...aztán túl hideg visszanyitsz a meleg irányba....a kazán meg megbolondul:az eredmény a nem kis mértékben ingadozó vízhőfok.

De pl ha "jól" is használod a kombit mert stabilan folyatod a melegvizet pl zuhanyzol,elég ha valaki a családban megnyit egy másik csapot -és nem is feltétlen a meleget- máris ingadozni fog a hmv hőfok.

 

https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2010/majus/1767-a-melegvizkomfort-novelese-kondenzacios-kombi-keszuleken

Előzmény: Domi-V63-138 (45478)
kormi07 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 45489

Én még nyektetném egy kicsit a kazándiagnosztikát, 831 832 képernyőre, családot küldd el fürdeni, te meg figyeld az értékeket.

Mennyi amikor hullámzik, mennyi amikor stabil, mennyi amikor tusolnak, mennyi amikor kádat töltenek.

Pénzbe nem kerül.

Olyan nincs, hogy minden jó de mégse jó.

Fűtés közben is meg lehetne nézni, különböző előremenő hőfokokkal.

Előzmény: Törölt nick (45482)
BurgmanAN400 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 45488

Ha a kazán alatt be és kilépőn lévő csapra gondolsz, azt el sem tudom zárni mert nem szerelte oda a fűtésszerelő( nagyon okos volt).

Felmerült,hogy a napkollektor egyik ágát(hőcserélőn keresztül) bekötnénk a rendszerbe így ha átengedi a vizet a kazán ha süt a napocska folyamatosan kapná a meleg vizet a visszatérő ágon keresztül.  

Előzmény: C20NE (45487)
C20NE Creative Commons License 2022.11.04 0 0 45487

Igen, ha nem zárod el a csapot és a kazánon kívül megy szivattyú akkor átkeringeti.

Előzmény: BurgmanAN400 (45485)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.04 0 0 45486

Szia!

Havonta szoktam tisztítani és most egy hete takarítottam!

Előzmény: templier (45483)
BurgmanAN400 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 45485

Szép estét. Olyan kérdésem lenne, hogy Viessmann Vitodens 100 as kazánt használok padlófűtéshez. A rendszer előremenő és visszatérő ága között keverőszelep van beépítve,továbbá az előremenő ágban egy keringető szivattyú ami folyamatos üzemben van ősztől tavaszig.Független a kazántól.

 

Amikor nem nem fűt a kazán akkor is átfolyik rajta a padlófűtés vize ? Átengedi a kazán keringetője?

 

Köszönöm

Fricu1 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 45484

Ez nem kondenzációs, sima zárt égésterű.

Most jónak tűnik (lekopogom).

Elvittem Csepelre a tartalék szivattyút a szerelőhöz, adott az üzemelőbe való 2 uF-os kondit (a cserés 2,6 uF volt).

Betettem, és ha már úgy is le kellett engedni a vizet, átöblítettem mindent.

A kazánkört, a radiátor köröket egyenként. Jött ki rozsdás szmötyi rendesen. Érdekes, hogy a szűrőben viszont alig találtam piszkot (igaz, azt szezononként takarítottam eddig is).

Most összerakódott - egy órája - és visszacsendesedett a korábbi szintre és FŰT!!!

De ezt csak halkan merem mondani, meg ne sértődjön...

 

Viszont matatás közben rámértem az NTC-re. Tudja valaki, hogy milyen értéket kellene mérni?

Most hidegen 13 KOhm, melegen 11 KOhm körüli. Ez megfelelő? Mert hogy a szivattyú nem áll le a fűtés után, hanem folyamatosan pörög. Ha lehúzom a csatlakozót, semmi változás, hibajelzés sincs.

(Baxi Eco 240 Fi)

Előzmény: templier (45483)
templier Creative Commons License 2022.11.04 0 1 45483

Nincs eldugulva a kondenzvíz lefolyás?

Nekünk ez votla baj. A tünet az volt, hogy a kazán újraindítás után gyorsan leállt.

 

Szerelő leresztette az összegyűlt kondenzvizet, kitisztította a levezetőt, megdorgált minket. Cserélni semmit nem kellett.

A kondenzvíz már az égéstérben állt, azért nem indult a kazán.

Azóta jó.

 

A kondenzvíz szabad csöpögését azóta szemmel tartom.

Előzmény: Fricu1 (45442)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45482

Az eredmény, az új hőcserélővel kapcsolatban:

 

40 fokra véve a HMV: az elején jól fűt, de rövidesen annyira visszaesik a hőfok, hogy már visszasem fűt.

45 fokon 41,3 és 45 fok között ingadozik, elég intenzíven és ütemesen. Nem kellemes! :)

50 fokon már nem érezhető az ingadozás! Van egy pici, de a tus alatt, nem annyira érezhető! Ez sem kellemes, de...!

 

Röviden: semmi változás, ha csak azt nem nézem, 40 eFt - al ismét rövidebb! Haragudni is csak magamra tudok, mert hagytam, hogy kételkedjek sajátmagamban és abban, amiről azt mondták és írták, hogy TUTI jó lesz oda is!

 

Szivattyú: emeletes lakásban a legutolsó radiátor, olya jó 20 méternyi csőre van a kazántól. Beindul a fűtés és mire felérek a radiátorhoz, már érzem a langyosat a tagon!

 

Valami a kazánon olyan dolog lehet hiba, ami nem tartja stabilan a HMV hőfokát, vagy esetleg nem tudom használni megfelelően!? Már csak az utóbbi lehetséges, de 5 éve ezen a módon használom - használtam és ekkora problémája még nem volt. Egy Istenverte Aristonosnak sincs ilyen gondja!!!

Előzmény: kormos* (45479)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45481

Az érzékelné, az áramlásérzékelőben lévő mágnest! Én így értelmeztem itt kézben tartva, de lehet, most hülyeséget írtam!?! :)

 

Próba megy az új lemezessel!

Előzmény: kormos* (45473)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45480

A reed relével együtt cseréltem!

Előzmény: kormos* (45474)
kormos* Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45479

"Ma jön meg a lemezes hőcserélő, este már többet tudok majd mondani!?!"

 

Reméljük jó lesz!

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (45477)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2022.11.03 0 1 45478

Ezt kifejtenéd kérlek?

Hogy lehet nem megfelelően használni, illetve hogy optimális?

Előzmény: Unicalfan (45475)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45477

A szivattyú működésével kapcsolatban, mit ellenőrizzek? Van a szervízrészben olyan, amit nézhetek ezzel kapcsolatban? 50 fokos előremenőnél, a gyujtás után azonnal melegszik a fűtés oldali előremenő. Mivel lehet még ellenőrizni?

Látom - láttam volt a szivattyúra is panasz máshol is, itt is és az enyém 5 éves!

Az a vegyszer amivel savaztam, vízkő és egyéb szennyeződés ellen is kiváló, marta mint a fene. Ma jön meg a lemezes hőcserélő, este már többet tudok majd mondani!?!

Előzmény: Unicalfan (45469)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.03 0 0 45476

5 éve használom, és eddig eredményesen!

Azért meghallgatlak, mert biztosan mondasz majd újat!?!

Előzmény: Unicalfan (45475)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.02 -1 1 45475

Csak kérdezném,mert ez is eszembe jutott,hogy MEGFELELŐEN használod mint kombi kazánt?  Nem lehet hogy semmi baja csak nem jól használod?

A kombi kazánok hmv  része egy külön történet....sokan nem értik nem tudják használni ...

Előzmény: Törölt nick (45466)
kormos* Creative Commons License 2022.11.02 0 0 45474

Áramláskapcsoló!

Előzmény: kormos* (45473)
kormos* Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45473

reed relé mi célt szolgál?

Előzmény: Unicalfan (45469)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45472

És egy fontos momentum:

A hmv hőcserélőt olyan szerrel savaztad ami nem arra való...amit rendeltél az a tűztér oldali tisztítószer a primer hőcserélő tekintetében...

Előzmény: Törölt nick (45466)
Fricu1 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45471

Nem szép tőled, hogy kínaiul beszélsz itt nekem...

Talán eljött az ideje (így is terveztem), hogy a bővítés előtt egy szaki is "megszakértse" a rendszert.

Akinek az itteni kollégák közül van kedve (ideje, kapacitása) és priviben rám írna, azt köszönettel venném.

Természetesen a megfelelő honorárium fejében.

 

A kondit persze beszerzem, ha végre nyitnak a boltok, momentán ez volt kéznél. Méretre azonosak, csak némileg nagyobb a kapacitása. Talán ettől nagyobb az áram, ami a segédtekercsbe jut, és ettől hangosabb. De ilyen szivattyúval még nem játszottam eddig, csak tippelek.

Előzmény: C20NE (45465)
Fricu1 Creative Commons License 2022.11.01 0 1 45470

Én nem értek a kazánokhoz (sem), de most ősszel a saját gyerekeimet is lebeszéltem a kondenzációs kazán beruházásról.

Más kérdés, hogy ők se fogadták meg a tanácsot, egy Baxi-t tetettek be, kb. egy hónapja megy, eddig OK...

(egy milla körül lett a vége).

 

Nagyon aggaszt a nemzetközi helyzet, ami ugye "fokozódik". Szóval, mire elkészül - talán nem is lesz gáz, amit elégethessen. Döglött lóra nem teszünk - szerintem. Én kivárnék, aztán ha rendeződik az orosz gáz beszerzése és a háború is befejeződik - hajrá!

 

Addig lényegesen olcsóbb és kockázatmentesebb a javíttatás. Van egy mester Újpesten (nem hatalmazott fel, hogy közöljem az elérhetőségét), de a gugliba beírod, hogy kazán panel javítás, kidobja.

A mi kazánunk paneljét is másnapra (!) javította, pedig azzal engedte otthagyni, hogy szerinte tuti más a baj, mert ilyen hibával még nem találkozott. Becsületére legyen mondva: szkeptikussága ellenére tesztelte és valóban hibásnak találtatott.

Meg is csinálta azzal a megjegyzéssel, hogy a "jó pap holtig tanul", archiválta is a hibát, mint új tapasztalatot.

És egy 20-asból megvoltam, én meg betettem és lett meleg.

 

Természetesen ez csak egy tanács, vélemény, a döntés a tiéd, nem beleszólni akarok.

Előzmény: odonbattya (45464)
Unicalfan Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45469

Hát már annyi mindent cseréltél...

-Van két panelod ,ha mindkettővel ugyanazt csinálja akkor vegyük úgy ,hogy a panel hiba kizárva

-Az ntc-ket is cserélted és megmérték,hogy jók-kizárva

-reed relét cserélted -kizárva

-a váltószelep azt mondod szintén jó,és nem enged át a fűtés irányába-akkor zárjuk ki.

-A bypass szelep ha rossz is lenne nem játszik szerepet a hmv készítés során,mert ha a váltószelep zár rendesen akkor esélytelen,hogy megforduljon a víz mint kerülőúton.

 

A kazánod típusát rendesen benéztem az előzőekben,az egyhuzamú primer hőcserélőd dugulás tekintetében kizárt,hogy eltömődve legyen a nagy vízjárat miatt.

 

Sok választás nincs ,hogy esetleg mi lehet még rossz:

-HMV hőcserélő,ezt házilag tisztítottad ,DE erre azt mondanám,hogy akkor lenne biztosan jó,ha géppel nyomással savaztad volna--tehát én esélyesnek látom,hogy nem sikerült jól.

-szivattyú ezt még szintén nem cserélted -én 2. helyre raknám mint hibalehetőség a hmv hőcserélő után.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (45466)
bastardo Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45468

Akkor majd lehet írnék neked privátban, érdekelne a tapasztalatod :)

Előzmény: Zs:) (45467)
Zs:) Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45467

Nekem ilyen van már jó pár éve, de nem buszozok! Külső hőmérséklet érzékelő van a kazánon, az alapján állít előremenőt, az evohome meg mondja hova kell.

Előzmény: bastardo (45451)
Törölt nick Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45466

???

Előzmény: Unicalfan (45430)
C20NE Creative Commons License 2022.11.01 0 1 45465

Ugyanolyan értékű kondit vegyél bele! A villanyszerelési boltok szoktak árulni. Ha nem fér el a helyén egy tömszelencével vezetékeld ki és rögzítsd mellette. A sorba kötött szivattyúnak nincs értelme, elég sok radiátort elvisz egy kazánszivattyú, de persze méretezni kellene. Ha az újabb szakaszok a kazánházból indulnak egy hidrováltó és szivattyúk beépítése a megoldás a sorba kötött szivattyúk helyett.

Előzmény: Fricu1 (45463)
odonbattya Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45464

Sziasztok!

 

Fricu1-hez hasonlóan szombaton reggelre feküdt meg a kazánunk (Immergas Eolo Star 23). Mivel én nem értek hozzá hívtam szakit, aki hosszas debuggolás után panelhibát állapított meg. Ezt alátámasztani látszik a kazán által menet közben kijelzett (nem létező) 03-as hibakód is.

Szóval két lehetőség van: panelcsere vagy kazáncsere kondenzációsra.

Előbbire kaptunk árat, utóbbira pedig egy listát az általa ajánlott kazánokról. Mivel a téma számomra fehér folt, ezért szeretnék tőletek iránymutatást kapni.

Nem tudom ehhez mik a legfontosabb infók, megpróbálom összeszedni a paramétereket:

- kondenzációs kazánt szeretnénk

- a ház 75 m2, bőven beleférünk a rezsicsökkentett havi értékbe

- fűtésre és melegvízhez is a gázt használjuk 

- az általa ajánlott kazánok: 

  • Baxi Duo-Tec E 24
  • Baxi Luna Classic
  • Ferroli Bluehelix HiTech RRT 24 C fali kombi / hidrogén kondenzációs gázkazán
  • Riello Residence 25 KIS új rm

Örülnék ha tudnátok tanácsot adni milyen kazán lenne ide, ennyi fogyasztáshoz megfelelő. A felsorolt kazánokat egyáltalán nem ismerem, más ajánlást is elfogadok. Ha bármilyen infó kell még ehhez megírom.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Fricu1 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45463

No, a tegnapi fejlemények:

Újra szétkaptam a kazánt, kivettem a szivattyút, és asztalon megpörgettem.

Látszólag normálisan pörög, nem is lehet túl könnyen lefogni. Egy 2uF-os kondi van benne (Grundfoss szivattyú), látszólag sérülésmentes, nincs égésnek, túlmelegedésnek jele, a vezetékei is épek. Műszerem nincs, ezért a tényleges kapacitás értéke kérdéses. A forgórész könnyedén, akadálymentesen forog.

Kivettem a másik kazán szivattyújából a kondit - egy Wilo, abban 2,6 uF-os van, de azonos a méret.

Kicseréltem.

Érezhetően hangosabb lett az üresjárása, de nem melegszik az asztalon forgatva.

Beépítve és újra feltöltve, légtelenítve a rendszert - működni látszik. Viszont hangosabb, mint korábban volt.

 

Kérdés, hogy ha hidegebbek lesznek, hogy fogja bírni?

Vajon a kondi nagyobb értéke okozhat gondot a későbbiekben? Vegyek belevaló, 2 uF-ost, vagy nincs jelentősége?

 

Azon is morfondírozok, hogy segíthet-e egy külső szivattyú bekötése? Különösen azért mert újabb szakaszokkal tervezem bővíteni a rendszert. És ott újabb radiátorok is telepítve lesznek.

 

További felvetéseket köszönök...

Előzmény: C20NE (45445)
C20NE Creative Commons License 2022.11.01 0 0 45462

Ha jól lövöd be a külső hőmérséklet függvényében az előremenőt és a kazán le tud modulálni a minimum teljesítménnyel addig ahol nem kapcsolgat folyamatosan fog menni, ha nem akkor kapcsolgatni fog bármit is csinálsz. Önmagában az, hogy óránként kapcsol egyet nem okoz problémát a kazánnak.

 

Amikor visszatérőre szabályzol a kazán a visszatérő hőfokát figyeli és úgy állítja be a teljesítményt, hogy az előremenő meglegyen, amikor elindul a szivattyú és betolja a hideg vizet a kazánba akkor a kazán növeli a teljesítményét, ha eddig állt bekapcsol. Nálad a padló folyamatosan megy, ez a minimum amit a kazánnak kapcsolgatás nélkül kell tudnia, a radiátorok amikor nyitnak ehhez adódik a teljesítmény igényük.

 

Nehéz úgy megcsinálni hacsak nincs tökéletesen méretezve, hogy sose kapcsolgasson akkor se ha buszos a termosztát.

Előzmény: bastardo (45461)
bastardo Creative Commons License 2022.10.31 0 0 45461

Igen, van hidrováltó, és van 1-1 szivattyú is, külön a padlófűtésnek (bár vannak külön körök, de egyben fűtjük mindig mindet) és külön a radiátoroknak.

A radiátorokon vannak a termofejek, a földszinti padlófűtést pedig az evohome egység méri, és az van hozzárendelve zónaszelepként a padlófűtés szivattyújához.

A radiátoros körön levő szivattyú jelenleg mindig megy, ha lezárnak a fejek, akkor úgyis leveszi a teljesítményt.

 

 

De végeredményben az evohome on/off tartománya nekem így megöli a bulit, mert a reggeli felfűtést illetve az esti lehülést leszámítva mindig kapcsolgatni fogja a kazánt.

 

 

Ha -ahogy írod- visszatérőre megy a szabályzás, akkor mi indítja a kazánt mondjuk reggel?

De ha mondjuk találok egy Siemens BSB kompatibilis rendszert, lehet eladom az egész evohome-t, annak ellenére hogy amúgy nagyon tetszik, és kényelmes.

Előzmény: C20NE (45457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!