Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2925

Egyáltalán minek fényt mérni? :)

f/8-on és alap isón (ami nálam 200) filtertől függően erős napfényben kb. 1/400 - 1/250 - 1/100 a zársebesség. (695nm-720nm-830nm) Félárnyékban kb. fél-1 rekesszel hosszabb. Ha mégsem tökéletes elsőre, hisztogram alapján állítasz 1-2-t a zársebességen és kész.

telescoper Creative Commons License 2013.10.07 0 0 2924

Jók lesznek ezek! Tanács: ha alexpós, mert a fénymérő nem csak infrát mér, akkor rendelkezésedre áll az expókorrekció lehetősége. Állíts be valamekkora túlexpót (kisérletezzed ki, mekkora kell).

Előzmény: D_Bob (2923)
D_Bob Creative Commons License 2013.09.03 0 0 2923

Én is idepofátlankodom már pár képpel :)

Egy átalakított 600D, kizárólag live-view módban használva (fénymérő nem csak IR-ben mér, így alulexponálna)

 

http://flic.kr/p/f3AQGL

http://flic.kr/p/fwTJg4

http://flic.kr/p/fx8XTj

http://flic.kr/p/fx8Wz5

DimensionSeven Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2922

Egy 18-55 IS kitobid nincs véletlenül? A Tamron 17-50 f/2.8 minden verzióban hotspotol ugyanis. F/8 fölé ne rekeszeld, különben szétszedi az élességet a diffrakció (igazából kb. 5.6 felett is egy 18MP szenzoron), a fókuszeltolódást meg próbáld meg kézzel hasraütésre korrigálni.

Előzmény: Törölt nick (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2921

Köszönöm szépen a tanácsokat, kipróbálom! 

Esetleg szívesen beszélnék veled telefonon, mert lenne még pár kérdésem.

Persze, ha nem zavarlak.

 

Előzmény: Canon 550D (2920)
Canon 550D Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2920

Ja és kontrasztalapú automata élességállítás (az lcd-n) és max F5,6 vagy F8, F11...  hogy minden éles legyen

Előzmény: Canon 550D (2919)
Canon 550D Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2919

Állvány, alacsony ISO, hosszú záridő, gomolyfelhős napsütés a legjobb. Az átalakított gépnek pont ez az előnye: normál, rövid záridőkkel is lehet fotózni, állvány nélkül.

 

Utómunkánál elég széles a paletta, meg lehet cserélni pl a kék és a piros csatornákat, ekkor lesz kék/zöld az ég, de nem muszály, ahogy  jobban tetszik. Tehetsz rá szaturációt is pl, ekkor színesebb lesz, vagy el is vehetsz belőle, ekkor fekete-fehér hatású lesz. És a  többi.

 

Esetleg ha már amúgy is állványon van, csinálhatsz infrás hdr képeket is a kontrasztosabb felhők érdekében.

Előzmény: Törölt nick (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.10 0 0 2918

Sziasztok!

 

Némi segítségre szorulnék infra-fotózás ügyben. 

Adott egy Canon EOS 60D váz, egy Tamron 17-50 2.8 objektív és egy Hoya R72-es infra szűrő. (+állvány)

 

Hogyan tudok az infraszűrővel fotókat készíteni, milyen beállításokkal, milyen fényviszonyok közt,

és milyen utómunkálatok szükségesek hozzá, stb...

(nagyon remélem, hogy a gépben lévő szenzor módosítása nélkül is tudok majd infra képeket készíteni.)

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

Maradok tisztelettel:

D.

SzekelyG Creative Commons License 2013.08.07 0 0 2917

Eladó 72mm Citiwide Infra 720 szűrő

Ár: 15 ezer Forint.

 

Csak kipróbáltam, doboz is megvan, Budapesten átvehető.

Mail publikus: gubernya kukac freemail pont hu

1robertg Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2916

ELADÓ:

 

 

HOYA 67mm R72 infra                           15.000 ft

 

 

 

Saját dobozában. Nem karcos, nem repedt. Budapest.

 

 

 

0620/465587négy

Márkusok Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2915

Nekem az utóbbi kettő a bejövős, kellett pár nap amíg összebarátoztunk :)

Előzmény: taminol (2914)
taminol Creative Commons License 2013.07.29 0 0 2914

A vonatos teccik.

Előzmény: Márkusok (2913)
Márkusok Creative Commons License 2013.07.28 0 0 2913

Még kettő

Márkusok Creative Commons License 2013.07.23 0 0 2912

No, ma megjött a masina :)

képfaragó Creative Commons License 2013.07.22 -1 0 2911

Köszönöm, jó kis oldal, de őt már ismerem, bár az UV fejezetekez át lkell ismételnem.

Előzmény: DimensionSeven (2909)
képfaragó Creative Commons License 2013.07.22 -1 0 2910

A cél még nem egyértelmű, egyenlőre nevezzük kísérletnek.

Előzmény: Canon 550D (2908)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.07.21 0 0 2909
Előzmény: képfaragó (2907)
Canon 550D Creative Commons License 2013.07.19 0 0 2908
Szia, mi lenne a cél? Én gondolkoztam a full spektrumos vázamhoz egy ilyen szűrőn is, de jobban utána nézve lemondtam róla, mert például az emberi bőrhibák látványosan erősebben látszódnak, a növények nagy része is mintha el lenne száradva, egyszóval furcsa. Maradtam az IR szűrőknél kb 100 nanometeres lépésekben 500 nanometertől felfelé.

Viszont egy különleges clipszűrőn még gondolkodom: B+W 403, ez az Uv tartományt és kb a 750 nanometer feletti infravörös tartományt engedi át, kitakarva a látható tartományt, a végeredmény kicsit fotoshop-os: minden ami kék az nagyon kék, minden más feketefehér.
Előzmény: képfaragó (2907)
képfaragó Creative Commons License 2013.07.19 -1 0 2907

Bocsánat egy kis off hozzászólásért: Keresek olyan fotóst, aki az UV tartományban fényképezett, és tapasztlatait megosztaná velem. Örömmel megköszönök hasznos linkeket vagy egyéb inforációt is.

email: maklaryz11 -kukac- t-online.hu

DimensionSeven Creative Commons License 2013.07.17 0 0 2906

Jó választás, szerintem a 720nm a legsokoldalúbb, színes és FF infraképekhez is jó alapanyagot ad. Az élőképpel meg nem lesz gond, mert csak az van... :)

Előzmény: Márkusok (2905)
Márkusok Creative Commons License 2013.07.17 0 0 2905

Csak egy sima szappantartó Canon A810-es, csupán a játék kedvéért szerettem volna egy ilyet a 30D mellé, mert azzal nem lehet vagánykodni.

Végül a 720-at választottam.

Előzmény: DimensionSeven (2904)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.07.16 0 0 2904

És persze milyen vázról? Ha van benne élőkép, megjátszható egy gyenge beépített filter, amit külső, menetes szűrőkkel igény szerint lehet "szűkíteni".

Előzmény: Márkusok (2902)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.07.16 0 0 2903

Melyik cégről van szó?

Előzmény: Márkusok (2902)
Márkusok Creative Commons License 2013.07.15 0 0 2902

Sziasztok, egy kérdés:

ha átalakítás, akkor milyen szűrő?

Feltette egy angol átalakító cég a kérdést, hogy milyen szűrőt tegyenek a kivett HM helyébe.

550-650-720-850 vagy full spektrum?

Cél a színes IR illetve az igazi BW.

Ti melyiket választanátok?

Canon 550D Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2901
Clipszűrő nélkül a nem liveview-es AF-vel is pontos. Liveview-vel mindegyik infrás clipszűrővel pontos. Minél erősebb infraszűrőt használok, annál inkább a váz felé mászik el a végtelen.
Előzmény: Sz_Gábor (2900)
Sz_Gábor Creative Commons License 2013.06.20 0 0 2900

LiveView módban próbáltad? Ha igen, és az obi az adott gyújtótávon végtelenen túlra is állítható, akkor ez áll a dolog mögött.

Előzmény: Canon 550D (2899)
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.19 0 0 2899

Én az 550D három eredeti szűrőjét (melyek közt gyárilag rés van) eggyel helyettesítettem, a legkülső 0.6-ost egy 1mm-es UV szűrővel. És tökéletes clipszűrő nélkül az AF. A belső vastagabb szűrőket nem helyettesítettem semmivel.

Sz_Gábor Creative Commons License 2013.06.19 0 0 2898

Fenét mindegy!

Az üveg törésmutatója eltér az áerétől. A gyári szűrő (infratükör) ezért eltolja a fókuszt, de ezt a tervezésnél bekalkulálták. Eltávolított szűrő=kieső fénytörés, rövidlátás. Ha a szenzort közelebb lehetne vinni az okulárhoz, akkor nem lenne gond (az első, fix fókuszos kísérleti gépemnél elég volt beljebb tekerni az optikát), de mivel erre normális gépeknél a legritkább esetben van lehetőség, az egyetlen járható út a kieső fénytörés pótlása. Persze itt számításba kell (pontosabban kéne) venni a törésmutatókat, illetve az infra fény eltérő fénytörését is. Aztán lehet(ne) árajánlatot kéni egyedi gyártásra.

Na, itt jön képbe a kelleténél vastagabb üveg, valamint az alátétek, vagy az utánállítgatás.

 

Például én egy Canon Powershot G9-essel nyomulok (kompakt, kontrasztérzékelős), ebben 0,3mm vastag infratükör volt. Egy fórumban írták, hogy nem is kell bele pótüveg, de ez sajna nem fedi a valóságot, a végtelen kívül került az optika fókusztartományán. A majomnak vagy gyenge a szemüvege, vagy jól lerekeszeli. Tehát kerítettem picit vastagabb (0,42mm-es) üveget, hosszas keresgélés után, hemocitométer fedőlemez formájában. Komolyan, élvezet volt vágni! Na, de ezzel már van normális végtelen, sőt, a gép "öregszemű" lett: ha kézzel akarom végtelenre állítani, akkor a csíkot kb. a fél méteres jelölésig kell nyújtani, a nagyon közelre fókuszáláshoz pedig "pápaszem" (makrólencse) kell. Igaz, a nagyon közel ennél a típusnál pár centiméter, szóval ez a legritkább esetben okoz gondot.

 

Remélem, segítettem.

Canon 550D Creative Commons License 2013.06.17 0 0 2897

Tokina 10-17, Tamron 17-50 és 70-200, Canon 85/1.8

 

Itt van pár kép az első kettővel, Cokin infraszűrős Canon 10D AF rendszerével, amit úgy látszik véletlen sikerült belőnöm hézagolólemezekkel ;)

 

Az 550D-t már tudatosan, a 85/1.8-cal F1.8-on lőttem be a szenzort tartó rugós csavarokkal, igaz az fullspektrumos. Infrás clipfiltereket használok hozzá.

 

Probléma volt először, hogy itt a fórumban többször elhangzott és én olvastam, hogy a szűrő felülete a mérvadó Kiderült, hogy nem, a szenzor felületének kell a kellő távolságban lennie, mindegy, hogy előtte milyen vastagságú a szűrő vagy hogy egyáltalában van-e.

Előzmény: DimensionSeven (2896)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.17 0 0 2896

Csak kíváncsiságból: milyen obikat használsz?

Előzmény: Canon 550D (2895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!