Tudod mióta ember van, van vadászat is, sőt a vadászat sokkal ősibb, mint az ember. sőt vadászat lesz az után is, ha esetleg kihal az emberiség. Te tagadod a vadászatot, ki is az aberrált, kettőnk közül? :))) De húst azért eszel, ugye? :)))) Tudom, vega vagy! Hahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Igen, a táplálékláncban megvan a helye. De te a te szórakozásoddá silányítottad az életét és halálát. Te nem az életedért ölsz, hanem a szórakozásodért. Tényleg kezeltetned kellene magad!
Én mondtam előbb, beeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!! :-O))))))))))))))))))))))
Miért "szánnám" az állatot? Neki pontosan meghatározott helye van a természetben, mint minden élőlénynek, halnak, vadnak, madárnak, de még a köveknek, földnek, homoknak is! Nekem is! Nekem nem "hobbim" a vadászat, nem bírod felfogni? Egy vadásznak sem hobbija! Érted, könyvelő! :((( (nem érted)
"Vaddisznót lőni bárhol és bármikor kiemelkedő vadász élmény számomra, de a legszebb vadászélményeim mégis az itthon lőtt vaddisznókhoz kötődnek. Amikor hazai pályán jár az ember, és csak magára számíthat, az igazi teljesítmény.
Az alábbiakban egy ilyen vaddisznós történetet mesélek el, amikor sok-sok nyomozást és eredménytelen lest követően egyszer csak ott ülhet a vadászember a régóta várt kan ravatala mellett." "élvezetes folytatás" itt
Én mondom, hogy ÁLLJ ÉS EBBŐL ELÉG! Ha szánnád az állatot, akkor nem lenne hobbid a vadászat, a lövöldözés! Gondolkozz ezen és ha kell, kezeltesd magad!
Na, most ÁLLJ! EBBŐL ELÉG! Ha meg akarod tudni az igazságot, menj el egy vadászatra, utána beszélj bele! Mert ennyi hülyeséget már régen hallottam, pedig hidd el hallottam már egyet, s mást! Ha nem tudsz ismerőst, én meghívlak, kényelmes cipő kell, meg nem túl színes, könnyű ruha, biztos van ilyened! De megkérlek több marhaságot ne írj addig, jó?
Mi élvezet van ebben, az életéért küzdő állatot megölni? Nem muszájból, hanem kedvtelésből!
"... disznó rendkívül óvatosan, szinte osonva közeledett, igyekezve minden lehetséges takarást kihasználva biztonságosabb területre jutni a sûrû fiatal cseres újulatban. A jó elõre kifigyelt tisztásra irányítódott a 12-es Monte Carlo csöve és amikor a disznó kiperdült,útjára indult a szûk csõ által küldött gyöngygolyó. A távolság kb. 70–75 m lehetett. A lövés után a disznó tûzben rogyott, majd néhány perc múlva a hajtók zajátol megriadva elkezdett vergõdve, vonszolva magát a meredek oldalon csúszkálva távolodni. Ekkor a szomszédos puskás, akihez már ily módon közelebb került a sebzett vad, édesapám felszólítására megadta a kegyelemlövést. Zsigereléskor elõkerült az elsõ lapocka mögül a szépen "kigombásodott" gyöngygolyó, amely az egyik lapockacsontot átütve a tüdõ felsõ harmadát roncsolva a másik oldali lapockába befúródott. A kan páncélját nem tudta mindkét oldalon teljesen átütni, valószínûleg a sörétes fegyverrel nem kis távolságra történõ lövés miatt."
Én tényleg nem értem, hogy hogyan lehet élvezni a halálra vált állat megölését... Rengeteg vadász történetet hallottam. Belenéznek a szenvedő, sebzett, halálfélelemmel teli állat szemébe - és megölik. És még azt mondják, megkímélték a szenvedéstől - pedig ők okozták azt!
Tényleg nem értem, hogy ember hogy élvezhet ilyesmit! Szerintem ez beteges...
"és néha olyan érzés kerítette hatalmába az emert - hogy tényleg a természet része.......pl. amikor szél alatt az őz nem vette észre 3 méterről, vagy a hóban akrobatikázó egerésző rókát nézegette egy órán kersztül..... ilyenkor az embernek eszébe sem jut, hogy puska is van nála.....:P "
Két vadász cserkészik az erdőben, s egyszer csak elszáll a fejük felett egy sárkányrepülő. Egyikük villámgyorsan vállához emeli a fegyverét, céloz és tüzel. - Milyen madár volt ez, komám? - kérdi a társa. - Fogalmam sincs róla. De az biztos, hogy az embert azonnal elengedte.
A világ legjobb hivatása... és a legjobban alulfizetett.......
a lövés ( te szavaiddal gyilkolás ) a legeslegutolsó dolog a vadászatban.......gondolj csak bele: mennyit kellett kint " seggelni ", leskelődni, fagyoskodni, izzadni, csúszni-mászni..... amíg az elnökelvtárs vendégével 100% biztonsággal az első alkalommal meg tudta lövetni a vadőr a kiszemelt vadat......
Kint nem volt senki, aki beleugathatott volna a munkádba, nem volt idegesítő főnök vagy kolléga... és néha olyan érzés kerítette hatalmába az emert - hogy tényleg a természet része.......pl. amikor szél alatt az őz nem vette észre 3 méterről, vagy a hóban akrobatikázó egerésző rókát nézegette egy órán kersztül..... ilyenkor az embernek eszébe sem jut, hogy puska is van nála.....:P
Ilyen ( túltartott vadállomány ) csak és kizárólag állami területen fordul elő......gemencen, lábodon, gyulajban, stb......meg a nagy erdőgazdaságok területein.
A szinten tartott, és megfelelően kezel vadállomány esetében nincs ilyen probléma.
Minimális a vad által okozott kár, a vadászok nem csak a naplemente romantikája miatt tudnak kijárni a természetbe, és a szerencsés ( főleg észrevétlen ) kiránduló bele-belebotlik egy-egy vaddisznókondába hajnalonta, lát a mezőn őzet, szarvast, stb.....
Aki az általad idézett szöveget írta, szerintem kiragadott egy egységnyi területet, ahol nagyüzemi vadgazdálkodás folyik..... ez kb. az összes élőhely 5-10 %-a lehet csupán.......