Keresés

Részletes keresés

Róka69 Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 102351

Biatorbágy nincs messze egyszer arra gurulok, amikor neked is jó és kipróbálhatod az én gépemen milyen a te obid ...ha érdekel...legalább kirándulok egyet :-)

Előzmény: Kimiki (102348)
Róka69 Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 102350

Nekem eddig csak a 70-200 F/4....gyel voltak gondjaim és nem akarom elhinni mind rossz ilyen a mesében van csak, de nem csak a 80D..vel, ahogy valami magasban lévő dolgot kell fényképezni, nem megy normálisan az AF...elmegy a téma mire megtalálja, és érdekes mert nem magán személynek adtam el egyiket sem, észre sem vették, vagy?????

 

Nem ilyen obiban 2.8..cam nem volt még, nekem nem is nagyon kell a fényrő, persze ez nem biztos igaz:-)

Előzmény: Kimiki (102349)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102349

Nekem a súlya nem zavaró, pedig ez is nehéz rendesen. Viszont ez érdekes, hogy azért létezik ez a probléma nálad is, igaz más obival. Mondjuk egyik sem 2.8-as nem?

Most nem tudom kipróbálni, de mintha a 70D-vel nem lettek volna ilyen gondok. Annál egyik obit sem kellett kalibrálni, igaz a 70-200-as akkor még nem volt meg, de a 80D-n már hasonló probléma volt más obival is.

Előzmény: Róka69 (102346)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102348

Én Biatorbágyon, de szoktam arra járni. Kipróbálom a beállításokat, hátha....  Ha nem jutok velük semmire, akkor lehet, hogy élni fogok a felajánlásoddal. Köszönöm.

Előzmény: nemethla (102344)
-Minarik- Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102347

50-es nikonokbol van egy param.

Kor szerint rendezve. 

58 1.4 pre AI, 55 1.2 pre AI, 50 1.4 pre AI, 50 2 pre AI, 50 1.4D. Kevencem az 55 1.2. Fantasztikusan jo, bar az 50 1.2 AI-S ratesz egy lapattal. 

Az 58 1.4 kivetelevel imind megallja a helyet digi vazon is. Ezeket az obikat magad ks kiprobalhatod a Canon gepeken. 

Előzmény: vplaca (102343)
Róka69 Creative Commons License 2017.03.28 -1 0 102346

"Valójában ezt a "néha mellé lövést" csak ennél az obinál vettem észre.."

 

Nekem, azaz nálam meg a 70-200 F/4 is usm az ami egyszerűen valami oknál fogva nem azt adja amit ellehet várni tőle, volt több is, igaz egy sem vadonat új, de???

Most is volt egy eladtam és vissza vettem a 70-300 L..t, na ezzel nincs gondom (csak ne lenne ilyen nehéz :-DD )

Előzmény: Kimiki (102342)
-Minarik- Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102345

Az 1.8G sorozata a nikonnak nagyon jo lett. Konnyu es jo kepet ad mind. Raadasul nem soprik ki a bankot.  A legnagyobb szoszolojuk seeman. Kerdezd meg ot. Vegigprobalt minden letezo variaciot. 

 

 

Előzmény: vplaca (102343)
nemethla Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102344

De, a váz elsősorban. Viszont meg kell nézni a user beállításokat. Az 1D mkIII-hoz egy kis füzetnyi az AF részletes beállítása.

A te gépednél is sokféle paraméter lesz beállítható szvsz. a kiterjesztett fókuszpont pl befolyásolhatja a pontosságot, a követés

sebessége is, szóval van mit csekkolni. Összefuthatunk, ha Pest felé is jársz vagy vagy. 30-500-9851-en elérsz. Laci

Előzmény: Kimiki (102342)
vplaca Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102343

Megfordult a fejemben, hogy váltok Canon-ról Nikon-ra (miután próbáltam egy D750-et, kb viccet csinál a 6D-ből, de az 5Dmk IV sem egy nagy durranás, a D810 nem kicsit jobb szerintem).
A jelenlegi sorom a következő (mind Canon).

28 2.8 IS, 50 1.4, 100 2, 200 2.8 L II

 

Mire célszerű ezt leváltani?

A 28-asból az 1.8-as milyen? Az 50 1.4 és az 50 1.8 közt mekkora a különbség Nikon-nál? A 85 1.8 G az jó, azt vennék. A 200 2.8 LII helyett nem tudom mi lenne.

 

És Pentax esetén? Pentax K1 lenne a váz.

 

 

 

Kimiki Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102342

Valójában ezt a "néha mellé lövést" csak ennél az obinál vettem észre, de az is igaz, hogy nem próbáltam másik obit 2,8-as blendével 200mm-en. Egyébként annyira nem vészes, nagyon tetszik az objektív, csak ez a malőr kicsit bosszantó. 

Az AF-ért egyébként leginkább nem a váz a felelős?

Előzmény: nemethla (102341)
nemethla Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102341

Egy kétszámjegyű váz régebben ( 40D, 50D) elég jó arányban volt pontos AF-ű; az akkori elvárásoknak és a kon-kurrens gépek tudásának

megfelelt. A mai elvárások lehet hogy másak? Azért egy 7D-7D II eléggé vetélytársa egy 1-es váznak ( 1DIV vagy X ), mégse használják annyian

a sajtósok között. A te céljaidnak meg kell feleljen egy 80D, szerintem, max érdemes lenne pár dolgot átnézni obivásárláskor mit érdemes ellenőrizni, stb

Előzmény: Kimiki (102339)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102340

Jav: "azért az nem ördögtől való"

Előzmény: Kimiki (102339)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.28 0 0 102339

Egy kicsit úgy érzem elbeszélünk egymás mellett.

Nekem ebben az egészben nem az a fontos, hogy ki miért, és milyen felszerelést használ. Azért az ördögtől való, hogy ne kelljen autóversenyzőnek lennem ha egy  Ferrarit boltba járáshoz szeretnék használni. Valóban nem lesz különb mintha ezt egy Astrával tenném, de ez még nem ok arra, hogy a Ferrari néha kihagyjon egy ilyen út során. Erre nem válasz az, hogy "nem vagy autóversenyző, minek ilyen autót venni" vagy, hogy a "Ferrari nem errre való".  Ezeket tudnia kéne, ez nem felhasználói lérdés. 

Egy ilyen gépnek is tudnia kéne pontosan fókuszálni. Nem barlangba, víz alatt, vagy bármilyen más extrém környezetben nem fókuszál (néha, de elég sokszor) pontosan, hanem normális használat mellett. Miért is ne használhatnék én egy ilyen gépet csak kattintgatásra??? Azt nem a tartalom határozza meg, hogy a technikának tudnia kéne-e. Egy ilyen gépnek tudnia kellene a "csak kattintgatást" is, és azon kívül nagyon sok mást is, amit sok "csak kattintgatásra" kitalált gép (pl. telefon) nem tud. 

De úgy látszik ez csak engem zavar, meg néhány külföldi fórumost, itt ez mindenkinek rendben van ennyiért, és max a juzerra fogjuk, mintha az profizmustól, vagy sznobizmustól függne, hogy az expo gombot hogyan nyomja le az ember...  Lehet túlreagálom, lehet ez röhejes is, de ha félig lenyomok egy expo gombot, az visszajelez, hogy "minden oké, élesítve", erre lenyomom a gombot teljesen, és az nem lesz éles, az nem felhasználói hiba! Mindegy ki a felhasználó, profi, vagy krumplibogár, és az is mindegy, hogy mi vagy ki áll az objektív előtt.... És hangsúlyozom mindezt kisebb vagyonért teszi! És az lehet sznobizmus, hogy miért van ilyen gépem, de az nem a sznobizmus miatt pontatlan! Azért ez nem mindegy! Ez egy profi kezében is pontatlan lenne, ha nem korrigálsz bele.

 

Előzmény: -Minarik- (102338)
-Minarik- Creative Commons License 2017.03.28 0 1 102338

Az irreleváns, hogy ki és mit használ. A fenykepesz es a kamera viszonya nem főnök-beosztott viszony, ahol azt csinalja a gép, amit parancsolsz és ha "hibázik", blamálni lehet érte. A pénz nem garancia a sikerhez. Továbba a tudás és gyakorlat hianya nem feloldozás. 

A "kattintgatás"-ra, mint tevékenységre nem lehet árcédulát akasztani, csak a sznobizmusra. 

A gondolatmenetedet követve az is banális hiba, hogy egy Ferrarival nem lehet kátyús úton nyolcadikba kapcsolni. 

Előzmény: Kimiki (102337)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102337

Tudom, hogy miért más a telefonnal készült kép, de az azon nem változtat, hogy aki csak kattintgatni akar, és nem érdekli a technika, de van pénze egy drága szettre, az akár csalódhat is egy ilyen drága szettben ha az ilyen banális hibákra képes. És ez létező hiba van rá bőven példa ha rá guglizol.

Előzmény: -Minarik- (102334)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102336

Ne részleteket ragadj ki, mert ez így erős csúsztatás amit írsz. Azt meg tartom, annak ellenére, hogy nem telefonnal hanem Canonnal küzdök, hogy ennyiért ilyen hibák felháborítóak. Erre reagálj (hisz ez volt a lényege a zsörtőlôdésemnek)érdemben, ne a telefonos példán sértődősködj. Arra, hogy ennyi pénzért ilyen hibákat megenged magának egy cég(de bárki is) arra nem érkezik érdemi hsz.....  ;)

Előzmény: OPi (102335)
OPi Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 102335

"mert ennyit (sőt jobbat) tud a hatvanezres telefonom is"

- izé, szóval hát, megtennéd hogy utánaolvasol legalább egy picit, mielött még tovább égeted magad? csak baráti jótanács, ld. elöttem lévő hozászóló :)

Előzmény: Kimiki (102330)
-Minarik- Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102334

Az autos hasonlatod csak akkor lenne jo, ha tizbol csak nyolcszor ernel el a celodhoz.

A telefonnak nem kunszt elessegi sikot talalni. A beepitett "kamera" fizikai parametereibol konnyen levezetheto hogy a melysegelesseg nagyobb turest enged a hibaknak. 

Előzmény: Kimiki (102330)
kttomi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102333

A gyártó sem hülye, "mindent" nem ad oda....csak úgy. ☺ Alapjában véve egy-egy gyártónál egy rendszerről beszélünk, itt történetesen az EF rendszerről (és annak vadhajtásairól).

 

Mivel egy rendszert futtat a cég, "kénytelen" pozicionálni a cuccait árban ezért "minőségben" is...

 

A technikai válasz nagyrészt benne van Cicala írásaiban.

Előzmény: Kimiki (102330)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102332

Olyan rettentő nagy árkülönbség egyik gyártó közt sincs. A Nikonnál meg létezik ugyanez a probléma. 

Nincs azzal baj, ha technikailag valamit valaki nem tud megoldani, de egyrészt ne hirdesse prémiumként, másrészt ne adja vagyonokért. Én sem tudoma szakmámban mindent megoldani, de amit elvállalok, az igyekszem maradéktalanul megoldani, úgy ahogy elvállaltam.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (102331)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 102331

...nahát, Aki Canonra annyit költ, meg is érdemli :)

Több, mint 40 éve Pentaxokkal kattintgatok; eddig egyetlen gépen egyetlen lencsét kellett kalibrálnom, a többi mind azonnal hibátlanul dógozott. És mennyivel ócsóbb, mint a CaNikon...

(boccsss:)

Előzmény: Kimiki (102330)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102330

Ó, köszi, köszi! :)  De az igazság az, hogy egyrészt ennyit nem tudok végigolvasni, mert a felét nem értem, meg talán ennyire nem is érdekel...  Másrészt meg tegyük fel, hogy én egy vásárló vagyok aki bemegy a Canon boltba, szeretne egy jófajta fényképezőt, egy jófajta obival, és ezért ott hagy a boltban 800.000,- forintot (80D+70-200 2.8L USM) cash-be. Ezekután lefényképezi a gyereket, kutyát, macskát, de még a Balatont is, és láss csodát 10-ből hat kép életlen.  Ha egy nagy kopasz szekrényajtó lennék, visszamennék a bótba, és kifordítanám az üzletet dolgozóstul együtt, aztán behinteném sóval, mert ennyit (sőt jobbat) tud a hatvanezres telefonom is. Persze értem én, hogy miről van szó, meg meg is oldom, meg szeretem is, (mert ha sikerül egy kép az nem vetekszik a telefonossal), de ha nem egy érdeklődő szemléletű ember lennék, hanem egy "egyszerű" felhasználó aki egy megbízható, minden körülmények közt működő jó minőségű terméket szeretne, akkor nagy csalódás lehetne egy-egy ilyen baki. És ez az amit szerintem nem szabadna megengednie egy ilyen gyártónak. Kicsit olyan ez, mintha vennék egy tízmilliós autót, és ha néha nem gyorsulna rendesen, nekem kéne állítanom a porlasztócsúcsokon, hogy normálisan működjön. Sőt, még ekkor is csak tízből nyolc előzéskor fog rendesen, és megbízhatóan húzni. Annak ellenére, hogy szeretem a gépem, és ki is tartok mellette, szerintem érthető ez az álláspont is. :(

Előzmény: kttomi (102328)
kttomi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102329
Előzmény: Kimiki (102327)
kttomi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 102328
Előzmény: Kimiki (102327)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.26 0 0 102327

Először is köszönöm a jókívánságot, és a segítséget is.

Másodsorban meg azért maximálisan egyet értek a korábban általam belinkelt blogíróval!

Hogy a csudába képzelik gyártók azt, hogy majd milliós termékek pontatlanok (egy adott pillanat megörökítésére hivatott termék pont az adott pillanatot nem örökíti meg, illetve szarul). Nagyon találó a blogíró hasonlata is, miszerint  mi történne, ha egy szögbelövő 3-4cm-t mellé lőne, vagy egy vízmérték csalna pár centit! Szerintem már rég rájuk borította volna valaki az asztalt! Pedig ezek csak pár ezres tételek, nem milliós, de alsó hangon is jó pár százezres termékek. 

Egyszóval szerintem is felháborító, és semmiben sem különbözik erkölcsileg és minőségileg attól, mint amikor mondjuk megcsinálnak  egy díszburkolatot, és két hónap múlva feljön, vagy felújítanak vagyonokért egy metrószerelvényt, és az az első nap lerohad. Úgy gondolom ennyi pénzért ekkora gyártótól nem ez lenne az elvárhato! :(

Előzmény: Homo mirabundus (102326)
Homo mirabundus Creative Commons License 2017.03.26 0 0 102326

  Laci tapasztalatait csak megerősíteni tudom! Talán annyi eltéréssel, hogy nekem a 7D nem teljesített rosszabbul, mint az 1D4, de ez vsz annak köszönhető, hogy "szerencsém" van az adott példánnyal.

  A f/2.8 vs f/4 pontosan ugyanazt csinálja az 50D-men, mint amiről kimiki beszámol (egyébként gratula, legyen sok örömed benne!), de én már régen abban vagyok, amit Jani is ír, sőt, kitapasztaltam, hogy az adott vázon legalább a középre kijelzett fókuszpont valóban hová esik (nálam jobbra fel É-ÉK irányban:D, fél kocekányival a sarkától - ez ugye durvának hangzik... Mivel nem velük tapasztaltam meg először a jelenséget, így nem is tekintettem obi-specifikusnak. Meggyőződésem, hogy a gyártó ilyesmik miatt sumákol a spot fókuszterülek ismertetésével (ill. elhallgatásával) a műszaki adatlapon, miközben a fénymérésre legalább megad egy százalékos arányt (de hogy az pontosan hol is van? Igaz, az jobban tűri az elcsúszást). 

  No és ez már f/4-nél is számít...

faki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102325

Más elven működik, gyakorlatilag független egymástól a kettő, kontraszt-, ill. fázisérzékelés:

https://prohardver.hu/teszt/a_fotozas_alapjai_masodik_resz/az_autofokusz_mukodese_i.html

Előzmény: Kimiki (102324)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102324

Akkor most már ezt is tudom.:)  De ez még nem ok arra, hogy ha Live View-ba jó az AF, akkor nézőkén át tévesszen, nem? Illetve mi lehet az oka? Más a két rendszer?

Előzmény: faki (102321)
Kimiki Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102323

Kíváncsi lennék én is rá. A váz gyakorlatilag új, talán ha 3000 expo lehet benne. Négy másik obimmal teljesen pontos, a 18-135-öt kellett állítani, meg most a 70-200-at. Mindkettő tele állásban volt pontatlan. 

Előzmény: nemethla (102322)
nemethla Creative Commons License 2017.03.25 0 0 102322

Hm, megnézném az obidat egy 1-es szériás vázon... a vázgyártás szórása elég érdekes, sajnos Canonnál, Nikonnál egyaránt, szóval a drágább vázakra más okok miatt is a pontosság jobban jellemző. Pl egy olimpián, ahol sok nagyértékű obit visz a canon ki, nem fogja mindegyiket a használó vázára hangolni, de nem is nagyon kell))

Kedvenc esetem volt egy 7d és egy 22 éves 2,8/300L, ami -20 microadjustmentet igényelt, és még úgy se volt tökéletes. Srác elhozta az obit, a 2 kül 1D-men hibátlan volt, állítás nélkül, majd az övén az én bármelyik pontos obim szintén erős korrekciót igényelt.

Ezek után váz be Camerakftbe, szenzor csavarok meghúz, váz tisztít, exposzám kiolvas: 700 ezer felet. Elállítódott szegény szenzor, nem csoda, hogy elmászott az AF is

 

 

Előzmény: Kimiki (102316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!