Keresés

Részletes keresés

kavics76 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13115
Béla!

Gondolom, akkor nem kerülte el két szemed világát az alsó sor sem, ahol a következő áll:

Újpest:
Total ind.: 25 meccs: 95 gy.: 38 d.: 17 v.: 40 rúgott gól: 157 kapott gól: 154

FERENCVÁROS
Total ind.: 28 meccs: 110 gy.: 45 d.: 24 v.:41
rúgott gól: 216 kapott gól: 193

BEK-BL, UEFA, KEK összesítés.

Reméltem, hogy ezen a lapon nézel utána, ahol meg is tetted, mert én is ez alapján bátorkodtam :))) Veled, lila félistennel leállni, eszmét cserélni!
Az IVÓ által bemásolt linket, ne is nézd meg, mert azon van olyan lista, ahol nem is szerepeltek... Nehogy ettől rosszul légy!

Innentől ugye nem haragszol, ha nem tudom komolyan venni észérveidet!

HAJRÁ FRADI!

Előzmény: BELABACSI (13112)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13114
EEE,vagy ahogy Tőled tanultam "Hülyegyerek!
Vedd elő az 1985 jan 16. szerdai Népsportot (akkortájt kedden nem jelent meg!). Szerencsére ezért egy újságban vannak az eredmények. A szöveg: Hétfőn játszották: Szfv. Volán - Újpest 0-5, kedden játszották: Ferencváros - Újpesti Dózsa 5-2, majd a másnapi Népsportban. Újpesti Dózsa - Ferencváros 11-0. Könyvtárban (ha beengednek ilyen helyre) utánanézhetsz!
Előzmény: Erkölcs Erő Egyetértés (13048)
llila Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13113
EEE
Renkívül művelt és tájékozott fradista "barátom". Én úgy tudom, hogy az első labdarúgó VB-re 1930 ban csak 3 európai ország, Románia, Franciaország és talán Jugoszlávia(a kedvedért most nem fogom a leXinokat bújni! Tudod mi az a lexikon?). vett részt a másik 10 résztvevő amerikai volt. Tehát a Bajnokok Tornája mezőnyből max a Francia bajnok hiányozhatott. Ha ez neked Totó kupa volt akkor nem sokat értessz az egészhez.
És még valami. Ti hány ilyen "Totó" kupát nyertetek?
Előzmény: Erkölcs Erő Egyetértés (13049)
BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13112
Na utánnanéztam az UEFA honlapján is.

A BEK-BL sorozatban:

ÚJPEST ind:11, meccs:44, gy:19 d:7 v:18 74:75 góla
FTC 9 32 11 8 13 56:66

A legrangosabb kupában nemcsk idulások számában,meccsek számában, hanem az eredményességi arányokban is jobbak vagyunk.

Ja és együtt tárgyalják a BEK et és a BL-t.Hiába szeretnék egyesek úgy feltüntetni, mintha a BL az egy külön sorozat lenne.Az csak egy sorozat új neve.

BOLDOG ÚJPESTET!

BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13111
Azt hittem, hogy ma reggelre túl leszünk a 13.000-en.Nagyon gyéren írogattatok tegnap.Elő ne forduljon mégegyszer!

BOLDOG ÚJPESTET!

BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13110
Már-már kezdtem azt hinni a Sport megpróbálja rendezni viszonyát az ország második legnagyobb szurkolótáborával, erre itt ez a Pajor cikk.Többször lerágott csontot vesz elő és többször megindokolt ügyben kötözködik.Mintha nem is hangzottak volna el észérvek úgy tesz.

Dehát ugye kutyábol nem lesz szlonna.Ö is meg a NS is tehet egy szivességet.

BOLDOG ÚJPESTET!

BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13109
Izgalmas kis meccs lehetett.Sajnos nem tudtam odamenni.

A lényeg viszont megvan.Győztünk.

BOLDOG ÚJPESTET!

Előzmény: lg18 (13104)
BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13108
Azt, hogy nemzetközileg igencsak gyengécske focistáinkat jó lenne felébreszteni, nagyon támogatom.Akkor szinte mind nagyon harcos amikor a teljesítmény nélküli jövedeleméről van szó, a pályán azomban többségük tíz meccsből jó, ha hármon hajt.

Remek példa lehat abban is Tulió, hogy a jövedelme egy részét csak akkor kapja meg, ha a célt (a nemzetközi kupa)elértük.Pedig ő egy idegen (volt eddig) és mégcsak érzelmi szálak sem köthették hozzánk.Szerintem egyszerűen profi.Lesz mit tanulni a fiúknak mindenféle téren.

BOLDOG ÚJPESTET!

Előzmény: gguszti (13099)
BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13107
És nemcsk, hogy brazil, hanem valóban sztár, mert gondolom külömben nem nagyon foglalkoznának vele.

Egyébként, Köszi!

Előzmény: extasee (13097)
BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13106
Szívesen látunk.
Előzmény: ChrisRea (13094)
BELABACSI Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13105
Tegnapelőtt hiányoltam a Nemzet cikkét,de tegnapra korrigáltak és ráadásul valóban korrektül.

Azért a fáziskésést nemigen értem.

BOLDOG ÚJPESTET!

Előzmény: gguszti (13092)
lg18 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 13104
OSC-British Knights-UTE-Taxi 2000 7-8 (1-2, 4-4, 1-1, 1-1)

Kőér u., 150 néző. V: Szentgyörgyi, Horváth

OSC: TORY - Békési 1, Ürögi 1, Halász, Mányai, BEREZVAI 2, FERKÓ 2. Cs: Bleszity, Boncföldi, Keszthelyi, Hábetler, Szollár, Frikk 1. Edző: Horváth János

UTE: Áts - Benczúr, KOVÁCS N. 2, DÁVID, Dala 2, Suti 1, Zentai 1. Cs: Ábrahám 1, Kéri, Vargyas, Létay 1. Edző: Csapó Gábor

Gól - emberelőnyből: 8/-, ill. 12/3

Négyméteresből: 1/1, ill. -

Kipontozódott: Kéri (14. p.), Békési (21. p.), Hábetler (27. p.)

Ma: UTE-Taxi 2000-Tabán Trafik Szeged, Komjádi uszoda, 18.30.

HAJRÁ LILÁK!!!!

lg18 Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13103
népnek a szabadsága:

Vigyázat, lövök!
Interjú Tulióval, az újpesti szambaszerzeménnyel


Tulio

–Megannyi klubban játszott már, ezért kérdem: milyen drukker?

–Goianiában születtem, s kölyökként az ottani Vila Novának szurkoltam. Így lett belőlem dinnye.

–Pardon?

–Futballistaként a Goiasban nevelkedtem, s abban a klubban nyertem el később első felnőtt brazil gólkirályi címemet. A Goias színe zöld, a Vila Nováé piros. Ezért váltam dinnyévé: kívül zöld voltam, belül piros. Ám sok évvel ezután tényleg hazataláltam: szerződtetett a Vila Nova, és a Goias elleni állami döntőn, amelyen 3-1-re nyertünk, az egyik gólt én szereztem. Még felidézni is szép...

–Karrierjét ismerve szerintem van nagyobb élménye is!

–A szívügyeket illetően aligha. A sikerek értékét tekintve viszont rengeteg. Ha a klubokat nézzük, a Botafogóval 1995-ben elhódított brazil bajnoki cím áll az első helyen. A döntőt a Santosszal vívtuk: a Maracanában 2-1-re győztünk, a Sao Pauló-i Pacaembu stadionban rendezett visszavágón pedig 1-1-et játszottunk. Itt is, ott is gólt értem el, s abban az évben megint csak én voltam a brazil gólkirály.

–Hogyan fogadták Rióban a hazatérő csapatot?

–Már a repülőtér kifutópályáján tömegjelenetek játszódtak le, mert vagy tízezer ember a betonra tódult. Aztán egy tűzoltóautó tetején utaztunk végig a városon. A Botafogónak Rióban kétmillió, Brazíliában hétmillió híve van. Helyesebben: volt addig. Mert az akkori diadallal legalább egymillióval növeltük a rajongótábort.

–Kevésen múlt, hogy nem tehetem hozzá: mi nem sikerült 1995-ben?

–Rajtam múlt. Montevideóban, a Copa America döntőjében vezetést szereztem az uruguayiakkal szemben, viszont a ráadáspárbajban én voltam az egyetlen, aki kihagyta a tizenegyest. Abban az évben tizenháromszor játszottam a válogatottban, előzőleg csak kétszer. Ám decemberben, a kolumbiaiak elleni 3-1-es mérkőzésen hiába szereztem két gólt, a sárga mezben az lett a búcsúmeccsem. Pechemre 1996-ban minden találkozón az olimpiai csapat szerepelt A válogatottként. Az ötkarikások között csak három úgynevezett túlkoros futballozhatott, és Zagallo kapitány Aldairt, Bebetót és Rivaldót választotta. Ha akkor nincs az olimpia...!

–Vagy ha nem rontja el a tizenegyest?

–Azért senki sem bántott. Már csak azért sem, mert a Copa-negyeddöntőben az argentinoknak berúgtam a tizenegyest, az után, hogy 1-2-nél kiegyenlítettem. Igaz, az átvételnél kézzel is segítettem, az argentinok majd’ szétszedték a játékvezetőt... De dühösek voltak Buenos Airesban is. Nyertünk 1-0-ra, Donizete góljával és a Donizete, Tulio Botafogo-csatárpárossal...

–Az argentinok legyőzése duplán számít?

–Csak az számít igazán!

–Ehhez képest a magyar bajnokság?

–A színészek szokták mondani: nincs kis szerep. És szeretném ugyanazt a filmet leforgatni, mint két évvel ezelőtt. Akkor a Sao Caetanóhoz szerződtem; ezt a csapatot addig szinte senki sem ismerte. Azóta kétszer játszott brazil bajnoki döntőt!

–A határ lilában is a csillagos ég?

–Ha a bajnokságot nem is, a kupát meg kell nyernünk. Emellett azt tervezem, hogy én leszek a tavasz gólkirálya az NB I-ben, ha nem érem utol a mostani listavezetőt...

–Ennyire vakmerő?

–Csak tisztában vagyok a statisztikai adatokkal. Például azzal, hogy eddigi pályafutásom hivatalos meccsein szerzett 557 gólommal a második helyen állok a ma is aktív brazil labdarúgók listáján. Nem akárki: Romario mögött.

–Apropó, kit tart a legtöbbre világklasszis brazil játszótársai közül? Csak R betűsből van még három: Rivaldo, Ronaldo, Roberto Carlos...

–Maradjunk a D-nél: Dungát. Vele egyaránt prímán megértettem magam a pályán és azon kívül is. De miért beszélek múlt időben, amikor Dunga máig a barátom? S nagyon jóban vagyok Zicóval is, aki gyerekkoromban az ideálom volt. Nem akarom magam hozzá hasonlítani, de ő elment Japánba, én meg eljöttem Magyarországra.

–Levezetni?

–Ne vicceljen! A számomra kiugróan sikeres 1995-ös esztendő óta csak egyszer, 1999-ben fordult elő, hogy nem nyertem valamilyen trófeát. Idevéve persze az állami bajnokságokat és a hagyományos Rio–Sao Paulo tornákat is.

–Ha az argentinok ellenitől – mondjuk, a kezezés miatt – eltekintünk, melyik góljára a legbüszkébb?

–Sokra. Mondok egyet: kicseleztem az Universidad Catholica kapusát, aztán a sarkaimmal átdobtam a labdát a vállam fölött, és benn volt. A Libertadores Kupa-visszavágóra – biztonsági okokból – nem utaztam el Chilébe...

–Köszönöm az interjút.

–Várjon, nekem is van kérdésem.

–Parancsoljon!

–A cikk holnap megjelenik?

–Igen.

–Remélem, a címoldalon!

Hegyi Iván

lg18 Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13102
Legalább linkeld be a honlapot :) és gyere icq-ra!
Előzmény: gguszti (13100)
lg18 Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13101
Mit írjak? :)
Előzmény: gguszti (13099)
gguszti Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13100
Keddtől kezdik árusítani a bérleteket! További infó a honlapon!

HAJRÁ LILÁK!!!

gguszti Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13099
Mi van ma, hogy senki nem ír??

"Túlio lehet a minta
NB1.hu

Budapest, február 9., 15.30

Az újpesti vezetők példaként szeretnék állítani Túliót.

Elsősorban természetesen a saját utánpótláscsapataik játékosai elé. Hiszen a srácok így testközelből figyelhetik, hogy hogyan edz, hogyan fut, hogyan bánik a labdával egy másik, a miénknél fejlettebb futballkultúrájú ország játékosa, aki ráadásul nem csak nálunk számít sztárnak.
Másrészt pedig példaként szeretnék állítania brazilt a többi játékos elé.
Az Újpestnek ugyanis továbbra is az a törekvése, hogy visszaszorítsa a megelőlegezett jövedelmeket, és hogy megállítsa azt a folyamatot, amely szerint a játékosok, a klubok ésszerűtlen árakat szabnak meg az átigazolások kapcsán. Az újpesti példa szerint ha egy Túlio szintű labdarúgó megszerezhető – ebben az esetben – fél évre kölcsönben húszmillió forintért, akkor nála szerényebb képességű labdarúgók a tárgyalások során is legyenek szerényebbek."

HAJRÁ LILÁK!!!

extasee Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13098
És egy hosszabb hangvételü...
Figyelemre méltó az összeg alul...

Túlio se apresenta a time húngaro
Sexta-feira, 08 Fevereiro de 2002, 13h12
Atualizada: Sexta-feira, 08 Fevereiro de 2002, 17h55

Budapeste (Hungria) - O atacante Túlio, ex-jogador do Botafogo e do Fluminense, foi apresentado nesta sexta-feira aos torcedores de seu novo time, o Ujpest de Budapeste, o qual defenderá pelos próximos seis meses.

Túlio, de 32 anos, começou sua carreira em 1988 no Goiás, entre 1992 e 1994 jogou no Sion da Suíça e mais tarde voltou para a Brasil, onde jogou em vários clubes. Artilheiro do Campeonato Brasileiro duas vezes, em 1989, pelo Goiás e em 1995 pelo Botafogo,

Túlio foi convocado 15 vezes para a seleçăo brasileira. Segundo o atacante, que chegou a Budapeste com a camisa branca e lilás do Ujpest, ele aceitou a oferta da equipe de Budapeste porque considera que "o futebol húngaro tem possibilidades de crescer" e por isso quer colaborar com isso. Túlio assinou contrato de seis meses, com opçăo de extensăo por mais um período, "se as coisas funcionarem", disse.

Túlio foi recebido no aeroporto internacional Ferihegy, de Budapeste, pelos diretores do clube e mais de duzentos animados torcedores. Ele chegou sozinho a Budapeste, mas sua mulher chegará em breve, enquanto os filhos continuarăo no Brasil para terminar os estudos. No entanto, ele disse que se decidir ficar mais tempo trará toda a família.

O valor da contrataçăo de Túlio năo foi anunciado, mas foi divulgado que se ele ficar por mais um ano receberá um salário base de aproximadamente 50 milhőes de forints (182.000 dólares).

extasee Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13097

Szegasztok!

Ne mondjátok ,hogy nem vagyok jószivü...
Mig a Videoton után keresgéltem találtam nény sort a szerzeményetekröl egy-két brazil weblapon!
A forditással nem bajlódom! ;)))

HUNGRIA
Túlio chega ŕ Hungria recebido por 200 torcedores

Atacante defenderá o Ujpest por seis meses

"Aceitei a oferta do Ujpest porque o futebol húngaro tem muitas possibilidades de voltar a crescer e quero colaborar com isto"

Do atacante Túlio Maravilha, ao chegar ao seu mais novo clube, na Hungria

Szóval tényleg brazil a srác! ;)))

gguszti Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13096
"Elindult az Újpest
NB1.hu

Budapest, február 9., 13.00

A csapatot szállító busz ezekben a percekben Ausztria felé tart.

A járművön a szakmai stáb tagjain kívül 22 játékos utazik a schwechati repülőtér felé, ahol repülőre ülnek, és várhatóan kora este érkeznek meg Törökországba, Antalyába. A csapattal tartott Túlio is, vagyis a vezetőknek sikerült elintézniük a játékos okmányait. A szakvezetők a 22-éig tartó edzőtáborozás idejére nyolc edzőmeccset terveztek."

HAJRÁ LILÁK!!!

gguszti Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13095
Gyere!
Szerintem gyorsan megfog majd a hangulat is, és végleg nálunk ragadsz! :))

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: ChrisRea (13094)
ChrisRea Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13094
Lehet ezek után kijárok az Újpest meccsekre, remek stadion, Brazil,Cseh válogatottak mondjuk a pesti csapatokat kihagyom: Fradi,Kispest a Vasast meg minek nézzem....:))))
gguszti Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13093
Hmm... a link nem akar a cikkre mutatni, de jobb oldalt a Gyorskeresőbe csak be kell írni a "Tulio" nevet, és már ki is dobja a találatokat!
Előzmény: gguszti (13092)
gguszti Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13092
Ma írt rólunk a Magyar Nemzet is, ők viszont korrekten...
(Nem másolom be, mert már az előző is nagyon hosszú volt, de ide kattintva el lehet olvasni.)

(lg18: ez NEM "olyan" link :))

HAJRÁ LILÁK!!!

Előzmény: llila (12957)
gguszti Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13091
Azt hiszem, még nem volt az NS mai cikke, kifejezetten pozitív hangnemben írnak rólunk:
(Bocsi, kicsit hosszú.)

"A Megyeri úton nem titkolják azt, hogy a fél évre szerződtetett brazil Túlio húszmillió forintot keres majd
Két perc alatt négy gól

Benkő Gábor

Túlio második napja.

Már a péntek reggeli ébredés sem volt mindennapos, hiszen a klasszisként kezelt brazilt már hajnali öt órakor ébresztette az Aquincum Hotel (annak idején ebben a szállodában lakott Pelé is) szép arcú szobalánya. Álmos szemeiből igyekezett kitörölni az álmot, elvégre még egy nemzetközi klasszis is furán mutatna ilyen formában a televízió képernyőjén.

És ha már a formánál tartunk...

Az elektronikus és az írott sajtó eleddig buzgón érdeklődött Túlio jelenlegi állapotáról, merthogy az egész sztártörténet kissé hihetetlen a magyar embernek. Nem ehhez szoktunk... Túlio azonban előbb szavakkal, majd péntek reggel egy televíziós interjú után (emiatt kellett korán kelnie), majd a Sportkórházban lezajló orvosi vizsgálat során bizonyította, egészséges, mint a makk. Az Újpest csapatorvosa, Lejkó Dezső - talán csak egy szúnyogcsípést leszámítva - még m?tétre utaló nyomot sem talált Túlión.

Ez az egyik jó hír.

A másik, és egyben a legfontosabb pedig az, hogy a brazil válogatott a tegnap délelőtti nyilvános edzést megelőzően aláírta fél plusz egy éves szerződését, így most első alkalommal írhatjuk le hivatalosan is, hogy Túlio az Újpest játékosa. Lukács Ferenc tulajdonos immár azt sem titkolta, pontosan mennyit fizetett a klub a játékosnak. Nos, Túlio a szezon végéig kerek 20 millió forintot zsebel be mindennel együtt, amihez azért jön még egy autó és egy lakás is. Gyulay Zsolt ügyvezető igazgató ezzel kapcsolatban egyébként elmondta, az Újpest ezzel a szerződéssel szeretett volna azon magyar labdarúgók orra alá dörgölni, akik korábban irreálisan magas összegeket próbáltak kicsikarni tőlük... Ez a húszmillió forint bizonyíthatja azt, hogy egy neves, valóban klasszis labdarúgó lényegesen kevesebb pénzért is megszerezhető, mint például egy hazai és külföldön nevesincs futballista.

Ehhez persze tegyük hozzá rögtön, Túlio mesés gazdagságban él Rió de Janeiróban, még úgyis, hogy korábbi egyesülete jelenleg félmillió amerikai dollárral tartozik neki. Éppen ezért a labdarúgó feltételként kikötötte az újpesti vezetőknek, hogy árpilisban néhány napra engedjék majd haza Brazíliába, hogy ezt az ügyet (akkor lesz a bírósági tárgyalás) még elintézhesse.

S ha már a sztárság szóba került, akkor egy pillanatra itt álljunk meg. 1999-ben Túlio Maravilhát (azaz a „Csodálatos Túliót", ahogy szerényen bemutatkozott az újságíróknak) ismét meghívta a Selecaóba az akkori szövetségi kapitány, Wanderley Luxemburgo, noha a csapatba annak ellenére sem tette be, hogy több ezer fanatikus brazil szurkoló egy alkalommal a válogatott edzésén szó szerint ezt követelte...

A Megyeri úton kétszáz drukker ámuldozott a brazil válogatott futballista mozdulatait nézve.

S hogy miként zajlott Túlio első edzése az új csapattársak között?

Nos, tulajdonképpen semmi különös nem történt, leszámítva az egymás közti játék során azt a százhúsz másodpercet, amikor Túlio négy gólt lőtt Posza Zsoltnak - ebből hármat sarokkal... Ezek a megmozdulások azért már jelzésérték?ek lehetnek, nem csoda, hogy a szurkolók - akik talán iskolából, munkahelyről kisurranva jöttek a Megyeri útra - odavoltak a brazil megmozdulásain.

Sok minden természetesen nem derülhetett ki ennyi idő alatt, annál is inkább, mert - Túlio szavait idézve - a sztárjátékos ki nem állhatja a m?füvet (ahogy általában a brazilok), ráadásul a majd' egynapos repülőút és mindössze hatórás alvás után már ez is bőven elég volt a drukkereknek.

A 32 éves, háromgyermekes labdarúgó harmadik napja sem lesz unalmas.

Új csapatával ugyanis már ma útnak indul Törökországba, hiszen két héten át Antalyában edzőtáboroznak a lilák. Eldőlt az is, hogy a támadó szerződtetésével Újpesten immár lezártnak tekintik a téli átigazolást.

Az igaz, hogy a cseh Radek Sloncik, Lubos Kozel és a brazil Túlió megszerzése sok pénzt elvitt, de szép munka volt.

Tavasszal Sávio lesz a Fradi-Újpest rangadó vendége

Gyenge Balázs

Túlio igazi profi!

A kimerítő utazás, majd a roppant korai kelés után nemcsak a csapat edzésén vett teljes erőbedobással részt, hanem továbbra is készségesen nyilatkozott.

- Megismerkedett már az új csapattársaival?

- Az edzés előtt bemutattak a többieknek, de természetesen eddig még nem volt időm megismerkedni mindenkivel. Van egy srác, akinek őszintén szólva nem tudtam még megjegyezni a nevét, mert számomra túl hosszú és túl bonyolult volt, és ő beszél spanyolul. Korábban a Toledóban játszott, így vele már tudtam váltani egy pár szót, és remélem, hogy a jövőben majd a segítségemre lesz.

-Segítek: a társát Korolovszky Gábornak hívják, és szerepelt a Real Madrid B csapatában is.

- Ez igazán szép eredmény, biztos vagyok benne, hogy nem véletlenül került Spanyolországba, hiszen ott nem szoktak zsákbamacskát venni.

- A többi csapattársáról milyen kép alakult ki önben?

- Nagyon rendes társaságnak t?nik. Ugyan ez csak egy átmozgató edzés volt, és nem is tartott túl sokáig, de azt vettem észre, hogy senki sem lazsált, az egymás közti mérkőzésen például igazán húzós tempót diktáltak.

- Most, hogy látta milyen formában vannak a többiek, miképpen vélekedik a saját fizikai állapotáról?

- Nem hiszem, hogy nagyon le lennék maradva. Nem azt mondom, hogy tökéletes passzban vagyok, de a törökországi edzőtáborban biztosan behozom ezt a lemaradást, és akkor majd retteghet az ellenfél.

- Egyébként hallotta azokat a híreszteléseket, hogy ön állítólag sérülten és m?tve érkezett Újpestre?

- Igen, tudomásom van erről. Ehhez mindössze annyi kommentárt f?znék: bárkinek megmutathatom, hogy egyetlen heg sincs a testemen. Aki ezt nem hiszi, az pedig várjon egy kicsit, aztán meglátja, miként játszik egy sérült brazil támadó.

A játékos mellől szinte elválaszthatlan volt menedzsere, Joao Areias, aki mellesleg a Real Madrid sztárjának, Sáviónak is intézi ügyes-bajos ügyeit. Nos, Joao Areias is szívélyesen válaszolt minden kérdésünkre, annak ellenére, hogy rövid magyarországi tartózkodása alatt már olyan állítások láttak napvilágot védencével kapcsolatban, amelyek felzaklatták.

- Őszintén szólva nem értem, hogy mi késztet embereket arra, hogy maguk alatt vágják a fát - mondta a menedzser. - Itt ez a játékos, aki azért letett már valamit az asztalra, eljött, hogy a tapasztalatával segítsen a magyar labdarúgáson, és akkor egyesek alaptalanul azzal vádolják, hogy sérülten érkezett. Ez felháborító! Túlio a világ másik végéről utazott ide, hogy segítsen és hogy örömét lelje a játékban, de ennyi erővel akár vissza is mehetne.

- Gondolom, azért ez nem történik meg...

- Persze hogy nem. Majd a pályán, a mérkőzéseken ad megfelelő választ a kétkedőknek.

- Békésebb vizekre evezve: ön szerint van jövője az ilyen jelleg? magyar-brazil labdarúgóüzleteknek?

- Mindenképpen. Én személy szerint már másfél éve foglalkozom a magyar piaccal, Frank György barátom segítségével. Túlio újpesti szerződtetését pedig mérföldkőnek tartom, hiszen ilyen kaliber? játékos még nem írt alá magyar csapathoz. Mindez azt bizonyítja, hogy Magyarországon is egyre erősödik a labdarúgópiac, a csapatok képesek megfizetni a nagyobb neveket is, és tapasztalatom szerint ez egy önfejlesztő folyamat, azaz innentől kezdve még több, nemzetközi mércével is magasabban jegyzett játékos érkezhet.

- Azt hallottam, hogy Sáviót is elhozza majd hozzánk.

- Igen, de egyelőre csak vendégségbe. Terveim szerint a Ferencváros-Újpest bajnokira érkezik majd Budapestre, viszont csak protokollszerepet kap majd, ugyanis minden bizonnyal kitölti a szerződését a Real Madridnál. Ám ki tudja, ha akad egy komoly vevő önöknél...

Varázsló is lehet

Túlio pénteki bemutatkozó edzése után az Újpest vezetőedzőjét és néhány játékost kérdeztünk arról, hogy ők mit szólnak a brazil futballista érkezéséhez.

Glázer Róbert, az Újpest vezetőedzője: - Túlio érkezése komoly versenyhelyzetet teremt majd a csatárposzton. Sok minden nem derült ki az első edzésen, de az kétségtelen, hogy a brazil labdarúgó rendkívül képzett, technikás futballista. Az biztos, hogy profi nyilatkozataival jó benyomást keltett mindenkiben, játéka pedig remélem varázslatos lesz.

Lőw Zsolt: - A róla érkező hírek alapján egyértelm?en mondhatom, hogy Újpesten most nagyon komoly igazolást hajtottak végre. Túlio pályára lépése várhatóan a közönség érdeklődését is megsokszorozza majd. Örülök, hogy nagy terveket szövöget a klub, és képes arra, hogy ilyen kvalitású játékost szerződtessen a Megyeri útra. És hogy mit várok tőle? Mi mást, mint gólokat.

Erős Károly: - Én bizony azon leszek, hogy kiszorítsam a csapatból... No, de a viccet félretéve, természetesen remek dolog, hogy egy híres labdarúgó jött Újpestre, de én azt mondom, a pályán minden kiderül majd. Az biztos, hogy van valami a srácban...

Korolovszky Gábor: - Szerencsére mi megértjük egymást, és igyekszem is segíteni Túliónak a beilleszkedésben. Tényleg nagy név, de mégsem az a fontos, hogy Túliónak hívják, vagy sem, hanem az, hogy hány gólt rúg a meccseken. Ez számít, semmi más.

Piroska Attila: - Nagy élmény lesz egy csapatban futballozni egy brazil válogatottal. Örülök annak, hogy Túlio is Újpestre szerződött, vele biztosan erősödünk majd.

Félmilliárdos vásár

A Magyar Fejlesztési Bank Rt. tulajdonrészt vásárol az Újpest labdarúgócsapatát m?ködtető kft.-ben, amely elsőként válaszolt a pénzintézet együttm?ködési ajánlatára - írta az MTI. A bank a kormány felhatalmazása alapján maximum húsz százalék erejéig szerezhet tulajdont sportvállalkozásokban. Az MFB újpesti befektetésének nagyságrendje összességében meghaladja az ötszázmillió forintot. A bank két lépcsőben kisebbségi tulajdonrészt szerez a jelenleg a Viola Ball Rt. (99.97 százalékos) és az Újpesti Torna Egylet (0.03 százalékos) tulajdonát képező klubban."

Továbbra is van önbizalma a fiúnak... :)
Koroval tényleg sokat beszéltek, együtt is futottak az edzés végén.

HAJRÁ LILÁK!!!

Szul Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13090
Ez a 22-es keret megy Torokorszagba.
Glazer azt igerte azok utaznak akikre szamit tavasszal...

Posza Zsolt, Szántai Levente, Medgyesi László, Szélesi Zoltán, Lubos Kozel, Korolovszky Gábor, Szlezák Zoltán, Tamási Zoltán, Lőw Zsolt, Pető Zoltán, Erős Károly, Dejan Poljakovic, Frantisek Kunzo, Pest Krisztián, Móri Tamás, Radek Sloncik, Tokody Tibor, Piroska Attila, Danut Frunza, Túlio, Herczeg Miklós, Robert Vagner

HAJRA LILAK!!

Szul Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13089
Véber György

-Amikor jöttünk Ciprus felé, a repülőgépen tréfásan azt ígérted: majd te szolgáltatsz témát a bulvársajtónak. Ehhez képest eltelt három nap, és "sehol semmi" Véber körül...

- Hát azt tényleg csak viccből mondtam, mert azt hiszem, az utóbbi időben sokat komolyodtam, Ennek két oka is van, az első, hogy amióta együtt élek a feleségemmel, és gyermekünk van, sokkal felelősségteljesebben kell élnem, hiszen nem csak magamnak tartozom elszámolással. A másik ok: a Lombard vezetői is azt kérték, hogy ha lehet, a játékot irányítsam, ne a balhékat, mert ha én őrjöngök, akkor azzal nem csak hogy nem vagyok a csapat hasznára, de elviszem a többiek "agyát" is, azaz ők sem tudnak úgy a játékra koncentrálni.

- Persze, apróbb gondok még akadnak ezen a téren...

- Biztosan a teremtornán történtekre gondolsz, igen, ilyesmi még előfordul. Ezzel együtt nagyon lehiggadtam, és ide Ciprusra úgy jöttem ki, hogy vége a nagy kirohanásoknak, csak a feladatokra fogok koncentrálni a pályán is.

- Azért az ember nem bújhat ki a bőréből: ezeket a dolgokat csak most mondod, amikor egy kávé mellett beszélgetünk, de mi van, ha a pályán kitör a balhé? Csak nem azt akarod mondani, hogy hátat fordítasz?

- Nézd, az valóban igaz, hogy bizonyos mértékig nem is akarok megváltozni, mert ha kialudna bennem a tűz, akkor inkább abbahagynám. Mindent el fogok követni azonban, hogy a lehető legjobban tudjam kontrollálni magamat.

- Itt ül velünk Zsivóczki Gyula, aki ugyan Újpesten is játszott veled, de "gyárilag" mégis csak fradista. Ő a szobatársad, hogy jöttök ki egymással?

- Utálom… Viccet félretéve: Gyula tulajdonképpen régi-új szobatársam, hiszen több csapatban is játszottunk együtt, és most másfél év után akadtunk ismét össze. Remekül kijövünk egymással, talán azért is, mert más a habitusunk, és ezt mindegyikünk képes elfogadni a másikat illetően.

- És a többi fradista? Szűcs Mihály, Balogh Tamás, Nagy Norbert...

- Misit mindig is ellenfelemnek tekintettem, nem pedig ellenségemnek. Ezt most afféle púderszövegnek tűnhet, de nagyon egyszerűen bebizonyítom, hogy nem az: tudok olyan 1995-ös újságot mutatni, amelyben azt nyilatkoztam, hogy Szűcs Misit tekintem a legsportszerűbb ellenfelemnek. Valóban: akárhány balhé volt az Újpest-Fradi meccseken, mi soha nem kaptunk hajba. Másokkal külön-külön mind a ketten veszekedtünk, de egymást sohasem találtuk meg, ami azért is furcsa, mert mindig Misi fogott engem, kontaktusban tehát nem volt hiány.

- Karácsonyra állítólag meg is ajándékoztátok egymást…

- Bizony, én vettem a Misinek egy Újpest-zoknit, de ő azt mondta: ha lefagy a lába, akkor sem veszi fel. Én egy Fradi-sapkát kaptam tőle, és brahiból abban csináltam végig a kéthetes budafoki alapozást. A zrika persze megy, főleg amikor a lilák és a zöldek játszanak egymásnak, ezeket a zrikákat aztán mindig az "nyeri", akinek a csapata győz az adott meccsen.

- Ha azt mondom, Urbán Flóri, mire gondolsz először?

- Arra, hogy talán a legrégebbi barátom, eltekintve egy Szeged-Győr meccs utáni afférunktól, amit mi akkor egyébként 10 perc alatt lerendeztünk egymással, de jött a sajtó, és őgy összeugrasztott bennünket, hogy fél évig nem beszéltünk egymással. Később aztán megint egy csapatban, a Dunakesziben játszottunk, és gyorsan elfelejtettük ezt az incidenst.

- Júliusban leszel 33 éves, azaz eléred a krisztusi kort. Ilyenkor az ember már eltervezi, mihez kezd pályafutása végeztével...

- Nincs ez másképp nálam sem, súlyos lábtörésem talán egyetlen pozitív emléke volt, hogy időm és lehetőségem volt arra, hogy más irányú tevékenységet is folytassak, mint a futball. Beindítottam néhány üzleti vállalkozást, amelyek hála Istennek jól prosperálnak, és a focitól függetlenül sem lennének anyagi gondjaim.

- Ha befejezed, azért a futballban maradsz?

- Különösebben még nem gondolkoztam ezen, hiszen 3 éves szerződés köt a Lombardhoz, és remélem, három év múlva is az NB I-ben leszünk - idén ugyanis feljutunk. A mostani eszemmel nem gondolnám, hogy három év múlva abba akarnám hagyni a játékot, de ez azért sok idő, sok minden történhet addig. Lehet, hogy megpróbálkozom az edzői pályával, amennyiben az üzleti ügyeim továbbra is ilyen jól alakulnak, mindenképpen. Mondom ezt azért, mert akkor nyugodtan dolgozhatom, nem fogok attól félni, hogy két hét múlva esetleg felmondhatnak nekem.

- Ennyire biztos vagy a feljutásban, mint utaltál rá?

- Jelen pillanatban élet-halál harc folyik a Celldömölk, a Siófok és köztünk, de az elnök úr egyértelmű elvárása a feljutás. A játékosállományunk egyébként erre mindenképpen alkalmas, mert a fiatalok szeretnének bizonyítani, az idősebbek pedig egy szép sikerrel szeretnének búcsúzni. Sok - jó értelemben vett - sértődött játékosunk is van, akikre másutt nem tartottak igényt, és ők is szeretnék bebizonyítani, hogy kár volt lemondani róluk. A feljutás mellett a kupáról sem szabad megfeledkeznünk, hiszen a Szekszárd ellen mindenképpen szeretnénk kivívni a négy közé jutást, az elődöntőben pedig már minden lehetséges. Merész terveknek tehát nem vagyunk híján, és mivel minden támogatást megkapunk az elnök úrtól, csak rajtunk múlik, hogy tudunk-e élni azzal.
Imre Mátyás

Kicsit hosszu de en nem felejtek!!!
Labat adta az utolso bajnoki cimunkert!
VEBER GYURI!!!
HAJRA LILAK!!!

BELABACSI Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13088
Ahogy körülnéztem, csak a ződek, meg a kékek vannak ránk kiakadva.

Hiába na összenő ami összetartozik.Ők már elosztottak szépen mindent egymás közt a következő évtizedre, aztán jönnek ezek a szemetek (mármint mi) és nem átallanak nagy csapatot szervezni.Pedig már olyan jól levajazták a dolgot.Jellemzően azt képzelték, hogy rajtuk kívül mindenki hülye.

BOLDOG ÚJPESTET!

BELABACSI Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13087
Az ötszázmilla nagyon jó hír.Ahogy olvasom a tőkebevonás még ennél is nagyobb, ugye az eddigi tulajok plusz 50%-a.

Ezzel már lehet kezdeni valamit.A jelek arra mutatnak, hogy a Lukács tud is.

A felemelő mult után szép jövő előtt állunk.

BOLDOG ÚJPESTET!

BELABACSI Creative Commons License 2002.02.09 0 0 13086
A ns 2000.őszén írta az alábbiakat.(Pontos dátum sajnos a kivágás miatt nem szerepel rajta, de az időpont kb.azonosítható.)

"A Rosenborg eddig tizenkétszer indult a legrangosabb európai kupában, 64 mérkőzést játszott-a Shelbourne elleni két mérkőzést leszámítva- 22-szer győzött,11-szer játszott döntetlent,és 31 alkalommal vesztett,összesített gólkülömbsége 88-114, a csapatok örökranglistáján pedig a 31.helyen áll.Csak érzékeltetésül: az ÚJPEST a 39., a Vasas az 54., a Ferencváros a 60.,a Kispest a 65., az MTK a 79."

Na ez az amire emlékeztem.Ha a Sport hazudott, arról nem én tehetek, ellenőrizni sem kedvem sem időm.Annyira nem érdekel.

Ha nem is mindenben, de a BEK-BL rangsorban mégiscsak mi vagyunk a lejobbak.(Mintha ez lenne a legkomolyabb kupa.Vagy nem?)

Na erről részemről ennyit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!