Akit érdekel a galambtartás, sportgalambászás az itt felteheti kérdéseit! Lehet csevegni, érdeklődni, csereberélni és kérdezni! És megkérek minden kedves idelátogatót, hogy konkrét termék neveket ne írjon le! pl: gyógyszer neve helyett csak a hatóanyagot... stb
Persze, hát úgy gondoltam, hogy amikor elvileg letojna, akkor kap műtojást és ha szépen üli, akkor kap egy fiasat helyette, a mű meg menne a másik pár alá. Ha kikel a pici és szépen neveli, akkor okés, ha nem, még mindig visszatehetem az eredeti szüleihez.
Holnap Monoron elvileg kapok egy szépséges fiatal tojót. Majd beszámolok róla.
Dajka párokat használunk a bevált és értékes tenyészgalambok tehermentesítésére. Bár vannak kapzsi emberek akik évente az egészséges 3 szori maximum letojás helyett 6-8 alkalommal is tojatják a tojókat. És van a csődőr modszer ahol a fő ficko minden héten kap másik arát s mikor megtermékenyítette akkor a tojót megfigyelés alá helyezik és a vele azonos időben lepárosított dajka galambok alá teszik a tojását.
Nekem is van egy tojóm, amelyik egy szezonban csak egyet tojt. utána is rendesen párzott, fészket raktak, volt fészekrehajtás, kotlás. Csak nem tojt többet. Mikor már harmadik napja ült az üres fészken, tettem alá műtojást, akkor már a hím is elült, szépen kiülték az idejüket, közben a himet röptettem. Mikor a költési idő lejárt tettem alájuk fiókát és rendesen nevelték.
1992-BEN A 4919 SKTA T fiatalom 50km-es tréningről lett rakva 230km-re és dúcelső volt . Pedig akkor ker 1. voltam . A 2. számú tolla volt ép kinőve neki tehát 8 régi és 1 egész és 4/5 nagyságban volt kinőve neki a toljúja.
No de én mi a izémnek írjak le tanácsba olyat ami veszélyt rejt magában egy kezdő számára. Aztán meg világgá kűrtőljék a kedves sporik! Hiányzik ez nekem? hehe :DDDDDD
"Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni",,,
Egy hete elvittem az egy tollat dobott fiatalomat 20km-rehárom berepült fiatallal, szombaton meg 175km-re utazott a tsz-i versenyre, hétfőn reggel itthon volt.
Nézegettem az ujságba a képeket, besütött a lemenö nap a galambosba , és több galambom a vedlésben elörehaladva kinn sütkérezve a lemenö nap sugaraiban, mintha képröl jöttek volna ki. Kihuzva pöckösen álltak ,a kékek világos hamuszürke színben,zöldes lilás nyakkal... A sötét kovácsoltak a lilás nyakával és szinte fekete szárnyai, fehér rajzokkal... Tiszta Desmeth a képröl , mintha a varázsceruzás fiu rajzolta volna öket... egyre jobban féltem öket nem jönnek haza :-) De ugye hazajönnek :-() Nézegettem az ilyen olyan helyezéseket és mintha tükörképek lennének... olyan csapat lesz belölük........
Benn az üveg , fasza, a levél miatt néztem meg tegnap este még visszaírt a gyürüs koma de a következö kérdéses levelemre már nem, és eddig sem,, pedig azt hittem milyen rendes boltos foglalkozik a levelekkel is....
Május 15 után már felesleges gyűrűzni ha versenyzésre kell a fiatal. Vérvonal rögzítésére az jó lehet... ha a coli és tsai nem végzik ki(himlő is).
Ha kivedlette a 3. (belülről számított) szárnytollát akkor lehet tréningezni ha min van 18celsius és süt a nap!
Tavasszal a kései fiatalt max 100km -ig tréningeztesd.
Ha most sikerűlt csak gyűrűzni akkor használd ki hogy jövőre több tenyészgalambod (költő) lesz és tavasszal gyűrűzől 100db-ot. A fiatal galambok valamiért több kót adnak mint az öregek...
Tréninget én 20kmről kezdem majd 10km-el emelem majd 50-80-120km.(inkább multidő)
Szia én még nem tudom én is kezdö vagyok ez az elsö kis galambom azért, hogy ezzel ia tanuljam mit kell velük csinálni, milyen mikor kikel, hogy nöl fel stb....most van még 3 még kissebb....
Mindenhol azt mondják a június 15.-e után született galambok már nem jók semmire, max tenyésznek (bár a genetikája ugyan az mint a tavaszi fiataloknak).
Erről írhatnátok többet ,mert idén nekem nem sikerült elég fiatalt fognom és most gyűrűztem 19 fiatalt. Szeretném őket 5-6 úttal betréningeztetni (10-25km) majd 1-2 120km út.
Nem tudom mi marad belőle mert úgye ezmár keményen a téli időbe fog esni.
heti 2X spakli tenyészidőben , havi 2X nedves takarítás is , hypo főképp, amugy az alján zeolit vékonyan finom apró sderes homok keverékkel, nedves takarítás után uj.Tenyészidőn kivül nagytakarításkor keményebb huncutságok is bevetésre kerülnek.
Mi a káttyáng "igazi" neve? Eteti valaki? Tapasztalat?
Keresem a neten (kérdezem a barátom), de nem talál róla semmit.
Páromnak ajánlotta a múltkorába takarmányos, persze vett is egy keveset. Olyan bükköny kinézetű, csak zöld. Galambok megeszik, gondoltam utána nézek mi ez, de nem sikerült.
26100-as skt-m őszi fiók volt 26 helyezése és ebben 5 egy. első(kb 3x kerületi 4-8-ik). Igaz 10 féltestvére is volt egyesületi első.
Nem sportgalambnál meg lehet, hogy ősszel dobja ki a megfelelő(fajtaleírás) egyedet.
Fiatal tojó 1-2. költése a favorit nálam...
Szeptember, októberben a tőrzs fentartására és kiemelkedő egyed rögzítésére hagynak fiatal.pl: július végén országos marathon és a jó eredményt elért versenyzőt párosítják majd dajka galambbal felneveltetik a gyerköcöket.