Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87238

Shetland póninak gondoltam (gondolom), rá is kérdeztem, az-e, de a gyerek határozottan állította, hogy ezek frízek. Végül is mindegy, nagyon lelkesen kocsikázik velük.

Azt nem tudom, tartozik-e hozzájuk macska.

Előzmény: trizs77 (87237)
trizs77 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87237

 

 

 

OFF

 

Csodálnám ha azok lennének.

 

A Fríz ló igen magas.

 

Például amíg egy pintó kb. 140-142 cm egy fríz ló 155-160 cm.

 

A képeden látható pónik egy másik fajtához tartozhatnak.

 

ON

Előzmény: CBNora (87236)
CBNora Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87236

A gazdájuk (egy fiúgyermek) szerint ezek is frízek. Nem vitatkoztam vele.

Előzmény: trizs77 (87233)
trizs77 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87235

Pár éve látom ismét a bakfis korosztályt.

Mindíg tudtam, hogy vannak gazdagok.

 

Leányom 2005 körül lóra ült párszor és ezzel letudta a bakfis lányok kötelező lóimádatát.

Szóba se kerülhetett, hogy kap lovat.

 

A mostaniaknál (gazdagéknál) csak nézem, hogy a ló bértatás költségei sokkal sűrűbben témák odahaza mint a kirándulj e a saját gyermekünkkel és hová felvetései.

Nem tetszik.

 

Nyugdíjas társaim közül ketten is dolgoznak úgy gazdagéknak, hogy délután várják az iskolánál a bakfist és viszik:

 - balett órára,

 - úszni,

 - lovagolni,

 - külön angolra,

 - akárhová.

 

Nem a saját unokájukat, hanem más leány gyermekét.

Pénzért.

Mellékes foglalkozásként.

 

 

 

 

Előzmény: Csimpolya (87234)
Csimpolya Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87234

Szépnek szépek, ezt elismerem. e az alant láthatónak legalább két hektár legelő kell. No de akinek lehet, miért ne? Egy feltételt azért kötnék hozzá: nincs lovász, és a leányzónak nem csak csutakolni kell a lovat, de trágyát kell hánynia vasvillával. Lehet, hogy akkor meggondolná magát.

a macskaalom mégiscsak egyszerűbb...

Előzmény: trizs77 (87233)
trizs77 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87233

Egy pinto :

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

egy fríz :

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87232

No és mi lesz 2020-ban? Lipicai? És kurillian bobcat?

Előzmény: trizs77 (87231)
trizs77 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87231

A bakfisoknál is vannak trendek.

 

2000-2010 között  pinto lovat akartak.

Kaptak is.

 

2010 óta fríz lovat.

Kapnak is.

 

 

Előzmény: Csimpolya (87230)
Csimpolya Creative Commons License 2019.12.04 0 0 87230

De jó történet! Megnézem a fríz ló képeit, igazán szépek! 

Azt azért remélem, hogy a negyedik emeleten lakó leányzóknak nem vesznek lovat, esetleg befizetik egy lovasiskolába.

Úgy látszik, az együttlakáshoz egyfajta szimpátia kell.

Előzmény: trizs77 (87229)
trizs77 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 87229

Aki éppen nincs képben a 2010-es évek bakfis leányai (10-15 éves kislányok) lelki világát illetően annak mondom.

 

Az e korban lévő olyan kislányoknál akiknek apukájának pénztárcája igen vastag úgy kb. 4 éve van egy álom kérés :

          - apuuuu vegyél nekem egy Friz lovat............

          - nagypapaaaa vegyél nekem a lóhoz egy sziámi cicááát.

 

Nem egy tucat kislány nyarvintotta el ezt a két félmondatot az elmúlt kb. 9 évben...............:-(((

Ismerős ismerősének ismerősénél is elhangzott e két fél mondat.

 

A 12 éves kis nő, megkapta év végi bizonyítványáért (ami különben tényleg szín ötös) a Fríz lovat.

Nyár végén meg a névnapjára a sziámi macskát.

 

A ló meg a macska - mint köztudott - igen jól kijön egymással.

Talán nincs is olyan lóistálló ahol ne élne macska.

 

Kivéve ezt a sorványt ami ennek a kislánynak jutott.

Az Ő (amúgy valóban szép) Fríz lova (jelképesen) úgy rúgta fel a sziámi macskát aki közeledni próbált hozzá mint a.....................

 

Sziámi cica duzzogott, bevonult a házba és felé se néz a szép pacinak.

Ellenben valahonnan a harmadik házból előkerült egy utcai vegyes fajtájú, kb. 8 hetes tricolor kismacska.

Ő egyszerűen oldotta meg az ismerkedési kérdést.

Egyszerűen befeküdt a jászolba és elaludt.

 

Azóta az előkelő Fríz paci és kóbor kiscica elválaszthatatlanok.

Még a ló hátán is ülhet ha azt kiengedik a karámba.

 

A benti sziámi cica és udvari vegyes cica között nincs rivalizálás.

az előkelő cica nem jön ki a házból, az utcai vegyes macska pedig nem megy be a házba.

 

Látják egymást de úgy mennek el egymás mellett az üveg veranda ajtó két oldalán mintha egy fahasáb mellett haladnának el.

 

 

trizs77 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 87228

De mérges valaki.

 

Felébresztetted ?

 

 

Előzmény: p21-feri-tb2 (87226)
Csimpolya Creative Commons License 2019.12.01 0 0 87227

Ez aztán a kifejező pillantás!

Előzmény: p21-feri-tb2 (87226)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 87226

:-))))))

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.21 0 0 87225

Csak egy héttel ezelőtt gyújtottam be a gázt, hiszen olyan meleg van kint. Viszont a macskám csak rá három napra fedezte fel, és azóta boldogan foglalta el a régi helyét. Én pedig rájöttem, hogy szereti, ha valami ruhafélét is helyezek a konvektorra, azóta egy, eddig még nem használt portörlő rongy is van odakészítve, használja is szorgosan. 

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.18 0 0 87224

Így igaz, szerencsére változóban a világ. Én még emlékszem az első budapesti macskakiállításra, bár nem voltam ott. A TIT Zsombolyai úti stúdiójában rendezték meg, az utcasarkig állt a sor. A népszerű Parabola műsorban enyhén ugyan, de cikizték. Azt is megfigyeltem, hogy egyre több a férfi, mind a látogatóknál, mind a tenyésztőknél, azelőtt ez inkább női műfaj volt. 

Előzmény: trizs77 (87223)
trizs77 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 87223
Előzmény: Csimpolya (87222)
Csimpolya Creative Commons License 2019.11.17 0 0 87222

Ma délelőtt jártam a macskakiállításon. Azért pont ma, mert utána megnézhettem egy hüllőkiállítást is, nem túl messze ettől a helytől.

Ami a macskákat illeti, a legtöbb a Maine coon volt, sok brit rövidszőrű. Lehet, hogy tévedek, de skót lógófülűt nem láttam, pedig ez a kettő együtt szokott járni. Láttam viszont egyiptomi maut. Pirulva vallom be, hogy ha nincs a felírat, első, felületes ránézésre azt hittem volna, „mezei” barna cirmos. Egyébként volt házimacska is, ő fehér volt, és nagyon barátságos!

Akadt fehér a cornish rexek között is, a  a másik kettő szürke cirmos, illetve fekete-fehér volt. Mindegyikük nagyon elegáns, kecses megjelenésű.

Tiszteletemet tettem a japán csonkafarkú macska előtt is, nagyon impozáns a megjelenése!

Sajna, tonkinéz nem volt, de burma annál inkább, elbűvölő kölyökmacskák, ők is különböző színekben.

Három szfinx macskakölyök pedig éppen egy játékon huzakodott. Persze, hármuknak négy játék volt a ketrecben, de milyen a gyerek? Az kell neki, ami a testvérénél van.

Jól kigyönyörködtem magam, aztán irány a hüllők, de ez már ez másik történet.

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.14 0 0 87221

Nagyon megbízható módszer!

Előzmény: jégkirálynő (87220)
jégkirálynő Creative Commons License 2019.11.13 0 0 87220

Nekem a reggeli időjárás jelzésére macskoszom van. Felkelünk, leül az erkélyajtó elé, és ha kint jó idő van, akkor kirohan.

Ha már lefagyott a lábam a kinyitott erkéyajtó miatt, mert nem megy ki, akkor öltözzek fel.

 

Időjárás-kisbékám:)))

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.10 0 0 87219

Az állandó szundiért senkit nem hibáztathatok, legkevésbé egy macskát. Én is álmos vagyok, csak éppen nem akarok túl sokat aludni, elvégre nappal van, legalábbis majdnem. Szerencsére nem kell szorgoskodnom, csak annyit, amennyihez kedvem van.

Előzmény: trizs77 (87218)
trizs77 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 87218

Esik az eső.

Ami amúgy rendben van, hisz mikor essen ha nem ősszel?

 

Lukrécia Őőfőbundasága tegnap kora reggel ki.

Ok.

Egy órán belül ismét bent volt.

Hisz odakint esiiiikk.......

 

Ma ugyanez lekopírozva.

OK.

 

A macskák napi 16-19 órát is tudnak aludni, írja az álmoskönyv.

Tanúsítom, ez igaz.

Ha kint esik, vagy zima van, Lukrécia elbújik a franciaágy túlsó(belső) csücskébe és valóban alszik majd napi 20 órát.

Van egy kiszuperált kék törülközöje.

Arra összegömbölyödik karikába és szundi.

 

Még kajálni is csak úgy kel fel sokóránként 10-10 percre, hogy :

......"......Na jó, lássátok, hogy megbecsülöm, hogy enni adtok, hogy oda készítettétek........"...

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.09 0 0 87217

Ez egyáltalán nem véletlen!

Előzmény: p21-feri-tb2 (87216)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.11.09 0 0 87216

 Egy hete csak úgy jött. Valószínű jól érzi magát nálunk.

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.08 0 0 87215

Ahhoz nagoyn értenek a macskák, hogy a legjobb helyet válasszák ki!

Előzmény: MrMumbles (87214)
MrMumbles Creative Commons License 2019.11.08 0 0 87214

Kellemes helyen teszi!

Csimpolya Creative Commons License 2019.11.04 0 0 87213

Bizony, bizony, a macskaélet sem egy habostorta! Én is jól kiszúrtam Silverrel, holott nem ezt akartam. Hűvösebbre fordult az idő múlt héten, ezért behoztam a kaktuszokat. Nem a végleges helyükre a lépcsőházba, csak a szobába, az ablakpárkányra. ezzel viszont megfosztottam a macskámat a kedvenc madárleső helyétől, amit nehéz megbocsátani! Mostanra mindent visszatettem az erkélyre, persze olyan helyre, ahol nem éri az eső, remélem, rövidesen szent lesz a béke.

Előzmény: trizs77 (87212)
trizs77 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 87212

Lukrécia ŐŐfőbundasága nyáron, kerti cica.

 

Bármikor bejöhet, de ezt nem erőlteti.

Néha-néha benéz, megnézi birodalmát, szemléli szolgáit (minket) de májustól októberig a kertben, mit kertben,  kertekben él.

 

Ő az úr.

Van a szomszédban egy öreg, lassú ivartalanított kandúr a Zsuzsi.

Ő nem oszt, nem szoroz.

 

Azért Lukréciának is meg kell harcolnia időnként az 5-6 kert feletti hatalomért.

Ezt leginkább a megtépázott füleiről, nyaka körüli bundahiányairól veszem észre.

Iciri sérülések ezek, 1-2 hét alatt gyógyulnak is, de mutatják vannak trónkövetelők.

 

Most hétvégén úgy döntött, most már őszerinte is itt az ősz = beköltözött.

Innentől övé a lakás.

Hely van bőven.

Kivéve este amikor mindennapos (hangos) harcot vív a ház asszonyával az egyik kanapé birtoklásáért.

 

Van több hasonló pihenő hely is, de mindkettőjüknek ugyanaz kell.

Ez a csöpp kb. 2,5 kg-s macska úgy tud elnyúlni azon a 2,5 méteren, hogy a nő már nem fér oda.

Ilyenkor veszekednek, duzzognak.

Mint két nőhöz illik.

 

Tegnap odáig ment a dolog, hogy reggeli, rövid (20 perces) udvarlátogatást nem számítva a déli harangszóig ki se tette a mancsait a lakásból.

Ok.

Kényeztessük.

 

Délben kivonult a családdal a kertbe "napozni" de már du. 3 felé közölte, hogy Ő inkább bemenne.

Nem oda Buda.

 

Nem engedtük.

Kőszívű gaz gazdik.

Délután 5-ig kint kellett maradnia.

Nem is lettünk megdícsérve amikor végre bejöhetett.

 

Így a tegnapi 24 órából csak 17,5 órát fekhetett a franciaágy jobb oldalán.

Nehéz a cica élet akárki meglássssa.

 

 

 

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2019.10.23 0 0 87211

Köszönöm, jól megnevettettél!

Ráadásul kiderült, hogy amikorra kissé idősebb lett, gyarapodott a színészi eszköztára.

Előzmény: trizs77 (87210)
trizs77 Creative Commons License 2019.10.22 0 0 87210

A kertben a sörpadra felugrik.

Ok.

Nem tetszik, de tegye.

Ott dörgőlődzik, udvarol annak aki ott ül.

 

 

Eljátsza az   adjatok egy falatot mert itt halok éhen   című melodrámát, miközben tőle 6 méterre, tálkájában ott a macskakaja.

Még ez is elmegy.

 

De amikor az asztalon lévő kaja után nyúlkál elszakad a cérna.

.

Pláne úgy, hogy ha az ott ülő megsajnálja (beveszi a drámát) és ad neki egy falatot az asztalon lévő kajából, az esetek 99%-ban megszagolja és elmegy.

Nem kell neki.

 

Mondtam a hölgynek, hogy kezdjen viselkedni mert tiszteletre méltó korára, nagyon szemtelen lett.

Csimpolya Creative Commons License 2019.10.22 0 0 87209

Ejnye már! Örülnöd kéne, hogy ús sportra szokott rá!

Előzmény: trizs77 (87208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!