Keresés

Részletes keresés

spee981 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 26350

Külső szonda termosztát nélkül: folyamatos fűtés automatikusan olyan előremenővel amivel hőn tartható a ház. Elvileg, a gyakorlatban persze ez így nem működik olyan jól. Nem hiszem hogy bekavarhat, legalábbis nem ilyen formában, de ha tényleg nincs semmi más arra a szerencsétlen kazánra kötve, akkor valóban azzal kéne kezdeni hogy a szondát is kikötik. Az átkötés helyett meg egy 4ezer forintos szobatermosztátot betenni valahova a kazán mellé, és megnézni mit csinál szonda és átkötés helyett egy darab szobatermosztáttal. Vicces lenne ha az a darab drót lenne a ludas, de a mai túlkomputerizált időkben ez sem lepne meg.

Előzmény: obsitos3 (26345)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.28 0 0 26349

Valahogy azt érzem, ezekre a kazánokra kellene szűrés a levegőre. Rengeteg koszt beszívhatnak. Végülis az autón is van levegőszűrő... :D

 

A gázra nálam került egy szűrés. Onnan is megy azért sokminden...

Előzmény: Dobo77 (26348)
Dobo77 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 26348

Nekem nem ilyen kazánom van, hanem Immergas, de az éves karbantartásnál ezt a savazást nekem is megcsinálták kérés nélkül. Azt mondta a csóka, hogy előírás, mert évente elszennyeződik. Meg is mutatta, mikor szétszedte, hogy mik vannak rákövesedve. Teljesítmény csökkenést én egyébként nem vettem észre előtte sem.

Előzmény: LRROV2 (26346)
kjapp Creative Commons License 2017.11.28 0 0 26347

nekem a legkisebb Alkon van (12 kW), 6 éve üzemel, semmi probléma vele, én is csak 38-39 fokkal fűtök

Előzmény: LRROV2 (26346)
LRROV2 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 26346

Üdv. Mindenkinek ! Tanács kéne !

Egy UNICAL ALKON 28KW-os kazánunk fűt a házunkban.  Gyakran azzal a jelenséggel találkozom (mondjuk a fűtési szeon végén ) , hogy a kazán normálisan kifűti a lakást, de ha a fűtővíz hőfokját feljebb állítom, akár maximumra is, nem tud csak 50 C vizet előre küldeni. A HMV készítésekor is alacsonyabb a vízhőfok ilyenkor. A hiba a szervíz szerint az, hogy a gáz érgéstermékek a füstjáratokat részlegesen eldugítják, a kazán nem tud teljes teljesítménnyel menni. Ezt alátámasztandó valóban teljes kivezérlés esetén a gázórán mért gázmennyiség is kevesebb. Ilyenkor  sajnos a kazán belsejében a hőcserélő füst kivezetésének felületeit  lugozzák-savazzák és minden helyreáll. De csak egy évig. Mi lehet a jelenség okozója? Tudni kell, hogy a házat én már 40 fokos előremenő vizhőmérséklettel ki tudom fűteni ( rengeteg a radiátor ) ígyekszem lemoduláltatni a kazánt a  minél kisebb  gázfogyasztás miatt. A kéményünk igen hosszú, így a bevezett égés levegő szétválasztott, külön csövön jön a kazánnak.  Lehet hogy marhaság, de feltélelezhető?

 

Azért szennyeződik el idő előtt az égéstermék kivezetésének hőcserélő felülete, mert folyamatosan alacsony teljesítménnyel megy a kazán?

Lehet hogy téli hónapokban a szétválasztott levegő beszívás hatására a levegő nem kellően melegszik fel, amikor a kazánhoz kerül. ?

 

Ha valaki tudna ebben segíteni?

 

Tudom, hogy sokak utálják ezt a gyármányt, de úgy gondolom, hogy elsősorban a szervíz háttere miatt.

 

Köszönöm a türelmeteket !

obsitos3 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 26345

Külső hőmérséklet jeladó van beépítve,írja.Nem kavarhat be?Egyáltalán,ha még egy thermosztát sincs a rendszerben,akkor az minek?

Előzmény: spee981 (26344)
spee981 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 26344

joevagyok tippjére egy licit tőlem is: valami el van zár(ód)va. jó lenne a kazánmenüben kibogarászni a kazán maga milyen visszatérőt mér. lehet hogy a saját belső bypassán forog le a víz. nincsenek-e zónaszelepek, amik esetleg áramtalanítva maradtak így sose nyitnak ki?

Előzmény: Samoh (26342)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 26343

"ehet akár 50 fok, akár 80, attól függ hova tekerjük a kis hőfok állító potmétert..)"

ÉS az az 50-80 fok el is "indul" az előremenőn a hőleadók felé ? Kézzel érezni a csövön ?

 

AMúgy mi(k) a hőleadók ?

Néhány fénykép esetleg ? a kazán környékéről ?

 

Ott valami nagyon nem kerek ! HA 10 fokos a visszatérő nem igazán "fűtheti" túl magát a kazán.. HA csak nincs eldugulva hőcserélő, zárva valami , vagy fordítva bekötve..

DE azt csak észrevette volna ennyi "profi" ..

Előzmény: Samoh (26342)
Samoh Creative Commons License 2017.11.27 0 0 26342

spee981: az istennek nem enged írni az eredeti nevemen, úgyhogy ezen a néven válaszolok:

A szituáció pontosabban leírva: az ügyfelünké a ház, pár hónapja vette, mi a bontást és az átalakítást intézzük, és próbáljuk a hidegben  beüzemelni a fűtést mert már elég hideg van fűtés nélkül bent.

Nem állítottunk el semmit, a rendszer állítólag nem tudott nagy hidegben megfelelő meleget előállítani a múltban, és klímával pluszban ráfűtöttek néha télen.

Eddig 2 fűtés szerelő és 2 gépész tervező, meg egy viessmann kazánszerelő (aki egyben fűtésszerelő is) járt ott és nem igazán érti eddig senki, hogy mi miért nem működik, egy dolog biztos: a kazánnak sokkal többet kéne "fűtenie" azaz nem kéne ennyit járnia üresjáratban. Ugye a rendszer tök hideg, a visszajövő ágon 10 fokos víz jön vissza, mégis mikor a kazán eléri a kimeneten a beállított vízhőmérsékletet (ez lehet akár 50 fok, akár 80, attól függ hova tekerjük a kis hőfok állító potmétert..) eléri a hőmérsékletet, és ekkor fogja magát lekapcsolja a lángot és addig vár, míg a hőmérséklet jeladója kb 25-30 fokos vizet nem mér, és csak ekkor kapcsolja be újra a lángot (ilyenkor jön ki az hogy kb fél percet fűt, 2 percet megy üresjáratban)

A gépész tervezőnk szerint túl sokat van üresjáratban keringtető üzemmódban a kazán, folyamatosan fűtenie kéne a vizet, amíg a visszajövő ágon nem mér hasonló hőmérsékletet, mint a kimeneten van; és így az életben nem tudja felfűteni a házat.

Van más baj is a rendszerben, de ezzel kéne kezdeni a gépész szerint, hogy ezt megoldjuk, hogy a rendszerbe több hő menjen bele a kazánból és folyamatosan fűtse a vizet.

Megnéztük, hátha van valami termosztát vezérlés amit lebontottak a villanyszerelők, de nem volt termosztátja a kazánnak külön, a termosztát sorkapcsain gyárilag egy rövidzár van.

A kazán keringtetője keringtet rendesen, nincs elzárva semmi szelep stb.. ezt is ellenőriztük.

Még egy külső hőmérséklet jeladó van bekötve a kazánba, de más nincsen.

Előzmény: spee981 (26341)
spee981 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 26341

Mikor eléri a hőfokot, akkor a kazánnál a visszatérő cső mennyire meleg? Biztos jó a beszabályozás? Ha leforog a víz pont valami hasonlót csinálna, de azért a 20 fokra visszahűtésnél korábban is folytathatná a fűtést. Ez pedig lehet attól hogy az utókeringetés túl hosszú időre van állítva. Változtattatok valamit a legutóbbi szezon óta?

Előzmény: S4mu3l (26340)
S4mu3l Creative Commons License 2017.11.25 0 0 26340

Udv az egybegyulteknek!

Olyan problemank lenne, hogy viessmann vitodens 100 fali kazan az ido kb 25%-aban mukodik (egeti a gazt es futi a vizet), az ido tobbi reszeben pedig uresjaratban keringtet. A jelenseg pontosabban leirva: beallitott ertekre felfuti a vizet, ha elerte a hofokot, lekapcsolja a gazt es visszahul kb 20 fokra, hiaba teljesen hideg a visszameno cso (igy jon ki a kb 25%mukodes es 75%uresjarat.) Ez nagyjabol olyan mintha negyed teljesitmenyen menne es egyszeruen nem birja felfuteni a hazat. A hmv tekeroje direkt le van huzva nullara es nem termel a hasznalati melegviz pufferebe. Ez igy szerintetek normalisan mukodik? Akarhova tekerem a futesre termelt viz homerseklet allitojat mindig ezt csinalja. Termosztat es kulso vezerles nincs a rendszerben, a termosztat sorkapcsaiban egy rovidzar van gyarilag.(az osztogyujtokon levo szelepek vannak szabalyozva, osszel be van kapcsolva a kazan futesre, tavasszal meg ki van kapcsolva.)

Wattocsak Creative Commons License 2017.11.25 0 0 26339

Leszerelés és nyomáspróba volt másfél óra. Az óra felszerelés plombálva még egy óra sem. Szeretnék ilyen óradijat. Mindkét esetben két szerelő volt kint.

Előzmény: nixon70 (26336)
dddstudio Creative Commons License 2017.11.25 0 0 26338

Sziasztok!

 

Kondenzációs kazán (Viessmann 100-W Touch) rezgései nagyon áthallatszódnak egy válaszfalon keresztül a szomszédos szobába. Van esetleg tapasztalatotok abban, hogy valami gumibak-szerű felfogatással ez csökkenthető esetleg? Elvileg gondolom igen (persze ésszerű kereteken belül) - de nem tudom, hogy mi a legcélszerűbb megoldás / mit érdemes venni hozzá? Tudnátok segíteni?

 

Köszi,

Dani

 

 

 

BJaca Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26337

13000 fel, 13000 leszerelés. Sok óránál sok forint. Inkább az a durva, hogy mindegyikhez számolták a kiszállást is, feltételezve, hogy egy helyen voltak az órák.

Előzmény: nixon70 (26336)
nixon70 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26336

Huvazz...

Nem gyenge!

Előzmény: Wattocsak (26335)
Wattocsak Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26335

4 mérő le és felszerelés + külső nyomáspróba Főgáznál.

Előlegben elkértek 150 ezret. Majd amikor feszerelték az órákat, akkor visszakaptunk 46 ezret. 

Előzmény: nixon70 (26332)
Téli nap Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26334

Ezek szerint a TIGÁZ olcsó !

Előzmény: nixon70 (26332)
obsitos3 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26333

Eon le:14500.- ,fel:14500.- Oldalfali,kéményesek nem játszottak,csak EPH-t kértek,az apropó:eddig volt:konvektor,most kondenzációs.

Előzmény: nixon70 (26332)
nixon70 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 26332

Megnéztem a csekket, tévedtem......

3652 Ft volt a leszerelés, 5216 Ft a visszaszerelés+ plombálás ( tigáz dso)

Előzmény: Brikk stone (26292)
Grossbau Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26331

Szövegem közepén utaltam erre,  mely szerint

 ' (mert ugyi a főfal az teherhordó szerk . ) '.

Ez viszont nem jelenti azt ,hogy egy kőmíves  a két segédjével és megfelelő gyakorlattal ne tudná elkészíteni.

 Ma már   60 -80 millás házakat építenek bejelentés alapján. Készül egy u.n. bejelentési terv, nagyjából azonos a korábbi engedélyezési tervvel, M 1 : 100 rajzok  kb. 4 -5 db, némi műleírásnak csúfolt, de már inkább  műszaki tartalomnak nevezett iromány. Amit láttam   olyan 4 -5 oldal. Sok mindenre jó, de korrekt kivitelezésre biztos nem.

 

 pl. nagyon jó naív   első építtetők totál megvezetésére  - leöntve csilibili számítógépen generált látványtervvel.

 Az esetre :

  "ügyes kőmíves mester   +  kettő segéd, és  az anyagok, de a legfontosabb a megfelelő áthidaló."  elvégzi 

 

és a tulaj/építette pedig elvégzi a z engedélyezést/bejelentést, ami     a munkátlan  építész szerint kell, hogy tartalmazza :

 

 

  a tervet,

 az anyagkiírást,

 technológiai leírást,

a  felelős műszaki vezetőt,

 a naplót

aztán majd az ép. hatóság dönt ezek lapján.

 a munka addigra régen készen van.

 a bürokráciának van egy ismérve :   terjed ,  önmagát gerjeszti  és néhányan mellette kardoskodnak.

Előzmény: Wattocsak (26329)
smith Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26330

Itt csak az a baj, hogy az olcsó kazánok  nemhogy széles tartományban, de egyáltalán nem tudnak modulálni.

 

Kondenzációs kazán, ami nem tud modulálni?

Előzmény: Égető1 (26315)
Wattocsak Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26329

Ha az a nyílás főfalban van akkor az engedély köteles.

Előzmény: Grossbau (26325)
BJaca Creative Commons License 2017.11.23 0 1 26328

És a 90 diplomásból 10 érti is, hogy mire kapott diplomát...

Előzmény: Törölt nick (26326)
Grossbau Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26327

És tovább,    jó hatéve egy  kombi, zárt égésterű kazán beépítésén ügyködtem.   Sanunier Duval készülék volt elviekben lehetett volna kondis is, de a megrendelő ( cs.tag nem kérte ).

 

Mint főorganizátornak  a kazánt  a falra kellett szereltetni mielőtt jönnek a bélelők. Éppen dolgom volt a  Főkétüsz   Rákospatak u-i  kirendeltségén, gondoltam, hogy rákérdezek arra a problémámra  mi a telepítési minimum. Nem mondták meg, majd tovább mi a mérete az un. szétválasztó idomnak amivel a füst levegő rendszer indul. Gyakorlatilag semmit nem mondtak meg... legalább is az a p'csa akkor akkor éppen ott ült tanácsadónként. Láttam únta az egész ott létet,  valami zaklatásfélének vette, hogy egyáltalán mer valaki kérdezni.

 

 

 A pobléma rém egyszerű volt :

 

  Egy 210  cm  belmagasságú fürdőszobába kellett pont a fürdőkád  egyik végénél  telepíteni a kazánt. Ehhez mm -re kellett tudni az alsó telepítési magasságot, a készülék magasságát,  az elvezető  csőrendszer  függőleges helyigényét. Minden megvolt, kivéve a szétválasztó idom magassága nem.  De a probléma meg oldva, a  gáz- fűtésszerelő éppen elfért, sőt felül még maradt 10 cm is.

Előzmény: Grossbau (26325)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26326

Az a véleményem, hogy ma 100 emberből 10 munkás 90 diplomás. Régen fordítva volt.

Akkor több kőműveskanál volt egy építkezésen, most több aláírás. Ennyi.

Előzmény: Grossbau (26325)
Grossbau Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26325

Anno már több mint 15 éve, már   törzstag voltam az építész fórumon. Volt ott is olyan, hogy kérdezz felelek rovat. Nem a szokásos sok kérdező egy válaszoló konstrukció, hanem olyan mindenki általi beleugatós.

 Nos egyszer egy illető megkérdezte, hogy egy szokásos,  klasszikus  38 -as téglafalba szeretne egy  átlagos bejárati ajtót tenni, max 1,2 m szélességgel.

 Írtam ne csináljon ebből problémát, ügyes kőmíves mester   +  kettő segéd, és  az anyagok, de a legfontosabb a megfelelő áthidaló.

 

 

 Egy  munkátlan építész kiszagolta, hogy laikus üti az orrát a felkentek ügyébe. 

Hát alaposan kiosztott.  

 Hogy kell terv, kell technológiai leírás , kell engedély (mert ugyi a főfal az tehehordó szerk . )  kell felelős műszaki vezető, kell napló.  

 Mondott az illető hideget meleget a felelőtlenségemről, akár atomháború előkészületeit javasoltam volna.

 Megértem ,ha az Andrássy úton kezdene valaki ilyen műveletbe, de egy vidéki valaki volt a kérdező.

 

 

 Ősi, első  munkám pont   egy  belső ajtó áthelyezés,  azután ablakvágás és még egy  bejáratiajtó arrébb helyezése volt.

Előzmény: Törölt nick (26323)
Wattocsak Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26324

Ezt kéri a hatóság, hogy ez lehúzás vagy sem nem az én tisztem eldönteni. Aki a gáztervhez biztonságtechnikai és egészségvédelmi jegyzőkönyvet ad be az más semmin sem lepődik meg.

Azért a mai átlag szerelő tudását figyelembe véve nem biztos, hogy olyan nagy probléma.

Előzmény: Törölt nick (26321)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26323

2.5m széles ablakot raktam be egy falba, ami 38-as Porotherm és az emelet gerendái támaszkodnak rá. :)

Még áll a ház! ;) Azt gondolom, hogy aki nem tud normálisan mérlegelni, nem fog hozzá. Talán.

Előzmény: NAND708 (26322)
NAND708 Creative Commons License 2017.11.23 0 2 26322

Van egy falad, ami teli van ablakkal, az ablakok fölötti áthidalók 40 cm széles, - ablakok közötti  falszakaszokra támaszt. Megfúrnád? És ha 50 cm? vagy ha 35 cm? Nálad lehet, hogy kolompol, hogy ez veszélyes, de másnál nem biztos. 

Előzmény: Törölt nick (26321)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 0 0 26321

Azért ugye megegyezhetünk abban, hogy ez totális lehúzás!?

Milyen fal az, ami egy 100-150mm-es fúrástól összedől? :D

Előzmény: Wattocsak (26320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!