én is most akarom elkezdeni az ezüstkolloidot macskáknál... szóval akkor nincs veszélye belsőleg, ha lenyelik? 2×12 csepp/hét adagolási javaslatot kaptam. ugye nincs íze, vagyis simán megeszik?
seborrhoea-kórokozó miatt használnám, ez vmi parazita-féleség, és a spray verzióval lefújkálnám a takaróikat, párnáikat is. gondolom, ez már tényleg veszélytelen - remélem, legalább hatásos is...
Megint csak köszöni tudom ezt az értékes tájékoztatást. Ahogy mondani szokták, az ember mindíg tanul valami újat. Sokat szoktam én is kutakodni , de az általad ajánlott oldalt nem ismertem. Számomra nagyon hasznos információkhoz jutottam megint!!! Látszik,hogy te is nagyon a szíveden viseled az állatok sorsát.Igazad van néha jobb nem belegondolni mibe is kerülnek ezek a cicmók,de ha mi nem segítenénk rajtuk akkor elpusztultak volna. Ha több felelősség lenne azokban az emberekben akik kidobálják állataikat, akkor nagyon sok állatnak nem kellene elpusztulnia. Ez nekem is végtelenül fáj ,ezért is van ennyi .De tudod néha amikor elveszítek egyet ,eszembe jut, hogy igazából jót teszek én velük? Mert némely orvosi ellátásról én csak álmodozhatom , mivel mi magunk is kicsiből élünk. Persze a lehetőségeinkhez képest mindent megteszünk értük. Tudom néha a legdrágább kezelés sem vezet eredményre sajnos ,ahogy többször is láttuk ezt itt a fórumon. Azt szokták mondani nem azt kell nézni mennyit élt, hanem azt , hogy azt addig hogyan is élte. Mostanában már próbálom én is így felfogni ,de ennek ellenére mindig nehéz az elvesztésük.
Az etetéssel kapcsolatban én nem merek nekik csontosat adni, mert már többször is előfordult, hogy a csont a foguk közé szorult és alig tudtuk kiszedni. Pedig a fogaiknak jót tenne a rágás mivel többnek is szokott lenni íngyulladása. Egeret sem tudnak lassan fogni, mert a környékről már szinte mindet ki irtották, pedig gát mellett lakunk. Nyáron elég sok halat szoktak enni ,sajna nem csak a fejét mert a szomszéd bácsi horgászik és mindig odaadja nekik.Én nagyon féltem őket a halszálka miatt ,de hiába szóltam neki. Olyan is van amelyik meg csak szinte tápot eszik, (a Friskis ivartalanított cicáknak valót szoktam venni ) ,de félek, hogy előbb utóbb ennek nem lesz jó vége.
Köszönöm, hogy szorítasz nekünk, egyenlőre még minden rendben van. Élvezi a havat és főleg az életet !
Ne köszönd, nagyon örülök ha tudok segíteni az eddigi tapasztalataimmal, mert nagyon sajnálom ezeket a szegény cicókat és tudom hogy a gazdik számára is milyen szörnyű tehetetlenül végignézni ezt a leépülést... Illetve inkább én köszönöm neked hogy ilyen sok cicáról gondoskodsz, köztük súlyos betegről is.
Az ezüstkolloiddal kapcsolatban tényleg sok az ellentmondásos infó, de ennek szerintem főleg az az oka hogy még nem nagyon ment át a köztudatba az, hogy a nanotechnológiával előállított kolloidra már nem jellemző az a fajta felhalmozódás mint az elavult technológiával előállítottra. A nanoméretű ezüstkolloid sajnos pont hogy elég gyorsan "átszalad" a szervezeten és kiürül, ráadásul a gyomorsav részben közömbösíti rögtön a lenyelés után, legalábbis én ilyeneket olvastam erről. Embernek ezért érdemes a szájában tartani pár percig mert onnan jobban felszívódik, persze a macskának ezt elég nehéz lenne elmagyarázni :) Én legalább fél éve szedem és eddig semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, azon kívül hogy elkerülnek a fertőzések. És gondolom a németek, osztrákok sem azért engedélyezték a patikai árusítását lenyelhető szerként, hogy megbetegítsék az embereket.
Persze, az ezüstkolloidot lehet állatgyógyászati célra használni, én csak a grapefruitmag kivonat miatt aggódtam. A citrusfélék elvileg tiltottnak számítanak a cicák számára, ezt több oldalon is olvastam. Azt írják hogy hányást okoz, ha ezt nem tapasztaltad akkor lehet hogy a magkivonat nem tartalmazza azokat az illóolajokat amik ezért felelősek. Az alábbi oldalt érdemes megnézni, nagyon jól összefoglalják hogy mi minden mérgező vagy ártalmas a cicák számára (amiről nem is gondolnánk), és mi az amit csak ritkán szabad adni nekik:
Ha a dokinő jóváhagyta a grapefruitmag kivonatos kolloidot akkor természetesen nem akadékoskodom, sőt örülök minden új infónak. Köszi a tippet, a grapefruitmag kivonat erős fertőtlenítő hatásáról már sokat olvastam, gyomorfekélyre, refluxra is ajánlják, remélem hogy a cicusod szájára is jó hatással lesz.
Szerintem elég jó a kaja amivel a cicáidat eteted (arra gondolni sem merek hogy ez mibe kerülhet neked), talán a párizsi nem a legszerencsésebb a magas só- (és egyéb) tartalma miatt, és ez igaz minden más felvágottra, húsipari készítményre is. Egy kizárólag felvágotton tartott cica állítólag max 2-3 évet él, ami elég ijesztően hangzik...
Nekem még régebben ajánlotta egy állatorvos a csirkefejet és a csirkenyakat, ezek viszonylag megfizethetőbbek. És nem csak színhúst tartalmaznak hanem csontot, porcot, velőt is amik értékes, fontos tápanyagokat hordoznak a cica számára, így lényegében még egészségesebbek mint a színhús, nem csak olcsóbbak. Én személyesen ismerek egy 21 (!!!) éves cicát aki egész életében ezt a menüt ette amíg a fogai bírták (kb 15 éves koráig), kis nedves- és száraztáppal kiegészítve, és matuzsálemi korához képest köszöni szépen, jól van. Végülis nekik is ugyanaz egészséges mint nekünk (már nem konkrétan, hanem elviekben): a minél kevésbé feldolgozott, tartósító- színező- és ízesítőanyagoktól mentes friss, nyers természetes táplálék. Mondjuk öreg cicáknál az elkopott fogak miatt gondot okozhat, ilyenkor a csirkenyak összezúzása lehet még megoldás egy ideig. Az én cicám sajna nem hajlandó megenni a csirkenyakat sem egyben, sem pépesítve. Ja, a doki azt is mondta hogy néha adjak nyers halfejet a cicának de rá se nézett, mondjuk annyira nem bántam mert vega vagyok és nem bírom az ilyen horrort...
Remélem hogy a csodás gyógyulás bekövetkezik, én is nagyon szurkolok nektek!
Nagyon -nagyon szépen köszönöm, és nagyon hálás vagyok a gyors és tartalmas válaszodért. Olyan kérdésekre világítottál rá amik nekem nem jutottak volna eszembe. Igazából nincsen állandó orvosunk, mert az itteniek vagy nem értenek hozzá ,vagy nem akarnak.Több cicámat is elvesztettem már miattuk. Legutóbb egy harmadik orvosnál jártunk, ő legalább komolyabb felszereléssel és szakktudással rendelkezett az itteniekhez képest. Habár az állatszeretetet , simogatást nagyon hiányoltam. Sajnos utazni kellett hozzá ,és kocsi hiányában eléggé nehéz volt összehozni.Ezért amíg nem súlyos a helyzet addig marad az itthoni kezelés. Vettem ugyanazokat a gyógyszereket amit adott ,az adagolást meg már tudom. A többi fontos dolgot is beszereztem hála az itt megosztott tapasztalatoknak. Nem rég találtam egy oldalt ahol az ezüst- kolloidra azt írja , állatgyógyászatra is használható. De azért írtam a szokásos állatorvosi tanácsadás fórumra a doktornőnek ,ő már elég sokat segített nekem.
A termék ugyanaz mind a két oldalon , de csak együtt ad megfelelő tájékoztatást.
Én azért döntöttem e termék mellet mert a grapfruitmag kivonat már önnmagában is nagy fertőtlenítő hatással bír.
Amit viszont furcsállok némely oldalon a folyamatos szedést nem javasolják ,míg máshol meg az ellenkezőjét javasolják. De a többség a folyamatos mellett van ,ezért én is így teszek, és főleg a TE tapasztalatod ad reményt nekem ! Vettem külön én is spray-t , és amilyen jámbor egy cica talán még befújni is megengedné. Úgylátom érzi, hogy segíteni szeretnék neki. Igazából még a kajával van gondunk, mert szinte állandóan csak konzervet, párizsit, húslevest, és kacsa szivet eszik. Ennyi cica mellett nem engedhetem meg, hogy nyers hússal etessem , amíg ezeket is jóízűen megeszi és szépen gyarapodik. Esetleg lenne valami jó és olcsó kaja amit még tudnál ajánlani? Végül ha nem sértelek meg vele , ha gondolod nézd meg ezt a linket, ez magyarázatot ad arra miért is döntöttem a fentebb lévő termék mellett. Ilyenkor az ember nagyon el van keseredve amit lehet kipróbál : (((vár és reménykedik a csodás gyógyulásban !
Biztos nagyon jó a Crystal Silver is, a grapefruit mag kivonattal kapcsolatban mindenképpen kérdezd meg az állatorvost. Én rákerestem és nem találtam semmit de nem árt az óvatosság mert a cicák számára mérgezőek lehetnek olyan dolgok amik számunkra egészségesek (mint pl a mazsola vagy a csoki).
Nekem az a tapasztalatom hogy az ezüst-kolloid az első pillanattól érezteti a hatását, de ahhoz hogy teljesen kipucoljon egy immungyenge, és ezért akár többféle baktériummal és gombával fertőzött szervezet, idő kell. És mivel együtt használom a Vetri-vel ezért meg sem tudom pontosan ítélni hogy a hatás mely részéért és milyen mértékben felelős egyik vagy másik. Magamon tudom jobban "átérezni", tegnap pl elkezdtem tüsszögni és fájt a torkom, ezért párszor belefújtam a számba, orromba és voilá: mára kutya bajom. Tavaly egy ilyen fertőzéstől hetekig szenvedtem, szép lassan lement durva hörghurutba és végül 1 hétig lázasan nyomtam az ágyat. Visszatérve a cicagyógyászatra szerintem folyamatosan add neki az ezüst-kolloidot, ne csak időszakosan. Ezek a modern, nanoméretű kolloidok már nem tudnak felhalmozódni a szervezetben, szemben a régi "darabosabbakkal", de még azoknak is csak az volt a legsúlyosabb mellékhatásuk hogy kékesszürke színűre festették a bőrt mert ott rakódtak le és a napfény aztán "kiexponálta" az ezüstöt mint egy negatív filmen. És szerintem még mindig jobb egy élő kék macsek mint egy természetes színű aki elhunyt... Mivel az ezüst-kolloid lényegében víz, ezért nem tapad meg, nem marad ott sokáig ahova kented mint pl egy krém. Szerintem felerősítheted a hatást azzal ha naponta többször kened be az ínyét, lehetőleg evés után, hogy minél tovább a szájába maradjon. Ha a cica kibírja idegileg, a szájába is fújhatsz mert úgy több helyre eljut mint a kenéssel, a Dr Juice-hoz ajándékba kaptam ilyen kis pumpás üveget ehhez. De pl a szőrére is fújhatod és akkor a cica mosakodás közben folyamatosan nyalja magáról az ezüstöt, ami talán nem is árt a sok kosz mellé amit olyankor lenyal magáról. Azt olvastam hogy ha valaki folyamatosan szedi az ezüst-kolloidot akkor azzal lényegében egy "második immun-védvonalat" tart fent ami elég jól jöhet ha a természetes védvonal tönkrement. Az én cicám pl nem kaphat védőoltást mert a doki szerint annyira gyenge az immunrendszere hogy belehalna, az e.k.-nak állítólag van még egy enyhe védőoltás-szerű hatása is. Kijáró cicusnál ez sem hátrány... Ha a Betadin-nal együtt tapasztalsz jó eredményt akkor használd tovább őket így együtt, persze kérdezd meg az állatorvost hogy a Betadin-t lehet-e hosszú távon folymatosan alkalmazni. Ha kíváncsi vagy hogy melyiknek külön mi a hatása akkor hagyd el a másikat egy időre, és figyeld hogy milyen jellegű változás kezdődik a cica állapotában. Ha nem romlik akkor akár végleg el is hagyhatod azt a szert. Az én dokim azt mondta hogy szinte minden cicának gyulladt valamennyire az inye (az enyémnek is), és hogy ezzel nem lehet mit tenni, persze azt is mondta a cicámra hogy nagyon öreg és reménytelen eset, mégis sikerült őt nagyon mélyről visszahozni úgy hogy most egy életvidám, erős cica. Persze volt egy pár krízishelyzet és ilyenkor csak az antibiotikum segített, de most már jó ideje (lekopogom) nagyon jó állapotban stabilizálódott. Ha a te cicád 3 hónapja stabil akkor az szerintem egy jó jel, de nem szabad abbahagyni a kezeléseket, mert tulajdonképpen ezekkel tartasz fent egy mesterséges immunrendszert a cicának. És sajnos ez egy nagyon kiszámíthatatlan betegség, bármikor bármi megtörténhet... Szerintem kb ennyit tudok most segíteni, de további kérdésekre is szívesen válaszolok ha tudok. Hangsúlyoznám hogy én nem vagyok állatorvos csak egy lelkes amatőr, sokféle szert kipróbáltam és ami bevált azt megtartottam. És minden beteg cica egy külön eset, ami az enyémnek használ az sajnos nem biztos hogy másnak is segít. Szóval fogadd kritikával amit leírtam és csak olyan kezelést alkalmazz a cicáidon amit az állatorvossal is megbeszéltél!
Segítségedet szeretném kérni az ezüstkolloiddal kapcsolatosan. Én a Crystal Silver grapefruit mag kivonatosat vettem., ez 20-25 ppm .Mivel tíz cicám van ezért többnyire saját részre vásárolt termékeket veszek, és adom nekik az orvos által javasolt mennyiségben. A kicsi betegemnek ebből most napi 2X 1 milit adok. A méregtelenítő kúra most telt le és kezdjük a galajos oldatot. De most egy hete , megint bedurrant egy kicsit a nyaki nyirokcsomó kezeltem Synolux-al pár napon át. Szépen rendbe is jött, de az ínye valahogy nem akar most helyre jönni. A kolloidot négy napja kezdtük el .Mennyi idő alatt kezdi kifejteni a hatását ? A száját naponta kezelem háromszor ,Betadinos fültisztító pálcikával.Mára már kicsit mintha csökkent volna a gyulladás - (jó lenne tudni a kolloidnak vagy esetleg a Betadinnak köszönhetö-e ? Nálunk a betegséget három hónapja diagnosztizálták, jelenleg él és virul -( Remélem nem kiabálom el ! )-étvágya az ínygyulladás ellenére kitünő. Ha esetleg lenne valamilyen javaslatod , észrevételed nagyon megköszönném.
Nagyon szomorú ezt látni hogy egyre több a beteg cica és mélyen együttérzek mindenkivel aki elvesztette a szeretett kis kedvencét!
És a lelki terhek mellett az anyagi teher sem semmi amit ez a betegség a gazda vállára helyez, főleg több cica esetén. Az új olvasók kedvéért teszem be megint ezt a linket, ahonnan elég kedvező áron lehet Vetri-DMG-t rendelni, nekem már többször rendben megjött tőlük:
ne haragudj, rég néztem be utoljára, csak most olvastam a kérdésedet.
Őszinte részvétem szegény Maszat cicád halála miatt! A rengeteg szeretet és törődés amivel körülvetted biztosan enyhítette a szenvedéseit. Te mindent megtettél ami lehetséges volt és ezt biztosan ő is érezte!
Tudom, kérdésed így sajnos már nem aktuális, mégis válaszolnék rá, hátha valakinek segíthetek vele. Én cseppentővel (kiürült Vetri-s) adom a szájába, ugyanúgy lenyeletem vele mint a Vetri-t naponta 2x1,5 ml-t. Tudom, ezt Magyarországon nem javasolják, de Németországban és Ausztriában már lenyelhető az ezüst-kolloid. Bővebb infó erről itt olvasható:
Mielőtt adni kezdtem neki, rendszeresen antibiotikum szedésére szorult mert anélkül folyamatosan romlott az állapota. Az ezüst-kolloiddal sikerült kiváltani ezt a szájon át adott antibiotikumot (a fülébe azért néha kell egy másik). "Mellékhatásként" jelentősen megtisztultak a cica fogai, a sárga lepedék az elől lévő fogairól teljesen eltűnt (hófehérek lettek) és a hátsók is sokat tisztultak. Lement a nyaki nyirokcsomó-duzzanata! Ja, és most közel sem olyan rossz szagú a lehellete mint ezüst-kolloid nélkül volt. Igazából az egész cicának sokkal jobb illata van mint régebben volt, és most jópár évvel fiatalabbnak néz ki mint amikor találtuk.
Annyira látszik a cicán a pozitív hatás hogy én is elkezdtem szedni és eddig nagyon bevált. De ha valaki idegenkedik a lenyeletéstől, lehet külsőleg is használni, sebre kenni, orrba-szájba befújni porlasztóval, szemet törölni, fület mosni vele, úgy is nagyon hatásos.
Még csak annyit hogy szerintem legyetek óvatosak a száraz kajával. Az én macskám (kb 10 éves leukózisos, 2 éve a sír széléről lett visszahozva) állapotát 1-2 hét alatt láthatóan elkezdi lerontani ha akár csak kiegészítés képpen kapja (a legjobb minőségű) száraztápot. Lehet hogy ez csak egy egyedi allergia nála, de hát immunbeteg állatoknál, ki tudja. Szerintem a természetes kaja, a nyers (szárnyas)hús az igazi, csak adjatok mellé (megfelelő mennyiségben) jódot és kalciumot!
Nekem is nagyon jó érzés , hogy egy kicsit te is megkönnyebbültél ,((( és akaratodon kívűl ezzel nekem is segítettél ! -Köszönöm !!!
Eddig nem igazán tudtam ezeket a dolgokat én sem megosztani senkivel, aki igazán megérthetne. De te aki hasonló fájdalmakat értél és élsz ,((( én akartalak vígasztalni és a végén én leltem vigasztalásra. Évek óta cipelem a súlyos és a jelenlegi terhet. Most úgy érzem eljött az idő , hogy elengedjem őket., neked köszönhetően. A mi történeteink talán segít majd másoknak is, és valóban nagyon sajnálatos , hogy így kellet találkoznunk !!! Én is kívánok nektek hosszú és boldog életet.
Nagyon köszönöm! Ezt az idézetet nekem is sikerült megkönnyeznem, el is mentettem magamnak. Sokáig én is csak olvasgattam a fórumot, soha nem nem akartam fellépni, mert már azon kattogott az agyam, hogy mi lesz, ha a cicu nem lesz és akkor itt folyamatosan visszanézem a kommentjeimet stb., milyen rossz lesz. Pedig valamilyen szinten nyugtatja a lelket, hogy mások hogy dolgozzák fel ugyanazt a helyzetet, amiben most én is vagyok. Kiírhatom egy kicsit magamból az érzéseimet. Nagyon nehéz és nem is arról van szó, hogy mással nem tudnám megbeszélni, de jó egy kicsit olyanokkal, akik végigcsinálták/csináljak ugyanezt. A védekezés nekem most abból áll, hogy nem tudom visszanézni róla a képeket. Nagyon sok képem van róluk a tesójával és egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy megnézegessem. Bennem is a másik cicám, Szürike tartja a lelket, bár piszkosul fáj, hogy nem ül mellette a nagy tesó, nem együtt rohannak enni és lökik fel egymást. Próbálok arra gondolni, hogy milyen jó, hogy voltunk egymásnak, mennyi boldog, vicces pillanatot éltünk meg együtt. Örülök, hogy a sors nekem rendelte őt.
A cicáid elvesztése nem a te hibád. Szégyellni pedig semmi okod, hiszen nem te voltál, aki abba a helyzetbe sodortad őket. Ki tudja, hogy ha te nem vagy meddig éltek volna. Ezzel magamat is próbálom vígasztalni, hiszen mi is a buszmegállóból fogadtuk be őket. Nekem is volt már 5 cicám, akik közül 3 elment hazulról, egyet el kellett altatni, egy pedig, amikor mindenki dolgozott, suliban volt, hazajött és a hátsó teraszunkon aludt el a ládikájában. Dzsonóka és Szürike a 6. és 7. Náluk duplán rossz, hogy ketten voltak, ráadásul testvérek és együtt szoktuk meg őket. Nekem ez nagyon fájó pont. :(
Köszönöm szépen, hogy ebben az pár napban elolvastad a történetemet és én is megismerhettem a Tiéteket. Köszönöm, hogy meghallgattál, tanácsokat adtál és természetesen a vígasztaló szavakat is. Nagyon jól esik. Hasonló jókat kívánok én is Nektek és sajnálom, hogy ilyen körülmények között találkoztunk. Neked is és a cicáidnak is egészséges, szép életet kívánok együtt még nagyon-nagyon sokáig. :)
Megmondom őszintén kicsit féltem, hogy talán majd nem úgy értelmezed a dolgokat ahogy én szerettem volna érzékeltetni veled. De örömmel látom megértettél!Lehet ,hogy egyesek sértőnek találták volna ,mert ahelyett , hogy vigasztaló szavakat írtam volna helyette megosztottam az én bánatom. Vannak akik úgy próbálnak védekezni, hogy nem beszélnek róla, de én ez alatt a három év alatt megtanultam ez nem segít!!! Megosztani egymással az eltelt évek örömét és bánatát , emlékezni rájuk még ha olykor nagyon fáj is. Valamelyest enyhülést talán csak ez hozhat - (( és milyen is ez az ember-állat kapcsolat?- a következő szavakkal tudnám jellemezni. AKI MÉG NEM SZERETETT ÁLLATOT IGAZÁN , ANNAK A LELKE MÉG SZUNNYAD !!! Tegnap nehéz szívvel írtam le a történet közben már patakzottak a könnyeim ,és be vallom szégyellem még négy cica elvesztését már le sem tudtam írni annyira fájt. Három év és hét cica ,- ((( és igen sokszor úgy érzem nem birom már , belepusztulok a bánatba! De a többiek érzik amikor szomorú vagyok és mindent elkövetnek, hogy megvígasztaljanak. Pedig volt idő ,hogy kiakartam zárni őket a szívemből ,de nem lehet hiszen ők semmiről sem tehetnek nem ők a hibásak ! Szeresd nagyon Dzsonóka hugicáját hiszen most már benne és emlékeidben él tovább, és ha szomorú lennél arra gondolj micsoda kiváltság volt elnyerni bizalmát és szeretetét.Kívánok nektek a továbbiakban hosszú boldog éveket és nagyon köszönöm jókívánságaid és kedves szavaid. Bármikor ha úgy éreznéd beszélgetni szeretnél , csak üzenj én itt leszek. Végül egy szép idézettel búcsúzom .
„Nem igaz, hogy nem szeretem a háznépét. Én is tudok szeretni, mint minden élőlény, de nem kritika nélkül. Csak azt szeretem, aki szeretetre méltó. Érzelmeimnek nem adok hangos, látványos kifejezést. Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá. Aki nem tud sokáig hallgatagon egy helyben ülni, az nem érdemli meg a társaságomat. Akinek mindig csak bravúros mutatvány kell, aki nem éri be a természetes mozdulatok egyszerű szépségével, az sohasem szerezheti meg a macska rokonszenvét. Aki mindig valami újat követel, aki folyton a változatosságot, az izgalmat hajszolja, aki nem kedveli a békét, az egyensúlyt, az állandóságot, aki azt hiszi, hogy mindig cselekedetekkel kell bebizonyítania létjogosultságát, aki nem ismeri a tűnődés szépségét, annak sohasem lesz hű macskája. Aki az élet felületes örömeit kergeti, annak a macska hátat fordít. Akit a macskák szeretnek, silány ember nem lehet.”
Te jó Isten! Én biztos belepusztultam volna ezekbe, amiket leírtál. :( Nekem is azon kattog az agyam folyamatosan, hogy miért ilyen áron kell megtanulnia az embernek, hogy milyen fontos pl. az ivartalanítás és a megelőzés. Arról nem is beszélve, hogy Dzsonóka betegségéig én sem hallottam a betegségek többségéről. Azt nem értem, hogy, ha kiskorában elvittem állatorvoshoz, akkor miért nem mondták, hogy mikor hány injekciót kell kapnia, feltétlenül vigyem vissza stb.? A kutyák éves oltása úgy bele van sulykolva az emberekbe, a cicáké miért nincs, vagy csak én vagyok ilyen felelőtlen? Persze, mindig vittem a cicukáimat orvoshoz, ha láttam, hogy valami nincs rendben, de az életben nem gondoltam volna, hogy egy ilyen alattomos, lassú lefolyású betegséggel kell megküzdenie/megküzdenünk. Dzsonókám a kert végében fekszik, gyújtottunk neki egy mécsest, pont rálátni az ablakomból. Tegnap este még együtt aludtunk, most meg....fáj nagyon. :( Valamikor irigylem azokat az embereket, akik könnyen túl tudnak lépni a problémákon, de akinek nem volt még ilyen szoros kapcsolata egy kis állattal az sosem tudja meg, hogy mi is az igazi ember-állat barátság, szeretet.
Nagyon köszönöm. Igazán jól esik, hogy ennyire együttérzel és, hogy képes vagy átérezni a fájdalmamat. Én is csak azt kívánhatom neked, hogy a meglévő cirmókjaid nagyon sokáig éljenek. Szerintem nagyon jó gazdijuk vagy és szerencsések, hogy melletted vannak és te törődsz velük. Az elhunyt kisállatok pedig remélem nagyon jó helyen vannak és ők már boldogok és egészségesek, semmi baj nem éri őket.
Mindegyik elvesztése borzasztó, de mégis talán a legelső a legrosszabb.Habár ma is ugyan úgy siratom mindegyiket.Őt évig felhőtlenül éltünk a nyolc cicával, közben újjak is jöttek persze mind mentett cica.A betegséget sosem ismertük ,és nem is hallottunk róla .Fricike volt az első őt megmérgezték de még utána háromhónapig élt, mivel lassan őlő méreggel ,mint utólag kiderült meztelencsiga méreggel mérgezték meg.Volt orvosunk .akiben ugye megbíztam de a hozzá nem értésének, és nemtörődésének köszönhetően , sajnos elment. Ő sírva és dorombolva búcsúzott el tőlem ,akkor azt hittem bele halok!!! Látod megint sírok.Két évre rá a másik kedvenc Bercike vett búcsút tőlem, nem látszott pedig túl betegnek,de az én hibám mert újra bíztam az orvosban !A következő évben két nap alatt veszítettem el Mókárkát a kicsi fekete kandurkát. Persze orvos a környéken sem volt ,mert mindegyik nyaralt.Mire másnap jött egy addigra késő volt. Újabb egy év megint egy kedvenc és újból csak azt kell mondonam orvosi hozzáértés miatt ment el szegény Mukika.Nincs többé ő sem ,nem fog nekem több egeret, hogy jutalmul kapjon kicsi parizelt vagy sonkát. Pedig egy lehetséges infúzió megmenthette volna, de akkor még nem tudtam, hogy úgy kell kérni " Bőr alá folyadék" persze az orvos ,meg csak azt mondta infúziót nem tud adni.Így szegénykémet elkellett altatni, mert gyakorlatilag kiszáradt. Ez is az én hibám. Pár hónapra rá az én szerelmes hercegem Marcikám ment el .Három hónapig küzdöttem érte egyik orvostól a másikig vittem, mégsem derült ki mi a baja .Lassan fokozatosan épült le ,az utolsó két hétben éjjel nappal ápoltam, mégsemtudtam megmenteni .Ő is itt hagyott, soha többé nem vár már a kapuban és öleli át nyakamat, mint egy kisgyerek. Most tizen vannak ,köztük egy biztos leukózis ,Tökmag most őt ápolgatom igaz egyenlőre jól van, hála Székely Attilának, meg még az elején vagyunk.Nem tehetek mást bizakodom!! De a többiben is milappanghat ? -mire készüljek majd ? Sokszor ezek a gondolotok foglalkoztatnak és az , hogy elveszítettek halálából kellett tapasztalatot és gyakorlatot szereznem,-((( tTúl nagy ár ez ! Ez az én történetem. Csak azt kíváhatom neked teljes szivemből , hogy legalább neked ne fájjon ennyire.
Köszönöm szépen! Igen, a lelkiismeretfurdalás a legrosszabb. Mit kellett volna másként tennem? Mit tehettem volna még? Miért nem műtettem meg időben? Nem ártottam-e valamivel? Este amikor feküdt mellettem, többször helyet változtatott, nem nagyon aludt, viszont, amikor beadták neki az első altatóinjekciót, olyan jót durmolt, mint, aki több hete nem aludt ilyen jól (fájdalommentesen). Hiányzik a kis teste, hogy odabújik, a kis idióta szemei, a rosszalkodása, hogy tépi a szőnyeget...hol itt fekszik, hol ott. Látom a lakás minden szegletében. Van egy hugicája, ami plusz fájdalmat okoz, ha ránézek. Megpróbálok vele minél többet foglalkozni, de közben arra gondolok, hogy még Dzsonóka is itt lehetne. Az elmúlt 5 hónapban volt minden, javulás, romlás, megint javulás, megint romlás...nagyon nehéz időszakon vagyunk túl. Büszke vagyok rá, hogy ilyen kitartó volt és harcolt. Nem tudom, hogy ezt a betegséget tényleg el lehet-e kapni időben és tényleg ki tud-e lábalni belőle egy cica, de ami a legfontosabb az immunrendszer. Ha az nincs, semmi nincs. Gyógyszer ide vagy oda, azt kell erősíteni.
Mélységesen sajnálom ,Részvétem . Átérzem a fájdalmad akárcsak a többi gazdiét ,akik elvesztették kedvenceiket. Ahogy ezeket a sorokat írom közben folynak a könnyeim , mert tudom milyen küzdeni értük és reménykedni az utolsó percig.Közben mindig az jár a fejünkben mit tehettünk volna még értük?-vagy mit nem tettünk meg ! Ez egy igazi lelkiteher amit sajnos mindig magunkkal fogunk cipelni ,((MERT ANNYIRA TUDNAK HIÁNYOZNI !!! Az igazság vigasztaló szavakat ilyenkor nem lehet mondani, mert erre sajnos nincsen vigasz. Csak annyit tudok mondani nagyon nagyon sajnálom !!!
Hát elérkezett ez a nap is. 1 hete még nem gondoltam volna, hogy én leszek a következő, aki kiírja, de Drága kis Dzsonókánktól ma búcsút vettünk. :'( Hihetetlen lelki teher az, amit most cipelek és nem tudom, hogy mikor leszek képes kiheverni. Haza sem szívesen megyek, hiszen szinte minden rá emlékeztet. Tegnap már tudtam, hogy a mai nap minden megváltozik majd, így este egy szemhunyásnyit sem aludtam. Magam mellé tettem a kis drágámat és simogattam és beszéltem hozzá, lestem minden kívánságát. Ma az utolsó pillanatokban is vele voltam. Seniknek nem kívánom ezt az érzést...az nyugtat valamelyest, hogy a kis bumburnyák szépen elaludt minden fájdalom nélkül. :(
Köszönöm a tanácsokat, sok hasznos dolgot találtam meg itt és bíztam a javulásban. Tegyétek ti is ezt! Mindig higgyetek, hogy lehet még jobb, de ha látjátok, hogy a kis kedvencetek szenved, próbáljátok őt elengedni! Kitartást minden cicagazdinak és jobbulást, újra egészséges életet kívánok minden cirmókának!
Attól tartok nálunk a Betadin már sajnos nem segít. Hiszen már nem csak a nyelvecskéjén vannak fekélyek, hanem a torkában és lehetséges, hogy a gyomrában is. Ma még visszük injekcióra, holnap dől el minden. Vígasztalhatatlan vagyok...:''(((
Egyet értek Princ hozzászólásával .Nem a legerősebb kezelésekkel kellene kezdeni , főleg akkor ha még magától eszik és aránylag még minden rendben van. A mi orvosunk is rögtön a Synulox-ot adta és azóta is ezt használjuk. Nekünk a 250mg-osból napi 2x 1/4 szem és ez így elég gazdaságos is ,főleg ha több cica is van. Ha nincsen a közelben állatpatika akkor rendes gyógyszertárban legalábbis nálunk meghozatják utólag meg viszem a receptet, mert nálunk kérik. A Stomorgyl meg úgyszintén egy jó gyógyszer. Ha nem értek egyet az itteni orvosokkal akkor egy szegedi Dr nőtöl szoktam segítséget kérni , nagyon sok hasznos tanácsot kaptam már az elmúlt évek alatt.
Ne add fel a Betadinos ecsetelést, mert nem látványosan fog javulni hanem lassan .A teljes végleges gyógyuláshoz olyan bő két hét kellett.Akkor tájt már kezdett tápot is enni. Habár a ti esetetekben ha olyan régóta fenn áll a fekély akkor lehet még több idő kell majd neki. Nagyon szurkolok nektek !!!
Még annyit írnék az éjszakai hozzászólásomhoz, hogy - több cicám van, sok minden történt már velük, így van tapasztalat, ami vagy használható Nektek vagy nem, majd eldöntitek.
Szájdaganatos cicám STOMORGYL nevű, állatoknak készült gyógyszert kapott. Kifejezetten a szájban keletkező gyulladásokra van. Pici rózsaszín tabletta. Egy nap 1x kell beadni. Amikor bevette a lelkem - szintén étvágy függő volt - gyönyörűen használt. Őt nem nyüstöltem azzal, hogy lenyomjam a torkán, plusz fájdalmat okozva.
Állati keserű, ha csak picit oldódik már nem eszik meg. Így, amíg tudtam, májkrém darabba fogva adtam oda, etetés elején, amikor még éhes volt, és el is nyelte. A gond akkor volt, amikor nem akarta már megenni a darabos ételeket.
Viszont használtuk az étvágy felkeltéséhez a Medrolt - 4mg-ost. Amikor bevette az első tablettát már evett. 3-4 napig kellett adnom, majd lecsengetni.
Kapta mellé a fájdalomcsillapítót (MELOXIDYL), így az utolsó percig nem volt gond az evéssel, igaz összeturmixoltam neki a kaját, hogy csak nyelni kelljen, és válogatva csak a Felix tasakos eledelt ette meg. De vállaltam, megvettem, és örültem, hogy a betegsége ellenére jó húsban van. A daganat növekedése azonban ettől nem állt meg, így el kellett búcsúznom tőle. De mint mindenki, aki nálunk aludt el, ő is a karomban tartva kapta meg az első injekciót, nem is látta, hogy megszúrják, és én beszéltem, simogattam, amíg elaludt.
A Stomorgylt nálunk az állatpatikában szemenként lehet venni - Zsuzsónak 10 napig kellett adni, utána 1 hónap szünet. Majd újra. Az 1 hónapot sosem bírtuk ki, hamarabb kiújúlt a fekély, de akkor újra szedte.
Magam is a természetes szerek híve vagyok, de a leukózis sokkal súlyosabb betegség, minthogy ne vegyünk igénybe mindent, ami segíthet, vagy könnyíthet az állapotukon.
Minden jót Nektek, hátha segít ez is egy kicsit néhányotóknak.
Röviden: december elején magas lázzal, étvágytalansággal, szorulással kezdődött a baj. Végül a szorulást csak beöntéssel lehetett megszüntetni.
Lázcsillapítóként MELOXIDYL-t adok azóta is. Ez kifejezetten állatok számára kifejlesztett lázcsillapító. Minden nap 1x kell beadni (a cicám folyamatosan kapja, mert fájdalomcsillapító is, és enyhe gyulladáscsökkentő hatása is van). Kutyának valót veszek, 1,5 mg-ost, mert ez kiadósabb. Ez háromszorosa a cicák adagjának, tehát egy 3kg-os macsnak 1kg-os kutyaadagot kell adni. Az adagolása a mellékelt fecskendővel gyerekjáték. Bár 2800 Ft körül van az ára a 10ml-esnek, de kiadós.
Dec. 19-én kaptuk meg a vérvétel eredményét, ekkor derült ki, hogy leukózisos. De hogy ne legyen olyan egyszerű az élet, elkezdett nőni a hasa is ( kb. 1,5 éves befogadott fehér kandúr). Dec. 31-én kaptuk meg a hasűri folyadékminta eredményét, ami alapján azt véleményezték, hogy FIP-pes is (a vérvételnél FIP-re negatív volt).
Azt mondták, legfeljebb néhány héttel hosszabbíthatom meg az életét.
De nem tudom még elengedni, mert igaz, hogy madáradagokat, de végig evett, s most is eszeget. Szóval folyik a kezelés:
Infúziót kapott bőr alá egy alkalommal, mert nagyon kiszáradt.
Dec. vége óta kapja a thuja, arnica, arsenicum hármast, nem csökkentettem a kezdeti adagot.
Két hétig Prednisolont szedett, csökkenő adagolásban (egy hétig napi 1-et, 1 hétig napi felet) gyulladásgátlónak (a Medrol is jó gyulladásra, de ezt túl erősnek találta most a doki).
Amit én adok: 1 teáskanálnyi joghurtba elkeverek 1 mokkáskanálnyi kurkumaport, és naponta 3x 1ml-t, fecskendővel, viszonylag gyorsan beadok neki. Bűn rossz íze lehet egy macskának, de lenyeli.
Ha úgy érzem hányingere van, fél Cocculine-t török össze, és beszórom a szájába. Ez szintén homeopátiás szer, édes ízű. Én is ezt használom. (Műtét után is, az ébredés alatt is lehet a nyelvére rakni a cicáknak - mi eddig mindig elkerültük vele az ébredés utáni öklendezést.)
Őrülten vérszegény, de láztalan, s ha akar, kimegy a macskaajtón, és vissza is jön, ha éppen úgy gondolja.
Nincs rosszabbul, mint 2 hete, a pocakja sem nőtt, inkább kisebb lett, de leírni sem merem igazán, nehogy bármit elkiabáljak két halálos betegség mellett.
Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy a kurkuma hatását látom.
Bárhogy is lesz, tudnom kell, hogy mindent megpróbáltunk, enélkül nem tudom a végső döntést meghozni. Áprilisban találtam, összeroncsolódott lábbal, abból felépült. Alig volt "jó gazdánál" pár hónapot, és itt van ez.
De még nem adtuk fel!
Azért írtam le mindezt, mert hátha tudok segíteni, pl. a lázcsillapítóval másoknak is. Ez a szer tényleg nagyon jó.
Az alap probléma nálunk sajnos a nagyon magas láz volt sokáig és a fekélyesedés. A lázát néha sikerült kordában tartani, de volt, hogy pikk-pakk megint felszökött. A fekélyek viszont mindig lesben álltak. Amikor már úgy tűnt, hogy húzódik vissza, egész jó a helyzet, egyik napról a másikra a cicu megint nem evett, nem ivott és a fekélyek megint kialakultak. Pedig használtunk Corsodylt, Borax Glicerint, Ezüst kolloidot, a homeopátiás golyókat, 2 napja ecsetelem neki Betadinnal, volt diófalevél-, zsályatea és semmi, semmi javulás. Szegénykémnek lehet, hogy már az immunrendszere nem bírja. :((
Nekem, már több macskám is átesett ezen a betegségen! Az egyik perzsa cicám éppen benne van! Az állatorvostól ,mi SYNULOX nevű gyógyszert kaptunk , amit reggel és este kell beadni 1-1 szemet. 5 napos kúrát , tehát 10 szem gyógyszer kell, alkalmazni, de a kúra végére ,eddig, még mindig rendbe jöttek a macskáim! Ja a gyógyszert recept nélkül is lehet kérni ,bármely állat patikában!