Nem lehet bevágni ezt a filcet? Bizonyára be lehet, mert miért ne lehetne. Akár a trapézlemez végével párhuzamosan pár centi szélességben eltávolítani.
veszel egy 20mm vastag PIR lapot, felvágod 10cm széles sávokra. Készitesz egy pallóból egy tartót, amit lerögzited a PIR sávot facsavarokkal. Ráteszed egy munkasztalra és késsel + gipszkarton reszelővel megcsinálod a negatívját a trapézlemez alsó profiljának (egy fém vinlivel kirajzolod a lépépését a trapézlemez hullámainak- ferdén kivágod a késsel a vonala-aztán kireszeled). Felhasítod a 10cm sávokat három egyforma szélességre. Jó éles cuterrel menni fog.
Szerzel egy Z-alakban meghajlított csepegtető lemezt, horganyzott lemezből. 1.5cm felfele+9-10cm víszintes+3cm csepegtető lefele+1.5 cm csepegés felfele.
Alulról, acél asztalos szorítokkal felfogatod a PIR sávokat és a csepegtettő lemezt a trapézlemezre és felülről átfúród gumi garnitúrás lemezcsavarokkal, úgy hogy a csepedtető lemez éle kb 4cm lógjon ki a trapézlemez élétől.
Ha egy szuterén- akkor olyan nincs- hogy alúlról ne tudd szigetelni. Mennyi az alaptalp mélység a padlószinttől?
Arra nem gondoltál, hogy dobj ki 40-45cm az egész padló rétegrendből, aztán tömőrített kavicságy-5 cm szerelőbeton- vízszigetelés-15cm xps- 6-7 cm gyengén vasalt aljzatbeton-burkolat?
Ezt így kell megoldani. Másképp élhetetlen.
Ha a falak is vizesednek, akkor hagysz egy 15cm szellőzőrést a falak mellett, azaz odáig öntöd a szigetelésnek való 5cm szerelőbetont.
Fűtessz és szellőztetsz rendesen 1 évet és minden porszáraz lesz, feltéve, ha nincs talajvíz. Olyan meleg lesz a padló, hogy mezitláb járhatsz.
Ok, közben megnézegettem a különféle lehetőségek nyomószilárdságát, hővezetési tényezőit, eddig nem figyeltem el rá, hogy a PUR tábla akár lehet jobb is ilyen szempontból. És van sűrűbb, nagyobb nyomószilárdságú is, több gyártó kínálatában is. Köszi a tippet.
Azt írtad, hogy az emeleten van a helyiség, aztán azt hogy szuterén jellegű.
Mindegy, ha a födém alatt a tér nagyon huzatos- vagyis folyamatosan hűl- főleg ha 25nm van szó, 2 cm XPS hab, vagy PUR nem sokat ér, még akkor is, ha a PUR 40% jobb szigetelő mind az XPS.
Szerintem mindenképppen a földém alá is be kéne szerelni valamennyi hőszigetelést (pl. PUR habot fújni) és felül PIR lapokat szerelni.
Természetesen aljzatot fűteni csak akkor érdemes, ha alulról jól le van szigetelve.
Most hirtelen nem tudom mennyiben jobb a nyomószilárdsága a pur táblának mint az xps, de nagyon köszi az ötletet, a szendvicspanel meg tök jó ötlet, mert az egész kemény felülettel bír, ennek utánajárok, köszi!
Az, szívóág, de nem portásfülke, nagyságrendileg 25-30 m2-es stabil szuterén "jellegű" helyiség.
A gond az aljzatfűtéssel, hogy kevés a betáp hozzá. Illetve meg lehet csinálni zónákra osztva, és zónás vezérléssel intelligens vezérléssel teljesítménykorláttal. De betáp gyanánt nincs + 2-3-4kw-unk ami kéne, így ez a zónás vezérlés átgondolnád alatt, ha már csak pár fokot emel a padlón az is tök jó. Viszont sajnos iszonyat mértékben menne lefelé a hővesztrség :-(.
a kérdezőnek: ne zárd le légmentesen a garázst, tudjon szellőzni. ennyi. irreális elvárás, hogy egy ilyen mobilgarázsban ne legyen talajpára. sokkal több vizet fogsz bevinni, amikor vizes autóval beállsz, és rácsukod az ajtót, nem a talajól jövő pára lesz a fő páraforrás.
Ha lábakra állítod (elég magasra), hogy alatta legyen helye a gyepnek, akkor úgy megoldható, meg kell hozzá egy lábakra állított rámpa is amin fölmegy az autó.
Nem a megfelelő technikus terminust használtam. Szóval a felület nem gyeptégla, hanem gyeprács. A kivitelező megspórolta egy normális betonfelület kiépítését, így ezek a betonból előre öntött rácsok vannak letéve, kitöltve némi homokos kavicsos anyaggal. Feltételezem a rácsok alatt megfelelő tömörített felület van, mivel maga a felület vízszintes és stabil. A nedvesedést nem úgy kell elképzelni, hogy több cm vastag vízréteg áll a garázsban, hanem esőt követően nyilván átnedvesedik a rácsok alatti és közötti homok és a garázs falaitól kb 20 cm-es sávban nedves a rácsok közötti talaj. Tehát a stabil padló adott, a nedvesség kizárására kellene valamilyen megoldás. Bocsi, hogy félreérthető voltam.
... , így lehet, hogy nem az a célravezető megoldás.....
Hát nem az !
"a gyeptéglákat nem tervezem felszedni, erre a felületre kellene egy térkő vagy vékony beton réteg, ami elbír egy kb. 1,4 tonnás személyautót."
nem is kell azt felszedni elpusztul magától is..
Gyeptéglára beton ??? Nobel díj várományos vagy ? Ugyan ez a térkőre. Komoly talaj munkákat igényel.
A beton amúgy nem kipárologtat, hanem 28 napig intenzíven szilárdul, majd még tovább. Bonyolult szilikát kémiai folyamatokkal, Vizet beépít és vizet lead.
A legegyszerűbb megoldás : megépíted a garázst , leteríted egy olcsó PVC vagy más szőnyeggel és használod. A gyeptégla idővel eltűnik.
A garázs célja az autó üvegfelületeinek szárazon tartása, hogy mindig indulásra kész legyen.
Hogy a víz ne jusson be.. némi tereprendezés se árt.
A lakók .... jelen eseteben a tulajdonos társak mit szólnak ehhez ??
Elég speciális problémában szeretnék segítséget kérni. Adott lenne egy társasház udvarán álló könnyűszerkezetes "mobilgarázs". A garázs a meglévő gyeptéglás felületre került elhelyezésre, azonban alulról bejut a nedvesség, amit szeretnék a lehetőségekhez képest leszigetelni. Mivel nem szeretnék a lakókkal hadakozni, a gyeptéglákat nem tervezem felszedni, erre a felületre kellene egy térkő vagy vékony beton réteg, ami elbír egy kb. 1,4 tonnás személyautót. Több helyen olvastam, hogy a friss beton kipárolgása korrodálja a garázsban álló autó, így lehet, hogy nem az a célravezető megoldás. Esetleg megoldás lehet valamilyen gumi/pvc szőnyeg leterítése? Az ötleteket, javaslatokat előre is köszönöm.
A felületet az döntse el, hogy mennyire kell takaríthatónak és kopásállónak lennie. Alá meg minnél job hőszigetelő kell. PUR táblákat is lehet venni, ha nem kell sok, kibírható. Vagy akár szendvicspanel. Ha ez termék, lehet egyedi szendvicspanelt is tudnál gyártatni hozzá. (két acéllemez között purhab)
Ez így olyannak hangzik, mint egy szívóágra került portás fülkéje. :-) Egy elektromos fűtőpanel/fűtőszőnyeg/fűtőfilm (sok néven fut) beiktatása az XPS és a laminált közé nem lenne jó? Csak 200-250 W/m2, amitől nem izzad a bakancsa, de odafagyni sem fog.
Adott egy helyiség, ahol alulról dől /sugárzik be a hideg helyi sajátosság miatt, így valahogy kellene szigetelni - ráadásul belülről. a másik probléma, hogy kevés a hely, néhány cm jön csak szóba. Nem kell passzívház, de a talaj felől a hideghatás eszméletlen, cipőben is lefagy a láb, ezt meg kéne akadályozni - lehetőleg aktív fűtés nélkül (helyi kis melegítő dolgokat tervezünk, pl ahol huzamosabb ideig üléssel tölti valaki az időt).
Ráadásul emellett az aljzatnak lehetőleg masszívnak kellene lennie.
Eddig az alábbi gondolatok születtek:
1. 2 cm xps, azon masszívabb laminált, 13-14mm környékén.
2, 2 cm xps, arra szalagparketta, bár ez benne erősen vet fel kérdéseket
3. 1 cm xps, erre betonyp esetleg osb lap és erre valamilyen jobbfajta laminált.
Van esetleg valakinek valamilyen jó ötlete a helyzet megoldására? nem lakóterületről van szó, így esztétikailag sokminden elfogadott. Viszont sajnos a beépítési magasság nagyon kevés, és nagy csoda emiatt nem lehetséges, de amit lehet megtennénk ezügyben..
A garázsunk feletti helyiséget szeretném kialakítani dolgozószobának a padlástérben.
A garázs porotherm födémrendszerrel készült, felül csak a beton van.
Erre szeretnék valamilyen száraz technológiás padlót fektetni, mert nem szeretnék már betont felhordani a felső szintre.
25 m2-ről van szó.
Két lehetőségen gondolkodom:
1. A betonra 5x5 stafnik párnafának letéve, közte 5 cm-es EPS100 hőszigetelés. (Maradt meg EPS100 az építkezésből). Erre OSB lap, majd laminált padló. A fűtés pedig mennyezetfűtéssel megoldva.
A párnafák közé szorosan beszabott EPS nem fog nyikorogni?
2. Valamilyen száraz technológiás padlórendszer, amibe tudok fektetni padlófűtés csöveket.
Tudtok ajánlani ilyen rendszert? Van vele tapasztalatotok? Én eléggé elvesztem a netes kínálatban.
Szeretném a házunk konyha-étkezőjét (ami inkább nappali az igazi nappaki mellett) lassacskán felújítani. Járólapos most, de már van vagy 27-28 éves. Egyszer járt nálam egy mester, aki a fürdőt újította fel, akkor kérdeztem, hogy rá lehet-e új réteg járólapot tenni. Megkopogtatta és azt mondta, hogy nem, mert mischungos (nem mozog egy lap sem, nem hupog, de van olyan, ami el van repedve). Folyamatosan agyalok, hogy mi lenne jó. Esetleg laminált padló a meglévő járólapra? Vagy inkább felszedni és új járólap? Az a gondom, hogy van 4 benti kutya, 1 benti macska és még mi is:) Pont úgy van a nappali, hogy nem lehet kikerülni, rögtön ez jön a bejárat után. Egyrészt nem tudom, létezik-e olyan nem horribilis árú laminált padló, ami bírná a strapát a konyhában és a kutyakörmöket is (esetleg közületi)? Gondolom, ezt megfelelő alátétekkel rá lehetne rakni. Ha mégis járólap csere lenne, van-e valami új technológia, amivel gyorsabban mehetnek a folyamatok? Nem tudunk elköltözni sajnos pár napra ekkora állatsereglettel sehova sem. Azt is meg tudnátok esetleg adni, hogy a bontás után hogyan nézne ki a rétegrend, mik a folyamatok és azok mennyi ideig nem járhatóak, használhatóak?
Köszi szépen még egyszer! Kitalálom, ha odáig jutok. Leginkább -gondolom- attól függ, hogy a helyi emberrel beszélve mi lesz. Ha nincs a Bobcathez kis kanala, és 50-es alap kell, akkor sok lesz a beton. Ha kézzel kell kiásni, akkor annak lesz költsége. (Az én derekam már nem bírja úgy az ásót, mint 30 éve. :-) ) Szóval lehet, hogy egy sík tükör, és vasalás éri meg majd a legjobban. De egyelőre még várom, hogy az önkormányzat mit mond, lehet-e a telekre gazdasági épületet, vagy nyaralót tenni szennyvíz bekötés nélkül, vagy házi szennyvíztisztítóval. (A csatornához átemelő kéne, de annyit nekem nem ér a dolog, akkor inkább meg sem vesszük ezt a telket.)