Keresés

Részletes keresés

havaho Creative Commons License 2017.01.17 0 0 6085

Nem, Géza fekete gácsér, de sávozott örökítő. Az ifjoncok sávozottak, kivéve négyet mert 3 fekete egy meg kék.

Előzmény: juhosttt (6084)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.17 0 0 6084

Jól látom, hogy sávozott fekete a gácsér?

Előzmény: havaho (6082)
ALibás Creative Commons License 2017.01.16 0 0 6083

Kedves havaho...köszöntem a felajánlást tökkéletes:)a kacsáid csinoskák remlem unatkozó Gácsérom is elégedett lesz majd Velük...alább előző hozzászólásomban a mail címem ott kérlek a részleteket amennyiben lehetne ééés köszöntem szépen Libás

Előzmény: havaho (6082)
havaho Creative Commons License 2017.01.16 0 0 6082

Szia! Van 14db 2016.szeptember 14-i kelésű kacsám, ebből ha jól látom csak 3 vagy 4 gácsér van. Tahitótfalun lakom a 3. kerületig tudok szállítani. Itt van néhány kép róluk. A gácsérom fekete a tojó kék (amelyik az ajtóban áll).

 

Előzmény: ALibás (6075)
ALibás Creative Commons License 2017.01.16 0 0 6081

kedves ...köszöntem a mosolyt az orcámra mivel hasonlóan gondolkodhatunk...az ajánlatod úgyszínt természetesen...mely meg lepett...bizony:)

Megfelel mivel kuncsorgó helyzetemben ezt a felajánlást nem tolhatom el...a világért sem tht maradhatunk mail szinten ami is részemről hpontanndearkukacgmailpont(k-c)om...telefonom sajnos nincs adott szavam viszont igen és Kisoroszi...voltam ott 1 alkalommal kb.20 éve eegy nagyon kedves embernél aki lovazik tht lesz majd + kérdésem haaa nem problema:)

Libás

Előzmény: Kacsapacsa44 (6080)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 6080

Kedves ALIbás! Egy tojót oda tudok adni. Kisorosziban lakom, ha akarsz jöhetsz érte, ha nem, marad, amikor Budapestre megyünk és ott összetalálkozhatunk. Később megbeszélhetjük a részleteket. Nem üzletembernek születtem, úgy hogy biztosan meg tudunk állapodni.

 

Előzmény: ALibás (6076)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 6079

Rendben, rezerváltam számodra a fehér tojót. Részleteket később, ha enged a fagy.

Előzmény: atrego (6078)
atrego Creative Commons License 2017.01.15 0 0 6078

mármint ami a  párja lesz:)

Előzmény: atrego (6077)
atrego Creative Commons License 2017.01.15 0 0 6077

azért kérem  a  fehéret,mert  a  párja/egy másik fehér gácsér/is  fehér.Ezen kívül  egy  fekete  gácsérom van/a  szárnyánál    fehér  folttal/és egy barna tojó

Előzmény: Kacsapacsa44 (6074)
ALibás Creative Commons License 2017.01.15 0 0 6076

kedves Nekem épp szükségem van kettő tojóra fiatal tojóra...megoldható?

(Bp vonzáskörzete Érdről bé...tekintve)megfelelne de nem kicsit:)köszöntem Libás

Előzmény: Kacsapacsa44 (6070)
ALibás Creative Commons License 2017.01.15 0 0 6075

Hali Mindenkinek...

keresek vegyszermentes 1 pár Néma kacsa Tojot szabad tartásra jóvágású,naggyon unatkozó Gácsér társaságát bővítvén...ha tud valaki Érd közelében normál áron elérhetőt előre is megköszöntem:)Libás

Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 6074

Rendben, tenyésztésbe fogom fogni. Egy aktív gácsérunk van (Szkini), ő a kacsaudvar atyja. Férfiereje teljében van. Mivel az első kacsám, elhatároztam, hogy végelgyengülésben fog kimúlni a világból. Talán 7-8 éves lehet, utána kéne néznem.  A felajánlott tojó október 2-án kelt, tehát ma 15 hetes. Mivel úgy tudom, hogy 30. hét körül lesznek ivarérettek, még várni kell, de idén már biztosan lehetnek kiskacsái. Nyolcan keltek, egy sajnos beszorult a vasajtó alá és nem hátrált ki, ott pusztult el. Szép nagyocska volt már, talán ezért is nem tudott többé az ajtó alatt közlekedni, ahogy szokta. Szóval, maradtak heten. Abból öt gácsér és két tojó lett (ha jól látom). Az egyik fehér, a feje búbján pici fekete folttal, a másik, fekete-fehér, a feje és a kabátja fekete, de fehérrel bolyhozott. Nagyon szépnek tartom. Választhatsz a kettő közül. A fényképezőgépemet a nyugdíjammal együtt pár hónapja egy segédmunkaerő lenyúlta, de azért próbálok majd képet készíteni róluk.

Előzmény: atrego (6072)
japipapi Creative Commons License 2017.01.13 0 0 6073

Köszönöm.

Próbálok normálisan élni, amíg engedi a dög. Kiröhögöm tehetetlenségem. 

Előzmény: Kacsapacsa44 (6071)
atrego Creative Commons License 2017.01.13 0 0 6072

gyönyörű,hófehér gácsért kapsz  érte.Egy  kérésem van,ne  vágd őt le,vondd  tenyésztésbe,erős,szép állat

Előzmény: Kacsapacsa44 (6070)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 6071

Sokat segít a jó kedélyed, ami hála Istennek megvan. Jobbulást kívánok.

Előzmény: japipapi (6069)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 6070

Hol laksz? Szívesen adok neked egy tojót, bármilyen színűt (nagyon szép az állomány), ha enyhül az idő. Nincs még késő, ha keltetni akarsz. Budapesten összetalálkozhatunk, ha az jó neked.

Előzmény: atrego (6065)
japipapi Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6069

Semmi extra. Szemes kukorica, búza, árpa, kukorica ocsú és és búza ocsú. Mindez csak beszórva az önetetőkbe. Kapják rendszeresen a száraz kenyeret, csak úgy kiszórva, szárazon. Lopják kecskétől a szénát, diófa-, fűzfa-, mogyoró-, kanadai nyárfa levelet, zöld híján. Tavaly nem keltettem géppel, de természetes keltetésből lett vagy 50-60 db kacsám, japánom, kettős hasznosítású (szerintem simán paraszt) tyúk.

Sajnos áprilisban rákot fedeztek fel, műtés, sugár stb. minden szar, nem volt erőm gazdálkodni, vadon lett minden, sőt  nem is akartam volna ennyit. Mos meg nyöghetem a sok takarmányt. 

Előzmény: juhosttt (6068)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6068

Mivel takarmányozol? Lehet a takarmánytól intenzívebbek? Mondjuk én sose szerettem az ilyen korai tojást, (bár sokat tenni ellene nem nagyon tudtam) mert annyival kevesebb lesz a szezonban. Bár most a gép már pihenőre van fogva de ha keltetni akarok akkor kellett h legyen bőven tojás.

Előzmény: japipapi (6067)
japipapi Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6067

Az az enyémek városra szokhattak, mert most is tojik 3 néma mama. 😄 Én se fűtők nekik, igen csak egy ideje - 16°C általában éjszaka. Be sem mennek a zártba, a kecskekarám tetején (ragrap) szunyálnak. Tojni,hajnalban, bejárnak. Így meg van legalább a fürjeknek fehérje abrak. Lehet, hogy összebeszéltek? 😊 A fürjeim is kinn vannak, és bármilyen fura, ők is tojnak. 

Előzmény: juhosttt (6061)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6066

Hát ez egyed függő. A legenda szerint volt már kotló alatt 30 is. De 10-15 tojást a tojók többsége nyugodt szívvel kikölt. Ha túl sok van alatta, egy rosszabb vagy fiatalabb/tapasztalatlanabb tojó nem biztos hogy kitud jó %-al költeni. Nekem ha hagyom megülni, a többség 10-20 tojáson ül el és zömmel 1-3 tojás nem szokott kikelni, de van 100%-os kelésem is.

Előzmény: atrego (6064)
atrego Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6065

még mindig     cserélnék egy   fehér  ,gácsér  némakacsát     tojóra,bármilyen  színűre

atrego Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6064

hány   tojás mehet  egy  lány  némakacsa  alá?

Előzmény: juhosttt (6063)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6063

Az esetek 99%-ban igen. 

Előzmény: atrego (6062)
atrego Creative Commons License 2017.01.12 0 0 6062

a néma  kacsa  jól kotlik?Tojás  után  rendszeresen  elkotlik?

Előzmény: juhosttt (6061)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.11 0 0 6061

Jó dolog is az ilyenkori zöld! Főleg hogy a káposztafélék fehérjedúsak is! Tavaszra jól felkészült csapatod lesz akkor! Szerencsére ebben a hidegben nincsenek potya tojogatások sem, mint a korábbi években. Ha érzik a jó időt majd fognak tojni ezerrel. Csak kérdés mennyivel előbb érzik a jó időt mint a valóság. Mert a túl korán letojt tojásokra nem minden tojó ül meg. Az ilyeneket meg csak keltetőbe érdemes keltetni korai kacsa miatt.

Előzmény: Kacsapacsa44 (6060)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 6060

A szalma szórás nagyon jó ötlet, köszönöm! Különben a jég miatt mindenhová fahamut szórtam. Nálunk olcsón lehet fejes káposztát venni, eszméletlen mód szeretik, jobban mint a kukoricát. Van egy itatójuk, amit tényleg ki tudnak pacsálni, de nem tudom elvenni, mert annyira odafagyott az alja és sajnos ebbe bele tudnak menni, de nem fürödni akarnak, csak, ha a gácsér megrebbenti őket és véletlenül beleszállnak. Akkor azután jön a jaj de fáj a lábam!

Előzmény: juhosttt (6059)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.10 0 0 6059

Nekem fakkokban vannak és a fedett részben szalma van, szerencsére mindegyik hamar rájött, hogy ott jobb tölteni azt az időt amit nem az itatónál töltenek. Amúgy én naponta 2-3x adok nekik meleg vizet, de nem sokat, csak annyit hogy tudjanak inni. Annyit nem kapnak hogy bele tudjanak mászni pancsolni. 

Viszont egy fiatal (tavaly októberi) gácsérom az itató mellé fagyott egy reggel. Felöntöttem langyos vízzel, köszöni jól van, mert csak a tolla fagyott oda. A fiatal, de még a pár éves kacsáknak is újdonság ez a téli idő. 

Előzmény: Kacsapacsa44 (6056)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.10 0 1 6058

Nyugdíjas sok mindent megengedhet magának  - a kacsáinak. Bár a gyomrom görcsben, mert csupa jég a kert. A fiam szokta mondani, hogy hotelszolgálatot kapnak a major-lakók.

Előzmény: japipapi (6057)
japipapi Creative Commons License 2017.01.10 0 0 6057

Nálam nincs ekkora "Amerika"! Reggel engedek vizet a kútból, isznak pancsolnak, amíg nem fagy be. Meleg víz nuku, hisz 30-40 vízi madárnak nem tudok meleg pancsit biztosítani. A nap 3-400 litert melegíteni esztelenség lenne. Nekem is van egy fájólábú tojom. Amikor hülyén landolt megüthette. Ha a hétvégére nem javul, borogatom majd. (a tepsibe, savanyú káposztával! 😄😄😄😄)

Előzmény: Kacsapacsa44 (6056)
Kacsapacsa44 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 6056

Kedves Néma Kacsások! Kirakom a meleg vizet naponta háromszor is, hogy legyen innivalójuk. Aztán egyik-másik belemászik, majd ki a jégre. Ott azután leül, látszik, hogy fáj a lába, próbálja melengetni. Ti mit csináltok, hogy ne fagyjon el a lábuk? Ne engedjem ki őket? Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!