Keresés

Részletes keresés

_D.S. Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36886

az kellemes elfoglaltság :)

én a múltkor raktam rendbe az összes bicskámat és késemet, úgyhogy most hátradőlhetek ;)

ha esetleg már szükséges, akkor segíthetek neked a felpolírozásában.

Előzmény: python 357 (36885)
python 357 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36885

Igazad van Sanyi,- elmérgesedett már ez a csörte, személyeskedésbe ment át!!!! Jegelni kéne a témát!!! Most éppen a Dieffenthal bicskám bakniját tisztítom,-bezöldült kicsit,-ahol a bőrtok patent szeme hozzáért!!:-D

Előzmény: _D.S. (36883)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36884

de, simán el lehet fogadni. én örülök is, hogy végül kikerekedett a történet, és tetszik is a bicska, amit vett. 

 

csak ugye az előzmény az volt, hogy a gagyi magyar kézműves bicskák helyett külföldön volt kénytelen beszerezni egyet, mert nála a minőségi elvárás nagyon magas, és abból nem enged. 

 

na ezért voltunk kiváncsiak arra a földöntúli késre, ami végül egy mezei sorozatgyártott Muela lett.

 

ha nem ezzel nyit, hanem azzal, hogy tudna-e itt valaki segíteni, tuti nem ez lesz az egészből.

Előzmény: _D.S. (36883)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36883

nem értem, hogy miért nem lehet végre elfogadni, hogy az egyik srác vett egy bicskát ami nem magyar és nem kézműves termék. annyiért vette amennyiért sikerült és ott ahol akarta. kutyát nem érdekli, hogy nem Ferivel csináltatta meg az álmai bicskáját és hol hagyta ott a pénzét.

az megy itt mint az oviban. az egyik azt hiszi, hogy most minden kisiparos a kardjába dől, a másik meg bedől a provokációnak és játssza a sértődöttet amiért az a pár fillér egy multi zsebébe vándorolt. esküszöm, ez már a dedó!

ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36882

Azt hittem (miután azt írtad), hogy arra vagy kíváncsi, amit végül megvettem, Hadovakirály...

Előzmény: fenyooldrider (36881)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36881

Arról a bicskáról beszéltem,amit nekünk felvázoltál: a te elképzelésed alapján,űber minőségben elkészített kézműves termékről,amely gyártásakor ott állsz a mester mögött végig,hogy nehogy valamit elhibázzon!

Tulajdonképpen ebből lett a vita,hogy ezt sehol a világon nem engedik meg neked,de már egészen másról beszélsz!

Azt mondtad,hogy pénz nem számít,hát akkor ajánlom Tumpek úr egyedi bicskáit,amik azonnal vihetőek is,vagy ezek sem ütik meg az általad felállított nívót?

 

Azért az általad küldött fotó nem egészen erről szólt!

 

Előzmény: ronin s8 (36879)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36880

Eltekintve az előző hsz-emtől azért szerintem nem láttál minden hazai készítőt és leginkább ez vert ki a biztosítékot mindegyőnknél!

Ezzel pld mi a baj: http://www.tumpek.com/HU/bicskak.htm

Simán van Kocsis minőség,ítt is vásárolhattál volna,ráadásul ezek kézi remekművek,vagy szerinted ez sem megfelelő?

Előzmény: ronin s8 (36876)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36879

Miután még ezt az oldalt sem voltál képes elolvasni, vagy megérteni, ahol utaltam már erre, ezért erős kétségeim vannak, hogy az eléd tett képeket, blokkot értelmezni tudnád...

Előzmény: fenyooldrider (36878)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36878

ronin s8: kértünk rá többen,hogy oszd már meg velünk a csodát,had lássuk mi üti meg a te nívódat,mely kiválasztott bicskának  sikerült az amely egyetlen hazai készítőnek sem?

Nagy kérés néhány fénykép? Ha van elég vér a pucádban akkor azzal válaszolsz,hogy megteszed!

De mint az első hozzászólásomban megmondtam,ezt nem fogod megtenni.....................

Természetesen mivel most vetted,még mellé szkennelhetnéd a certifikációját,vagy legalább a blokkját is,a hitelesség kedvéért!{ez bizonyítja,hogy nem kamuzol}

Ha igazad van,tényleg tiszteletre méltó darab,akkor nyilvánosan megkövetlek!

 

Amúgy ha ez a sok barom mind szembejön veled az autópályán,akkor ezen érdemes elgondolkodni,hogy miért jönnek szembe.........!

Üdv: fenyooldrider {sajnos nem vagyok cégtulajdonos,de szívesen lennék:D,így csak egy késgyűjtő vagyok,akit maximálisan  kielégít a hazai kézműves késgyártás!}!

 

 

oys... Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36877

Én meg mostanában egy ilyenre vagyok rákattanva:

http://www.youtube.com/watch?v=QgFElGgDoqY

(Egyik éltársunk tudja jól.;)

Előzmény: ronin s8 (36876)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36876

Nézd, annyi a különbség, ahhoz képest, amit írtál (és amivel így utólag egyetértek), hogy az elején volt bennem egy kíváncsiság, vajon magyar bicskát találok-e? Az előzmények ismeretében, és elsősorban a szűk időkeret miatt, meg az első mester miatt, akinél érdeklődtem, végül kényszerhelyzetben döntöttem, és elfordultam a magyaroktól. A megajándékozottnak ezek a körülmények mellékesek, én is remélem, örül neki. :-) 

Mindazonáltal nem volt érdektelen a vita, és körüljárni a körülményeket. 

Előzmény: papuba (36873)
oys... Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36875

Sanyi konkrétan mutatott nekem egy ilyen eladó darabot, amit körülírtam Neked. Tehát kész példány volt, kézbefoghattam.

(Mindez a múlt héten volt.)

Előzmény: ronin s8 (36866)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36874

Igen a bicska tényleg nagyon jó,nekem is van egy belőle,de mint mondtam eszmei értékben meg sem közelíti Feri bármelyik akárcsak alap bicska típusát sem!

Előzmény: papuba (36873)
papuba Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36873
Helló!
Én is kíváncsian vártam, vajon milyen műalkotással fogsz előrukkolni, az előzmények ismeretében.
Amondó vagyok, hogy kár volt vitába szállni.
Ehelyett útnak eredtél volna, végül megvetted volna ugyanezt a kést, megmutattad volna ugyanitt - mindenki azt mondta volna, hogy jó kis kés, használd egészséggel...stb.
A hosszas huzavona és változatos kifogások után azonban sajnos csak kinevettetted magad.
Biztos jó ez a kés, de hihetetlen csúcsminőség, nem jobb, mint pl. egy Révész féle, valamint nem kézműves termék. Márpedig a felvezetésed után ez lett volna a minimum.
Azért a vitát félretéve remélem, nagyon fog tetszeni a megajándékozottnak. Ha én kapnám, örülnék.
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36872

Elhiszem. Én egyébként simán kínainak gondoltam, de nem tudtam eldönteni, mi is valójában.

 

Igazából mindegy.  Ez volt a legjobb. 

Előzmény: Fekete Tibor (36870)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36871

+1

De még milyen jókat!

Előzmény: oys... (36865)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36870

Ez a bicska sosem volt kézműves,de nem is lesz,mert Cnc gyártják,tudom mert láttam személyesen!

Előzmény: ronin s8 (36854)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36869

Ne viccelj, ez nem cég!

 

Azért igazad van valamennyire. De mennyi nyelvileg förtelmes oldalt lehet találni!

 

De, szerintem a késesek között még viszonylag normális ez az oldal.

Előzmény: Tiran-V (36863)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36868

Na, hát a következő módon történt a kiválasztás:

Kaptam egy javaslatot Oyster barátomtól, aki egy gyönyörű Laguiole-t mutatott. A javasolt késen ezüst szőlőfürt volt ez első baknik két oldalán. Ez óvatos felderítés után a családban nem aratott tetszést apámnál, pedeig tényleg gyönyörű volt! :-))  Neki nem ilyen kell. Sőt, még dugóhúzó sem kell. Öcsém szép apránként kiszedte belőle. Miután nem egy városban élünk, lassan ment a dolog. 

Én közben nézelődtem, kb. 6 Extrametálban, és Szentendrén. Volt olyan Laguile, Capuchadou, ami esélyes volt, DE! Kicsit lötyögött a penge (!). Ezen kívül jött az ukáz az öcsémtől, hogy erős legyen a markolata. Ekkor tettem le az alap laguiole-ről. A netes (ebay) rendelésre sem volt már idő, és attól amúgy is idegenkedem. 

Így végig bogarásztam az összes bicskát a 6 Extrametélban, és azt választottam, ami a legjobban volt megcsinálva. 

Ez a Muela nem lötyög, rugózik a penge becsukva, szépek a illesztések, és erős. Hát így... :-))

Előzmény: Takanohana32 (36867)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36867

kösz a képet! jó formájú, szép kés.

 

most viszont már visszaolvastam, mert ezek után érdekelt már az egész sztori.

 

akkor összefoglalnám:

- tetszett a laguiole-forma, akartál egy olyat ajándékba

- ezért nem a Laguiole-ok között néztél szét, hanem megkerestél egy magyar mestert, aki nem tudott neked idézem: "se mintát, se semmit, még képet se" mutatni, (ha még nem készített ilyet, hogy is tudott volna??), de árat - félreértések elkerülése végett - előre mondott

- ezen berágtál, és vettél egy sorozatgyártott Muelát.

 

fel nem fogom, hogy miért nem egy Laguiole-t vettél rögtön, ha egyszer az tetszett, de ezt te tudod, nyilván volt oka.

 

az is hiányzik a történetből, hogy hány külföldi készítőt, vagy gyárat kerestél fel a késterveddel, hogy gyártsák le neked, nyilván sokkal profibban álltak (volna) hozzá, mint a magyar mester.

az viszont, hogy ezzel a Muelával felvértezve ekézted a magyar késkészítőket, hát elég meredek.

 

 

Előzmény: ronin s8 (36854)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36866

Neked elhiszem :-)  Itt azért az idő rövidsége volt a legszűkebb keresztmetszet. Ha egy évvel korábban indulok neki, képben lettem volna.

Előzmény: oys... (36865)
oys... Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36865

Azért Berényi Sándor a kezedbe tudott volna nyomni legalább ilyen minőségű darabot azonnal is. Nem hagyományőrző fazonút, hanem rá jellemzőt, hasonló színvilággal (réz bakni, kígyófa markolat, de: damasz' pengével).

Azt esetleg látnod kellett volna!

 

Hidd el, érdekeseket csinál, és Ő is remek minőségben:

http://www.berenyikesek.hu/index.php?lap=bicskak

Előzmény: ronin s8 (36854)
oys... Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36864

Na, itt a lényeg!

Ezért is mondtam korábban, hogy egy kezem is elég a konstans módon rendes minőségű zsebkést készítők megszámlálására!

Előzmény: ronin s8 (36844)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36863

khmm..egy korrektor nem ártana a weboldalára..

 

nehéz komolyan vennem a céget, ahol 

-Penge hossz

- Török

 

etc

virít a weboldalon

Előzmény: GPF (36860)
python 357 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36862

Köszi!!! :)))).... Ez a kedvenc penge formám!!!

Előzmény: ronin s8 (36854)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36861

Leszámítva, hogy már a netes képen is illesztési hibák látszanak a nyélnél,, és hogy nincs raktáron, és nem akartam fejes görbét, már csak az lenne ezzel e baj, hogy látatlanban nem rendelek, vagy csak komoly referencia után. Lehet, hogy ők is tudnának jobbat csinálni, de amit én láttam, az nem tetszett, és ez elég. 

Előzmény: GPF (36859)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36860

Egyébként nekem Nagy Zoltántól van fanyelű, díszített rugós fejesgörbém. Az ő neve nem szokott itt előfordulni, nem tudom miért, elég szép dolgokat csinál.

http://www.nagy-keses.hu/

Előzmény: GPF (36859)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36859

Elhiszem, hogy hirtelen nem találtál, de pl erre nem írják, hogy ne lenne készleten:

http://www.bicska.hu/shop/nagy-fejesgorbe-tropusi-fa-wenge-nyellel-2-paklival/

 

És, szerintem van olyan szép, sőt.

Előzmény: ronin s8 (36858)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36858

Pedig nem kaptam.

Előzmény: GPF (36856)
GPF Creative Commons License 2014.03.21 0 0 36857

Minden topik ilyen.

Előzmény: vasbicikli (36855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!