Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 569

Mármint az, hogy a falnak két oldala van...:-)

Nem az akusztikai live-show, bár én olyat még sose nem hallottam.

Előzmény: Caipi (568)
Caipi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 568
Igen.. Na pont ez a tény az, ami senki nem érintettnek nem jut az eszébe, pedig ez a legszörnyebb!!!!
Előzmény: már van lakásom (566)
Caipi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 567

?

Nem emléxem rá, hogy ilyen képet betettem volna. Hacsak nem azt, amin messziról én is láccom, ahogy egy barátnőmmel Caipirinha-t gyártok a konyhában.

De azért köszi, kedves vagy..:-))

Előzmény: Ulrika (565)
már van lakásom Creative Commons License 2004.12.01 0 0 566

tegnap este online kozvetitette a fal az oldalso szomszed hazaseletet - a korabbiakhoz kepest nagyobb felhangositasban. csak ugye a falnak ket oldala van...

 

 

Ulrika Creative Commons License 2004.12.01 0 0 565
Egyszer tettel be képet a lakásodról. Azon egy nagyon csinos nő volt látható.
Ha az te voltál, akkor biztos vagyok benne hogy sokan barátkoznának veled a
28-as villamoson. :-)



Előzmény: Caipi (560)
Caipi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 564
Már ugyan mér aggaszt? Hátha nem költöznek többen köréd..:-)))
Előzmény: már van lakásom (563)
már van lakásom Creative Commons License 2004.11.30 0 0 563

na ez meg a masik, ami aggaszt, hogy igencsak sok lakas nincs meg eladva ahhoz kepest, hogy az elso utem mar at van adva (ill. atadas alatt van). na de el is rugaszkodtak az arak rendesen a valosagtol.

a 24-es es 28-as nem igazan erint, alt. autoval jarok, ha meg nem, akkor meg a klinikak metromegallo kozelsegenek (7 perc gyalog) orulok... (ejszaka is baratsagosabb)

Előzmény: Caipi (560)
KM Creative Commons License 2004.11.30 0 0 562

Decibel
Két teljesítményjellegű fizikai mennyiség összehasonlítására, a logaritmussal kifeje­zett teljesítményszint megadására szolgáló mérték­egység a Bellről elnevezett bel tizedrésze. jele dB. Mérőszáma megadja a fizikai mennyiség (pl. watt) mérőszáma 10 alapú logaritmusának tízszeresét. A körnvezetvédelemben a hangnyomásszint vagy a zajszint vizsgálatában, tehát a zajmérésben vagy a zajforrás vagy a zajártalom jellemzésében van szerepe.

 

forrás : http://www.kornyezetunk.hu/belso/d.html

Előzmény: Lmr (551)
Lmr Creative Commons License 2004.11.30 0 0 561
Nincs mit Királylány, nagyon szívesen!
Előzmény: Caipi (553)
Caipi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 560

Hm. Azt is nézegettem, mintha még lenne benne lakás, de elegem volt a VIII.kerületből. Én gyalogkakukk vagyok, és a 24-es meg 28-as villamoson olyan, de olyan emberek utaznak..:-(( Az ember napját teljesen elrontja az a bűz és/vagy üvöltöző anyázás...

Mindenesetre nagyon sajnálom, hogy Te is így jártál, és remélem, találtok valami megoldást. Én úgy gondolom, hogy a szomszéd fürdője, meg a saját fürdőm és konyhám fele eső falakat le fogom szigeteltetni, és két saját szellőzőrendszert csináltatok oldalvájst az utcára, az eredeti függőleges "csőpostákat" meg megszüntetem. Ha sok lóvém lesz, a válaszfalakat is visszabontattatom majd valamennyire és oda föléjük is rakatok valamit. 

Előzmény: már van lakásom (559)
már van lakásom Creative Commons License 2004.11.30 0 0 559

A Fuveszkertben, az athallas merteket lasd 546-os hsz.

engem azert aggaszt nagyon, mert jelenleg csak egy oldalrol van szomszedom, ill. a masik oldalon is van, csak nem koltozott be. Attol tartok, hogy mi lesz, ha alattam is, felettem is, na meg mindket oldalrol is lakni fognak, ha mar az egyoldali szomszedot is ennyire lehet hallani...

Előzmény: L.u.K. (558)
L.u.K. Creative Commons License 2004.11.30 0 0 558
Szabad kérdezni, melyik házban vettél lakást és milyen mértékű az áthallás?
Előzmény: már van lakásom (556)
Caipi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 557

Jaj!

Egy ismerősöm a Viola u.-ban nem hall semmit.

Viszont volt kollégáim, nagyon jó barátaim az Éles-saroknál levő házban fizettek be lakásra, meg én is nézegettem. (Csak nem teccett a legfelső emeleten levő kisebb lakások beosztása.)

:-(

Ezek szerint még a "jó" építtetőknél is háza/lakása válogatja?

Lutri milliókért?

Előzmény: már van lakásom (556)
már van lakásom Creative Commons License 2004.11.30 0 0 556
hat nem akarlak kiabranditani, es eddig nevekkel sem akartam dobalozni, de en pont egy balusztrad altal epitett hazban lakom. a kivitelezes kivalo minosegu, de a hangszigeteles hagy nemi kivannivalot maga utan...
Előzmény: Caipi (552)
Caipi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 555

Köszi a tippet, majd megnézem. Láttam már a nevet, de nem tudom hol. Azért az embert úgy vonzaná az újépítésű, mert hogy pofás meg minden. A Szeszgyár utcai lakás mindenkinek nagyon tetszett, nekem is, csak élni nem lehetett benne. És azt a pléh- vagy milyen kádat hogy utáltam.. Egy harangkongás semmi az abban zuhanyzáshoz képest..

Persze ha egy normális állapotú vagy egy felújított házban vesz az ember lakást, ugyanúgy megvan a lehetősége arra, hogy mindent (burkolat, konyha- és fürdőszoba berendezése, festetés) a saját ízlése szerint pofásra alakítson, és akkoris ugyanúgy nem szakadt környezetben van. Csak kicsit balhésabb így.

És drukkolok Neked Angyalföldi ügyben, reméljük tényleg tanultak a Teve-házból.. szerintem az onnan elégetlenkedőkkel, vagy a lakásaikkal is csinálhattak valamit, mert elhallgattak. És élnek még, láttam...:-)))

 

Előzmény: Catman (554)
Catman Creative Commons License 2004.11.30 0 0 554

A mi mostani alberletunket a Mesternivo epitette. Hangszigeteles szempontjabol szerintem tokeletes, csak nagyon ritkan es nagyon halkan lehet neha hangokat hallani, foleg wc lehuzast, hasonlot. Nem tudom, hogy a szomszedok elnek-e egyaltalan, de szinte eszre sem lehet venni, hogy mas is lakik ott. (Persze allitolag ez az epitteto sem tokeletes.)

 

Uj lakasunkat az Angyalfoldi lakasepito epiti. Az elso projektjuket allitolag nagyon elrontottak hangszigetelesileg, allitolag azota nagyon vigyaznak erre, remelem, elegedett leszek veluk...

Előzmény: Caipi (552)
Caipi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 553
Szia Herceg, ismét tanultam valamit, köszi...:-)))
Előzmény: Lmr (551)
Caipi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 552

Szia, de jó Neked.. elárulod az építtetőt? Hátha épít új házat, és ott merhet az ember venni.. Idáig csak a Balusztrád meg az OTP-Ingatlan házairól hallottam hangszigetelésileg jókat.

Bár asszem én maradok egy nem lepusztult régi téglaház legfelső emeleténél.. biztos ami biztos. Mindig látom a hirdetésekben, hogy ÚJÉPÍTÉSŰ!, mint plusz, és csak röhögnöm kell.. a saját problémáimtól eltekintve, csak olvassatok bele itt bármelyik ház/lakópark oldalaiba. Ha én feladnék lakáskereső hirdetést, azt írnám bele, hogy panel és újépítésű kizárva.. Eleve a legtöbb lakópark ugyanúgy egy lakótelep, csak elegánsabb az elnevezése. Sok mégcsak szebb sincs, és belül ugyanúgy vackok vannak beépítve, csak azóta már pofás vackokat használnak.

Amit most bérlek (20-30éves ház), itt beton a födém, és vannak szellőzőlukak a fürdőben és a vécében is, ahonnan hallok azért dolgokat, de inkább csak ilyen döngős és puffanós hangokat, beszédet vagy tévét nem. Néha nagyon ritkán halk zenét. Ennyi viszont se nem érdekel, se nem zavar.

Azért ha valaki ismer profin építkezőt.. aki ért is hozzá, és jót akar építeni, nem csak nyerészkedni.. az szóljon!

Előzmény: gaspars (550)
Lmr Creative Commons License 2004.11.29 0 0 551
Sziasztok! Dobálózunk itten a decibellekkel: dB - deciBell Fizikában a teljesítményszint mértéke, tízszerese a teljesítményarány logaritmusának. a lényeg arról szól, hogy a 10 dB az azt jelenti hogy az egyik hang a másiknál 10x hangosabb, a 20 dB 100x hangosabb, a 30 dB 1000x hangosabb.
Előzmény: Caipi (547)
gaspars Creative Commons License 2004.11.29 0 0 550

Azt hiszem eljött az ideje, hogy én is hozzászóljak a témához. No nem mintha annyi problémánk lenne, csak megosztom a mi tapasztalatainkat is ÚJ ÉPÍTÉSŰ  lakásunkkal kapcsolatban. Fél éve lakunk egy 15 lakásos új társasházban, három szinttel, szintenként 5 lakással. Paraméterek: a külső falazat 38-as Porotherm, a lakáselválasztó 30-as hanggátló tégla, a belső térelválasztó 10cm-es hangszigetelt gipszkarton fal. Vasbeton csak a felső szintnél van egy kevés (meg persze a födém), de amúgy csupa tégla, tehát nem a "beton váz-téglakitöltős" módszerrel épült a ház.

 

Igazából fél év alatt semmi komoly probléma nem lépett fel a lakással kapcsolatban (általánosságban sem, szigetelés szempontjából sem). Ami mindenképpen pozitívum, hogy az egymás alatti lakások elrendezése hasonló, a szomszéd lakással közös falon ugyanazon helyiségek vannak, mint nálunk. A fürdőszobánál mennek a szellőző, és víz-vezetékek, a fal egy plusz gipszkartonnal és üveggyapottal le van szigetelve a szomszédtől. A szomszéd felől terjedő hang az nulla, még a fürdőből sem jön át semmi. Maximum a ventillátort lehet hallani, ami mindenkinél bekapcsol a villany felkapcsolásával.

 

Ami egy kicsit zavaró, és alátámasztja a testhangokról eddig (itt, a fórumon) olvasottakat, hogy a felettünk levő szinten, de nem közvetlenül felettünk lévő lakásban (hanem az amelleti) lakó kis ördögfióka (mi már csak így hívjuk) rohangálása eléggé lehallatszik. Nem vészes, de a hétvégén azért volt belőle részünk rendesen. Igazából szerintem ez minden társasházban így van (ugye?), ezért nem is rovom fel a kivitelezés hibájának. Azon kívül hétvégén még az alattunk lakó hifijét is meghallgattuk, a basszus rendesen feljött, a poharak is berezonátlak, de talán ez sem a határérték fölött van, meg elvileg ez társasház. Egyébként más hang abszolút nem jön át, beszéd, TV, semmi.
Mondjuk a gipszkarton hangszigetelésének gyengesége a mi bajunk, de legalább csak egymás zajait kell elviselnünk. A fürdőből elég rendesen terjed a hang a lakáson belül, de már megszoktuk.

 

Szóval tkp. én egy pozitív, de nem teljesen problémamentes példának akartam felhozni a mi lakásunkat, amit én a szerencsémnek tulajdonítok, hogy
mi ilyet fogtunk ki.

már van lakásom Creative Commons License 2004.11.29 0 0 549

koszonom a kimerito valaszt. a szombati mericskeles - kozos megegyezessel - elmaradt. ha megtortenik, azert megosztom majd a tapasztalatokat

 

Előzmény: KM (548)
KM Creative Commons License 2004.11.27 0 0 548

a testhang az , amikor az épület szerkezetét hozza valami rezgésbe. pl. az alapokat, falakat, födémeket. Mondok pár példát :

 

- elmegy a villamos, vonat, HÉV az ablakod alatt és a csillár is mozog, mert az úttesten keresztül az épület alapjait, falait is megrezgeti

 

- a fürdőszobában lévő padló nincs eldilatálva a környező falaktól vagy hangszigetelés nélkül közvetlenül a födémen áll és bekapcsolod a centrifugálását. A mosógép rezgésbe hozzá a hozzá mereven csatlakozó padlót (hacsak nincs csillapitott alátámasztása) és azon keresztül a födémet. Mivel a födém és a falak mereven vannak összekapcsolva a földszinti centrifugálást pontosan lehet érzékleni jópár emelettel feljeb is.

 

- zenét hallgatsz és ratekered a baszust, ha sikerül kellőképpen, akkor az ablakok is berezegnek akkora lesz az űtadott rezgés, ami nyilván megjelenik a tartószerkezetben

 

- valaki szeret otthon klumpában közlekedni, ez gyakorlatilag olyan, mintha valaki folyamatosan kalapálná a padlót.

 

- bútorokat tologatnak a lakásban, a nagy súly miatt óhatatlanuil rezgésbe hozzák a szekezetet is

 

- gyerekek rohangálnak, a dobogás átadódik a padlón keresztül a födémre és onnantól kezdve szétárad....

 

egy szó mint száz a testhang ellen nem lehet hatásosan védekezni csak úgy ha építesz egy "házat a házban", vagyis körbecsomagolod magadat hangszigeteléssel (mint egy studiót)..........

Előzmény: már van lakásom (546)
Caipi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 547

Nekem súlyosnak tűnik.. a szomszéd nekem is ilyen volt (most a bérlőim hallgatják:-D), még az is hallatszott, mikor csöpögött a csapjuk a fürdővízükbe bele, és 50 dB-t mértek. Ehhez tudnod kell, hogy 1., az OTTHON újság szerint az 52dB-nél is hallod a beszédet, csak nem érted, 2., az egyes értékek nem lineárisan nőnek, hanem pl. 50 és 51 között akármennyi a különbség, 51 meg 52 között viszont már sokkal több, és így tovább.  

Nekem függőlegesen a két szellőzőrendszer miatt volt szar, mivel a födém elvileg megfelelt. Csak éppen a fürdőből és a konyhából a tízcentis falakon át igenis a szobákba érkezett a hang.

A testhang definícióját nem tom, de lépéshangnak is híjják.  Mikor trappolnak a fejed fölött...:-)

Előzmény: már van lakásom (546)
már van lakásom Creative Commons License 2004.11.24 0 0 546

a leghang fogalma vilagos. de mi az a testhang?

 

en pl. hallom, ha beszelgetnek, ha hangosabban beszelnek, neha a szavakat is ki lehet venni. hallom, ahogy csuszkalnak a furdokadban, ha a kozos falunkon levo konnektorba bedugnak vmit, amikor kergetoznek...

multkor azt is hallottam, amikor a szomszedom alatti lakasban vki angolnyelvu csatornat nezett...

 

ez normalis vagy mar a sulyos kategoriat surolja?

Caipi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 545
Otthon talán megtalálnám a táblázatot, (azóta költöztem), így csak annyira emlékszem, hogy a léghang vízszintes ill. függőleges irányban min. 52dB, a testhang meg, függőleges irányban, max. 55 dB. Az utóbbinál azért hangsúlyozom az irányt, mert szerintem én oldalról is hallottam testhangot:-), de arra nincs előírás. Ez alakószobáidban hallott dolgokra vonatkozik.
Előzmény: már van lakásom (544)
már van lakásom Creative Commons License 2004.11.24 0 0 544

oh, nekem nem kell dalolnia meg onkent, csak belemennie:)

hatarertekekrol van vmi ismereted?

Caipi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 543

Nekem aszonta egy igazságügyi szakértő, hogy a lakás árából 10-30% a szokásos visszatérítés, az életkörülmények romlása címszóval. De nem valószínű, hogy ebbe az építtető önként és dalolva belemenne..

Előzmény: már van lakásom (542)
már van lakásom Creative Commons License 2004.11.24 0 0 542

en is belefutottam az athallas problemajaba.

ujepitesu lakas, meg alig lakjuk a hazat, de a szomszedok minden zajat/hangjat athallom.

tapasztaltabb ismeroseim tanacsara kertem az ingazsagugyi szakerto velemenyet, a zajszintmeresre most szombaton kerul majd sor.

az eredmenyben csaknem 100%ig biztos vagyok - nem felel meg a normaknak.

Kerdesem az lenne, mikent lehet ilyen esetben a jogainkat ervenyesiteni, fajdalmunkat enyhiteni?

(allitolag az egyik ujlipotvarosi fejlesztesnel 1,5-2 milliokat fizettek emiatt ki karteriteskepp)

Caipi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 541
Nézegettem az Interneten azt a két házat, amit szoktam látni épülni a Kőbányai út mentén. A legfelső emelet kisebb lakásainak alaprajza tartalmazza a szellőző gépházat.. Jó hogy kívülről lehet belemenni, de akkor is.. Az itt írtak tükrében qrva vidám lehet majd az odaköltözőknek!
Caipi Creative Commons License 2004.11.08 0 0 540
Szia, igazán sajnálom, hogy Ti is így jártatok.:-( Nem emlékszem olyanra, hogy valakinek orvosolták volna az ilyen problémáját. Csak mintha valaki olyat írt volna, hogy hallott ilyen ügyben megnyert perről.. Mint talán láttad, nekem zajlik a perem, és bár úgy tűnt, hogy a bírósági szakértő az én oldalamon áll, ezt írásba még nem adta. A Tied talán szintén inkább szellőzőnyílásos-probléma, nem? Vagy hogy lehet, hogy oldalról semmit sem hallasz? (Na nem mintha kívánnám Neked..) Most ismét örülök, hogy bérbeadtam a lakást. Baromira nem szerettem volna, ha mondjuk az alattamlakó olyanokat tud rólam, mint Te a felettedlakóról.. Ki hitte volna, mi? Hogy miket nem akarunk mi a lakásunktól?:-) De persze nem Te vagy az első, aki ilyet írt.
Előzmény: Phalenopsis (539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!