Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2018.08.23 0 0 22619

Akkor lehetséges, a erdőkben valami kösz került bele, rászáradt azért alszik. Én szétkapnám, közbe rendelték másikat. Igaz, mire megjön ócóéktól, a csibe vágó lesz. :-D

Per-sacra is küldheted a párát, sokat nem tévednél. Egy     ilyen kis kütyüt buherálj be, ha van a lomifióban esetleg.

Előzmény: madar86 (22618)
madar86 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 22618

Mar kiszaradt,de ugy maradt :-(

 

Nem tortenik erre semmi :-(

Olvasgatok ha van idom vissza fele.

Megakartam epiteni a legkevereses gepemet,de sok gondal volna ahogy latom,hogy egyeletes legyen a homerseklet.

 

Ez a "mennyezet futesu" eleg jol bevalt.

Nem tudom belefogjak e az epitesbe.

Csirekek novogetnek.

Előzmény: japipapi (22617)
japipapi Creative Commons License 2018.08.22 0 0 22617

Pattinsd ki a dobozt, kiszárárad, megy tovább

Előzmény: madar86 (22616)
madar86 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 22616

Sziasztok 

Belepottyant a vizbe a paraerzekelo azota 10% ot mutat :-( vege van cserelni kell? a homersekletet pontosan mutatja.

madar86 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 22615

Előzmény: madar86 (22614)
madar86 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 22614

Tobbet mar nem igen eszek be. Kifottott mar az idobol.

japipapi Creative Commons License 2018.07.02 0 0 22613

Nem lesz bajuk, de azért igyekezz haza. 

 

Előzmény: Hukszosz (22612)
Hukszosz Creative Commons License 2018.07.02 0 0 22612

Udv, erdeklodom, hogy mennyi ideig maradhat keles utan a csibe a keltetogepben? Dolgozom napkozben, este erek haza. Ha delelott kelnenek ki nem lesz bajuk amig hazaerek?

Lasiodora1 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 22611

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, keltető gépet szeretnénk csinálni, emu tojások számára, amibe nagyobb mennyiségű tojást (min. 30-35db) beleférne. Örülnék, ha küldenétek nekem olyan leírásokat, oldalakat, ahol részletessen levan írva minden a készítésről..

Előre is köszönöm! :)

madar86 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 22610

Kelnek a kovetkozok.... allando para es homerseklet

madar86 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 22609

Koszi mindenkinek a segitseget :-) haladnak a kelessel en meg egyre almosabb:-)

madar86 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 22608

Kelnek a csibek...egy kicsivel hamarabb a kiirtanl :-) ha nincs 0. nap akkor pont jokor.

 

madar86 Creative Commons License 2018.06.23 0 0 22607

Sokan irjak pontatlan :-( itt jo...nem tudom ugyan ott merik e a homersekletet vele....

 

Kikelt az elso csibe....egynappal elobb jott a kelletenel.

Előzmény: japipapi (22606)
japipapi Creative Commons License 2018.06.19 0 0 22606

Nem, az eBaynál a szállítás ingyenes, csak sokat kell várni. Ezen kívül van még egy csomó ingyenes szállítás. A magyar viszont eladók is Kínából vesznek és adnak el szemérmetlen profittal, bődületes szállítási költséggel. Nekem nem lehet olyan sürgős, hogy más pénztárcáját tömjem. :-) 

Előzmény: madar86 (22605)
madar86 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 22605

Ellenoriztem es ez pontos :-) tudom,de surgos volt es lattam neten olcsobban,de szallitassal....ugyan annyi :-(

Ugy utalom mikor a kiszallitas tobbe van mint ami vesz az ember...

Előzmény: japipapi (22604)
japipapi Creative Commons License 2018.06.19 0 0 22604

Jól átvertek! A kínaiaktól esetleg egy ezres, szállítással. Tiéd is kinai, pontatlan, de legalább drága. Ellenőrizd, mert egy sem pontos, attól tartok, sült madarak lesznek!

 

Előzmény: madar86 (22597)
madar86 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 22603

Meg csak a 15.nap :-( olyan lassan telik most az ido :-(

Előzmény: Ladybee (22599)
madar86 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 22602

Egy tizeddel marad el a masiktol az hamarabb erzekeli a valtozast,de ez igy megy utanna par masodperccel kesobb.

Előzmény: Ladybee (22598)
madar86 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 22601

Most 39,1 elobb forgattam

Előzmény: madar86 (22600)
madar86 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 22600

Lehet azert mogorognak annyira a tojasban???

Előzmény: Ladybee (22599)
Ladybee Creative Commons License 2018.06.18 0 0 22599

38,9 = rántotta.

Előzmény: madar86 (22597)
Ladybee Creative Commons License 2018.06.18 0 0 22598

Én azért ellenőrizném. Jól mutat, de nem biztos, hogy pontos.

Előzmény: madar86 (22597)
madar86 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 22597

Ennek elegpontos a homeroje.

3600 volt itt uzletben.

madar86 Creative Commons License 2018.06.11 0 1 22596

Kivettem amik nem voltak szemesek...8db :-(

Előzmény: japipapi (22595)
japipapi Creative Commons License 2018.06.09 0 0 22595

Várom az eredményt, szurkolok!

Előzmény: madar86 (22594)
madar86 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 22594

Most jol uzemel szerintem minden.

Előzmény: japipapi (22593)
japipapi Creative Commons License 2018.06.08 0 0 22593

Ha a ventilàtor nem kever hanem hűt, az nagy hiba. Légmozgást kell előidézni nem orkànt. Kisfordulatszámu cuccot kell alkalmazni, minél nagyobb lapáttal. Én 12 V-os pc ventit 5 V-al üzemeltetem, bőven elég.

Előzmény: madar86 (22592)
madar86 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 22592

Kutyaszor? Azt sem tudom hova tenyem :-( nyirjuk a pulikat van egy zsak egy kutyan.

 

 

Forgataskor elejtettem egy tojast :-( eltort egy masikat :-( egyikben lett volna csibe...

Sajat tojas,de az eleje mar regi semmi nem ugy jott ossze idoben ahogy kellett volna...mar az erek benne vannak a tojasban. 5. napja vannak bent...sok nem szemes ill regi...ha mar nagy az embrio akkor mar jol akarom csinalni...nem olyan jo a csibenek sem belefulladni :-(

 

Meg is kerult bele ventillator a szelen huvosebbek voltak a tojasok a futo test folott van es felfele fujja a meleget.A doboz szelenel meg lefordul igy mindenutt jo melegek.,de megsem ugy legkevereses mint a tobbi.A tojas fulott ugyan ugy 39.2 van stb...

Előzmény: japipapi (22591)
japipapi Creative Commons License 2018.06.08 0 0 22591

Tudod, rengeteg szakirodalom létezik. A kezdetekkor én is sokat, sokfélét olvastam. A gyakorlatban kialakult saját módszerem, azt követem. Végül is - nem akarom ledegralálni-, de tyúktojásnàl nem izgat hogy sikerül, hisz annyi van, hogy kicsi az esetleges veszteség. Vallom, amelyik erős, életképes csíra, nagy túlzással, még a napon is kikelt. Viszont, vett tojásnál már érzékenyebb a veszteség. Én tyúk tojás esetén saját buher keltetőm 37 C fokra állítom és 21 napra egy kiveszem a csirkéket. Naponta minimum kétszer forgatok, vizet rátöltök esetleg és agyő. A keltetési arányom így is 60-80 %. Japikat, kacsákat hagyom vadon keltető, annyi van, hogy nem tudom számukat. Sajnos most a nyest tizedeli rendesen, valamit ki kell találnom. Szerzek valahonnan kutyaszőrt, állítólag annak szaga elűzni. Próba - kucsíber. :-)

 

Előzmény: madar86 (22590)
madar86 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 22590

Tenyleg ugy van ahogy leirtak a dolgokat....

 

Font 39,2-39,4

Kozeppontjaban a tojasnak 37,8

Tojas alatt 36-37

A folso a tojas felettit meri a masik a tojas kozeppontjaban

Ennyi most forgatom a tojasokat es varok...

Nem szaporitom mar a hozzaszolasokat :-) 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!