Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.10 0 0 2226

Most alapozod meg a jövő évi fiatalok lehetőségeit. Ezért javaslom a galambokat nemenként válaszd szét! MOST!!

Előzmény: Törölt nick (2224)
MZ5 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2225

LIKE

 

Előzmény: Törölt nick (2224)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2224

Mai Monori vásárfia! :) Vagyis vásárlánya! :) Antwerpeni díszposta tojó

Éppen vedlésben.

A régi hím rögtön átpártolt hozzá! :D

Nagyon örülök neki, szerintem tök szééép! :D

 

   

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 2223

Ja és ma kikelt az első kis szíves az új hímtől és a régi mamától. Kis sárga kiskacsa, ezt mondta rá az öcsém! :DDD

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.08 0 0 2222

Persze, hát úgy gondoltam, hogy amikor elvileg letojna, akkor kap műtojást és ha szépen üli, akkor kap egy fiasat helyette, a mű meg menne a másik pár alá. Ha kikel a pici és szépen neveli, akkor okés, ha nem, még mindig visszatehetem az eredeti szüleihez.

 

Holnap Monoron elvileg kapok egy szépséges fiatal tojót. Majd beszámolok róla.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2221

Dajka párokat használunk a bevált és értékes tenyészgalambok tehermentesítésére. Bár vannak kapzsi emberek akik évente az egészséges 3 szori maximum letojás helyett 6-8 alkalommal is tojatják a tojókat. És van a csődőr modszer ahol a fő ficko minden héten kap másik arát s mikor megtermékenyítette akkor a tojót megfigyelés alá helyezik és a vele azonos időben lepárosított dajka galambok alá teszik a tojását.

Előzmény: Törölt nick (2218)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2220

Nekem is van egy tojóm, amelyik egy szezonban csak egyet tojt. utána is rendesen párzott, fészket raktak, volt fészekrehajtás, kotlás. Csak nem tojt többet. Mikor már harmadik napja ült az üres fészken, tettem alá műtojást, akkor már a hím is elült, szépen kiülték az idejüket, közben a himet röptettem. Mikor a költési idő lejárt tettem alájuk fiókát és rendesen nevelték.

Előzmény: Törölt nick (2218)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2219

Nem. Írtam a költés biológiai órájáról, a nemtojó galambnál ezt nem tudod megfigyelni. Olyan, mint az óra mutató nélkül.

Pl. a pép az első tojás után 17 nappal képződik először. Ezt mitől számítod?

Az ilyen tojók az egész évben a fészek körül kuporogják végig, de sosem tudni, mit csinál bennük a biológia.

Előzmény: Törölt nick (2218)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 2218

Üdv! Kicsit nem voltam netközelben, hahhhh... de jó volt kikapcsolódni! :D

 

Arra jöttem rá időközben, hogy a nem tojó galimat dajkának fogom használni, arra sztem alkalmas lesz. Szerintetek?

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2217

1992-BEN A 4919 SKTA T  fiatalom 50km-es tréningről lett rakva 230km-re és dúcelső volt . Pedig akkor ker 1. voltam . A 2. számú tolla volt ép kinőve neki tehát 8 régi és 1 egész és 4/5 nagyságban volt kinőve neki a toljúja.

 

No de én mi a izémnek írjak le tanácsba olyat ami veszélyt rejt magában egy kezdő számára. Aztán meg világgá kűrtőljék a kedves sporik! Hiányzik ez nekem? hehe :DDDDDD

Előzmény: gr82wök6ószfater (2216)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2216

"Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni",,,

Egy hete elvittem az egy tollat dobott fiatalomat 20km-rehárom berepült fiatallal, szombaton meg 175km-re utazott a tsz-i versenyre, hétfőn reggel itthon volt.

Előzmény: Törölt nick (2211)
Bobo772 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2215

Nézegettem az ujságba a képeket, besütött a lemenö nap a galambosba , és több galambom a vedlésben elörehaladva kinn sütkérezve a lemenö nap sugaraiban, mintha képröl jöttek volna ki. Kihuzva pöckösen álltak ,a kékek világos hamuszürke színben,zöldes lilás nyakkal... A sötét kovácsoltak a lilás nyakával és szinte fekete szárnyai, fehér rajzokkal... Tiszta Desmeth a képröl , mintha a varázsceruzás fiu rajzolta volna öket... egyre jobban féltem öket nem jönnek haza :-) De ugye hazajönnek :-() Nézegettem az ilyen olyan helyezéseket és mintha tükörképek lennének... olyan csapat lesz belölük........

Előzmény: Törölt nick (2214)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2214

cuzuki a  mi autonk??? hehe :)

Előzmény: Bobo772 (2213)
Bobo772 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2213

Benn az üveg , fasza, a levél miatt néztem meg  tegnap este még visszaírt a gyürüs koma de a következö kérdéses levelemre már nem, és eddig sem,, pedig azt hittem milyen rendes boltos foglalkozik a levelekkel is....

Előzmény: Törölt nick (2212)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2212

Üveges szaktárs maga mit mereszti a gépen az idejét?. Nyomás dolgozni!! :D Ja hogy énis? Igen !!!????De én főzöm a vacsit a családnak!

Előzmény: Bobo772 (2210)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2211

Röviden!

Május 15 után már felesleges gyűrűzni ha versenyzésre kell a fiatal. Vérvonal rögzítésére az jó lehet... ha a coli és tsai nem végzik ki(himlő is).

Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni ha min van 18celsius és süt a nap!

Tavasszal a kései fiatalt max 100km -ig tréningeztesd.

Ha most sikerűlt csak gyűrűzni akkor használd ki hogy jövőre több tenyészgalambod (költő) lesz és tavasszal gyűrűzől 100db-ot. A fiatal galambok valamiért több kót adnak mint az öregek...

Tréninget én 20kmről kezdem majd 10km-el emelem majd 50-80-120km.(inkább multidő)

Olvass vissza (a civakodást ugord át:D)!

Kérdez ha tudok válaszolok vagy gőzeke.

Előzmény: Springa (2209)
Bobo772 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2210

Szia én még nem tudom én is kezdö vagyok ez az elsö kis galambom azért, hogy ezzel ia tanuljam mit kell velük csinálni, milyen mikor kikel, hogy nöl fel stb....most van még 3 még kissebb....

Előzmény: Springa (2209)
Springa Creative Commons License 2012.09.06 0 0 2209

Nem túl kései?

Mindenhol azt mondják a június 15.-e után született galambok már nem jók semmire, max tenyésznek (bár a genetikája ugyan az mint a tavaszi fiataloknak).

 

Erről írhatnátok többet ,mert idén nekem nem sikerült elég fiatalt fognom és most gyűrűztem 19 fiatalt. Szeretném őket 5-6 úttal betréningeztetni (10-25km) majd 1-2 120km út.

Nem tudom mi marad belőle mert úgye ezmár keményen a téli időbe fog esni.

 

(Egy kezdő.)

Előzmény: Bobo772 (2208)
Bobo772 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 2208

Sziasztok az elsö kis galamb a jövö reménysége....15 naposan, lassan lehet  letennia földre hagy egyen a többiekkel, minél hamarabb önállósodjon..

 

 

 

Előzmény: tyúkanyó49 (2188)
Bobo772 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 2207

Várnánk Tyúkanyóka helyzetjelentését kiváncsi vagyok a szereplésre, a másikra nem is merek írni mert leharapják a fejem.... 

Megvan az elsö 4 kisgalambom 1 15 napos 3 maszületett bárány... a jövö reménységei...:-)

Előzmény: Törölt nick (2206)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.05 0 0 2206

Sehol egy fiatalokkal versenyző egyén? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.29 0 0 2205

LIKE

Előzmény: MZ5 (2204)
MZ5 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 2204

heti 2X  spakli tenyészidőben , havi 2X nedves takarítás is , hypo  főképp, amugy az alján zeolit vékonyan finom apró sderes homok keverékkel, nedves takarítás után uj.Tenyészidőn kivül nagytakarításkor keményebb huncutságok is bevetésre kerülnek.

Előzmény: Törölt nick (2202)
tp329 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 2203

Mi  a káttyáng "igazi" neve? Eteti valaki? Tapasztalat?

Keresem a neten (kérdezem a barátom), de nem talál róla semmit.

Páromnak ajánlotta a múltkorába takarmányos, persze vett is egy keveset. Olyan bükköny kinézetű, csak zöld. Galambok megeszik, gondoltam utána nézek mi ez, de nem sikerült.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2202

Egy díszgalambász elkezdett postázni és egy lehelet hijján nem lett ker. hosszútávú bajnok...egyévesekkel...

 

Rácson vannak a galambok vagy napi spakli esetleg hullámpapír amit kidobsz ha takarítasz???

Mivel fertőtlenítesz? És mikor?

Előzmény: MZ5 (2201)
MZ5 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2201

A postagalambsport külön világ , d e figyelek mert szeretek tanulni és a postagalambászoktól is lehet.

Inkább csak azt a részét amelyik a galamb egészségével , vedléssel ,párosítással, általában a galamb viselkedésével kapcsolatos.

Tapasztalatom és véleményem,hogy átlagban sokkal képzettebbek az átlag díszgalambásznál. A legnagyobb tanító viszont a saját tapasztalat.

Előzmény: Törölt nick (2200)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2200

26100-as skt-m őszi fiók volt 26 helyezése és ebben 5 egy. első(kb 3x kerületi 4-8-ik). Igaz 10 féltestvére is volt egyesületi első.

Nem sportgalambnál meg lehet, hogy ősszel dobja ki a megfelelő(fajtaleírás) egyedet.

 

Fiatal tojó 1-2. költése a favorit nálam...

 

Szeptember, októberben a tőrzs fentartására és kiemelkedő egyed rögzítésére hagynak fiatal.pl: július végén országos marathon és a jó eredményt elért versenyzőt párosítják majd dajka galambbal felneveltetik a gyerköcöket.

Előzmény: MZ5 (2196)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2199

De ha első kelésű lett volna, lehet, hogy országos sampion,,,:-)

Előzmény: ghoezeke mate (2198)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2198

Nekem volt kerületi sampionom második kelésből.

Előzmény: gr82wök6ószfater (2197)
gr82wök6ószfater Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2197

"Vérprofi" ugyan nem vagyok, de a néhány év(tized) tapasztalat szerint minden eddigi jobb galambom első költésből

lett.

Van is egy mondás, most ne kérdezd kitől : "az első pár tojás arany, a második ezüst, a harmadik bronz."

Előzmény: MZ5 (2196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!