Keresés

Részletes keresés

onimodchinon Creative Commons License 2015.08.29 0 0 22980

hali

kérném a segítségeteket

szeretnék filmes fényképezőgépet venni, elérhető áron

régebben a suliban volt labor, ahol előhívtuk a képeket

ez mostanában is járható?

kb mibe kerülne egy gép + labor tól ig, sejtem összetett a kérdés, de merre induljak el

tudnátok ebben segíteni

nincs otthon netem, telefonon tudom olvasni

ha eljutok net kávézóba tudok írni bövebben

üdv gabor

DJ Szegecs Creative Commons License 2015.07.26 0 0 22979

Canonet 28 & 1989-ben lejárt Ilford FP4 ("Plus" nélküli verzió):


http://szegecs.de/foto/ilford_fp4.html

fecskea1 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 22978

Itt kevésbé hirdettem, de eladók a következő fotós cuccok - aki fekete-fehérre fotózik, annak talán megfelel árban is:

 

- Bronica ETR váz (B513753), ragyogó állapotban 13.000,- forintért.

- Zenzanon PE 4,5/200  (20500313) eredeti első obivédő, hátsó nincs. Ezért csak  20.000,- Ft.

(Természetesen gyorsmarkolat nélkül, csak a váz+messlupe)

(A hátsó objektív védő sapka nélkül)

 

Urak, ne kíméljetek. Várom a rohamot.

Mail ismeretes

 

DJ Szegecs Creative Commons License 2015.07.04 0 0 22977
Előzmény: DJ Szegecs (22976)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.07.04 0 0 22976

Köszönöm mindkettőtöknek!
Lesz majd cikk is hamarosan :)

Előzmény: Rodinal 09 (22975)
Rodinal 09 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 22975

Szia! 

Találtam egy 630  emulziós számú dobozt. A lejárat: 2006/01

Előzmény: DJ Szegecs (22973)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.07.04 0 0 22974

Feltúrtam mindent, mert emlékeztem, hogy van valahol egy tek. Kiderült már ellőttem párnapja. A papírdoboza nincs meg, de emlékszem 2001, 2002 körüli a lejárata, az emulziószáma 586, mellette egészen apró számokkal 21. 

Talán ötvenesnek lőttem, DDX-ben hívtam, elég szar lett. A lábszámok talán túl is hívódtak, az expók véknyak, viszonylag magas az alapfátyol, de nem vészes. Összességében nem sok mindenre jó. Van ilyen korú APX 400-am, az még rosszabb.

Előzmény: DJ Szegecs (22973)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.07.04 0 0 22973

Lejárt AGFA APX 100-as filmemnek szeretném legalább közelítőleg megállapítani a lejárati dátumát, mivel doboz nélkül kaptam. 

Ha valakinek van 2008/01-nél régebbi, bontatlan APX 100-asa, vagy legalább az üres doboza,

és az emulziós szám 629, vagy ehhez közeli, az legyen szíves segíteni nekem abban, hogy megírja a hozzá tartozó lejárati dátumot.

A neten keresgéltem képeket, de elég kevés olyan fotó van, amin látszik a filmes doboz adattáblája is.
 

Netes, ill. saját adatok:

678 - 2008/01

682 - 2008/07

684 - 2009/01

697 - 2010/11

698 - 2011/05

 

Fontos, hogy csak az APX 100-as adatai jók!

Köszönöm előre is!

 

-Minarik- Creative Commons License 2015.06.15 0 0 22971

Uj szerzemenyek. A Bergerrol meg nem hallottam. Szerencsere volt benne info a hivasra. Made in EU.

BNSfoto Creative Commons License 2015.05.27 0 0 22970

mai szerzemény!

 

(kíváncsi vagyok ki veszi észre a cselt :) )

 

jobo

D94A Creative Commons License 2015.05.23 0 0 22969

Filmlaboros cucc volt.  A hívógép tartozéka.

Előzmény: Laborzona (22968)
Laborzona Creative Commons License 2015.05.23 0 0 22968

Az milyen, rákerestem, de nem találtam érdemi információt.

Előzmény: D94A (22967)
D94A Creative Commons License 2015.05.23 0 0 22967

Calder. 

Előzmény: Laborzona (22966)
Laborzona Creative Commons License 2015.05.22 0 0 22966

Szia! Milyen volt a megboldogult?

Előzmény: D94A (22965)
D94A Creative Commons License 2015.05.21 0 0 22965

Jobb létre szenderült szenzitométerem helyett keresek újat 

fecskea1 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 22964

Elkelt. Köszönöm az érdeklődést.

Előzmény: fecskea1 (22963)
fecskea1 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 22963

Hátha valakinek épp egy ilyen fénymérőre van szüksége:

Eladó egy Minolta Autometer III. (gysz:312731) szférikus diffuzorral, bőrtokban 

25.000,- forintért. Bóra topiktársé, de nálam kell érdeklődni.

Az eszköz tökéletesen működik, de nem mér vakut. Memória és többszörös mérési lehetőség van.

Mail ismeretes.

 

BNSfoto Creative Commons License 2015.05.11 0 0 22962
Előzmény: foveon (22786)
synthetichorizon Creative Commons License 2015.05.11 0 0 22961

Elég szörnyű, hogy valaki 5k-ért árul egy ilyen Naikei gépet. :)

Előzmény: siófoki35 (22953)
-Minarik- Creative Commons License 2015.05.11 0 0 22960

Igazad van. Itthon raneztem a linkre. Ez masik.

Előzmény: siófoki35 (22959)
siófoki35 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 22959

De ez nem sztereó fényképező, csak egy optikája van O.o A sztereo nézőke ismerős, előregyártott mese-diafilmekkel nekünk is volt otthon..

Előzmény: -Minarik- (22958)
-Minarik- Creative Commons License 2015.05.10 0 0 22958

Volt hozza specialis 3D nezoke is.

Előzmény: siófoki35 (22956)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.05.09 0 0 22957

Láttam ilyet a közelben a bolhapiacon (Békéscsabán), utánaolvastam, hát érdekes kísélet volt a gyár részéről...

Előzmény: siófoki35 (22956)
siófoki35 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 22956
Előzmény: dn_bacsi (22955)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.05.09 0 0 22955

Őrült egy manus, gyakran visszatérek megnézni a "Szétszedtem projekt"-jét. Főleg híradástechnikában utazik, de szétszed minden szart, és kommentálja. Nagyon szórakoztató :-)

Az ürge -tudomásom szerinti- fő oldala az oldradio.tesla.hu

Előzmény: siófoki35 (22954)
siófoki35 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 22954
Előzmény: siófoki35 (22953)
siófoki35 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 22953
Mecha_Nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 22952
Előzmény: Mecha_Nick (22951)
Mecha_Nick Creative Commons License 2015.05.05 0 0 22951

A Steve Anchell féle Darkroom cookbook is közöl néhány egyfürdős receptet. Szerintem ezek már csak érdekességek, gyakorlati jelentőség nélkül.

Előzmény: -Minarik- (22950)
-Minarik- Creative Commons License 2015.05.05 0 0 22950

Ez erdekes.

Itt egy recept, ahol a HC-110, ammonia es fixer osszekeveresevel csinalt valaki egy lepcsos hivast.

 

Donald Qualls' successful monobath posted on phot net



IMAGES in R3

I have highlighted an interesting comment which needs to be tested.  

And Bravo to Donald!

Donald Qualls , Feb 29, 2004; 08:18 p.m.
Monobath from commercial chemicals: success!!

"Second results:

400TX 135, souped ten minutes, 75 F.

16 ml HC-110 USA concentrate
50 ml household ammonia (ammonium hydroxide,  5% solution)
10 ml Ilford Rapid Fixer concentrate
water to make 256 ml

Mixed by adding most of the water to the HC-110 concentrate, then ammonia, then fixer, then remainder of water to make up volume. Heated to 75 F in an external hot water bath.

IMPORTANT: Be certain the ammonia used is a 5% concentration. Test it first using an ammonia hydrometer available through ebay or Amazon.

Result: normal appearing negatives, within approximately 1 stop of rated speed at worst. I won't know for certain until I can scan them (they're drying now, probably won't get them scanned tonight), but to my eye contrast range appears normal and low light details are preserved -- I intentionally shot at a wide range of exposure, from about +2 to -2 stops, to test whether the latitude of the 400TX would be preserved, and it appears it was; there is considerable detail in a shot taken with a simple camera (most likely f/11, 1/100) in a grocery store aisle by available light, a situation that normally demands f/2.8 at 1/30 with ISO 400, give or take one stop.

Worthy of note that the concentrates used have excellent keeping properties, and household ammonia is a common cleaning supply available worldwide. Even accounting for use of distilled water both for mixing and a multi-change stand wash, total cost per film is about .25; if tap water can be used for wash, cost is more like sixty-five cents per film in 35 mm -- 120 would be about double this, since twice the solution is required for the same film area (unless one masters back-to-back loading). Film processed this way should be archivally stable if properly washed; even at this 1:24 dilution, the fixer has about 200% capacity over that needed to fix 80 square inches of film per above batch of monobath.

I'm pretty happy with this, as you can probably tell." Tovább »

forrás: Blogspot.com

Előzmény: moTmeN (22947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!